Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Benjo34

#3326 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Benjo34 » 10/01/2020 14:18

Ravenn wrote:
09/01/2020 22:35
Benjo34 wrote:
08/01/2020 16:15
Sad mi sve vise lici da je pankreatitis ili da se otrovao nečim, jer povraca hranu koju je jeo jučer još, ošamućen je još ali dosta dosta bolje nego sinoć.

Ma brate ne znam kako možeš bit veterinar i dopustit sebi da ti bude mrsko detaljno pregledat psa, nisam ga džaba doveo

@SanskiBiser
hidratacija obavezna (kao što Vam je već @SanskiBiser napisao)
iz iskustva, ako je pankreatitis ovo jedino pomaže: 1/4 do 1/2 tablete metrozol (ljudski antibiotik, Bosnalijek) + 1/4 do 1/2 ranibosa, uz to ako ima probiotik (ja sam kupila Pro-Enteric)
PS doze zavise od veličine psa, moj je 9 kg pa je 1/3 bila doza
PPS još jedan siguran znak pankreatitisa je krvava stolica (svježa krv) i balavljenje od mučnine, a to grčenje koje pominjete je takođe simptom (izgleda kao da im kroz tijelo odjednom prođe struja i cijelo tijelo se ukoči); meni je bilo strašno dok nismo našli kombinaciju koja djeluje
Image
Doveo sam drugog veterinara, koji je utvrdio da je pas vjerovatno se otrovao hranom jer po mom opisu to nije epi napad. Dao mu je neke vitamine, inekciju za stomak i jos neku. Pas je nakon 2,3 sata počeo da jede, i 2 dana nakon toga je kao nov, hvala vam svima na savjetima i pomoći zaista sam se bio zabrinuo pravo

_someone

#3328 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by _someone » 17/04/2020 17:07

Ima li ko iskustva sa povisenom temperaturom kod psa, pas je jutros imao epilepticni napad koji je trajao bas dugo, inace su dosad napadi trajali kratko.Citav dan proveo kod veterinara, ali temperaturu mu nisu uspjeli skinuti, dali su mu neke injekcije ali temperatura i dalje ne pada ispod 41, probali su svasta nesto ali evo temperatura ne pada.Ako ovako ostane bojim se da nece docekati jutro jer je pas stariji, oko 12 godina :( meni je receno da ga pratim preko noci i da ujutro opet zovem njih ali kako docekati jutro ovako

Phoenix-sad

#3329 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Phoenix-sad » 07/05/2020 16:09

Da li neko ima boston terijera i kakva su mu iskustva sa tom pasminom? Ja sam svog nabavila prije sest mjeseci, uvezla iz srbije (stene) od provjerenog uzgajivaca ali sve mi se cini da nisam bas najbolje prosla.

Vodila sam ga i na dresuru u Dogs Trust medjutim pas je poceo da iskazuje veliku neposlusnost (ispocetka nije bilo tako, odjednom je pocelo). Znam da svi terijeri su "na svoju ruku", u samom pocetku je sve bilo ok medjutim zadnjih mjesec dana pocela sam to da primjecujem. Pratim sve po pravilu sto se tice ishrane, pas ima dovoljno i fizicke i mentalne aktivnosti, posvjecujem mu stvarno dosta vremena koliko se to moze (citaj svo svoje slobodno vrijeme haha) ali pocela sam da primjecujem nepravilnosti u ponasanju i sve sto sam citala zasto se to moze desiti, ja ne radim te stvari.

Dresiran je kroz sistem nagrada, voljen mazen i pazen i ovo mi jako tesko pada :(

MarlboroGold

#3330 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by MarlboroGold » 04/06/2020 13:38

Nema te dresure koja ce vecini terijera izbiti tvrdoglavost, izuzetno izrazenu ljubomoru i njihove hirove. Toliko to zna biti izrazeno da se znaju i razboliti.

Imam westija koji je dresiran, tako da govorim i iz vlastitog iskustva i iskustva drugih koji imaju terijere. Zato su dosta inteligentni i srcani.

