prof. Subhija Šehović - moj otac joj je bio prva generacija učenika, ja posljednja. Prekrasna žena, prava dama i rado je srećem u gradu. Nikada nije povisila ton, a opet, niko nije napravio nepodobštinu na njenom času.
Profesori od kojih mozeš jako puno naučiti - mlađa generacija:
Jadranka Kurto - biologija - potvrdit će ljudi koji su nakon što ih je ona ''propustila kroz šake'' upisali medicinu ili farmaciju;
Maida Pašić - njemački jezik - ko ga namjerava progovoriti, uz nju i malo sopstvenog truda, definitvno ima šansu;
Željka Kotrošan-Pušić - naučila me kako se knjige čitaju, što me kod odabira fakulteta odvelo u drugom smjeru - dugujem joj neizmjernu zahvalnost za ono čime se danas bavim;
Divna, ne sjećam se prezimena - hemija me nije nikada zanimala, ali ona stvarno zna objasniti uprkos svom usporenom i indolentnom pristupu; ima ih jos..
Da mi se vratiti samo na jedan dan... kad smo mislili da su najveće bezvezarije, zapravo najveći problemi ovoga svijeta... da opet osjetim onu bezbrižnost koju tada nismo znali cijeniti.
