PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#1 PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by homo_sapiens »

POKAŽIMO DA NAM JE STALO DO NAŠE DJECE!

Pozivamo sve građanke i građane da mirnim građanskim okupljanjem, koje će se održati ispred zgrade Tužilaštva Kantona Sarajevo, u ponedjeljak, 11. augusta 2008. god, sa početkom u 11.30 sati, svi zajedno izrazimo ogorčenje i nezadovoljstvo zbog neprofesionalnog, neprimjerenog i neodgovornog odnosa Tužilastva K.S, jer smatramo da je primjetni porast maloljetničke delinkvencije u Sarajevu, zapravo rezultat lošeg odnosa Tužilastva prilikom izvršenja profesionalnih obaveza, zbog nesprovođenja zakonima propisanih postupaka kaznene politike, odnosno, ignoriranja drustvenog problema kojega trpimo. Zahtijevamo da neko konačno preuzme odgovornost !

Pozivamo da prisustvom animiramo bosanskohercegovačku izvršnu i zakonodavnu vlast, odnosno, sve strukture društva i na svim nivoima, da hitno poduzmu odgovarajuće preventivne mjere na suzbijanju i konačnom prestanku maloljetničkog kriminala, kao i seksualnog nasilja nad djecom.

Pozivamo sve prisutne da na miran i dostojanstven način pokažemo da mi, građani, nećemo da šutimo i trpimo dok nam drugi ugrožavaju, siluju i ubijaju našu djecu, našu budućnost.

Mislimo na budućnost svog potomstva!

Mladost ovog grada i naše domovine zaslužuje više!


Građanke i građani Sarajeva
Last edited by homo_sapiens on 08/08/2008 12:45, edited 1 time in total.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#2 Re: Cvijet i svijeca za Denisa

Post by amrica »

Ovaj post sam nasla na Avazovom forumu, pise selmasmith

Evo sta sam nasla u vezi sa djecakom ubijenim u tramvaju: "Svoj trojici istrazni sudac odredio je jednomjesecni pritvor."

E kad sam to vidjela, nisam mogla vjerovati. Prvo, u Americi bi se njima sudilo kao odraslima, jer kada su izuzetno grubi zlocini (ubistvo, silovanj i sl.) svima se sudi kao odraslima. onda bi bili optuzeni za ubistvo sa namjerom, ubistvo zgob koristenja smrtne sile (pesnica trojice), i ubistvo iz nehata. I bili bi osudjeni barem za ubistvo iz nehata (mada ovdje nije bilo nehata), i dobili bi minimum 20 godina, a sa dobrim ponasanjem bi se skratilo na 10 godina.

zato ne mogu da vjerujem da ih je neki "sudija" (on veze nema sa zivotom) dao 1 mjesec pritvora. Pa to je u Americi za voznju pod utjecajem alkohola, ako je po drugi put.

boze sacuvaj. nije cudo sto kriminalce nije strah sproviditi svoja djela, kad ih zakon ne kaznjava.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3 Re: Cvijet i svijeca za Denisa

Post by StupskaBitanga »

najgore je u svemu sto majka od lelovica koji je bio saucesnik u ovom monstruoznom zlocinu siri svoj kafic orijent i renovira ga
i sto ce raja zaboraviti sve ovo i ici tamo

treba to zaustaviti
denise R.I.P
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#4 Re: Cvijet i svijeca za Denisa

Post by amrica »

baby_freak wrote:[

Amrice i mene je to zacudilo-to za jednomjesecni pritvor..ali su i dalje u zatvoru...valjda je to tako nase zakonodavtsvo-napravis zlocin i dobijes mjesec pa ako ti se posreci izadjes nakon mjesec..ili ti produzuju.sve zavisi!!!
Interesantno da su Sikirica zadrzali sve ove mjesece iako je "maloljetan"...trebali su ga odmah u KPZ poslati pa da ga vidim za 20-ak godina!
Ma ja sam bila u soku poslije ubistva Ljubice, kad su ubice pusteni uz mjeru "pojacanog" nadzora, nad osobama koje nemaju stalnu adresu boravka...
Poslije me vise nista nije moglo iznenaditi, a ovaj post, italik, sam copy sa drugog foruma, cura valjda zivi u Americi, cisto da se vidi iz prve ruke kako je tamo.
U stvari, iznenadjena sam sto su ovi jos uvijek u zatvoru-pritvoru, to je stvarno cudo.
Da nije bilo protesta, odavno bi oni hodali gradom. :(
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#5 Re: Cvijet i svijeca za Denisa