Jos ako su cistokrvni muzjaci i alfe kao ovaj moj... sve naprijed navedeno puta 2 :D

DEMONIKA

#3331 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by DEMONIKA » 05/06/2020 02:23

jebemu
cijelo vrijeme čitam psi,
kao taj grčki znak Ψ
a ono je množina od pas, pa je psi :roll: :lol:

MarlboroGold

#3332 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by MarlboroGold » 05/06/2020 08:13

DEMONIKA wrote:
05/06/2020 02:23
jebemu
kao taj grčki znak Ψ
Kraljica :lol:

Tatjana75

#3333 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Tatjana75 » 06/06/2020 10:34

POMOČ...
Počet ću od početka...
U februaru sam udomila maltezerku staru 4 godine. Od prvog dana se jako za mene vezala tipa prati me po stanu, soba,wc,kuhinja....shvatam strah je da je i ja ne napustim . Sve je bilo relativno OK sem ostajanja u kući nje same, zgradu digne na noge lajući dok sam na poslu i komšije su se počele buniti ma dobije teško ludilo kad je sama. Ali ostalo je bilo ok. U zadnje vrijeme radi ono što nikad do sad nije a to je da OBAVLJA i veliku i malu nuždu u kući. Ali samo navečer ili ujutro uglavnom dok ja spavam ...I ujutro kad ustanem ludilo...Ne znam šta joj je jer to nije radila . Ima li ko iskustva sa tim, šta se dešava..... :(

MarlboroGold

#3334 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by MarlboroGold » 06/06/2020 11:47

Tatjana75 wrote:
06/06/2020 10:34
POMOČ...
Počet ću od početka...
U februaru sam udomila maltezerku staru 4 godine. Od prvog dana se jako za mene vezala tipa prati me po stanu, soba,wc,kuhinja....shvatam strah je da je i ja ne napustim . Sve je bilo relativno OK sem ostajanja u kući nje same, zgradu digne na noge lajući dok sam na poslu i komšije su se počele buniti ma dobije teško ludilo kad je sama. Ali ostalo je bilo ok. U zadnje vrijeme radi ono što nikad do sad nije a to je da OBAVLJA i veliku i malu nuždu u kući. Ali samo navečer ili ujutro uglavnom dok ja spavam ...I ujutro kad ustanem ludilo...Ne znam šta joj je jer to nije radila . Ima li ko iskustva sa tim, šta se dešava..... :(
Obavlja li uvijek na istim mjestima? Kako god gledaj da uvijek detaljno očistiš ta mjesta da ne ostaje miris, jer ako ne ukloniš najvjerovatnije će nastaviti. Može biti i anksioznost koja se vremenom razvila kod nje tim šokovima kada si je ostavljala samu. Nemoj je kažnjavati kad obavi nuždu jer je to kontraproduktivno i pokušaj je nekako lagano pripremiti pred odlazak iz kuće. Uvijek gledaj da nagradiš dobro ponašanje. U svakom slučaju bilo bi dobro da je prvo odvedeš veterinaru, jer možda ima neki zdravstveni problem mada sumnjam.

DEMONIKA

#3335 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by DEMONIKA » 06/06/2020 23:25

MarlboroGold wrote:
05/06/2020 08:13
DEMONIKA wrote:
jebemu
kao taj grčki znak Ψ
:mrgreen:
ja imaden pasa, moj pas čurlja kost, ja mnogo volim svoga pasa :lol:
moj prijatelj iz Dalmacije i njegov sastav iz hrvatskog jezika kada je bio u osnovnoj :mrgreen:

Tatjana75

#3336 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Tatjana75 » 07/06/2020 10:13

MarlboroGold wrote:
06/06/2020 11:47
Tatjana75 wrote:
POMOČ...
Počet ću od početka...
Obavlja li uvijek na istim mjestima? Kako god gledaj da uvijek detaljno očistiš ta mjesta da ne ostaje miris, jer ako ne ukloniš najvjerovatnije će nastaviti. Može biti i anksioznost koja se vremenom razvila kod nje tim šokovima kada si je ostavljala samu. Nemoj je kažnjavati kad obavi nuždu jer je to kontraproduktivno i pokušaj je nekako lagano pripremiti pred odlazak iz kuće. Uvijek gledaj da nagradiš dobro ponašanje. U svakom slučaju bilo bi dobro da je prvo odvedeš veterinaru, jer možda ima neki zdravstveni problem mada sumnjam.

