Puko ko lubenica

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

DZONPI

#1 Puko ko lubenica

Post by DZONPI » 18/01/2010 19:40

Ljudi neznam sta je ovo ali mi pun klinac svega.Nemam volje ama bas ni za cim.Sta kod krenem neide,nema se zivaca,ljudi mi smetaju,uopste neslusam nekog kad prica,sam sam zauzet necim a neznam ni ja s cim.Smanjio sam i posjete tako da idem negdje bas ono kad nemozes izbjec,dali je to zasicenje od svega ili da izvines preseravanje,ono kad i hrdjavom hasimu dlaka smeta.Bezvoljan totala.Evo ovo pisem a kontam kome pisem i kakve koristi al eto opet ko fol nesto se sarnulo.Kad skontam imam sve pa sta hoces al nesto fali pa ga jebi.Jesu li ovo znakovi depresije ili cega veze nemam.Ima li ko da se osjeca ovako mozda mi i olaksa ako skontam da nisam sam.Da me nije klimax spuco ipak meni je da nefoliram 40 kuka pa reko mozda ima i do toga.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Puko ko lubenica

Post by PipiDugaDevetka » 18/01/2010 19:56

Moj brat, sada rahmetli, pa zapucali minobacači po hotonjskoj liniji i on zapjevao. Ostali prihvatiše pjesmu.

muha_sa

#3 Re: Puko ko lubenica

Post by muha_sa » 18/01/2010 20:02

Ne gledaj i ne slusaj vijesti na BH tv i radio stanicama :D ne citaj politiku na SA-x. :D
hajd na Bez Cenzure u nasu kafanu da sta cugnemo :D

pirmin

#4 Re: Puko ko lubenica

Post by pirmin » 18/01/2010 20:05

Meni nekako bude lakse kad vidim da na ovom forumu ima jos starih konja poput mene. :D

neki

#5 Re: Puko ko lubenica

Post by neki » 18/01/2010 20:07

Da se ti nisi malo zaljubio...
a ona te nece... :-)

Dioda

#6 Re: Puko ko lubenica

Post by Dioda » 18/01/2010 20:07

DZONPI wrote:Ljudi neznam sta je ovo ali mi pun klinac svega.Nemam volje ama bas ni za cim.Sta kod krenem neide,nema se zivaca,ljudi mi smetaju,uopste neslusam nekog kad prica,sam sam zauzet necim a neznam ni ja s cim.Smanjio sam i posjete tako da idem negdje bas ono kad nemozes izbjec,dali je to zasicenje od svega ili da izvines preseravanje,ono kad i hrdjavom hasimu dlaka smeta.Bezvoljan totala.Evo ovo pisem a kontam kome pisem i kakve koristi al eto opet ko fol nesto se sarnulo.Kad skontam imam sve pa sta hoces al nesto fali pa ga jebi.Jesu li ovo znakovi depresije ili cega veze nemam.Ima li ko da se osjeca ovako mozda mi i olaksa ako skontam da nisam sam.Da me nije klimax spuco ipak meni je da nefoliram 40 kuka pa reko mozda ima i do toga.
Nista gore od takvog raspolozenja :-)
Samo pomisli da ima ljudi koji zive gore od tebe, koji imaju vece probleme, koje veci broj ljudi gnjavi i pegla :D Iskljuci se iz svih s*anja koja te okruzuju :D I izbjegavaj ljude koji te iritiraju.
Svi mi nekad dodjemo u tu fazu, samo pazi da to ne preraste u depresiju :)

dinaraaa

#7 Re: Puko ko lubenica

Post by dinaraaa » 18/01/2010 20:10

Puko ko lubenica...pa šta je sad jel košpe same izlijeću ili ne izlijeću :lol: :lol: :lol:

Jedan od ubica modernog čovjeka su mediji svi redom i crne kronike...koje kada na njihovu žalost nemaju žrtava ovdje nađu nekog u afganistanu u nekom selu do koga se ne može doći ....nađu da je neki bedak silovo kozu...e pa stvarno :-)

