Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Moderator: O'zone

Locked
tap3ah75
Posts: 6130
Joined: 07/09/2009 14:14

#1 Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by tap3ah75 »

Ima li sad negdje online doktora ili kakvih klinaca palaca koji su spremni pomoći/posavjetovati. Pošto sumnjam da bi se dobro proveo i ja a i dijete da odemo u bolnicu na pregled. Bilo bi doktoru pa naruči se kožnom ... pa kožnom ... pa vadi nalaze .....

Kod mene kod djevojčice se pojavio na ruci nešto kao ranica od ujeda. Prije par dana. Nije strašno uoošte izgledalo. I ličilo je da će proći. Ali kad je malena večeras to namazala niveom (dijete je) taj ujed malo nabubrio i ruka joj pofino pocrvenila oko toga. Šaka je u pitanju i pola vanjske strane šake je crveno.
Kuliram pred djetetom i zezam se a ovamo hiljadu crnjaka kroz glavu prolazi.

Imate li preporučiti kakvu mazu/kremu ili šta za utješiti.

A tema ako zaživi mogli bi između sebe pokušati pomoći jedni drugima kad je nešto sitnije u pitanju.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#2 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by mali jomu »

tap3ah75 wrote: 30/03/2020 22:58 A tema ako zaživi mogli bi između sebe pokušati pomoći jedni drugima kad je nešto sitnije u pitanju.

Uzmi telefon u ruke i zovi doktora i pricaj snjim :thumbup:

zajebi forum u vezi toga... sjebat ce te

(normalno je da djeci rastu otoci kad ih nesto ujede ili kad se negdje ogrebu ili se negdje ubodu, stvar je kako to dezinficirat)
NediM17
Posts: 21935
Joined: 05/11/2009 11:49

#3 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by NediM17 »

Kamagel, za prvu ruku oblog od razblazenog sirceta, ako sumnjas na ujed insekta.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4418
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#4 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by Pandakonda »

tap3ah75 wrote: 30/03/2020 22:58 Ima li sad negdje online doktora ili kakvih klinaca palaca koji su spremni pomoći/posavjetovati. Pošto sumnjam da bi se dobro proveo i ja a i dijete da odemo u bolnicu na pregled. Bilo bi doktoru pa naruči se kožnom ... pa kožnom ... pa vadi nalaze .....

Kod mene kod djevojčice se pojavio na ruci nešto kao ranica od ujeda. Prije par dana. Nije strašno uoošte izgledalo. I ličilo je da će proći. Ali kad je malena večeras to namazala niveom (dijete je) taj ujed malo nabubrio i ruka joj pofino pocrvenila oko toga. Šaka je u pitanju i pola vanjske strane šake je crveno.
Kuliram pred djetetom i zezam se a ovamo hiljadu crnjaka kroz glavu prolazi.

Imate li preporučiti kakvu mazu/kremu ili šta za utješiti.

A tema ako zaživi mogli bi između sebe pokušati pomoći jedni drugima kad je nešto sitnije u pitanju.
Da li je ranica napuhana (tvrda na dodir) ? Ja sam imao proslo ljeto situaciju gdje sam mislio da ubod od komarca ili nesto samo sto se to dobro napuhalo i zacrvenilo da bi na kraju rekli da je vrlo vjerovatno ujed od pauka. Na svu sreću ti kucni pauci nisu otrovni ali eto trebaju 3-4 sedmice da se to smiri fino

Mislim da bi ti preko telefona doktor mogao dati neki koristan savijet ili bolju sliku, ne mora se direktno ici.
tap3ah75
Posts: 6130
Joined: 07/09/2009 14:14

#5 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by tap3ah75 »

NediM17 wrote: 30/03/2020 23:16 Kamagel, za prvu ruku oblog od razblazenog sirceta, ako sumnjas na ujed insekta.
Eh to, nisam se mogao sjetiti naziva tog gela.
Uzeo sam, namazali smo, pa ćemo vidjeti do sutra kako je.
izvrsni direktor
Posts: 9864
Joined: 20/12/2018 16:11

