psihologija mladosti

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#1 psihologija mladosti

Post by felichi »

post je objavljen u forumu ljubav i sek ali se nadam da ga ovdje moderatori nece zakljucati, te
da cemo moci ovo pogledati sa neke druge - filozofske strane, zaiste je interesantno.
prenesen u cijelosti


Dakle moja najbolja frendica ima super frenda jos iz osnovne skole i nas troje smo cesto zajedno.Njih dvoje se stalno kao nesto tuku iona ga vrlo cesto opali u jaja.Ja sam prije komentirala da to nije malo precesto i cudno,no navikla sam sa vremenom.On je pun ko brod(uvijek skontava gandzu i cugu).
Jedno vece smo se puno razbili kod njega na gajbi i ja sam zaspala,kad sam se probudila shok,njih dvoje leze na krevetu jedno nasuprot drugom,on u gacicama ona mu razvaljuje prepone nogom(obuvena i to martinke),nesto izmedju drkanja i lupanja jaja.Nisu skontali da sam budna i tek onda sok,pocinje licitacija,koliko para da ona izuje martinku,da on smije skinuti gacice i konacno da svrsi(oko 100 e za nekih 20 ak min.).
Cim smo ostale same ujutro ja joj kazem da sam vidjela i pitam je...
Imala sam sta cuti.Znaci ona mu godinama lupa jaja i vec duze vrijeme je svjesna da je njemu to fetish, a njoj zadovoljstvo ali ne u sexualnom smislu.Jednom prilikom kroz neke cudne opklade prakticno joj je ponudio novac da mu izdrka nogom.Puno su cugali,malo smrkali ona je bas popizdila(prilicno je siromasna) i odlucila da ga nauci pameti,pristao je da ona ostane u patikama,3x je svrsio i uzela mu je500e.(da ne pricamo sta mu je od jaja uradila).Kad se otrijeznila teska depresija,postala je kurva,izgubila frenda i plasila se da ga nije trajno ozlijedila.
Medjutim on se odusevio(jaja i novcanik prezivili),nagovarao je da sve zaborave samo da ostanu prijatelji i tako se i dogovore.Tako i bude par mjeseci sve do neku vece(gore opisani dogadjaj).
Sinoc smo nas dosta cugali ispred nekog kluba i ja ga iz cista mira nategnem koljenom(izgleda dosta jace nego ona jer mu je trebalo pola sata da dodje sebi),danas 5 sms-ova,zove me na kafu,veceras u grad...
nastavak sljedi...


dala bi se ova fantazmogorična slika dodatno analizirati, ima stvarno odlicnih detalja.
djeluje dezinhibirana, kognitivno 'ostra', autenticna (vidi izraze 'frend', 'gajba', 'shok', itd.., mozda 19god uzrast)
socijalno egzistencijalna konotacija/transfer novca-on placa, agresija (tako sklona uzrastu),
udarac u prepone, nesigurnost - 'ostala u patikama kada je on 3x svrsio', ubrzan misaoni tok,
tangencijalno razmisljanje - nema jasno zavrsene ideje u recenici. u sadrzaju dominira intruzivna ideja
vlastite seksualnosti kroz par jasnih detalja, npr voajerizam - oni nisu svjesni njenog prisustva
kada misle da je zaspala, fetisizam - '...ona u gacima, on u martinkama...'

nemam sada vremena ali ako je neko raspolozen za dalju diskusiju/analizu vrlo je interesantno.
ako nije adekvatna za forum - moderatoru, brisite!
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#2 Re: psihologija mladosti

Post by Abacija »

Evo ja cu pokusati ali nemoj ocekivati previse od mene jer svo znanje sam pokupio iz knjige "Psychology for Dummies". :D

Mislim da si vec sam izvrsio poprilicnu dobru konceptualizaciju. Ne znam bas dobro objasniti zasto, ali prvo sto mi je palo na pamet su 2 faktora koja bi mogla dovesti do ovakvog ponasanja: usamljenost i upotreba velikih kolicina alkohola (a mozda i droge). (Kazem droge a mislim na ljepilo. :D ) U stvari alkohol je ocigledan uzrok, to se vidi iz teksta. :-) :oops:

Sad ce neko reci, kakva usamljenost kad su cesto zajedno. Ja pod usamljenoscu mislim da doticna "frendica" nije nasla svoje mjesto u drustvenoj hijerarhiji (ona ne zna ko je i sta je). Ona u stvari ne zna kako da to uradi. Pretpostavljam da to ne moze nauciti od svojih roditelja jer oni, ili nikad nisu imali "mjesto", ili su ga imali pa izgubili, i da se ne brinu o sebi a kamoli o njoj.

Ta intruzivna ideja vlastite seksualnosti je kod ove cure dodatno stimulisana podsvjesnom pretpostavkom da ce biti bogato nagradjena ukoliko mu i ona izvrsi slicnu "uslugu". I to pored upozorenja koje je dobila od svoje prijateljice. Ideja o 100 eura u dzepu je ocigledno jaca od straha da ce se osjecati kao kurva i da ce pasti u depresiju.

