PSG FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Catala Cule

Re: PSG FC

Post by Catala Cule » 30/07/2012 00:01

MightyMatch wrote:
Catala Cule wrote:Ne znam što svi toliko volimo tog Ibrahimovića? Je li on ikad rekao išta u vezi BiH, ili da ima bosansko porijeklo, da voli Bosnu, da voli ćevape šta ja znam (samo pitam, stvarno ne znam jel spominjao).

:bih:
Ko kaze da ga svi vole :-)
Vise volim ABBU od njega :lol:
Ne kaže niko, nego mediji nameću mišljenje ljudima. Evo konkretno na klixu, kad god nešto oko Ibrahimovića bude, naslov veliki ide:

Fudbaler bosanskohercegovačkih korijena... to i to
Bosanski fudbaler uradio to i to...
Novi Parižanin koji vuče korijene iz BiH uradio to i to...

I u svakom tom članku se opiše biografija njegovog oca Keme, Mehe il kako mu je već ime, a zadnja rečenica je konkretno vezana za članak.

jeza u ledja
Been thanked: 2 times

Post by jeza u ledja » 30/07/2012 01:48

Boli me kurko za Ibrahimovica, ali bice zanimljivo vidjeti kako ce jedan francuski tim upumpan parama kotirati na evropskoj sceni. Da li uopste ijedan francuski tim moze dostici nivo ostale 4 lige danas?

Quaresma

Post by Quaresma » 30/07/2012 02:08

Inače ne volim ove navijače na baterije, kao sad ove novokomponovane balkans sopportere PSG i to tako te gluposti. PSG je ekipa sa nekom tradicijom i ostavili su nešto iza sebe, iako su relativno mlađi klub (1970). OK je što su od nedavno postali umjetni klub, ali nije OK što su Chelsea i City ovako popularni (šta su oni osvojili u sto godina postojanja). Fudbal je davno otišao u pm zbog ovih prepucavanja. Što jedan Ronaldo, Messi, Xavi, Özil i ne znam ti ko još vrijede po 100 miliona, a jedan vatrogasav u BiH koji je spašava ljudske živote ima 400 maraka platu?<br /><br />Zbog ovakvih sranja mi se i ne prati fudbal. Jedino mogu pohvaliti Barcelonu i Manchester United zato što imaju svoje prepoznatljive škole fudbala, Barcelona pogotovo. Svi što danas igraju u Barceloni su potekli iz Barcelonine škole, a svjetska su ekipa, najbolja. I zato ne mogu ovih PSG-ova, Chelseova, Citijeva, uloži 100000000 milijardi funti u pojačanja, i opet jedva, pa City bi se namučio sa GOŠK-om iz Gabele! I eno Mancini pored 5-6 svojih napadača hoće još 4 da dovede.<br /><br />O majko :shock::?
Reci mi koliko je barca potrosila na pojacanja u zadnjih 5 godina
Navedi mi igrace i njihovu cijenu

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Lacrosse

Post by Lacrosse » 30/07/2012 02:36

Catala Cule wrote:
MightyMatch wrote:
Catala Cule wrote:Ne znam što svi toliko volimo tog Ibrahimovića? Je li on ikad rekao išta u vezi BiH, ili da ima bosansko porijeklo, da voli Bosnu, da voli ćevape šta ja znam (samo pitam, stvarno ne znam jel spominjao).

Ne kaže niko, nego mediji nameću mišljenje ljudima. Evo konkretno na klixu, kad god nešto oko Ibrahimovića bude, naslov veliki ide:

I u svakom tom članku se opiše biografija njegovog oca Keme, Mehe il kako mu je već ime, a zadnja rečenica je konkretno vezana za članak.
Sine, Zlatanov otac se zove Sefik.
Sefik je iz Bijeljine.
95% Bijeljinjana neSrba ne zive u Bijeljini vise.
Sefik je otisao jako rano, 1970-tih.
Upoznao je Zlatanovu mater u Svedskoj.
Koje i sta je ona, nije bitno.
Bitno je da joj se sin zove Zlatan a kcerka Sanela.
I bitno je da je odakle je Zlatan, odatle su nastali BHFanatikosi (Malmo, Svedska).

