Protesti u Turskoj

5 0 5

#4551 Re: Protesti u Turskoj

Post by 5 0 5 » 16/05/2014 16:01

vatrogasac wrote:
505sCrtom wrote:
vatrogasac wrote:Ako poslije ovih poplava Erdogan pošalje para kao što je slao i do sada hoćete li mu ih vratiti jer su 'krvave'?
mozes li otprilike navesti cifru za koju si tezi od erdoganovih para?
Neka je 5 lira....hoćeš odbiti ti, neko drugi...?

http://novovrijeme.ba/sarajevo-tika-don ... -standova/

http://www.trtbosanski.com/bs/news/deta ... tutu/20382

http://www.trtbosanski.com/bs/news/deta ... jevo/20360

I tako dalje ...TIKA ...TAKA...
samo se ti raduj sadaki. ja svoje pare zaradjujem svojim rukama. hvala.

vatrogasac

#4552 Re: Protesti u Turskoj

Post by vatrogasac » 16/05/2014 16:25

505sCrtom wrote: samo se ti raduj sadaki. ja svoje pare zaradjujem svojim rukama. hvala.
Ne čekam je ni ja niti me htjelo šta bez truda, ali eto ima situacija kada stomak onoga u nevolji ne pita od koga je.
Mislim da je jedna od prvih pomoći u Maglaj stigla iz Turske preko TIKA-e. Nadam se da naša pomoć barem malo ublažiti bol i patnju ljudi u Maglaju, rekao je za AA koordinator TIKA-e Zulkuf Oruc

Turska agencija za međunarodnu saradnju i koordinaciju (TIKA) uručila je danas pomoć u vidu prehrambenih proizvoda, čizama, deka i medicinske opreme ugroženom stanovništvu Maglaja, općine koja je među najteže pogođenim dijelovima Bosne i Hercegovine, javlja Anadolu Agency (AA).

http://www.haber.ba/mobile/vijesti/bih/ ... glaja.html
SARAJEVO – Po nalogu turskog premijera Recepa Tayyipa Erdogana, drugi konvoj pomoći poplavama najugroženijim dijelovima BiH je u organizaciji Turske agencije za međunardnu saradnju i koordinaciju (TIKA) krenuo iz Sarajeva u popodnevnim satima, javlja Anadolu Agency (AA).

TIKA-in konvoj sadrži 32 hiljade konzervi, 1,5 tona brašna, 600 litara ulja, pet tona pitke vode, 1,5 tona goriva, te veće količine pelena, dječije hrane, deka, higijenskih sredstava, čizama, te vesla i agregate.

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/21554 ... u-BiH.html

apsidejzi

#4553 Re: Protesti u Turskoj

Post by apsidejzi » 28/05/2014 20:41

Za sve one sto su govorili o demokratiji kroz facebook twitter i youtube da porucim sa lica mjesta: sve radi, nista nije blokirano. Cmokic :)

harunn

#4554 Re: Protesti u Turskoj

Post by harunn » 30/05/2014 15:30

Protesti u Njemačkoj protiv Erdogana:

pravimsefrancuz

#4555 Re: Protesti u Turskoj

Post by pravimsefrancuz » 01/06/2014 12:09

Ja ne znam sta hoce ovi probisvjeti . Naravno sve je ovo uvezeno sa Zapada ( pogledati pod Ukraina hahahaha ) i njima ne odgovara jaka Turska vec im odgovara Turska koja nema nista , koja ce posudjivati pare od cionisickih institucija i banaka i biti rob i sluga . Njima valja Turska u kojoj ce obicni narod raditi za crkavicu i vazda biti nezadovoljan tako da uvijek mozes svojim prljavim parama potplatiti nezadovoljne i dici narod protiv vlade koja njima ( zna se kome ) ne odgovara kao u Ukrajini . Po mogucnosti izazvati rat i onda doci sa svojim prljavim parama i inestirati ( prati ) novac i time drzati Tursku u sahu cijelo vrijeme . Kao da smo zaboravili proslogodisnju farsu sa parkom . U zahtjevima iznijetim vladi park se uopste nije ni spominjao a kao najsmijesniji prijedlog je bio da se prekine gradnja novog aerodroma i infrastrukture hahahahaha. Pa zamisli da se u nas narod buni sto se pravi koridor 5C ili da su se u Hrvatskoj bunili za izgradnju autoputeva . Zato molim Erdogana da huligane policija sto vise isprebija ( ja ne vidim koji je razlog okupljanja uopste) i da im dadne visegodisnje robije za stetu i uznemiravanje gradjana

