Pucnjava ili explozija, pitanje je sad?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Pucnjava ili explozija, pitanje je sad?

Post by horns&drums » 04/09/2006 00:05

Ponukan ucestalim revoleraskim obracunima i ekspolzijama u seheru nam dragom odlucio sam otvoriti kladionicu sta ce biti sljedece, pistoljanje ili boom boom.

Nagrade ce biti (nazalost) sedmicne sa tendencijom ka dnevnim.

Birajte izmedju posjeta Historijskom muzeju ili besplatne uplate sedam dana gadjanja bojevom municijom na Pasinom brdu :D:D
Last edited by horns&drums on 04/09/2006 13:55, edited 1 time in total.

latinalover

Post by latinalover » 04/09/2006 00:35

sljedece je................gasi denis ramiz keljmendi............. :lol: :lol:

dr.iver

Post by dr.iver » 04/09/2006 00:41

Mislim da je red na jednu kvalitetnu pucnjavu...

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 04/09/2006 00:44

Moj prijedlog

U Sarajevu ce sljedeca biti:

a. pucnjava
b.eksplozija
c.sablja

Za svaki slucaj neka se nadje i c varijanta :lol:

Max.Cherry

Post by Max.Cherry » 04/09/2006 00:49

bomba definitivno... i hocu u muzej ako pogodim. :-) :D

horns&drums

Post by horns&drums » 04/09/2006 00:50

Cuj muzej... :D:D Ko ba danas jos ide u muzeje :D:D:D

Valtere hvala na prijedlogu :D

Max.Cherry

Post by Max.Cherry » 04/09/2006 00:58

hocu da vidim loncic iz neolita :sad:

latinalover

Post by latinalover » 04/09/2006 01:41

Max.Cherry wrote:hocu da vidim loncic iz neolita :sad:

mozda se onaj sljivo sasvojim neprijateljem nadje da se malo fulaju.....

horns&drums

Post by horns&drums » 04/09/2006 10:39

Evo nakon samo 24 sata, pobijedila je c varijanta, a posto je Valter predlozio disciplinu red je da se njemu dodjieli nagrada, jedinstvena u ovom slucaju :

Posjeta Olimpijskom muzeju :D:D:D:D

Image

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 04/09/2006 10:57

Zbadanje....Zbadati....zbosti....

slijedece se biti premlacivanje....i to sa teskim ozlijedama...

horns&drums

Post by horns&drums » 04/09/2006 11:18

Evo Mircerka je iznijela novu disciplinu:
premlacivanje....i to sa teskim ozlijedama

Sa srecom :D:D

ubODEM

Post by ubODEM » 04/09/2006 11:21

jel iko cito jucerasnji avaz, pise za onog lika sto su ga upucali ispred citypuba "dosao je svijesti i komunikativan je" :D

a sto se topica tice glasam za relaciju denis - kaljemendi to mi nekako najrealnija varijanta :D

supersonic

Post by supersonic » 04/09/2006 12:26

u slucaju pucanja, moramo razlikovati, pucanje izbliza, pucanje na 10m, i na 20 sa preprekama. takodjer, pucanje iz auta u prolazu, kao i pucanje u auto u prolazu
kao i kod premlacivanja, ekipno ili pojedinacno. ovo drugo je manje zastupljeno, zato jer nije socioloskog karaktera. ipak u ekipnom ucetvuje vise ljudi i predstavlja odredjeno zblizavanje istih :-)

crime olimpyc games, sarajevo'06

horns&drums

Re: Pucnjava ili explozija, pitanje je sad?

Post by horns&drums » 04/09/2006 13:52

Odlicno, odlicno :D:D:D:D

Drago mi je da se ukljucuje sve vise forumasa :D:D

horns&drums

Post by horns&drums » 04/09/2006 14:08

Evo ide i pjesma, ovo ce biti himna teme :D:D:D:

Najzajbaniji sam momak

Jo sestre mi slomit ću vam kosti,
ko mi je s getaće skin'o naljepnicu "street race",
jebat ću vam majku, sviju ću vas zbosti,
jebo li vas otac i reis.

Idem u teretanu, nabijam keramiku na stomak,
da mogu na bazenu bit hadžo i bilder,
najzajbaniji sam momak,
samo čekam da me šmekne neki peder.

