Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63442
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#1 Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by BarbaDue »

Dragi moji Goraždani samo da znate, raspala se koalicija između SDA i SzBiH u Goraždu... :-D

Šta da se radi? Ovaj događaj ce vjerovatno uticati na život u našem gradu!
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#2 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by zelenashica »

je l ovo tema samo za goraždane :D pa eto imam malo staža na temama o goraždu pa bil se moglo odnositi pitanje i na mene :-D a vala barno si mi i u stranku :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63442
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by BarbaDue »

Moja draga, ovi u nas nikako ne umiju zajedno da se igraju... :lol:
Sve jedni drugima rade "biciklo"... :lol: , a ni jedni ni drugi ne znaju da ga voze... :lol:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#4 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by zelenashica »

ma tako je svugdje.....
sad su se raspali jer ne mogu navodno raditi jedni od drugih,.....opstruiraju jedni druge....i opet će za par godina isto zajedno.... :sad: uvijek je kriv drugi...al tako je to ne bi to bila politika da se ne političari :D
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#5 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by sharwoodforest »

barba druze, pa to je bajata informacija...zna se za to vec duze vrijeme. a ko s kim sad koalira, sta se prica?
ovo znaci da je doktor u najboljoj poziciji?
sta bi ti rekao, kakav je omjer snaga izmedju tri predlozena imena za nacelnika?
nemoj zezati, uticati na zivot kojim oni upravljaju godinama smjenjujuci se ko na ringispilu!
nema promjene osim korjenite!
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#6 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by jugoistocnjak »

Bojim se da cemo se mi jos nacekati da dodje do korjenitih promjena u Bosni, pa i u nasem gradu. Nacionalizam i korupcija su dvije velike bolesti naseg drustva, a cini mi se da su obadvije (narocito ova druga) prisutne u liku i djelu trenutnog nacelnika i bilo bi lijepo rijesiti bar jedne od njih kroz izbor nekog drugog kandidata. O kakvom profilu strucnjaka se radi, kad su u pitanju lokalni politicari, vidi se i po tome tome sto neki od njih cak i nakon obavljenih mandata premijera kantona, poslije ne mogu da nadju posao (vidjeti pod aktuelni premijer kantona), a imaju na raspolaganju svu stranacku infrastrukturu. Naravno ima i onih koji naprasno "postanu pametni", pa zavrse fakultet i onda i magistriraju.
SDP, za kojeg ja btw glasam, je svoju priliku prije par godina iskoristio na nacin da su njihovi ministri izdijelili Azot kako njima odgovara i onda to "prihvatizirali" ili su recimo podijelili kredite svojim jaranima (vidjeti pod Giba), a zanemarili su da ovaj nema validne kreditne garancije. Nazalost, daleko smo mi jos od "zelene grane".
Ipak moj nekakav redoslijed kandidata za nacenika je SDP, SBiH i na kraju SDA. Ima li jos kakvih opcija osim ove trojice?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63442
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#7 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by BarbaDue »

Ako mene pitas, ja nebi bio zadovoljan ni sa jednim...ali ako bih morao da se odlucim za jednog vagao bih između doktora i prpfesora....efendiju ne bih ni u snu postavio za nacelnika.
Bez obzira sto on vazi kao dobar menadžer, on mora negdje pasti. A sto se tice koalicije, znam da je davno napukla, ali je jucer i zvanico pukla.
I stvari koje bi se mogle desavati nakon toga su vrlo zanimljive za raspravu.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#8 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by jugoistocnjak »

Cuo sam i ja da je Profesor strasno zahatario Efendiji kad mu je ovaj rekao da ce se i on kandidovati za nacelnika, jer mu je u pocetku govorio da to nece uraditi.
A zasto si tako apriori protiv Efendije? Ne branim ga, vec samo pitam.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#9 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by jugoistocnjak »