Post by Asana »

amrica wrote: Ma ja sam bila u soku poslije ubistva Ljubice, kad su ubice pusteni uz mjeru "pojacanog" nadzora, nad osobama koje nemaju stalnu adresu boravka...
Poslije me vise nista nije moglo iznenaditi, a ovaj post, italik, sam copy sa drugog foruma, cura valjda zivi u Americi, cisto da se vidi iz prve ruke kako je tamo.
U stvari, iznenadjena sam sto su ovi jos uvijek u zatvoru-pritvoru, to je stvarno cudo.
Da nije bilo protesta, odavno bi oni hodali gradom
. :(
Ovo ne smijemo zaboraviti...

i sa sudjenjem se oteze - ne bi li javnost zaboravila!
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#6 Re: Cvijet i svijeca za Denisa

Post by shuriken »

samo da dodam, produzenje pritvora je trazila ISTA TUZITELJICA kao i u slucaju Gazin Han!!!

ono sto su ti maloljetnici ucinili je vrlo slicno ubojstvu

dakle da se nas 50 idiota diglo sa serpama i pravilo buku pred tuzilastvom i davalo izjave za medije i bacilo koje jaje na zgradu,
i ti bi se zlikovci nasli u pritvoru, barem onaj najstariji

fuj!
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#7 Re: Cvijet i svijeca za Denisa

Post by zlatiborka »

shuriken wrote:samo da dodam, produzenje pritvora je trazila ISTA TUZITELJICA kao i u slucaju Gazin Han!!!

ono sto su ti maloljetnici ucinili je vrlo slicno ubojstvu

dakle da se nas 50 idiota diglo sa serpama i pravilo buku pred tuzilastvom i davalo izjave za medije i bacilo koje jaje na zgradu,
i ti bi se zlikovci nasli u pritvoru, barem onaj najstariji

fuj!
Da, gospodja Ana nam je vise puta rekla da samo podrska gradjana moze dovesti do primjerene kazne za ubice njenog sina Denisa, da smo mi gradjani zadnja nada da se ubice kazne. Samo podrska javnosti koja ne smije posustati, jer ce vlast, racunajuci na umor i zaboravnost gradjana naci nacin da ih oslobodi!

To sto kazes @shuriken, da smo digli frku kad je trebalo, bilo bi danas drukcije sto se tice ovog zadnjeg slucaja zlostavljana devetogodisnjeg djecaka. Ali nije kasno ni sada, organizujmo se i poduzmimo nesto! Imam 6 starih jaja koja cu, umjesto u smece, rado baciti na zgradu suda, a imam i jaku zvizdu i serpu za udarati.....

I kako rece @Asana, slazem se potpuno sa njom, da nije bilo protesta, vjerovatno bi ta 3 monsrtuma hodala po gradu trazeci sljedecu zrtvu.

Znate sta, nismo ni sami svjesni koja ja nasa moc, koliko snage imamo! Kao da smo se prepali od samih sebe! Jer su nas ubili u pojam i mi poceli da klonemo! To ne smijemo vise dozvoliti, ni po koju cijenu.

Pa da krenemo, ili.....da cekamo ko ce biti sljedeca zrtva.....
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#8 Re: Cvijet i svijeca za Denisa

Post by sarajevo63 »

Zlatiborka nema jaja, pliz.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#9 PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by homo_sapiens »

POKAŽIMO DA NAM JE STALO DO NAŠE DJECE!

Pozivamo sve građanke i građane Kantona Sarajevo da mirnim građanskim okupljanjem, koje će se održati ispred zgrade Tužilaštva Kantona Sarajevo, u ponedjeljak, 11. augusta 2008. god, sa početkom u 11.30 sati, svi zajedno izrazimo ogorčenje i nezadovoljstvo zbog neprofesionalnog, neprimjerenog i neodgovornog odnosa Tužilastva K.S, jer smatramo da je primjetni porast maloljetničke delinkvencije u Sarajevu, zapravo rezultat lošeg odnosa Tužilastva prilikom izvršenja profesionalnih obaveza, zbog nesprovođenja zakonima propisanih postupaka kaznene politike, odnosno, ignoriranja drustvenog problema kojega trpimo. Zahtijevamo da neko konačno preuzme odgovornost !

Pozivamo da prisustvom animiramo bosanskohercegovačku izvršnu i zakonodavnu vlast, odnosno, sve strukture društva i na svim nivoima, da hitno poduzmu odgovarajuće preventivne mjere na suzbijanju i konačnom prestanku maloljetničkog kriminala, kao i seksualnog nasilja nad djecom.

Pozivamo sve prisutne da na miran i dostojanstven način pokažemo da mi, građani K.Sarajevo, nećemo da šutimo i trpimo dok nam drugi ugrožavaju, siluju i ubijaju našu djecu, našu budućnost.

Mislimo na budućnost svog potomstva!

Mladost ovog grada i naše domovine zaslužuje više!