Ako se navikavas vec da reprezentacija Srbije dolazi u BL da igra pripreme i ima utakmicu protiv Ukrajine kao domacin, onda je red i da se navikavas i na dijasporu, koja broji 1 milion ljudi +.
Od tih 1 milion ljudi plus, ja samo znam jednog za kojega su potrosili 180 miliona evra.
Njegovo ime je Zlatan Ibrahimovic.
Ima 9 titula u zadnjih 10 sezona.
Igrao je u Ajaksu, Juventusu, Barceloni, Internu, MIlanu i sad PSG-u.
Juce je odigrao utakmicu u Washington DC-iju (na drugom kontinentu).

PSG - DC united 1-1.
Gol Zlatana u 3 minutu utakmice.
A timu se pridruzio u Utorak.
Dakle 4 dana kasnije, dao je prvi gol.
DC izjednacio iz penala. Udarila lopta igraca u ruku - penal iz nikakve prilike.

Sad idi gledaj Messija.
I znaj.
Zlatan je proglasavan za najboljeg sportistu Svedske jedno 3-4 puta.
A pripala mu je i titula najboljeg igraca u talijanskoj ligi jedno 3-4 puta.
Nadasve je ruzno, ako drugi cijene ti zemljaka, a on i ti ste zemljaci, moze on biti Svedjanin i ne znati citati Cirilicu, ali iz Svedske nije dosao niko jos s onim mentalitetom, a ni sa onakvim nosinom, nadasve je ruzno da TEBI on smeta, kao da ti je uzeo 100 maraka, ali da ti i smetaju ljudi koji hoce da napisu koji post o timu u kojem on igra, kao - trebali bi svi da smo istog uvjerenja i usmjerenja.

Bosna se ne moze odreci nikoga.
Ni onih koji su se odrekli Bosne.
A danas je pola BiH upravo takvih.
Ni takvih se Bosna odreci ne moze, jer bez njih nema naprijed.
A, danas sutra iz ove dijaspore bice jos Zlatana. Ovaj je imao samo 20 godina prednosti, u odnosu na vecinu.

jeza u ledja

Post by jeza u ledja » 30/07/2012 02:46

O boze... :roll:

todd_smith
Been thanked: 1 time

Post by todd_smith » 30/07/2012 02:48

Dok ne nabavite kakvog Bosanca, od bogatih navijam za City :oops:

MightyMatch

Post by MightyMatch » 30/07/2012 03:15

Catala Cule wrote:
MightyMatch wrote:

Prije bi rekao da vuce korijen iz Indije to jest njegovi preci :-) .
Nametanje i te gluposti mogu proci kod plitkog svijeta.
Prvi ga ja ocima ne mogu smisliti ni kao pojavu ni kao fudbalera i naravno necemo sad opet probati nametati misljenja :dance: .

Lacrosse

Post by Lacrosse » 30/07/2012 03:38

Ovo je tema za one koje interesuje i Zlaja i PSG.

Jel to malo tesko shvatiti ovim hanumama forumskim sto imaju po 10-12 hiljada poruka na forumu?

Neka je za vas pravi Bosanac Dzeko.

Samo da uporedimo jednu stvar.

Dzeko iz Zelje ide, sa svojim trenerom. Sansa mu nije data, maltene. Prodaju ga i za sta. Jednu Skodu Feliciju i ode dijete u Cesku, i postade milioner. Sad ga svi svojataju. A najvise vole kad naprose kakvih para, da im Dzeko donira. Onda su svi sretni. Ili kad Amri Silajdzic leti u Hollywood na veceru u organizaciji drustva "Bosana" koje se bavi sirocadima po Bosni. Eto, u Los Angelesu izmedju Bloods i Crips-a, satrase se skupljajuci novac ispred bliceva, da vam posalju svoje sise i kite, u svilenom rublju, da pogledate.

Na drugu ruku Zlatan. Presao iz Malma u Ajax za 80 miliona evra. Sezonu prije doveo Malmo iz druge u prvu ligu. I na kraju jebo Malmu mater kad su mu donjeli neki kristalni globus kao nagradu. Rekao im covjek ja tim iz minusa metnem u plus, a vi meni kristalnu kuglu kupujete, za sta? Da placem kad je vidim?

I sad je jedan glup i ciganin, a drugi ljudska velicina koja sjedi na klupi i ceka, ceka da ga momci iz prvog tima zovnu da se igra sa njima. Kao kad te iz male raje zovnu u veliku.

jeza u ledja

Post by jeza u ledja » 30/07/2012 03:42

Cuj frajer nasao da se sprda s Dzekom da bi hvalio nekog Svedjanina.