Maraschino

#8 Re: Puko ko lubenica

Post by Maraschino » 18/01/2010 20:19

DZONPI wrote:Ljudi neznam sta je ovo ali mi pun klinac svega.Nemam volje ama bas ni za cim.Sta kod krenem neide,nema se zivaca,ljudi mi smetaju,uopste neslusam nekog kad prica,sam sam zauzet necim a neznam ni ja s cim.Smanjio sam i posjete tako da idem negdje bas ono kad nemozes izbjec,dali je to zasicenje od svega ili da izvines preseravanje,ono kad i hrdjavom hasimu dlaka smeta.Bezvoljan totala.Evo ovo pisem a kontam kome pisem i kakve koristi al eto opet ko fol nesto se sarnulo.Kad skontam imam sve pa sta hoces al nesto fali pa ga jebi.Jesu li ovo znakovi depresije ili cega veze nemam.Ima li ko da se osjeca ovako mozda mi i olaksa ako skontam da nisam sam.Da me nije klimax spuco ipak meni je da nefoliram 40 kuka pa reko mozda ima i do toga.
simptomi depresije...javi se ljekaru i na vrijeme potrazi savjete, pomoc...ne boli, vjeruj mi ;-)

breviar

#10 Re: Puko ko lubenica

Post by breviar » 18/01/2010 20:32

dajte dame i gospodo covjeku vjerodostojan komentar.

inace, neko je predlozio da se konsultujes sa psihijatrom, i vjerujem da bi ti moglo pomoci,
da ti barem da upute sto je potrebno da uradis, da bi umanjio taj osjecaj u sebi.

inace, to sto radis - smanjujes neke susrete i odlaske k prijateljima, postupas prirodno.
vjerovatno postoji to prezasicenje od suvisnih informacija, i trebas da budes malo sa sobom.
s druge strane, ako imas dovoljno vremena i prostora da rasporedis neke svoje navike.
ne znam, idi na jogging, citaj - pokusaj da se sjetis nekih stvari koje si nekada trebao uraditi,
pa ih sada lagano probaj uraditi.
pokusaj se organizovati, da nesto uskladis samo sto ce tebi prijati, da malo ispuses taj ventil.
ako budes samo sjedio, samo se cirkulise u tebi, a k tome jos i puni, taj osjecaj prezasicenja.
pokreni se onako kako ti mislis da je najbolje za tebe..

adda_sa

#11 Re: Puko ko lubenica

Post by adda_sa » 18/01/2010 20:35

potpisujem uvodni post !
a kako da znas jeli depresija ili samo faza :S

hahufafu

#12 Re: Puko ko lubenica

Post by hahufafu » 18/01/2010 20:45

ja mislim da ti je samo onako malo naletilo..
THINK POSITIVE i bice sve ok.. , najbolje sam sebi mozes pomoci.. samo pozitivno razmisljaj..

Auhrena

#13 Re: Puko ko lubenica

Post by Auhrena » 18/01/2010 21:54

Ovako se osjecaju svi blizu 40 , odrasto' si u ratu, vjerovatno bio na liniji, konto' bit ce bolje, al'nikako na zelenu granu. Nit si vise mlad, a nisi ni star. Treba ti jos 25 godina do penzije, ako radis i ako ne promijene sistem do tad. Ako skijas ne mozes na skijanje, jer nema snijega, a nema ni para. Uglavnom , sem onih koji su uspjeli da ucare tako sto su opljackali ostale svi se osjecamo kao i ti. Zaje.... su nas jarane pravo.

DZONPI

#14 Re: Puko ko lubenica

Post by DZONPI » 18/01/2010 22:08

Fazon je u tome sto mi je sve prezvakano.Sve nekako postalo umjetno,nemam nekog veselja da se covjek nasmije,samo monotonija,kuknjava,haj huj.Pobjego bi od svega al gdje.Jesam proso rat,i ranjavan sam ,spucaju me prelazi zasto ,kako ,izgubio sam i clana familije u ratu.Neznam bojim se da se totalno ne otudjim,a izgleda da sam na tom putu.Najvise mi odgovara mrak i tisina.Ipak hvala na komentarima odo upisat fitnes,malo slusalice na usi pa opali djoging samo da i to nebude kratkog vjeka.

statix

#15 Re: Puko ko lubenica

Post by statix » 18/01/2010 22:14

DZONPI wrote:Fazon je u tome sto mi je sve prezvakano.Sve nekako postalo umjetno,nemam nekog veselja da se covjek nasmije,samo monotonija,kuknjava,haj huj.Pobjego bi od svega al gdje.Jesam proso rat,i ranjavan sam ,spucaju me prelazi zasto ,kako ,izgubio sam i clana familije u ratu.Neznam bojim se da se totalno ne otudjim,a izgleda da sam na tom putu.Najvise mi odgovara mrak i tisina.Ipak hvala na komentarima odo upisat fitnes,malo slusalice na usi pa opali djoging samo da i to nebude kratkog vjeka.
Covjek je socijalno bice i fitness nece pomoci u slucaju otudjenja kojeg spominjes, bar ja tako mislim. On ti je dobar u slucaju stresa, ali to nije tvoj slucaj kako sam razumio.