celava_dlaka

#4556 Re: Protesti u Turskoj

Post by celava_dlaka » 01/06/2014 12:14

pravimsefrancuz wrote:Ja ne znam sta hoce ovi probisvjeti . Naravno sve je ovo uvezeno sa Zapada ( pogledati pod Ukraina hahahaha ) i njima ne odgovara jaka Turska vec im odgovara Turska koja nema nista , koja ce posudjivati pare od cionisickih institucija i banaka i biti rob i sluga . Njima valja Turska u kojoj ce obicni narod raditi za crkavicu i vazda biti nezadovoljan tako da uvijek mozes svojim prljavim parama potplatiti nezadovoljne i dici narod protiv vlade koja njima ( zna se kome ) ne odgovara kao u Ukrajini . Po mogucnosti izazvati rat i onda doci sa svojim prljavim parama i inestirati ( prati ) novac i time drzati Tursku u sahu cijelo vrijeme . Kao da smo zaboravili proslogodisnju farsu sa parkom . U zahtjevima iznijetim vladi park se uopste nije ni spominjao a kao najsmijesniji prijedlog je bio da se prekine gradnja novog aerodroma i infrastrukture hahahahaha. Pa zamisli da se u nas narod buni sto se pravi koridor 5C ili da su se u Hrvatskoj bunili za izgradnju autoputeva . Zato molim Erdogana da huligane policija sto vise isprebija ( ja ne vidim koji je razlog okupljanja uopste) i da im dadne visegodisnje robije za stetu i uznemiravanje gradjana
:lol: :lol: :lol:

puhne vjetar zapad kriv :lol: :lol:

ja mislim da je haarp glavni krivac za ove huligane :lol:

vatrogasac

#4557 Re: Protesti u Turskoj

Post by vatrogasac » 01/06/2014 12:37

harunn wrote: Protesti u Njemačkoj protiv Erdogana:

:wink:

Lokman

#4558 Re: Protesti u Turskoj

Post by Lokman » 01/06/2014 17:10

Erdogan se zajebava sa očajnom opozicijom i poziva omladinu da ignoriše utopije "umjetnika" koji stoje iza protesta, a koji se ustvari bore protiv konzervativne revolucije koju je Erdogan proveo u Turskoj. Savezu anarhista, alevija i krupnog kapitala iz prethodnog režima smeta Erdogan. U Maju 2014 Turska je oborila novi rekord po količini izvezene robe, koji na mjjesečnom nivou iznoisi 13,4 milijrde USD. Poklopio mu se i geopolitički razvoj situacije, danas je Turska ključna zemlja u strateškom smislu i za Zapad i za Rusiju, jer bez Turske nema transporta gasa iz Azije u Evropu ni za jedan pravac.Erdogan to vješto koristi i vuče poteze u korist Turske. Nema slijepog slušanja Zapada. Jaka Turska je ključna za opstanak Bosne i Bošnjaka.
Turkey's exports were up 5.8 percent in May when compared to the same month in 2013 reaching $13.4 billion, Turkey's Exporters Assembly (TIM) announced on Sunday.

"The export figures in May broke a historic record," said Chairman of Turkey's Exporters Assembly, Mehmet Büyükekşi, in a press conference he held in the southeastern province of Şanlıurfa.

He noted that Turkey's exports in the past 12 months had increased 1.7 percent and reached $156.1 billion.

According to the report, growth in export rates was achieved in the following sectors: automotive, machine, knitted outerwear, plastic and furniture.

Positive net exports were observed in Iraq, Azerbaijan, Britain, Libya and Egypt.

The European Union remained Turkey's biggest trade partner. The top five countries receiving Turkish exports were Germany, Iraq, Britain, Russia and France.