Vjerujem da nije lako ostati nezavisan ako te placa onaj o kome pises, ali bi bilo interesantno da nasa TV objavi predizborna obecanja kandidata pred prosle izbore i uporede to sa onim sto je Profesor i ostvario. Naravno napravio je on i puno tog sto nije obecao (vidjeti pod "Talovi sa Okcem") :D .
User avatar
BarbaDue
Posts: 63442
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#10 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by BarbaDue »

jugoistocnjak wrote:Cuo sam i ja da je Profesor strasno zahatario Efendiji kad mu je ovaj rekao da ce se i on kandidovati za nacelnika, jer mu je u pocetku govorio da to nece uraditi.
A zasto si tako apriori protiv Efendije? Ne branim ga, vec samo pitam.
Nisam ja protiv njega, jednostavno mislim da covjek nije sazreo za tu funkciju. Moze on biti sposoban za menadžera, direktora ali za nacelnika ipak treba imati jednu drugu mustru.
Ne bih da govorim koja je to stvar koja mu nedostaje. Posto ga i licno poznajem, on je nema. Takođe mislim da je on sve svoje dosadašnje uspjehe postizao na ho-ruk, on uopste nema nekog koncepta djelovanja...
Mislim, da bi se on na toj funkciji sam sagorio....Ja licno ne bih ni jednog stavio za nacelnika.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#11 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by jugoistocnjak »

BarbaDue wrote:
jugoistocnjak wrote:Cuo sam i ja da je Profesor strasno zahatario Efendiji kad mu je ovaj rekao da ce se i on kandidovati za nacelnika, jer mu je u pocetku govorio da to nece uraditi.
A zasto si tako apriori protiv Efendije? Ne branim ga, vec samo pitam.
Nisam ja protiv njega, jednostavno mislim da covjek nije sazreo za tu funkciju. Moze on biti sposoban za menadžera, direktora ali za nacelnika ipak treba imati jednu drugu mustru.
Ne bih da govorim koja je to stvar koja mu nedostaje. Posto ga i licno poznajem, on je nema. Takođe mislim da je on sve svoje dosadašnje uspjehe postizao na ho-ruk, on uopste nema nekog koncepta djelovanja...
Mislim, da bi se on na toj funkciji sam sagorio....Ja licno ne bih ni jednog stavio za nacelnika.
Moram priznati da se slazem oko ocjene Efendije. I sam ga licno poznajem i znam da nema strategije i da radi kao sto i sam kazes "na ho-ruk". Ne mislim ja da je on dobar i menadzer, ali jeste komunikativan i prodoran, sto je samo jedna od bitnih karakteristika dobrog menadzera. Pa i ja sam poredao ovu trojicu rukovodeci se kriterijom "najmanje stete", a ne najveceg kvaliteta.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#12 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by sharwoodforest »

muski svijete....pricamo o tri musketira.

krajnje je vrijeme da zena preuzme odgovornost i probleme u ovom gradu.
ali i tu ima problema, koliko je zena sposobna da se istakne u omjeru tri naprema jedan. morala bi imati beton jake argumente i vjestine koje njeni suparnici nemaju. ali i podrsku svoje partije u kandidaturi. ne, muskarci vladaju i u strankama, zene sute i dizu ruke.
je li se takva pojavila na gorazdanskoj politickoj pisti, nije.
medjutim, kao sto zene moraju da budu na listama jer se trazi procenat koji zahtjeva izborna komisija, tako bi se trebalo urediti da jedan kandidat mora biti i osoba zenskog roda ( zalosno ali zvuci diskriminatorski )
naravno, muski svijete, to je nezamislivo u gorazdu.
posmatram godinama zene u politici i ne mogu vjerovati da nema ni jedne koju bi neka stranka mogla kandidovati, a voljela bih to. ili je do zena.......

sto se tice mog misljenja, ja ne mogu kurtovica i ramovica nikako u kombinaciju sa frastom.
doktor frasto ima nekakav sarmantan, gradski, profinjen stil koji odudara od stila dvojice spomenutih i moj je izbor. trebamo mu dati sansu.
vidjeli smo sta je kurtovic napravio u dva mandata, i mislim da je od njega dosta, nista spektakularno i nista za lijepo sjecanje.on se potrudio da si osigura dobru platu i osobnog vozaca, a za ostalo pajdo, dogovoricemo se!
o ramovicu, siroki osmjeh i zlatan zub, nista vise.slazem se sa barbom po pitanju njegove osobnosti i sposobnosti.

ali da je zena kandidat...o tome bi se dalo mnogo vise pisati........a jos da je lijepa kao jordanska princeza rania :) pa da bar covjek ima sta vidjeti
AO83
Posts: 129
Joined: 09/07/2008 00:52

#13 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by AO83 »

sharwoodforest wrote:muski svijete....pricamo o tri musketira.