Pa da ja zakuham iako je frajer samo pogledo,
vidim ponaša se fino, pička znači viknem mu PEDER!!!
ako se krene izvinjavat matere sam mu se najebo,
a ako mi odgovori drsko ja ću uzet od jaranice telefon jer neam kredita i raju nazvat.

Sazvacu po Sokolović kolonije i Hrasnice,
ubićemo boga u njemu, skroz ćemo ga satrat,
slomit ćemo mu kosti i napravit masnice,
onda će moja treba mene da smiruje i da se dere:" nemoj Kemo Allaha ti, otićeš u zatvor".

Ja ću joj svezat šamar i reć:"jebo te on vodi ga kući"
onda ću da urličem ko Zagor,
i opet tuc frajera nogama da se nauci,
da sam ja najjači u cijeloj koloniji a i u Hrasnici ne vjerujem da ima ko jaci osim onog Ismeta.

Al on je bio u zatvoru, on mi je idol pa se on ne pika jer ga ne bi mogo udarit,
izbacujem stoju na bendž klupi,
budeš li u vili opet ćemo te upratit.
pa ću sazvat raje da se skupi.

Da te zgazimo još jednom pred trebama i svima,
čekaćemo da murija dođe da možemo bježat ko u filmovima Noris Čaka,
nestaćemo uz škripu guma mog golfa i iz auspuha puno dima, (taka mu mašina haveru, al radi ko Ferari, samo malo čadi jer je jaran ukro ulje iz nakog pezejca)
a ti ćeš pičko hodat i bit ofiran s tragovima naših šaka...
Last edited by horns&drums on 04/09/2006 14:11, edited 1 time in total.

horns&drums

Post by horns&drums » 04/09/2006 14:11

horns&drums

Post by horns&drums » 05/09/2006 11:10

Nikakvih desavanja jucer...

Jesmo li to sigurni? Kako se navici na tisiu i mir? Hiljadu pitanja...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 05/09/2006 11:16

horns&drums wrote:Nikakvih desavanja jucer...

to je zatisje pred buru...veceras predvidjam (bacam kasike) da ce doci do mini kuckanja bibijima, onda ce lik iz prednjeg izaci sa nozem i krenuti na ovog sto ga kucnuo, a on ce izvuci pistolj, upucati ga u butinu i pobjeci s mjesta nesrece, zakacivsi neku bakicu koja seta cuku...cuki nista biti nece...

Apos

Post by Apos » 05/09/2006 11:30

Sarajevska čakija

U beskrupuloznoj borbi za glas više, koja je počela kada je ugašena priča o ustavnim promjenama u BiH, političari koji utjelovljuju vlast u ovoj državi zaboravili su na dvije osnovne stvari bitne građanima: pun želudac i sigurnost.

Narod se nažalost navikao na prazan želudac, pa i naši političari nemaju šta tu puno dodati, niti vode računa o tome. I do sada su izbore dobijali kampanjama u kojima, čast izuzecima, glavna poruka glasi: "Glasajte za nas, komšija druge vjere još uvijek čeka skriven s toljagom".

Glava punih ideja ko će osmisliti zvučniji predizborni slogan, ne obraćaju pažnju na činjenicu koja ih može koštati izbora. Glavni grad BiH, sada je to nažalost svakodnevna dokazana činjenica, postao je poligon za bojeva gađanja.

Bukvalno svaki dan u Sarajevu i široj okolini desi se eksplozija, pucnjava, ubistvo, obračun noževima, jurnjave automobilima u kojima tupe kriminalne glave ne obraćaju pažnju koga će usmrtiti.

Sve što se dešava u Sarajevu u posljednja dva, tri mjeseca liči na postmiloševićevski Beograd. Sociolozi su svakodnevna ubistva i atentate potkraj devedesetih godina prošlog stoljeća u Beogradu objašnjavali činjenicom da je vrag došao po svoje, nakon što je potpuno izgubljena kontrola nad kriminalcima i gangovima koji su godinama korišteni kao instrument za odstrel političkih protivnika i enormno bogaćenje.

Saradnici pokojnog srbijanskog premijera Zorana Đinđića bili su primorani napraviti rez akcijom "Sablja". Ali prekasno, kada su se oni koji su u praksi vladali ulicama i gradovima odvažili smaknuti predsjednika Vlade.