The report also showed a 4.2 percent slowdown in imports in May, and a 24 percent decrease in foreign trade deficit in in first four months of 2014. The latter is expected to contribute to overall growth by 3 points.

jastuk1

#4559 Re: Protesti u Turskoj

Post by jastuk1 » 01/06/2014 21:01

E da, kad je jesenas krenula velika hajka na sultana nam lijepog i kad je lira naglo počela da pada, ja sam ovdje na forumu rekao da je to jako dobro za Turski izvoz. Evo to se i ispostavilo. :mrgreen:

Straza

#4560 Re: Protesti u Turskoj

Post by Straza » 01/06/2014 21:21

jastuk1 wrote:E da, kad je jesenas krenula velika hajka na sultana nam lijepog i kad je lira naglo počela da pada, ja sam ovdje na forumu rekao da je to jako dobro za Turski izvoz. Evo to se i ispostavilo. :mrgreen:
Erdogan dominira. Uzduz i poprijeko. Drzavnik u pravom smislu rijeci. Danas ih nema puno.

http://www.turkstat.gov.tr/PreTablo.do?alt_id=1046

jastuk1

#4561 Re: Protesti u Turskoj

Post by jastuk1 » 01/06/2014 21:37

Straza wrote:
jastuk1 wrote:E da, kad je jesenas krenula velika hajka na sultana nam lijepog i kad je lira naglo počela da pada, ja sam ovdje na forumu rekao da je to jako dobro za Turski izvoz. Evo to se i ispostavilo. :mrgreen:
Erdogan dominira. Uzduz i poprijeko. Drzavnik u pravom smislu rijeci. Danas ih nema puno.

http://www.turkstat.gov.tr/PreTablo.do?alt_id=1046
Nema. On i Putin (koja kombijacija) od ovih koji upravljaju većim državama su meščini jedini koji pokazuju zube MMF-u i ostalim lihvarima. Zato im i prave igranke i optužuju ih da su zlo protiv kojeg se istinski bore svim silama. Većina drugih lidera bez pogovora izvršavaju lihvarska naređenja....

Challenger__

#4562 Re: Protesti u Turskoj

Post by Challenger__ » 01/06/2014 21:42

Zna li neko podrobnije šta to vlada u Ankari radi sa vodama Eufrata? Zašto to rade?

Lokman

#4563 Re: Protesti u Turskoj

Post by Lokman » 06/06/2014 22:57

Turska MMF-u daje kredit od 5 milijardi dolara.... ;-)
ANKARA — The International Monetary Fund has not taken up an option of borrowing $5 billion from Turkey, Turkish Deputy PM for economy Ali Babacan has said.

The comments by Babacan, who is responsible for Turkey's economic affairs, came on Friday in response to a parliamentary question from the Republican People's Party (CHP) Deputy Chairman Sezgin Tanrikulu, asking whether the IMF would demand the sum, which it is entitled to borrow in the event of a global or regional crisis.

Babacan said: "If the IMF would use our credit undertaking partially or fully, the maximum payback period will be 10 years. "If the IMF would need an extra credit fund, the payback period can be extended to 15 years if confirmed by according to the Turkish Central Bank's confirmation." Turkey paid off a $23.5 billion debt to the IMF in April 2013, and agreed to have a stand-by offer of $5 billion in credit to the fund if it required it for a "crisis".

Under the agreement, the IMF will immediately pay back the credit to Turkey if the country requires it to meet its balance of payments.

Lokman

#4564 Re: Protesti u Turskoj

Post by Lokman » 15/06/2014 20:20

http://www.dailysabah.com/nation/2014/0 ... -in-turkey

Najmoćniji Židov u Americi bivši njujorški gradonačelnik Michael Bloomberg došao "na noge" Erdoganu u crnomorski grad Trabzon. Razgovarali o Istanbulu kao novom finansijskom centru svijeta i plinovodu kojim će se izraelski gas sa polja Leviathan preko Turske prodavati u Evropu.

arslanbey

#4565 Re: Protesti u Turskoj

Post by arslanbey » 15/06/2014 20:23

Lokman wrote:http://www.dailysabah.com/nation/2014/0 ... -in-turkey

Najmoćniji Židov u Americi bivši njujorški gradonačelnik Michael Bloomberg došao "na noge" Erdoganu u crnomorski grad Trabzon. Razgovarali o Istanbulu kao novom finansijskom centru svijeta i plinovodu kojim će se izraelski gas sa polja Leviathan preko Turske prodavati u Evropu.
Ako ce suradnja s zidovima dovesti stambol do moci ,zasto da ne....prece im je to nego neko furanje na "anti ovo anti ono" ...samo naprijed..IZRAEL AND TURKEY FOREVER :oops: :D :D :D

jastuk1

#4566 Re: Protesti u Turskoj

Post by jastuk1 » 15/06/2014 20:36

arslanbey wrote:

Ako ce suradnja s zidovima dovesti stambol do moci ,zasto da ne....prece im je to nego neko furanje na "anti ovo anti ono" ...samo naprijed..IZRAEL AND TURKEY FOREVER :oops: :D :D :D
Apsolutno. O tome ja isto govorim.