krajnje je vrijeme da zena preuzme odgovornost i probleme u ovom gradu.
ali i tu ima problema, koliko je zena sposobna da se istakne u omjeru tri naprema jedan. morala bi imati beton jake argumente i vjestine koje njeni suparnici nemaju. ali i podrsku svoje partije u kandidaturi. ne, muskarci vladaju i u strankama, zene sute i dizu ruke.
je li se takva pojavila na gorazdanskoj politickoj pisti, nije.
medjutim, kao sto zene moraju da budu na listama jer se trazi procenat koji zahtjeva izborna komisija, tako bi se trebalo urediti da jedan kandidat mora biti i osoba zenskog roda ( zalosno ali zvuci diskriminatorski )
naravno, muski svijete, to je nezamislivo u gorazdu.
posmatram godinama zene u politici i ne mogu vjerovati da nema ni jedne koju bi neka stranka mogla kandidovati, a voljela bih to. ili je do zena.......

sto se tice mog misljenja, ja ne mogu kurtovica i ramovica nikako u kombinaciju sa frastom.
doktor frasto ima nekakav sarmantan, gradski, profinjen stil koji odudara od stila dvojice spomenutih i moj je izbor. trebamo mu dati sansu.
vidjeli smo sta je kurtovic napravio u dva mandata, i mislim da je od njega dosta, nista spektakularno i nista za lijepo sjecanje.on se potrudio da si osigura dobru platu i osobnog vozaca, a za ostalo pajdo, dogovoricemo se!
o ramovicu, siroki osmjeh i zlatan zub, nista vise.slazem se sa barbom po pitanju njegove osobnosti i sposobnosti.

ali da je zena kandidat...o tome bi se dalo mnogo vise pisati........a jos da je lijepa kao jordanska princeza rania :) pa da bar covjek ima sta vidjeti
Nadam se da je ova zadnja recenica bila zezancija - o ljepoti. Zapravo cijele tvoje kriterije i oko dr. Fraste su mi jako, hmm kako da kazem, neozbiljne. Svidja ti se zato sto je "sarmantan, gradski, profinjen stil" - bas mi zvuci nekako plitko. Mozda je moja krivica i pogresno shvatam tvoje rijeci ovaj put.

Imao sam priliku da citam tvoje komentare na ostalim temama, i mada se nisam uvijek slagao sa tobom, ovaj komentar me je pomalo razocarao.

Cijenim tvoj stav da je vrijeme za promijenu u Gorazdu, i mislim da postoji nekoliko zena koje su sposobne da sluze usluge grada kao gradonacelnice, ali nikada nisam nijednu od gospodja gledao kroz procijenu njihovih fizickih izgleda. Ili bilo koju drugu osobu bez obzira na kakvoj su poziciji.

Moje licno misljenje jeste da tri kandidata koju su nam ponudjena od tri vodece stranke ce biti izbor najmanje losijeg, a ne najsposobnijeg. Bas mi niko od njih ne izgleda kao sposoban da vodi gradsku politiku i razvoj.

Ali vise vaznije jeste koliko mozemo ocekivati promijene cijelokupne administracije ako se izabere kandidat SzaBiH ili SDP?! Cini mi se da bi ostalo sve isto. Najradije bih kada bi bila opcija da na listicima stavimo da nismo zadovoljni sa opcijama, i natjeramo stranke da nam ponude neke nove ljude jer ako su ovo najsposbniji - Gorazde je u problemima.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#14 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by sharwoodforest »

AO83 wrote:
sharwoodforest wrote:muski svijete....pricamo o tri musketira.

krajnje je vrijeme da zena preuzme odgovornost i probleme u ovom gradu.
ali i tu ima problema, koliko je zena sposobna da se istakne u omjeru tri naprema jedan. morala bi imati beton jake argumente i vjestine koje njeni suparnici nemaju. ali i podrsku svoje partije u kandidaturi. ne, muskarci vladaju i u strankama, zene sute i dizu ruke.
je li se takva pojavila na gorazdanskoj politickoj pisti, nije.
medjutim, kao sto zene moraju da budu na listama jer se trazi procenat koji zahtjeva izborna komisija, tako bi se trebalo urediti da jedan kandidat mora biti i osoba zenskog roda ( zalosno ali zvuci diskriminatorski )
naravno, muski svijete, to je nezamislivo u gorazdu.
posmatram godinama zene u politici i ne mogu vjerovati da nema ni jedne koju bi neka stranka mogla kandidovati, a voljela bih to. ili je do zena.......