Glavni grad BiH danas od tog i takvog Beograda drugačiji je jedino u tome što još niko nije uperio cijev u političara. Možda upravo to treba da se desi, pa da naše guzonje i moćnici, prezauzeti borbom za vlastite pozicije, shvate da je sigurnost u Sarajevu danas katastrofalna.

Da je Sarajevo grad u kojem svaka tupa izbrijana glava ima pištolj i bombu. Grad u kojem možeš u sekundi izgubiti glavu, ujutro ili naveče. Svejedno. Na pijaci ili u kafiću, na trafici ili ulici.

Aktuelna vlast godinama je punila stranice podobnih medija kampanjama s porukama da je vlada Alijanse za promjene od Sarajeva za dvije godine napravila "pendrekgrad". Poruke su bile sasvim jasne: šta ima policija da se miješa u svoj posao.

U sudskim procesima kriminalaca protiv policajaca, svi su umirali od brige za kriminalce. Uključujući međunarodnu zajednicu. Policijaci su povrijedili ljudska prava kriminalaca i zato su ostali bez posla.

Posljedice takvog derogiranja društva upravo gledamo ovih mjeseci.

I tako, dok glave u Sarajevu svakodnevno padaju, neke druge glave, uvećane za desetine puta, gledaju nas s panoa i bilborda pokraj saobraćajnica i na glavnim mjestima u gradu. One iste glave čije crte lica napamet znamo. Poručuju nam da su pametni, bogati i lijepi i da ćemo biti isti takvi ako glasamo za njih.

Možemo samo da se nadamo da će već u novembru ove godine neke nove glave, mnogo manje kriminogene, a mnogo više odgovorne prema građanima, sprovesti akciju sličnu srbijanskoj "Sablji". Pa makar ona po intenzitetu bila "čakija".

Apos

Post by Apos » 05/09/2006 11:35

mIRCerka wrote:

to je zatisje pred buru...veceras predvidjam (bacam kasike) da ce doci do mini kuckanja bibijima, onda ce lik iz prednjeg izaci sa nozem i krenuti na ovog sto ga kucnuo, a on ce izvuci pistolj, upucati ga u butinu i pobjeci s mjesta nesrece, zakacivsi neku bakicu koja seta cuku...cuki nista biti nece...

Misliš na onaj tekst gdje je banda uletjela u stan pun kučnih ljubimaca pobila pola porodice, drugu polovinu ranila i na kraju novinar nalazi za shodno da kaže da nije od kučnih ljubimaca nije povrijeđen.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 05/09/2006 11:47

Apos wrote:
mIRCerka wrote:

Misliš na onaj tekst gdje je banda uletjela u stan pun kučnih ljubimaca pobila pola porodice, drugu polovinu ranila i na kraju novinar nalazi za shodno da kaže da nije od kučnih ljubimaca nije povrijeđen.

To kao i javljanje za vrijeme agresije na Liban, kad je Hezbolah poslao par raketa, a na izraelskoj TV javljaju kako su na vrijeme evakuisali ZOO vrt i kako se zivotinje nekako privikavaju na zivotu u sklonistu...
dodushe, nije ni meni mane, meni u stan provalili, a aj prvo postrojila sve macke da vidim fali li koja...
:(

Apos

Post by Apos » 05/09/2006 11:58

mIRCerka wrote:
Apos wrote:
mIRCerka wrote:

To kao i javljanje za vrijeme agresije na Liban, kad je Hezbolah poslao par raketa, a na izraelskoj TV javljaju kako su na vrijeme evakuisali ZOO vrt i kako se zivotinje nekako privikavaju na zivotu u sklonistu...
dodushe, nije ni meni mane, meni u stan provalili, a aj prvo postrojila sve macke da vidim fali li koja...

I???????

mIRCerka

Post by mIRCerka » 05/09/2006 12:17

Apos wrote:
mIRCerka wrote:
Apos wrote:
mIRCerka wrote:

I???????

sta i? Sva dlakava djeca na broju :D

Apos

Post by Apos » 05/09/2006 12:19

To sam te i pitao.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 05/09/2006 12:32

Apos wrote:To sam te i pitao.

nego, sta ti mislis, hoce li cuko prezivjeti vecerasnji siz na cestama?

horns, gdje su kvote, tek sad skontah da ti kladionica ne stima...

Post Reply