Pušač u poseti kod nepušača

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
_BosanaC

Post by _BosanaC » 03/10/2006 16:10

taxi_driver wrote:osvrnut cu se samo za pusenje.ne kontam koji im je to fazoon ,kaze ne pusi se u kuci.to ono stetno pasivno pusenje?ili prljaju se zavjese?moji starci nikad nisu pusili,ali gostima nikad nisu branili pusenje.ja sam pusac,i vecina mojih prijatelja su nepusaci,i ako ja ne mogu da im zapalim u kuci ja im i ne idem.razumio bih da je neko u kuci bolestan.zivim u holandiji,i ovdje se sad svi boje pasivnog pusenja.i kad mi pocnu pametovati o tome,pitam ih samo izlaze li navece?svi izlaze i svi idu u kafice gdje se pusi.i nikom ne smeta.cudno.nego valja mene jebavati ko gosta ,da im ja idem na balkon cigaru ispusiti.e nek ga oni popuse laganice.ni meni se ne svidja kad im djeca dodju kod mene pa proliju sok po parketu.umazu cokoladom trosjed.ali ne pada mi na pamet da im kazem ostavite djecu pred vratima.i ako ne mogu podnijeti jednu noc da im neko zapali u kuci e onda jebi ga.
Vala bas. Sta ima ko koji klinac htjeti mir i cist vazduh bar u ono malo prostora sto se zove dom i braniti tebi tvoja ljudska i demokratska prava da ga trujes u njegova vlastita cetiri zida? :oops:

van Basten
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Post by van Basten » 03/10/2006 16:10

na ovom topicu elaborira se više tema u jednoj pa krenimo redom...
sada je postalo moderno pljuvati po pušenju... od zdravstvenih do estetskih razloga, nabraja ih se stotine... sve to treba povezati sa privatnom svojinom, u svojoj kući svako ima pravo da određuje pravila igre kako mu odgovara, pravo na privatnost... pa ako neko ne dopušta da mu se dimi u kući, ja to poštujem iako unaprijed najavim da tu ne mogu ostati neko duže vrijeme... 2-3 sata plafon... isti ti ljudi nemaju pravo da u drugih kućama gdje je pušenje dozvoljeno naturaju svoja pravila - imaju isti izbor kao i ja u kući nepušača (pušiti uz dozvolu domaćina, prilagoditi se situaciji uz skraćenje boravka, prorijeđivanje dolaska...), opet pravo na privatnost. Kao što to A spomenu za cipele - u mojoj kući odjeća se skida na hodniku, ko ne želi da hoda bos ili u čarapama, dobiće papuče kojih ima hejbet, ali svi i to bez izuzetka skidaju odjeću u hodniku, bez obzira kako je ko navikao.
životinje... opet svako ima pravo da ih drži gdje želi, iako mene lično zaboli srce kad vidim rasnog psa kako se pati u 60ak kvadrata stana sa još 5 članova porodice, al to je njihovo pravo... postojanje životinje u kući neće me spriječiti da posjetim istu, ako je riječ o mačkama koje ne volim zamoliću domaćine da je drže podalje od mene (možda u njihovom krilu, oni je vole), a ako je pas i k tome još sladak onda ću se rado izgnjaviti s njim... kad se to završi uvijek ima neki lavabo i malo sapuna da se ruke operu.
Sve je u toleranciji, ekstremni i isključivi statovi na bilo koju stranu ne vode ničemu

Saian
Has thanked: 13 times
Been thanked: 40 times

Post by Saian » 03/10/2006 16:11

Vingo wrote:Shvatili smo vas! :-)
ja bih BHG skonto i s malo zakukuljenijim insinuacijama :-) :-) :-) :roll:

debela

Post by debela » 03/10/2006 16:13

a sto ste se vi ljudi navadili da idete jedni drugima u kucne posjete? mislim da je u tome srz problema :D

@bhg, ne vuci me za jezik :x

Vingo

Post by Vingo » 03/10/2006 16:15

Saian wrote:

Ah server...ja BHG i dalje ne shvatam :-) ...ono se odnosilo na A i b22 i njihovo utvrdjivanje gradiva.

Saian
Has thanked: 13 times
Been thanked: 40 times

Post by Saian » 03/10/2006 16:16

jel server neka nova uzrechica :D :D :D

rashid

Post by rashid » 03/10/2006 16:20

U mom drustvu sam ja jedini pusac, znaci svi prijatelji su mi nepusaci i imaju svoje stanove. Ali, ja kad jim idem, mogu je zapaliti. Ja ne mogu razumjeti to preseravanje sa cigarama i u mom stanu se nepusi? Ja jim uglavnom nejdem tim finim ljudima. Nek je on dobar i fin i stan ne smdrljiv od cigara.

A kad je pitanje da dodzu ti tako "fini" ljudi kod mene u goste, kazem jim da ce se moja odjeca primiti njihove finoce.
Last edited by rashid on 03/10/2006 16:21, edited 1 time in total.