Kako te bolan nije stid?

KPNCTNJAH

Post by KPNCTNJAH » 30/07/2012 03:57

Lacrosse wrote:Na drugu ruku Zlatan. Presao iz Malma u Ajax za 80 miliona evra.
:mrgreen:

ta nula ti je visak tu ;-)

Ibra mi je jedan od najdrazih igraca, ali je paksu k'o covjek... cim predje u novi klub zaboravi da je ikad igrao u nekom drugom prije toga...

MightyMatch

Post by MightyMatch » 30/07/2012 04:29

zlo87 wrote:
leet wrote: Da još dodam da je Safet Sušić proglašen za najboljeg igrača u historiji kluba.
Samo je ovo bitno, a ostalo ko jebe. :D
Sto se PSG tice :bih:

Lacrosse

Post by Lacrosse » 30/07/2012 04:48

jeza u ledja wrote:Cuj frajer nasao da se sprda s Dzekom da bi hvalio nekog Svedjanina.

Kako te bolan nije stid?
Kako tebe nije sramota doci ovdje i govoriti da ti se jebe za Zlatanom?
Ako je to istina, i ako si ti ok lik, sta te briga?
Ides dalje.

Imas hiljade tema, otvori Dzekin fan club. Ja necu doci pisati nista tu. Mene to ne interesuje. Kraj price. Nemam zivota za taj sport.

Prica Zlatanova o tome kako je zavrsio u Svedskom fudbalskom savezu je jasna.
U to vrijeme nas Savez je uzimao pare od ljudi vani, koji bi htjeli igrati.
Druga stvar, ljudi se nisu upristojili i poslali delegaciju ljudi da sjedne i poprica sa njim.
Nego "zvali telefonom". Zlatan je barem toliko bio dosljedan principu pa nije prisao ni Srpskoj, a ni Hrvatskoj reprezentaciji, obe od kojih su mu dolazili na vrata.
Pa jel ja trebam da kazem koliko je to neozbiljno, da ti ne mozes centarfora buduceg reprezentacije svoje regrutirati telefonom. I da ako je tako islo 1994-te, ne mora danas. Ne mozes ti mene zovnuti telefonom, i reci budi na tom i tom aerodromu, mi idemo. Kud ti ides, ko si ti, ko sam ja, stani covjece, od toga mi ovisi karijera, de da te vidim ko si i sta si, pa kako radite, pa ko su suigraci, pa da se postuje i sto kazem u reprezentaciji, a ne samo da sutim i igram. Ali jok...
Kriterij je bio isti za sve, uplati pa se klati.
Neko kao Zlatan, nije uplatio.
Zlatan nije nikad nikome uplatio.
Uplacivali su samo drugi njemu.

I, Kristanjin, upravu si. Mislio sam 80 miliona Svedskih kruna. 8 miliona evra.
Ali zamisli da iz nase lige neko proda igraca za te pare?
Da neko dodje iz Kozare ili Rudara, ili odnekud, i pomete ligu, i onda pametnom strategijom zaradi za klub umjesto da otima od npr. onih koji dolaze da ga gledaju, ili nekakvih sponzora, koji bi da su spoznori za 1000 maraka.

erik2

Post by erik2 » 30/07/2012 05:16

Ok je da PSG ima svoju temu, ali vidim da je tema gotovo isključivo Zlatan koji već ima svoju. Volio bih više da je tema otvorena zbog Papeta. Pape je NAŠ.

Koolin1

Post by Koolin1 » 30/07/2012 05:22

:-) :-) :-) :run:

jeza u ledja

Post by jeza u ledja » 30/07/2012 07:06

Lacrosse wrote:
jeza u ledja wrote:Cuj frajer nasao da se sprda s Dzekom da bi hvalio nekog Svedjanina.

Kako te bolan nije stid?
Kako tebe nije sramota doci ovdje i govoriti da ti se jebe za Zlatanom?
Ako je to istina, i ako si ti ok lik, sta te briga?
Ides dalje.

Imas hiljade tema, otvori Dzekin fan club. Ja necu doci pisati nista tu. Mene to ne interesuje. Kraj price. Nemam zivota za taj sport.