Eto za sada, to je to...

P.S. Moze li link za originalni post?
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#3 Re: psihologija mladosti

Post by Abacija »

Hvala na linku ali ja za sada odustajem od daljnje diskusije jer bi @mirelaa22 (ukoliko naidje na ovu temu) mogla to pogresno protumaciti. Ja nisam profesionalac ali ako neko od forumasa jeste nek joj se javi na pp i posavjetuje je sta da uradi (dal' da se obrati za pomoc ili sta vec).

Pozdrav
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#4 Re: psihologija mladosti

Post by felichi »

u pravu si, mozda ipak zadire u privatnost :-D
mirelaa22
Posts: 5
Joined: 26/09/2009 16:06

#5 Re: psihologija mladosti

Post by mirelaa22 »

hehehe,e sad imam 19,a lazem za 22,ja kad budem imala 4o bicu opaljenija od vecine 20-godisnjakinja,no samo nastavite necu se uvrijediti
da vam malo pomognem,da je rijec o piskenju ili necem sto nalazim za odvratno ne bi to uradila ni za 1000 e,o sexu da ne pricamohehehe,sad ce svi reci ja postene kurve
ja se ljudi stvarno dobro zajebavam,pijem,pusim travu umjereno,vodim ljubav,a zadnje vrijeme lupam jaja(iako jesam pomislila,nisam uzela nikakvu lovu)
a picim i fax,da me ne bi starost pitala........................... :P
:P :P :evil:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#6 Re: psihologija mladosti

Post by Pera Trta »

mirelaa22 wrote:hehehe,e sad imam 19,a lazem za 22,ja kad budem imala 4o bicu opaljenija od vecine 20-godisnjakinja,no samo nastavite necu se uvrijediti
da vam malo pomognem,da je rijec o piskenju ili necem sto nalazim za odvratno ne bi to uradila ni za 1000 e,o sexu da ne pricamohehehe,sad ce svi reci ja postene kurve
ja se ljudi stvarno dobro zajebavam,pijem,pusim travu umjereno,vodim ljubav,a zadnje vrijeme lupam jaja(iako jesam pomislila,nisam uzela nikakvu lovu)
a picim i fax,da me ne bi starost pitala........................... :P
:P :P :evil:
Kako manje-više svi znamo sve o tebi i tvom blago rečeno neobičnom seksualnom životu, a vječito imaš pet postova? :D
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#7 Re: psihologija mladosti

Post by Abacija »

Pera Trta wrote:
mirelaa22 wrote:hehehe,e sad imam 19,a lazem za 22,ja kad budem imala 4o bicu opaljenija od vecine 20-godisnjakinja,no samo nastavite necu se uvrijediti
da vam malo pomognem,da je rijec o piskenju ili necem sto nalazim za odvratno ne bi to uradila ni za 1000 e,o sexu da ne pricamohehehe,sad ce svi reci ja postene kurve
ja se ljudi stvarno dobro zajebavam,pijem,pusim travu umjereno,vodim ljubav,a zadnje vrijeme lupam jaja(iako jesam pomislila,nisam uzela nikakvu lovu)
a picim i fax,da me ne bi starost pitala........................... :P
:P :P :evil:
Kako manje-više svi znamo sve o tebi i tvom blago rečeno neobičnom seksualnom životu, a vječito imaš pet postova? :D
A i nema 19 nego preko 40 godina. :-)
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#8 Re: psihologija mladosti

Post by Shoshana »

Zar ti treba analiza, pobogu?

Ovo je cisti egzibicionizam... Nema nikakve razlike izmedju ovog i ovakvog pisanja i razgolicivanja u parku... :D Ovu curu (ili ko god vec stoji iza ovog piskaranja) ovakav nacin verbalnog egzibicionizma uzbudjuje seksualno. Dok jednom rukom tipka - drugom masturbira :lol:

Gotova psiholoska analiza...

Samo.... promijeni naslov, ovo nema nikakve veze sa mladoscu. Mozda sa traumama iz mladosti :D
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#9 Re: psihologija mladosti

Post by Latina »

Koji odron, nevjerovatno. :-?

Jedino sto se ne mogu odluciti je - da li me vise zabrinjava @mirela ili @felichi koji njenom postu prilazi sa kvazinaucnog aspekta.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45742
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10 Re: psihologija mladosti

Post by Chmoljo »

Shoshana wrote:Zar ti treba analiza, pobogu?

Ovo je cisti egzibicionizam... Nema nikakve razlike izmedju ovog i ovakvog pisanja i razgolicivanja u parku... :D Ovu curu (ili ko god vec stoji iza ovog piskaranja) ovakav nacin verbalnog egzibicionizma uzbudjuje seksualno. Dok jednom rukom tipka - drugom masturbira :lol:

Gotova psiholoska analiza...

Samo.... promijeni naslov, ovo nema nikakve veze sa mladoscu. Mozda sa traumama iz mladosti :D
multitasking :D
Post Reply