Psi lutalice i dalje napadaju

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
rimac

Psi lutalice i dalje napadaju

Post by rimac » 17/08/2011 13:33

Tražim po forumu i vidim da su sve teme o psima lutalicama u Sarajevu zaključane. Nije mi jasno zašto. Činjenica je da gotovo svakodnevno susrećemo pse lutalice, svjedočimo kako napadaju naše sugrađane usred grada, strahujemo za svoju i tuđu djecu... Zato mislim da je potrebno opet razgovarati o problemu.

Lijepo je ovih dana šetati gradom i susretati puno stranih turista. To je pozitivna strana našeg grada. Zašto ne razgovarati i o jednoj od najružnijih slika našeg grada danas - psi lutalice.

Moje mišljenje. Nisam za nikakvu agresivnost prema bilo kojem stvorenju, uključujući i pse, ali je ova situacija neodrživa. Dok se ne napravi taj famozni azil u Rakovici trebalo bi poduzeti nešto na privremenoj osnovi...

poznanik

Re: Psi lutalice i dalje napadaju

Post by poznanik » 17/08/2011 14:02

rimac wrote:Tražim po forumu i vidim da su sve teme o psima lutalicama u Sarajevu zaključane. Nije mi jasno zašto. Činjenica je da gotovo svakodnevno susrećemo pse lutalice, svjedočimo kako napadaju naše sugrađane usred grada, strahujemo za svoju i tuđu djecu... Zato mislim da je potrebno opet razgovarati o problemu.

Lijepo je ovih dana šetati gradom i susretati puno stranih turista. To je pozitivna strana našeg grada. Zašto ne razgovarati i o jednoj od najružnijih slika našeg grada danas - psi lutalice.

Moje mišljenje. Nisam za nikakvu agresivnost prema bilo kojem stvorenju, uključujući i pse, ali je ova situacija neodrživa. Dok se ne napravi taj famozni azil u Rakovici trebalo bi poduzeti nešto na privremenoj osnovi...

Npr. da Higijeničarska služba KJKP "RAD" napokon počne raditi svoj posao na prikupljanju životinja (i pasa lutalica) na ulica Kantona Sarajevo, i smješta ih u svoje boxove, u kojim će dalje te pse veterinarski tretirati, hraniti i nadgledati, sve do usvajanja od strane ljudi...

Za te poslove redovno dobijaju sredstva iz budžeta Kantona Sarajevo, a to im je i zakonska obaveza. Državnim Zakonom o zaštiti i dobrobiti životinja samo je zabranjena eutanazija, što je bio odličan izgovor "RAD"-ovom "šinteraju" da prestanu sa prikupljanjem pasa. Pri tom nisu prestali da primaju novac :-)

Adresa za sarajevski problem prekobrojnih, i inače, pasa lutalica je KJKP "RAD", niko drugi...

Locked