sto se tice mog misljenja, ja ne mogu kurtovica i ramovica nikako u kombinaciju sa frastom.
doktor frasto ima nekakav sarmantan, gradski, profinjen stil koji odudara od stila dvojice spomenutih i moj je izbor. trebamo mu dati sansu.
vidjeli smo sta je kurtovic napravio u dva mandata, i mislim da je od njega dosta, nista spektakularno i nista za lijepo sjecanje.on se potrudio da si osigura dobru platu i osobnog vozaca, a za ostalo pajdo, dogovoricemo se!
o ramovicu, siroki osmjeh i zlatan zub, nista vise.slazem se sa barbom po pitanju njegove osobnosti i sposobnosti.

ali da je zena kandidat...o tome bi se dalo mnogo vise pisati........a jos da je lijepa kao jordanska princeza rania :) pa da bar covjek ima sta vidjeti
Nadam se da je ova zadnja recenica bila zezancija - o ljepoti. Zapravo cijele tvoje kriterije i oko dr. Fraste su mi jako, hmm kako da kazem, neozbiljne. Svidja ti se zato sto je "sarmantan, gradski, profinjen stil" - bas mi zvuci nekako plitko. Mozda je moja krivica i pogresno shvatam tvoje rijeci ovaj put.

Imao sam priliku da citam tvoje komentare na ostalim temama, i mada se nisam uvijek slagao sa tobom, ovaj komentar me je pomalo razocarao.

Cijenim tvoj stav da je vrijeme za promijenu u Gorazdu, i mislim da postoji nekoliko zena koje su sposobne da sluze usluge grada kao gradonacelnice, ali nikada nisam nijednu od gospodja gledao kroz procijenu njihovih fizickih izgleda. Ili bilo koju drugu osobu bez obzira na kakvoj su poziciji.

Moje licno misljenje jeste da tri kandidata koju su nam ponudjena od tri vodece stranke ce biti izbor najmanje losijeg, a ne najsposobnijeg. Bas mi niko od njih ne izgleda kao sposoban da vodi gradsku politiku i razvoj.

Ali vise vaznije jeste koliko mozemo ocekivati promijene cijelokupne administracije ako se izabere kandidat SzaBiH ili SDP?! Cini mi se da bi ostalo sve isto. Najradije bih kada bi bila opcija da na listicima stavimo da nismo zadovoljni sa opcijama, i natjeramo stranke da nam ponude neke nove ljude jer ako su ovo najsposbniji - Gorazde je u problemima.
jao, jao......nije bila zezancija, pa zar ne bi glasao za nekoga tako lijepog........
zulfo83
Posts: 32
Joined: 31/05/2008 01:14

#15 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by zulfo83 »

MA MENE BRINE TO STO SE NAKON OVOG RASPADA KOALICIJE DOCI DO RAPIDNOG PORASTA CIJENA SIROVE NAFTE NA SVJETSKOM TRZISTU.AL STA CES NASIM POLITICARIMA SU BITNIJE FOTELJE.ALI AKOBOGDA KAD EFENDIJA DODJE NA VLAST NA OPSTINSKOG NIVOU ON CE PREKO SVOJIH ARAPSKIH VEZA DA NAM INVESTIRA U VELIKA POSTROJENJA I BUSOTINE ZA PRONALAZAK NAFTE.
GO RAMBO GO....
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#16 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by sharwoodforest »

zulfo83 wrote:MA MENE BRINE TO STO SE NAKON OVOG RASPADA KOALICIJE DOCI DO RAPIDNOG PORASTA CIJENA SIROVE NAFTE NA SVJETSKOM TRZISTU.AL STA CES NASIM POLITICARIMA SU BITNIJE FOTELJE.ALI AKOBOGDA KAD EFENDIJA DODJE NA VLAST NA OPSTINSKOG NIVOU ON CE PREKO SVOJIH ARAPSKIH VEZA DA NAM INVESTIRA U VELIKA POSTROJENJA I BUSOTINE ZA PRONALAZAK NAFTE.
GO RAMBO GO....
zulfo, uz duzno postovanje, mislim da tog covjeka trebas oslovljavati kao demobilisani efendija
User avatar
BarbaDue
Posts: 63442
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#17 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by BarbaDue »