HAVANA

#16 Re: Puko ko lubenica

Post by HAVANA » 18/01/2010 22:14

DŽONPI,vrijeme ti je kući doć. :D

Kom maar terug naar huis. 8-)

statix

#17 Re: Puko ko lubenica

Post by statix » 18/01/2010 22:18

HAVANA wrote:DŽONPI,vrijeme ti je kući doć. :D

Kom maar terug naar huis. 8-)
sto ne rece ranije, da se ne izvaljujem sa svojim dijagnozama :oops: :mrgreen:

Maraschino

#18 Re: Puko ko lubenica

Post by Maraschino » 18/01/2010 22:32

DZONPI wrote:Fazon je u tome sto mi je sve prezvakano.Sve nekako postalo umjetno,nemam nekog veselja da se covjek nasmije,samo monotonija,kuknjava,haj huj.Pobjego bi od svega al gdje.Jesam proso rat,i ranjavan sam ,spucaju me prelazi zasto ,kako ,izgubio sam i clana familije u ratu.Neznam bojim se da se totalno ne otudjim,a izgleda da sam na tom putu.Najvise mi odgovara mrak i tisina.Ipak hvala na komentarima odo upisat fitnes,malo slusalice na usi pa opali djoging samo da i to nebude kratkog vjeka.
bezvoljnost, nezainteresovanost, nizak libido, crne misli, nezadovoljstvo, losa koncentracija...

samo da znas, ako na vrijeme ne potrazis pomoc onih koji ti mogu pomoci postoji mogucnost da ti se krug suzava pa neces izlaziti iz kuce, pa ces naci sobu u kojoj ces lezati i buljiti u zidove i plafon i tu ti je kraj...
otrgni se covjece, ne ljutaj putevima koje ne poznajes, imas ovdje i dobrih i bezobraznih savjeta ali ja ti predlazem da prosetas malo do doktora jer ovo i nije tako strasno kako moze da zavrsi...

A-R-N-I

#19 Re: Puko ko lubenica

Post by A-R-N-I » 18/01/2010 22:34

buraz, dobrom psihologu :thumbup:

sandra01

#20 Re: Puko ko lubenica

Post by sandra01 » 19/01/2010 03:45

pirmin wrote:Meni nekako bude lakse kad vidim da na ovom forumu ima jos starih konja poput mene. :D
Evo da vam se i ja pridruzim ,lakse je u drustvu vrsnjaka :-?

zenicanin 1979

#21 Re: Puko ko lubenica

Post by zenicanin 1979 » 19/01/2010 04:05

Savjetovao bi ti takodje da sam prosurfas po literaturi psihologije.To bi ti moglo objasniti problem i ujedno te malo aktivirati.

nikad_izvini

#22 Re: Puko ko lubenica

Post by nikad_izvini » 19/01/2010 05:04

Baltazar_khan wrote:Još sve to začinjeno lošim rezultatima tvog voljenog kluba, Željezničara :oops:
Kada neko napiše da mu je loše, da se ne osjeća dobro i kada retard kao ti da takav malouman komentar, zabrinem se. Ako nemaš ništa da napišeš, ne piši. Možda ispadneš pametniji i manje retardiran nego što jesi. Tema nije sport, toliko valjda znaš da čitaš i kontaš.

@andaluzijski pas

Nadam se da ćeš dobiti istu "dijagnozu" nekad uskoro. Možda i krepaš. Ko zna.