Evo vidimo kako svi pokušaji integriteta i čuvanja ljudskosti završavaju zadnjih 100 godina od kad je superlihvarski sistem predvođen cionistima uspostavljen.

Jedini način ih pobijediš je da im se pridružiš i onda radiš sve da TAJ POKVARENI, NAKARADNI, ANTI-LJUDSKI sistem shebeš čim prije.

Cionisti su se davno infiltrirali u sve pore. Davno je trebalo početi koristiti njihovu taktiku protiv njih.

Lokman

#4567 Re: Protesti u Turskoj

Post by Lokman » 15/06/2014 21:59

jastuk1 wrote:
Apsolutno. O tome ja isto govorim.

Evo vidimo kako svi pokušaji integriteta i čuvanja ljudskosti završavaju zadnjih 100 godina od kad je superlihvarski sistem predvođen cionistima uspostavljen.

Jedini način ih pobijediš je da im se pridružiš i onda radiš sve da TAJ POKVARENI, NAKARADNI, ANTI-LJUDSKI sistem shebeš čim prije.

Cionisti su se davno infiltrirali u sve pore. Davno je trebalo početi koristiti njihovu taktiku protiv njih.
Realni život funkcioniše na temelju SILE, fizičke ili finansijske. Ako su jevreji kroz historiju akumulirali intelektualni i finansijski kapital koji ih čini konkretnim faktorom, ko je u poziciji da ignoriše njihovu snagu. Pokušali su faraoni, rimski imperatori, pokušao je i Hitler, pokušao je i Staljin, ali bez uspjeha. Jevreji imaju snagu, volio ih, ne volio ih, moraš ih akceptirati.

@mba

#4568 Re: Protesti u Turskoj

Post by @mba » 15/06/2014 22:06

interesantno je da ako neko pusti vjetar u istanbulu odma je to breaking news na svim kanalima, posebice njemackim!
a ako slucajno grupa od sto ljudi to uradi na nekom trgu u istanbulu to je vec pobuna naroda protiv vlade, pa makar se koristili i sa slikama istanbulskog maratona!!!

sada evo u ukrajini se krvave ono bas poceo rat mrtvi svaki dan, a zapadne medije o tome onako reda radi!!!

@mba

#4569 Re: Protesti u Turskoj

Post by @mba » 15/06/2014 22:09

harunn wrote:

Protesti u Njemačkoj protiv Erdogana:

andja merkel moze skpupiti 30 000 simpatizera na jednom mjestu samo ako bude GRATIS PIVE I CURRY WURST drugacije JOK!!!

ne daj se brko! :D

Challenger__

#4570 Re: Protesti u Turskoj

Post by Challenger__ » 15/06/2014 22:12

Ima tu i bratstva po krvi. Većina ovih deklarativnih Jevreja su u stvari turskog, hazarskog porijekla. Znaju oni to.

:wink:

Challenger__

#4571 Re: Protesti u Turskoj

Post by Challenger__ » 15/06/2014 22:16

BTW, ovo je jedna digresija za sasvim drugu temu i ozbiljniju akademsku priču, ali usponu Osmanlija je prethodila velika finansijska injekcija "Wall Streeta" srednjeg vijeka, republike Venecije, u kojoj su harali bankari hazarskog (turskog) porijekla.

Venecija, London, Wall Street, "Bloomberg" preključe, juče, danas.

Dr. Kuca

#4572 Re: Protesti u Turskoj

Post by Dr. Kuca » 17/06/2014 14:01

Al je cudno kako u svim islamskim zemljama nekakvi protesti, revolucije i na kraju svi losije zive nego u vrijeme tiranina. Evo ko i turska, jesul vratili mmfu pare sto su zaduli ne valja. Rusi sve.

Post Reply