sto se tice mog misljenja, ja ne mogu kurtovica i ramovica nikako u kombinaciju sa frastom.
doktor frasto ima nekakav sarmantan, gradski, profinjen stil koji odudara od stila dvojice spomenutih i moj je izbor. trebamo mu dati sansu.
Evo jedno ozbiljno pitanje:
Ne znam kako vi razmislate, ali evo...
Šta vi mislite, jel bolje da doktor Frašto bude načelnik ili da ostane jedini doktor koji iole vrijedi u ovom gradu?
Ako Frašto bude načelnik općine Goražde, taj čovjek je završio za mene svoj život, i kao doktor i kao čovjek.
Mi građani ne bi trebali dozvoliti ljudima na tako odgovornim funkcijama da se igraju politike za rad samo svog interesa!
To bi bilo jos jedno poniženje doktora ovog grada i nase bolnice, i naravno ponizenje ovog naroda.

A sto se tice "žena načelnik", kako rece @sharwoodforest, pa prvi se ne bih bunio za jednu prelijepu načelnicu... :-D
Mada istini za volju ja je ne vidim u ovom našem gradu...ni u kom obliku :-D
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#18 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by Liberalism »

Ja razmisljanja u p.m.

Kao Frasto ti je dobar dok tebi pomaze, al ako tebi ne pomaze onda je zavrsio za citav zivot.

Kao on bi trebo (uglavnom besplatno) lijeciti cijelo Gorazde i da se ne petlja u vlast, a ta ista vlast mu neda ni da radi. Odi vidi gdje su mu dali ordinaciju.

Cekali ste izbore pa da govorite kako je Frasto dobar doktor i kako ne bi trebao biti nacelnik. A to sto je on jedini doktor koji je istjeran iz bolnice, dok se istovremeno dovode arapi koji nit znaju govoriti nit znaju lijeciti svi sutite jer to vama i odgovara ... jer kad se VI razbolite vama ce Frasto pomoci.

Jedva cekam izbore. Frasta za nacelnika! A ko misli da je bolje da nacelnik bude mustafa, neka ga mustafa i lijeci
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#19 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by sharwoodforest »

ja bih odlucila za opciju da ostane samo doktor, ali, ako je jedan od trojice ponudjenih kandidata, ne mogu za nekoga drugog glasati.

da je ovo normalna drzava i normalan grad sve bi bilo drugacije. ovako dobijes na mostu , na cupriji izgubis.

ovo je poprilicno maltretiranje mozga i ja cu odmah da se odjavim na ovoj temi.
nek se konacno jave na ovom forumu i citaci postova, a ne samo piskarala poput nas.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#20 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by jugoistocnjak »

Ako ostane Mustafa nacelnik, onda cemo i dalje imati na djelu njegove talove sa Okcem. On ce nastaviti vikati na svoje podredjene kao i do sada, petljate se u stvari o kojima nema pojma (a takvih ima poprilicno) i mutice gdje god mu se za to pruzi prilika. U uzem gradskom jezgru vladace i dalje gradjevinski haos, kao i sada i kojekakve lokalne kabadahije ce svoje kafane iznosti na vecinu glavnih saobracajnica (pogledati dio na putu prema dvorani). On ce i dalje uzimati novac za radno mjesto u opcini, kao sto sada radi. Nazalost, sada ce se u kampanjiti ukljuciti hodze i oni ce "odraditi" kampanju po dzamijama. Vjerska osjecanja ljudi ce se zloupotrijebiti u cilju lobiranja za odredjenog kandidata, u ovom slucaju Mustafe. Inace skoro svi njegovi pomocnici misle da je on nesposoban za posao koji obavlja i da osim galame, nema nikakvih drugih kvaliteta.

Ako izaberemo Efendiju, onda ce on da radi iste stvari kao i Mustafa, ali u manjem obimu. Ako se pojavi bilo kakva mogucnost, on ce vezati opcinska sredstva sa projektima Micro Lok-a, odnosno Seh-Ina. Isto vaze sa aktivnostima clanova Strankje za BiH. Iz licnog iskustva znam da je kao licnost nestabilan i da ce pod pritiskom i stranackim lobiranjima uraditi niz nezakonitosti. Uostalom, upuceniji ce se sjetiti zbog cega on vise ne obavlja posao efendije (Afera Brasno i maslo - Ilovaca '92 - '95). Efendija inace nema pojma o funkcionisanju i radu opcinskih sluzbi i tek treba da se uci. Ipak mora mu se priznati komunikativnost.