Prica Zlatanova o tome kako je zavrsio u Svedskom fudbalskom savezu je jasna.
U to vrijeme nas Savez je uzimao pare od ljudi vani, koji bi htjeli igrati.
Druga stvar, ljudi se nisu upristojili i poslali delegaciju ljudi da sjedne i poprica sa njim.
Nego "zvali telefonom". Zlatan je barem toliko bio dosljedan principu pa nije prisao ni Srpskoj, a ni Hrvatskoj reprezentaciji, obe od kojih su mu dolazili na vrata.
Pa jel ja trebam da kazem koliko je to neozbiljno, da ti ne mozes centarfora buduceg reprezentacije svoje regrutirati telefonom. I da ako je tako islo 1994-te, ne mora danas. Ne mozes ti mene zovnuti telefonom, i reci budi na tom i tom aerodromu, mi idemo. Kud ti ides, ko si ti, ko sam ja, stani covjece, od toga mi ovisi karijera, de da te vidim ko si i sta si, pa kako radite, pa ko su suigraci, pa da se postuje i sto kazem u reprezentaciji, a ne samo da sutim i igram. Ali jok...
Kriterij je bio isti za sve, uplati pa se klati.
Neko kao Zlatan, nije uplatio.
Zlatan nije nikad nikome uplatio.
Uplacivali su samo drugi njemu.

I, Kristanjin, upravu si. Mislio sam 80 miliona Svedskih kruna. 8 miliona evra.
Ali zamisli da iz nase lige neko proda igraca za te pare?
Da neko dodje iz Kozare ili Rudara, ili odnekud, i pomete ligu, i onda pametnom strategijom zaradi za klub umjesto da otima od npr. onih koji dolaze da ga gledaju, ili nekakvih sponzora, koji bi da su spoznori za 1000 maraka.
Jebe mi se Zlatanom. Ne igra za BiH. Nikad nije htio igrati. Kraj price! Lik je supak samo takav, a to se vidi na terenu, nevezano za ovu pricu.

On je jedino interesantan Bosancima u Svedskoj kojima valjda predstavlja nadu da i oni nesto u toj zemlji mogu postici.

I tema je PSG, ne Ibrahimovic.

Charuga
Globalni moderator

Post by Charuga » 30/07/2012 07:20

Tema je PSG a ne Zlatan i njegovo porijeklo! Vratite se temi!

O Zlatanu mozete pisati ovde http://www.klix.ba/forum/ja-sam-zlatan- ... 1s200.html

Tayyip

Post by Tayyip » 30/07/2012 13:17

Kako su Arapi poharali Evropu

U svega godinu dana nogometni klub PARIS SAINT GERMAINE postao je najozbiljniji i najizdašniji kupac na svjetskom tržištu nogometaša; SB piše o biografiji novog vlasnika pariškog kluba, ali i velikim poslovnim planovima katarskih investitora u kojima je kupovina klubova samo početak osvajanja recesijom načetog evropskog gospodarstva.
Dolazak Zlatana Ibrahimovića u Paris Saint-Germain francusku je prijestolnicu doveo u trans, navijači kluba se već vide kao osvajači Lige prvaka. Prije Ibrahimovića pariški je klub doveo i Argentinca Ezequiela Lavezzija, zatim Brazilca Thiaga Silvu i mladog Italijana Marca Verrattija. Shopping je omogućio novac iz Perzijskog zaljeva. Već godinu vlasnik PSG-a je Qatar Sports Investment na čijem je čelu šeik Nasser Al-Khelaifi.