Prvo da se zahvalim na savjetu.
E sad o njoj ne uvjek na drugom mjestu je obavlja čini mi se da je ono gdje stigne. Vodila sam je veterinaru već i rekao je da je ankcioznost u pitanju kod nje....po njenom ponašanju . Ne kažnjavam je iako mi dođe da je ubijem (Ne mislim bukvalno) sinoć je isto uradila kad sam se vratila s posla,imala sam šta da vidim ,a to do sad nije . Nezz kako se izboriti sa tim...nadam se da ce prestati iskreno. Jer ovo me iskreno rečeno izludi.

MarlboroGold

#3337 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by MarlboroGold » 08/06/2020 07:57

Tatjana75 wrote:
07/06/2020 10:13
MarlboroGold wrote:
06/06/2020 11:47
Tatjana75 wrote:
POMOČ...
Počet ću od početka...

Prvo da se zahvalim na savjetu.
E sad o njoj ne uvjek na drugom mjestu je obavlja čini mi se da je ono gdje stigne. Vodila sam je veterinaru već i rekao je da je ankcioznost u pitanju kod nje....po njenom ponašanju . Ne kažnjavam je iako mi dođe da je ubijem (Ne mislim bukvalno) sinoć je isto uradila kad sam se vratila s posla,imala sam šta da vidim ,a to do sad nije . Nezz kako se izboriti sa tim...nadam se da ce prestati iskreno. Jer ovo me iskreno rečeno izludi.
Molim.
Ne znam šta bih ti rekao... raspitaj se kod drugih vlasnika vezano za tu anksioznost kako su je oni prevazišli. Imaš sigurno i na netu savjete.

Tatjana75

#3338 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Tatjana75 » 08/06/2020 10:07

Naravo istražujem zapitkujem.... moram joj nekako pomoći. Hvala ti puno... lp

Janjicar

#3339 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Janjicar » 21/07/2020 23:08

.....
Last edited by Janjicar on 27/07/2020 17:38, edited 1 time in total.

Janjicar

#3340 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Janjicar » 27/07/2020 17:38

https://www.olx.ba/artikal/39183884/pas-bigl/

Imal' neko da zna dal je ovo bigl ? S obzirom da nema papira..

pici

#3341 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by pici » 27/07/2020 19:44

DEMONIKA wrote:
06/06/2020 23:25
MarlboroGold wrote:
05/06/2020 08:13
DEMONIKA wrote:
jebemu
kao taj grčki znak Ψ
:mrgreen:
ja imaden pasa, moj pas čurlja kost, ja mnogo volim svoga pasa :lol:
moj prijatelj iz Dalmacije i njegov sastav iz hrvatskog jezika kada je bio u osnovnoj :mrgreen:
Image

Bobi
Forum administrator

#3342 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Bobi » 27/07/2020 21:07

Janjicar wrote:
27/07/2020 17:38
https://www.olx.ba/artikal/39183884/pas-bigl/

Imal' neko da zna dal je ovo bigl ? S obzirom da nema papira..
Izbrisan

alica.k

#3343 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by alica.k » 13/08/2020 11:05

Da li zna neko postoji li igdje u Sarajevu ili okolici biheviorist koji bi mi pomogao popraviti jedan mali sitni problemcic sa psom? Ili mi jos uvijek nemamo takvu osobu u citavoj BiH?
Hvala

SanskiBiser

#3344 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by SanskiBiser » 13/08/2020 11:50

alica.k wrote:
13/08/2020 11:05
Da li zna neko postoji li igdje u Sarajevu ili okolici biheviorist koji bi mi pomogao popraviti jedan mali sitni problemcic sa psom? Ili mi jos uvijek nemamo takvu osobu u citavoj BiH?
Hvala
Mi nemamo ni veterinara specijalistu za sitne zivotinje i kucne ljubimce tj. pse i macke, mislim u stvari da ima jedan u Sarajevu ali za tog je sumnjivo kako je dosao do specijalizacije s obzirom da se radi o imucnom gospodinu. A sto se tice ponasanja i problema u ponasanju nemamo ni za to strucnjaka, premda je to u domenu veterinarske struke i postoje specijalizacije za to gdje veterinari postaju specijalisti za tu oblast. Inace neophodno je za procjenu agresivnosti psa i u primjeni zakona za zastitu i dobrobit zivotinja gdje psi macke i maju poseban tretman kao kucni ljubimci ...