Šandor

Post by Šandor » 03/10/2006 16:20

shin wrote:Ako ne ko ne dozvoljava da mu se pusi u kuci ne znam cemu navaljivat i prepirat. Ok za macku ako je ne gotivis sklonis je iz krila, mozda je bio macak :D

Ja nisam pusac i smeta mi dim cigara, da samo znas kako osobe koje puse imaju neugodan miris nama nepusacima :roll:
Tačno. Srećom, uvijek će bit žena koje ne puše (cigarete mislim :D ).

taxi_driver

Post by taxi_driver » 03/10/2006 16:22

anka,ti si dobro prosla,samo je kolegica s posla.svi moji prijatelji su nepusaci,i kod njih se ne pusi u kuci.ali ja kada dodjem,nema sanse da bi im otisao na balkon.u krajnjem slucaju sjeo ispred balkona i zapalio.kome se svidja svidja kome ne ,i ne idem kod njega.i da vecina tih prijatelja imaju djecu,malu.i sad kazu pasivno pusenje steti.ok,i to postujem,ali ni moji starci nisu pusili,pa kad dodju gosti nikom nisu branili.a imali su dvoje djece.i nijedno od nas nije imalo nekih zdravstvenih problema.e sad i meni smeta kad oni dodju s djecom,pa djete ko djete ne pazi,pa prolije po parketu,umaze trosjed cokoladom(nije luksuzan ko u Damira Hadzica) i da ne nabrajam.treba mi dva sata da kucu dovedem u red.i sta sada ja trebam?reci ostavite djecu pred vratima?
nego anka daleko im tvoja kuca bila od njihove.evo sad zapalih koliko se izivcirah. :D

rashid

Post by rashid » 03/10/2006 16:25

Problem je sto danas niko nece nista da trpi, svako supljira o nekoj finoci i da se zaboravlja neki osnovni bonton gostiju i nacin ponasanja prema njemu. To sto anka prica da je dozivljela, ja bih to 100% sa fizicnim obracunom zavrsio. Jel bonton izgleda ne poznavaju ...

BHG

Post by BHG » 03/10/2006 16:27

Vingo wrote:
Saian wrote:

Ah server...ja BHG i dalje ne shvatam :-) ...ono se odnosilo na A i b22 i njihovo utvrdjivanje gradiva.
jest jest...odnosilo se upravo na to :-)

debela...zasto? pa ti bi se samo svadjala....give peace a chance...all we need is love... :D

alek

Post by alek » 03/10/2006 16:27

puno ovoga, ali hvala van bastenu sto je sve skratio :D
pusac sam i prvi put kod nepusaca (kuci, u autu i sl.) pitam, drugi put vec ne :D postujem. u mojoj kuci i u mom autu nema zabrana, moj izbor :oops: a psi i macke naglavacke... imam macku, zalomi se dlaka :D ali redovno cistim i skupljam :D nije mi mora. ko je alergican na dlake i macke nek ne dolazi, za to nemam rjesenje; ko ne voli macke... ogranicim mu prostor u kuci :D jer je moja kuca i njena kuca :D :oops: a prijatelji, gosti... dolaze i odlaze :D

taxi_driver

Post by taxi_driver » 03/10/2006 16:30

meni se cak jednom desilo,da su me gosti zamolili da ne pusim u svojoj kuci,jer su ko oni s djecom dosli.reko necu pusiti ako mi ga vi oboje popusite.i laganice mrs iz kuce

uozo

Post by uozo » 03/10/2006 16:34

Dok zapadne zemlje razmatraju kompletnu zabranu pusenja u svim javnim ustanovama, ugostiteljskim radnjama, skolama i institucijama, te apsolutnu zabranu reklamiranja svih duvanskih proizvoda, kao korak u jedno zdravije drustvo, mi razglabamo o tome da li je u redu da pusacu neko kaze da ne pusi u njegovom drustvu. :shock:

Mada sam protiv stigmatiziranja pusaca i militantnih nepusaca, koji bi maltene isli po ulici i tukli pusace, smatram da je pitanje osnovne kulture, ne pusiti u prostoriji u kojoj se nalaze nepusaci, pa bilo to u sopstvenoj kuci ili gostima.
I pod hitno uvesti poseban porez na cigarete, barem jos 40 %, iz kojeg bi se financirao zdravstveni sistem. :mrgreen:

Šandor

Post by Šandor » 03/10/2006 16:35

taxi_driver wrote:meni se cak jednom desilo,da su me gosti zamolili da ne pusim u svojoj kuci,jer su ko oni s djecom dosli.reko necu pusiti ako mi ga vi oboje popusite.i laganice mrs iz kuce
To je drugo. U tom slučaju krivica je na njihovoj strani.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 03/10/2006 16:41

Šandor wrote:
taxi_driver wrote:meni se cak jednom desilo,da su me gosti zamolili da ne pusim u svojoj kuci,jer su ko oni s djecom dosli.reko necu pusiti ako mi ga vi oboje popusite.i laganice mrs iz kuce

ma jarene.odrastao sam u dimu gostiju,pa mi evo nista ne fali.ovo sto oni rade je snobizam.jebo ti domacina ako ce mu zasmetati dvije-tri cigarete koje ja kao gost zapalim.