Bivši francuski predsjednik Nicolas Sarkozy, inače veliki navijač Paris Saint Germainea, s oduševljenjem je pozdravio odluku Katarana da kupe pariški klub. Nije ni čudo, s obzirom da Francuska ima jake trgovačke i ekonomske veze sa zemnim gasom bogatim Katarom. Kupovina je, nakon nekoliko mjeseci pregovora, zvanično obavljena 31. maja prošle godine. Tada je Qatar Sports Investments (QSI) kupio 70 procenata dionica PSG-a od prijašnih vlasnika, fonda Colony Capital koji je godinama u klubu gomilao gubitke. QSI je postao poznatiji među ljubiteljima nogometa kada je sa Barcelonom sklopio petogodišnji sponzorski ugovor vrijedan 166 miliona eura. Španski klub, pritisnut dugovima, tada je prvi put u historiji stavio na svoj dres ime nekog od sponzora. U paketu sa kupovinom PSG-a potpisan je i ugovor kojim je Al Jazeera kupila prava na televizijske prijenose francuske Ligue 1 za inozemstvo, a takav je ugovor pravdan populariziranjem francuskog nogometa širom svijeta. Za petogodišnji ugovor kojima su dobili prava prijenosa utakmica QSI je udruženju francuskih prvoligaša platio vrtoglavih 510 miliona eura! Katarska je televizija ušla u ovaj projekat između ostalog i zato jer je novi predsjednik PSG-a, šeik Nasser al-Khelaifi, predsjednik uprave QSI ali donedavno i generalni menadžer Al Jazeera Sport, koja već uveliko napada i ostala tržišta pokušavajući otkupiti prava televizijskih prijenosa nogometnih prvenstava širom Europe. Kupovina Paris Saint Germainea i prvi komercijalni ugovor koji je rezultirao reklamom na grudima igrača Barcelone samo su dio velikog projekta mijenjanja imidža Katara u svijetu, kojeg se želi prikazati kao prijateljsku, ugodnu, dobronamjernu zemlju ljubitelja sporta, posebice nogometa. Bogati šeici iz državice sa najvećim rezervama plina i najvećim BDP-om na svijetu, nogometne klubove vide kao marketinške pokretače slike Katara kao glamurozne i uspješne zemlje. Dio tog projekta je i šeik Mansour i njegova odluka da kupi Manchester City. Nakon kupovine kluba, Al Khelaifi instalirao je nekadašnjeg brazilskog nogometaša Leonarda, trenera italijanskih Milana i Intera, na dužnost sportskog direktora. Prvi njegov veliki potez bilo je dovođenje argentinskog veznjaka Javiera Pastorea, za kojeg je Palermu plaćeno 45 miliona eura. Nakon njega u klub je stigao italijanski trener Carlo Ancelotti te još desetak skupo plaćenih igrača koji bi trebali demonstrirati ozbiljnost katarskog projekta. Kasnije su se u medijima pojavile informacije o tajnom sastanku održanom krajem novembra prošle godine u Jelisejskoj palači kojem su prisustvovali tadašnji francuski predsjednik Nicolas Sarkozy, predsjednik UEFA-e Michel Platini i katarski princ Tamim bin Hamad al-Thani. Nagađalo se kako je sastanak održan kako bi Platini podržao katarsku kandidaturu u utrci za organizaciju SP-a u nogometu, no to je kasnije demantirano. O čemu god da je na sastanku razgovarano, Platini je nekoliko dana kasnije glasao za Katar, zemlju sa oko 700 hiljada stanovnika koja će potrošiti četiri milijarde dolara za organizaciju SP-a 2012. godine. Bit će izgrađeno devet potpuno novih stadiona, rekonstruirana tri postojeća, okončani masivni infrastrukturni radovi, uključujući izgradnju nove željezničke i mreže autocesta. Odmah nakon što je Katar dobio organizaciju SP-a, Al Jazeera je uložila ogroman novac kupivši prava prijenosa utakmica francuskog prvenstva. Bio je to samo dio skorašnjih ulaganja katarskih suverena koji su u međuvremenu kupili čuveni Harrods za milijardu i po funti i imaju većinsko vlasništvo u Barclays i Credit Suisse bankama, londonskoj berzi... Kupovina nogometnih klubova samo je marketinška varka kojom se skrivaju ozbiljne akvizicije bogatih Arapa u recesijom posrnulu evropsku privredu.