Građanke i građani Sarajeva
Last edited by homo_sapiens on 08/08/2008 12:18, edited 3 times in total.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#10 Ako ih ne osude ja ću im presuditi !

Post by Troll_Happens »

Šokantna ispovijest dječakova oca: Ako ih ne osude ja ću im presuditi !
Otac devetogodišnjaka iz Sarajeva, žrtve monstruoznog fizičkog i seksualnog iživljavanja trojice mladića, iako još u šoku, odlučio je progovoriti o torturi kojoj su u proteklom razdoblju nasilnici podvrgavali dječaka.

SARAJEVO - Roditelji devetogodišnjaka iz Sarajeva, žrtve monstruoznog fizičkog i seksualnog iživljavanja trojice mladića, iako još u šoku zbog saznanja kroz što je sve njihovo dijete prolazilo, odlučili su progovoriti o torturi kojoj su u proteklom razdoblju nasilnici podvrgavali dječaka.

Supružnici I. I. i A. I. su prije godinu s djecom doselili na Gazin Han. U ulici u kojoj su se nastanili već su tada bili poznati mladići koji su se nazivali mafijom i koji su sijali strah među mlađom djecom.

- Posebno se tu ističu ta trojica. Prema onome što se sada otkrilo, oni su se sve vrijeme od kada smo tu došli iživljavali nad mojim djetetom. Kada sam u nedjelju, 3. kolovoza, došao kući s posla, zatekao sam sina krvavog, s ranama na glavi i ruci. Rekao mi je da je pao na balkonu, ali mu nisam povjerovao i uvjerio sam ga da mi kaže što mu se, zapravo, dogodilo. Priznao mi je da su ga istukli A. M. (13), H. P. (17) i E. G. (16), ispričao je I. I. sarajevskom Dnevnom avazu.

Otac priznao

On je potom otišao do kuće u susjedstvu u kojoj stanuje 13-godišnji A. M. tražeći njegovog oca da ga upozori na sinovo ponašanje. Taj mu je čovjek tada kazao ono što ga je šokiralo - da je nekoliko dana ranije vidio kako H. P. primorava devetogodišnjaka na oralni seks!

- Nisam mogao vjerovati u to što sam čuo. Onako izbezumljen, otišao sam u kuću gdje živi ta obitelj, ali H. P. nisam tamo zatekao. Rodbina ga je pozvala i, kada je došao u kuću i ugledao me, pokušao je pobjeći. No, uspjeli smo ga zadržati. Natjerao sam ga i priznao mi je da su njih trojica već neko vrijeme to radili mom djetetu, a u njegovom sam mobitelu tada vidio i užasne slike tog čina, od kojih mi se sve pomutilo. Ne znam ni sam kako sam se suzdržao da ga na mjestu ne ubijem - govori I. I. te dodaje da ne može vjerovati da je susjed znao što mu rade djetetu i da je o tome danima šutio.

I. I. i njegova supruga saznali su da su A. M., H. P. i E. G. u više navrata vodili njihovo dijete u jednu napuštenu kuću na Gazinom Hanu, gdje su ga prvo tukli, udarali mu glavom o zid, a potom ga naizmjenično A. M. i H. P. tjerali na oralni seks i to sve snimali.

Gnusni snimak namjeravali objaviti na internetu

Iživljavanje je posmatrao E. G., koji je gnusni snimak namjeravao objaviti na internetu. Policija je u ponedjeljak iz kuće E. G. izuzela kompjuter.

- Sin mi je ispričao da su ga jednom odveli u šumu pod nazivom Pašino brdo i zaprijetili mu da će ga ubiti iz pištolja i tu zakopati ako ikada ikome ispriča što mu rade. Zato je u strahu i šutio sve vrijeme. Policiji u Starom Gradu odnijeli smo mobitel sa snimcima, a mi smo preselili u drugi dio grada. Moje dijete vrišti i na sam spomen da se vratimo gore - ističe dječakova majka.

Ogorčeni I. I. i A. I. apeliraju na roditelje s Gazinog Hana da dobro ispitaju svoju djecu i utvrde jesu li imala posla s trojicom nasilnika.

- Nažalost, postoji mogućnost da naš sin nije jedina žrtva te tri životinje! Još samo možemo reći da ćemo, ako im vlast ne presudi, mi uzeti pravdu u svoje ruke. Ne možemo se pomiriti s tim da, dok naše dijete živi sa stresom i pod traumom, nasilnici slobodno hodaju. Bez obzira na to što su u pitanju maloljetnici, neshvatljiv je potez tužiteljice Emele Bukvić, koja je dopustila da ih puste iz policije - naglašava A. I.