Trazi nekoga ko radi agility obuku pasa i vodi eventualno pse na takmicenja agility jer to su ljudi koji najbolje znaju pse i narocito sto se tice obuke i korekcije ponasanja jer koriste kliker trening tj. obuku gdje je operantno uslovljavanje s klikerom ...

http://www.canis.hr/Default.aspx?bt=17

alica.k

#3345 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by alica.k » 13/08/2020 12:19

SanskiBiser wrote:
13/08/2020 11:50
alica.k wrote:
13/08/2020 11:05
Hvala
Mi nemamo ni veterinara specijalistu za sitne zivotinje i kucne ljubimce tj. pse i macke, mislim u stvari da ima jedan u Sarajevu ali za tog je sumnjivo kako je dosao do specijalizacije s obzirom da se radi o imucnom gospodinu. A sto se tice ponasanja i problema u ponasanju nemamo ni za to strucnjaka, premda je to u domenu veterinarske struke i postoje specijalizacije za to gdje veterinari postaju specijalisti za tu oblast. Inace neophodno je za procjenu agresivnosti psa i u primjeni zakona za zastitu i dobrobit zivotinja gdje psi macke i maju poseban tretman kao kucni ljubimci ...

Trazi nekoga ko radi agility obuku pasa i vodi eventualno pse na takmicenja agility jer to su ljudi koji najbolje znaju pse i narocito sto se tice obuke i korekcije ponasanja jer koriste kliker trening tj. obuku gdje je operantno uslovljavanje s klikerom ...

http://www.canis.hr/Default.aspx?bt=17
Agresivan nije, ali ne da ljudima da ga maze (generalno nije velika maza), i tu postaje jako nepredvidiv. Sto je meni ok, on daje jako puno znakova kada ne zeli da ga maze ljudi i ja to stvarno postujem, kao i svi ukucani i pustimo ga na miru.

Nazalost, drugi ljudi jednostavno ne razumiju da pas nije igracka (posebno on jer je flafasta bijela bombica i apsolutno presladak) i da nije tu da bi ga ljudi mazili vec je zivo bice koje znaju stvari i nervirati i svasta nesta. Pa bih eto voljela naci nekoga ako nista da me usmjeri kako da korigujem to ponasanje obzirom da ljudi ne haju kada im kazem da ga ne diraju kad ocito ne zeli da ga diraju.

Benjo34

#3346 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Benjo34 » 15/08/2020 00:05

Pozdrav kolege

Danas mi je psa ubo stršljen, pas je cvilio, na prvih 10ak minuta nije mi dopustio da ga dirnem, brzo sam leda stavio na mjesto gdje ga je ubo, uspio sam vidit, zakacio ga je na leđima. Pokusavao sam da nađem mjesto uboda, međutim nisam uspio naći tačno mjesto. Sada, 6 sati poslije primjetim skroz blagi otok na tom mjestu, pas je dobro raspoložen, razigran ali vidim da ga jos malo boli. Pitanje koje želim postaviti, da li je moguce da se alergijska reakcija pojavi kasnije ako je alergičan? Meni izgleda da nije. Da li postoji šansa da se nešto iskomplikuje uprkos tomu što mi djeluje sasvim ok?

valter.ba

#3347 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by valter.ba » 03/09/2020 18:13

Ekipa ima li neko psa Chow Chow? Jako bih cijenio da dobijem neke informacije iz prve ruke. Može i poruka u pp.
Unaprijed se zahvaljujem!

valter.ba

#3348 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by valter.ba » 04/09/2020 10:58

Niko?

Post Reply