Ako izberemo Frasta, onda cemo na neko vrijeme izgubiti doktora u koga najveci broj obicnih ljudi ima najvise povjerenja. Sa druge strane oni koju su saradjivali sa njim znaju da je on razumna osoba i razgovara uvijek koristeci argumente, a ne galamu, kao Mustafa, tako da ce uposleni u opcini malo odahnuti. I Frasto ce vjerovatno biti blagonaklon aktivnostima clanova stranke SDP-a (ALDI, Staza..), ali puno manje nego prethodna dvojica.
Pozitivna strana sa Frastom kao nacelnikom je i to sto ce vjera i drzava ici manje ruku-pod-ruku, sto je jako bitno za ovakvu zemlju kao sto je Bosna.

Ja licno na ovaj izbor gledam, kao na izbor najmanje lose kombinacije i mislim da je to ona sa Frastom kao nacelnikom.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63442
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#21 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by BarbaDue »

Ovdje stvarno neke treba u šumu okrenuti... :x

Ja ne bih ni jednog kandidata za načelnika postavio na tu funkciju.
Prvo nasao bih jednog mladog covjeka koji nije iskvaren politikom, moguca opcija za mene bi bila i žena.
Samo sto je ja ne vidim u ovom gradu, koja bi zadovoljila sve uslove za tu funkciju. Jbg, domet ovdasnjih zena jeste jos uvjek samo direktorska fotelja. Znaci za mene ovi kandidati nisu za tu funkciju. Samo jos da dodam ne pripadam niti jednoj politickoj opciji.
Naravno, za razliku od nekih ovdje.... :-D
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#22 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by jugoistocnjak »

I ja bih najradije glasao za nekoga van ove grupe, ali koliko znam samo su ova trojica u izboru i zato i kazem da mi se Frasto cini kao opcija sa najmanje manjkavosti.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63442
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#23 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by BarbaDue »

Ma znam to je tuga golema, kad ne mozes da glasas za nekoga ko ti je favorit, nego za nekoga koga ti poture.
Bez obzira koliko ti se taj kandidat sviđao ili ne moras za njega da glasas. Jadna je ta opcija od tri zla odaberi ono najmanje.
Znate sta bih volio da znam, koga biste bi kandidovali van ove trojke?
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#24 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by jugoistocnjak »

Tezak zadatak.
U principu ne volim stranke koje vecina ljudi prepoznaje kao "nacionalne", pa ni kandidate iz tih stranaka. Od ovih ostalih licno prilicno cijenim karakterne osobine Suada Dosla. Covjek iako je clan SDP-a (bar je bio, a ne znam jeli jos uvijek), razmislja svojom glavom, a ne glavom jednog od lidera SDP-a, i nece pristati na razne licne lopovluke koje ovaj pokusava proturiti kao interese stranke.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63442
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#25 Re: Pukla tikva između SDA i SzBiH u BPK

Post by BarbaDue »

jugoistocnjak wrote:Tezak zadatak.
U principu ne volim stranke koje vecina ljudi prepoznaje kao "nacionalne", pa ni kandidate iz tih stranaka. Od ovih ostalih licno prilicno cijenim karakterne osobine Suada Dosla. Covjek iako je clan SDP-a (bar je bio, a ne znam jeli jos uvijek), razmislja svojom glavom, a ne glavom jednog od lidera SDP-a, i nece pristati na razne licne lopovluke koje ovaj pokusava proturiti kao interese stranke.
Dobar prijedlog, samo ne znam kako Suad Došlo ne moze da dođe do izrazaja u svojoj stranci. Pa on je za Ibra Imamovica izmislio život. Ja bih takođe glaso za Suada u svako doba.
Na drugoj strani sto se tice recimo SDA, Smajo Baščelija mi se strašno dopada, prvo kao čovjek, a onda i kao političar. Mozda ljudi iz sjene bi ipak bili prikladniji za ove funkcije.
Ali, šta je tu je...
Post Reply