#6 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by izvrsni direktor »

Ma sta ces ici doktorima, imamo ovdje forumasa koji su strucni za sve. Jebo doktore
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#7 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by iceman ze »

U ambulantama su hermeticki zatvoreni, ne znam koliko su zeljni preko telef, nekad sam imao i br u hitnoj za pedijatrijska pitanja, i bili su vrlo informativni
tap3ah75
Posts: 6130
Joined: 07/09/2009 14:14

#8 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by tap3ah75 »

izvrsni direktor wrote: 31/03/2020 11:53 Ma sta ces ici doktorima, imamo ovdje forumasa koji su strucni za sve. Jebo doktore
Ajde da onda vidimo šta sam trebao.
Djete za ruku pa našem doktoru.
U čekaonici među svijetom čekati.
Onda ući kod doktora i posaditi djete na stolicu gdje je ko zna ko sjedio.
Onda kad me on uputi kožnom, doći opet sutra sa djetetom i opet čekati da dođemo na red.
I onda da mi ona prepiše kamagel ili aloju.
Pa onda na kontrolu za sedam dana.

Više volim forumske dr i mr nego prolaziti ovo gore.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#9 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by moonca »

.. daj sliku- neko je vjerujem imao isti slucaj...
Ali_G
Posts: 4649
Joined: 02/03/2002 00:00

#10 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by Ali_G »

Ako ti djeluje upaljeno, onda obloge acidi borici 3%. Pusti se sirceta. I uslikaj
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#11 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by iceman ze »

Razumije te neko samo ko ima dijete, samo opusteno tacka ba :-)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#12 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by dobar osjecaj »

tap3ah75 wrote: 30/03/2020 22:58 Ima li sad negdje online doktora ili kakvih klinaca palaca koji su spremni pomoći/posavjetovati. Pošto sumnjam da bi se dobro proveo i ja a i dijete da odemo u bolnicu na pregled. Bilo bi doktoru pa naruči se kožnom ... pa kožnom ... pa vadi nalaze .....

Nedavno me je neko pitao da provjerim o cemu se radi sa sajtom mojdoktor.ba i iskreno nisam stigla da detaljnije procitam i uputim se o cemu se radi ali povrsno vidim da su imali namjeru ili da nude usluge online ordinacije.

https://mojdoktor.ba/online-ordinacija
Last edited by dobar osjecaj on 31/03/2020 13:12, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17477
Joined: 31/03/2019 14:56

#13 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by vjeshalica »

Te promjene na kozi su na oko sve iste ali nisu
Tako da ne mozes ih tretirati ni sa cim na osnovu tudjeg iskustva
Moze biti bezazlena dosadna infekcija od ogrebotine ili slicno ili ugriz pauka....
Forumas gore ti je dao dobar savjet acidi borici oblogice na vatu i utapkat par puta dnevno i ne mazati masnim kremama jer ces razvuci to...
User avatar
hrusta
Posts: 485
Joined: 24/11/2006 15:01
Location: Per ardua ad astra....

#14 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by hrusta »

jod, za rane i posjekotine. u mojoj vojnoj torbici za prvu pomoc je uvijek tu. koristio sam ga hebet puta od rana i posjekotina pa do zuljeva. izvlaci infekcije i onda isusi kozu da se moze krastica ufatiti. nikad hanzaplaste ne stavljati jer podparuju kozu, ako treba prekriti nesto onda gazicu namociti jodom i tako staviti, ako se zalijepi onda na kozu mlakom vodom preliti cekati malo da se odjijepi i onda polako djijepiti.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17477
Joined: 31/03/2019 14:56

#15 Re: Prva pomoć i savjeti - da ne idemo u Domove zdravlja.

Post by vjeshalica »

Moze namazat i eozinom
Locked