U međuvremenu, Nasser Al-Khelaifi je nastavio harati nogometnim tržištem, kupivši iz Milana Brazilca Thiaga Silvu i Zlatana Ibrahimovića, što je milanskom klubu donijelo 105 miliona eura. Samo na plaće igrača iz početne jedanaestorke Al Khelaifi će godišnje izdvajati 60 miliona eura, od čega će tri četvrtine, ukoliko francuski parlament usvoji novi zakon o porezu na enormne prihode, ići u državnu kasu. Al-Khelaifi, koji je samo široj francuskoj sportskoj javnosti i to prije svega odličnim poznavateljima tenisa prije desetak godina bio poznat kao teniser koji je pod zastavom Katara odigrao nekoliko ATP turnira, ove godine definitnivno je postao najspominjanija ličnost u Francuskoj, osoba zbog koje je pokrenuto niz rasprava u tamošnjem parlamentu. Francuski predsjednik Francois Hollande pokrenuo je inicijativu za donošenje zakona koji bi osobe sa enormnim zaradama, uključujući i nogometaše, žestoko oporezovao. U Hollandeovom zakonu predlaže se da se visoki prihodi, odnosno svaka zarada iznad milion eura, oporezuje s nevjerovatnih 75 procenata. Najveći porez na plate nogometaša trenutno ima Holandija koja igračima uzima 60 procenata ličnog dohotka. Ukoliko bi Hollandeov zakon bio usvojen, budžet Francuske godišnje bi bio bogatiji za 45 miliona eura samo od poreza koji bi plaćali igrači Paris Saint Germainea. Da bi se ta suma novca ilustrirala, dovoljno je kazati kako se njome u Francuskoj mogu izgraditi jedna bolnica ili dvije škole. Ipak, pretpostavlja se da bi ovaj zakon ubuduće, kako što je to uostalom i do sada bio slučaj, odbijao nogometaše od francuske lige, tako da postoje i oprečna mišljenja. Najviše novaca u državni budžet uplaćivat će Zlatan Ibrahimović, koji je sa platom od 13 miliona eura postao zvanično šesti najplaćeniji nogometaš svijeta. Zlatanova bi plata, uz bonuse, godišnje mogla iznositi više od 16 miliona eura. Prva jedanaestorica Parižana Al-Khelaifija je koštala ukupno 184 miliona eura. Stoga nije ni čudo što u Francuskoj, posebice nakon dolaska Ibrahimovića, svi pokušavaju iskopati što više informacija o Al Khelaifiju. No, detalji iz privatnog života su šturi, zna se da je ovaj 38-godišnji katarski biznismen imao skromnu tenisku karijeru od 1992. do 2002. godine, da je igrao 43 meča, izgubio 31 a slavio tek 12 puta i zaradio za njega smiješnih 16 hiljada dolara. Ipak, bilo je to dovoljno da postane drugi najbolji Kataranin u historiji ovoga sporta, čiji je rejting karijere bila 995. pozicija na ATP listi. Ipak, u Parizu se ne slažu svi sa Al Khelaifijevim planom da u narednih pet godina PSG postavi među tri najjača kluba Evrope. Primjerice, u pariskim uglavnom siromašnim, imigrantskim predgrađima na PSG se gleda kao na “bijeli” klub sa nasilnim i rasistički orijentiranim navijačima. U skromnoj, 41 godinu dugoj historiji PSG je bio francuska inačica Manchester Cityja, vječiti gubitnici koji su srljali iz jedne krize u drugu. I sada su, kao i City, pronašli naftu. Dobar dio navijača smatra kako je biznis isključivi katarski interes, da ih više zanima prodaja dresova nego uspjeh tima na terenu. Violette Nahmias, docentica na pariškom koledžu Science-Po, jedna od samoproklamiranih glasnogovornica pariške srednje klase, tvrdi kako Parižani osjećaju da su ih Katarani već gurnuli u stranu. „Ne slažu se svi sa mnom, ali mnogi ipak misle isto”, kaže Nahmias. "Čini se kako ovaj novi PSG uopće ne želi lokalne navijače. Oni žele globalne konzumente. Tim možda može igrati dobro i pobjeđivati, no stari navijači, oni koji su privrženi tradiciji, osjećaju da su izgubili svoj klub.” Nahmias je možda i u pravu, postoji ogromna diskrepanca između ambicija novih vlasnika i realnosti. Teško da će PSG, ma koliko natrpan bio milionima, postati evropski gigant. Jer davno su prošla vremena kada su klubovi iz slabijih evropskih liga, timovi poput Celtica, Ajaxa ili Benfice, mogli osvajati evropske kupove. (Slobodna Bosna)

Đinajlu

Post by Đinajlu » 30/07/2012 13:22

Image

Velkoski
Has thanked: 11 times

Post by Velkoski » 30/07/2012 17:54

Čuj 75% poreza na platu. :-) Zadnja rečenica teksta je smiješna..

Arteta

Post by Arteta » 31/07/2012 17:42

Image

Velkoski
Has thanked: 11 times

Post by Velkoski » 04/08/2012 21:10

Ibraga opet zabiJo. :dance: :mrgreen:

MightyMatch