rashid

Post by rashid » 03/10/2006 16:42

B.Medjed wrote:Dok zapadne zemlje razmatraju kompletnu zabranu pusenja u svim javnim ustanovama, ugostiteljskim radnjama, skolama i institucijama, te apsolutnu zabranu reklamiranja svih duvanskih proizvoda, kao korak u jedno zdravije drustvo, mi razglabamo o tome da li je u redu da pusacu neko kaze da ne pusi u njegovom drustvu. :shock:

Mada sam protiv stigmatiziranja pusaca i militantnih nepusaca, koji bi maltene isli po ulici i tukli pusace, smatram da je pitanje osnovne kulture, ne pusiti u prostoriji u kojoj se nalaze nepusaci, pa bilo to u sopstvenoj kuci ili gostima.
I pod hitno uvesti poseban porez na cigarete, barem jos 40 %, iz kojeg bi se financirao zdravstveni sistem. :mrgreen:
Stvarno bi trebala zdravstvena pomoc ... tebi psihicka ...

Edit

Post by Edit » 03/10/2006 16:44

rashid wrote:Problem je sto danas niko nece nista da trpi, svako supljira o nekoj finoci i da se zaboravlja neki osnovni bonton gostiju i nacin ponasanja prema njemu. To sto anka prica da je dozivljela, ja bih to 100% sa fizicnim obracunom zavrsio. Jel bonton izgleda ne poznavaju ...
:lol: :lol:

Rashide, blago li se tvojim prijateljima ...
Poznajes ti Bon-ton? Mozes li nam navesti sta pristojnost u ovakvim slucajevima nalaze?

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 03/10/2006 16:44

B.Medjed wrote:Dok zapadne zemlje razmatraju kompletnu zabranu pusenja u svim javnim ustanovama, ugostiteljskim radnjama, skolama i institucijama, te apsolutnu zabranu reklamiranja svih duvanskih proizvoda, kao korak u jedno zdravije drustvo, mi razglabamo o tome da li je u redu da pusacu neko kaze da ne pusi u njegovom drustvu. :shock:

sta 40 :shock: barem 80 :D ovo je najpametnije sto sam cuo danas.

Edit

Post by Edit » 03/10/2006 16:46

taxi_driver wrote: jebo ti domacina ako ce mu zasmetati dvije-tri cigarete koje ja kao gost zapalim.
Tko ne postuje kucu u koju dolazi... bolje bi bilo da je zaobidje.

Ali danas je izgleda normalno da onaj ko negdje dolazi namece svoje obicaje i navike...

rashid

Post by rashid » 03/10/2006 16:49

Edit wrote:
rashid wrote:Problem je sto danas niko nece nista da trpi, svako supljira o nekoj finoci i da se zaboravlja neki osnovni bonton gostiju i nacin ponasanja prema njemu. To sto anka prica da je dozivljela, ja bih to 100% sa fizicnim obracunom zavrsio. Jel bonton izgleda ne poznavaju ...
:lol: :lol:

Rashide, blago li se tvojim prijateljima ...
Poznajes ti Bon-ton? Mozes li nam navesti sta pristojnost u ovakvim slucajevima nalaze?
To kao neko sarajevsko preseravanje? Gost kad dodze meni, ja hocu da se osjaca rahatnije nego kod kuce svoje, sve mu ponudim, od pive,soka,jela, .... itd. A uzvrat ocekujem isto? A to sto ste "VI" preseravate u Sarajevu na cigare ... jaooooooo :x :x :x :x ZENSKE U CIPSU,POSTI,BANCI ZAPALI JE ZA SALTEROM!!!!

Šandor

Post by Šandor » 03/10/2006 16:53

taxi_driver wrote:
Šandor wrote:

ma jarene.odrastao sam u dimu gostiju,pa mi evo nista ne fali.ovo sto oni rade je snobizam.jebo ti domacina ako ce mu zasmetati dvije-tri cigarete koje ja kao gost zapalim.
Ne slažem se. Ako te zamolim da ne pušiš u mojoj kući ili u mom autu onda se ne bi trebao ljutiti.
Shin je fino rekao.....ne znate vi pušači koliko nama nepušačima smeta dim.

uozo

Post by uozo » 03/10/2006 16:55

rashid wrote:

Stvarno bi trebala zdravstvena pomoc ... tebi psihicka ...
Hvala na savjetu! Trazio sam je al' su rekli da je vec kasno za mene. :shock:

Pa ja! Veci prihodi od poreza, kojima bi se financirali budzetski korsinici koji su najkorumpiraniji (ljekari, policajci,...), zdravije drustvo, manje oboljelih od raka, manji redovi za cekanje u bolnicama, itd...

Kome to jos treba!!!

Vingo

Post by Vingo » 03/10/2006 16:55

Jes vas krenuo taj postotak..... :-)

uozo

Post by uozo » 03/10/2006 16:59

Opet dupli post
:angry:
Last edited by uozo on 03/10/2006 17:01, edited 1 time in total.

Post Reply