DONPI druže, ne daj se.
Ima jedan prijedlog, možda je glup al eto. Vreća i udaranje. Kad se dobro smoriš, nemaš vremena da se sjebaješ. Više aktivnosti i bježanje od crnjaka kojih ima masa, gdje god da se okreneš.

lala_sa

#23 Re: Puko ko lubenica

Post by lala_sa » 19/01/2010 06:18

A-R-N-I wrote:buraz, dobrom psihologu :thumbup:
:thumbup: Nije to nista strasno, zubar je gori :)

Kristijana

#24 Re: Puko ko lubenica

Post by Kristijana » 19/01/2010 07:03

Prvo bih rekla depresija, ali mozda i nije, jer ovaj tekst bi se mogao potpisati i sa ''Dobrodosao u klub'', svi to prozivljavaju u jednom trenutku zivota. Rekla bih da je rijec o svojevrsnoj egzistencijalnoj krizi, kada osoba treba da preispita svoj dosadasnji zivot, podvuce crtu i promijeni neke stvari. S druge strane, mozda je to najobicnija ogorcenost i prezir prema svim sranjima koja nas okruzuju a protiv kojih stojimo bespomocni i obespravljeni. Do tebe svaki dan dopire previse informacija i kao sto neko gore napisa - prezasicen si. Treba ukinuti Dnevnike, crne hronike, dosadne ljude iz zivota koji te smaraju, napraviti cistku u zivotu, veliko pospremanje. Raditi ono sto si uvijek htio, a nisi iz ovog ili onog razloga. Trebas odzalovati za prosloscu i ne baviti se vise njome, jer je ne mozes promijeniti, a cak i da osjecas krivnju i bijes zbog proslosti ( ti prenosi sto te pucaju ) rekla bih da svi prije ili poslije dobijemo porciju zivotnih jada ( neko se razboli, neko ne dozivi ni pubertet, drugi izgube clana porodice, neku zenu tuce muz, druga dozivljava mobbing na poslu, a svi skupa zivimo u usranoj drzavi ).

To sto se tebi desilo u zivotu to je ta tvoja porcija jada i tu ne mozes nista. Kad mene to uhvati, samo pomislim da ima ljudi i zena kojima je gore, koji su umrli a zivjelo im se i skoro da osjecam njihovu ljutnju kad ja kukam nad sitnicama. Ponekad mislim da je puno vise mrtvih koji zasluzuju zivot nego zivih, i kako je sudbina nepravedna (npr. pogine Tose Proeski ili neka nevina beba a neki ratni zlocinac dozivi duboku starost ) ali to i nije na nama da rasudjujemo i mijesamo se u bozju volju ili sta je vec. Jedini nacin je pronaci moc u sebi, i uticati na stvarnost sada, uvijek zivjeti sada, sto je tesko, ali se moze izvjezbati. Jer dok ti filozofiras kako je sranje, nemas blage veze da te mozda triput gore sranje tek ceka iza ugla. A mozda te ceka i bingo. Jedino izvjesno u zivotu je neizvjesnost i to svi znamo, pa treba se tome prilagoditi.

Mislim da posjet psihijatru nije nuzan, osim ako ne postane crnje. Ja bih ti osim fitnessa preporucila i zdravu hranu, jer ono smo sto jedemo, a postoji hrana od koje se raspolozenje stabilizuje ( integralne zitarice, povrce, voce, piletina, tjestenina, riza, krompir, grah, grasak, kupus, bijeli i crveni luk, zelena salata, paradajz, suho voce, med, jabuke, banane, jogurt, mlijeko, sir, plava riba ( haringa, skusa, tunjevina), maslinovo ulje, crno vino, zeleni caj i dosta vode ). Ovo povrce i voce sto sam navela poimence je posebno dobro. Citala sam jednom da je nase tijelo u potpunosti izgradjeno od onoga sto smo pojeli u posljednjih 6 mjeseci, pa ako se zdravo hranis 6 mjeseci, oko avgusta ces biti novi covjek bukvalno. :D
To je sve i dokazano puno puta, npr. onaj lik u dokumentarcu Michaela Moorea ''Super size me'' sto je jeo samo fast food u Mekdonaldsu cijeli mjesec, eksperimenta radi, i sto mu je zdravlje za samo mjesec otislo helac, sav organizam mu se poremetio i osjecao se uzasno.
Takodje sam procitala i da se 80% svih vrsta raka moze sprijeciti ako jedes sve gore navedeno i pijes min. 2l vode, a posebno je vazno piti vodu. Nije u vezi s temom, ali su i rak i depresija dva vjerna druga. :(

HAVANA

#25 Re: Puko ko lubenica

Post by HAVANA » 19/01/2010 12:00

sandra01 wrote:
pirmin wrote:Meni nekako bude lakse kad vidim da na ovom forumu ima jos starih konja poput mene. :D
Evo da vam se i ja pridruzim ,lakse je u drustvu vrsnjaka :-?

:evil: :D

Post Reply