Svaka cast dok ovako ne pocnemo rjesavati probleme nece biti manje kriminala. jer cekajuci taju i maju da nam srede stvari u gradu docekacemo jos puno puno ovakvih i slicnih vijesti. :x
User avatar
Hunkar
Posts: 655
Joined: 04/05/2008 18:05
Location: peskun

#11 Re: Ako ih ne osude ja ću im presuditi !

Post by Hunkar »

Jedan001 wrote:Svaka cast dok ovako ne pocnemo rjesavati probleme nece biti manje kriminala. jer cekajuci taju i maju da nam srede stvari u gradu docekacemo jos puno puno ovakvih i slicnih vijesti. :x
Tacno tako!
User avatar
Truba
Posts: 81715
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Ako ih ne osude ja ću im presuditi !

Post by Truba »

oduvijek sam podržavao Oko za oko zub za zub
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#13 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by fixer »

sta je cilj? da ukazemo na problem u globali, ili cemo se vezati za nesto korisnije - upozoriti tuzilastvo i sudstvo da je vrijeme da krenu raditi svoj posao i da to mogu vec uciniti od slucaja ovog maloljetnickog zlostavljanja. pokazat da je citava bh javnost izrazito senzibilizirana za slucaj ovog djecaka, a pokazalo se da je to jedan od rijetkih nacina da se izvrsi pritisak, kako bi se zadovoljila pravda. strah me da necemo imati velikog utjecaja i odziva, ako ne budemo imali istaknutu zrtvu. zalosno, ali nas narod tako razmislja.
uputiti kritiku pravosudju da je izrazito neprofesionalno od njih pustati takve prijestupnike na slobodu, jer neodgovorno je cak i takvu gamad vracati medju ljude, gdje postoji velika mogucnost javnog linca, osvete, vaninstitucijalnog zadovoljavanja pravde, a toga u pravnoj drzavi ne bi trebalo biti.
upozoriti da zbog njihovog nerada (pritom insistirati na nas subjektivni dojam - ne treba ulaziti u statistiku, jer im daje mnogo prostora za manipulaciju) javnost gubi vjeru u mogucnost zadovoljavanja pravde, a to samo po sebi moze imati mnogo vece posljedice.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#14 Re: Ako ih ne osude ja ću im presuditi !

Post by shuriken »

a zasto nije podignuta optuznica protiv tog oca od A.M. zbog prikrivanja zlocina
mozda i saucesnistva, pazi gledao je covjek silovanje djeteta!
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#15 Re: Ako ih ne osude ja ću im presuditi !

Post by nebojeplavo »

shuriken wrote:a zasto nije podignuta optuznica protiv tog oca od A.M. zbog prikrivanja zlocina
mozda i saucesnistva, pazi gledao je covjek silovanje djeteta!
I meni ovaj lik nikako nije jasan :-? :-? :-?
User avatar
sunčan dan
Posts: 360
Joined: 03/03/2008 14:22

#16 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by sunčan dan »

fixer wrote:sta je cilj? da ukazemo na problem u globali, ili cemo se vezati za nesto korisnije - upozoriti tuzilastvo i sudstvo da je vrijeme da krenu raditi svoj posao i da to mogu vec uciniti od slucaja ovog maloljetnickog zlostavljanja. pokazat da je citava bh javnost izrazito senzibilizirana za slucaj ovog djecaka, a pokazalo se da je to jedan od rijetkih nacina da se izvrsi pritisak, kako bi se zadovoljila pravda. strah me da necemo imati velikog utjecaja i odziva, ako ne budemo imali istaknutu zrtvu. zalosno, ali nas narod tako razmislja. uputiti kritiku pravosudju da je izrazito neprofesionalno od njih pustati takve prijestupnike na slobodu, jer neodgovorno je cak i takvu gamad vracati medju ljude, gdje postoji velika mogucnost javnog linca, osvete, vaninstitucijalnog zadovoljavanja pravde, a toga u pravnoj drzavi ne bi trebalo biti.
upozoriti da zbog njihovog nerada (pritom insistirati na nas subjektivni dojam - ne treba ulaziti u statistiku, jer im daje mnogo prostora za manipulaciju) javnost gubi vjeru u mogucnost zadovoljavanja pravde, a to samo po sebi moze imati mnogo vece posljedice.
I ja, na žalost, mislim da je ovo bitno.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#17 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by uvjek dobar gost »

čitam sve ovo, a i pored toga dumam šta i kako, prva stvar mislim da termin treba odrediti za 11.55h simbolično... jer jeste krajnje vrijeme za akciju ili za uozbiljavanje.
Dalje, mislim da će ovo biti simbolična akcija.. ne smijemo se razočarati ako odziv bude slab jer ja mislim da će biti odziv ispod svakog očekivanja iz više razloga (godišnji odmori, osjećaj nemoći, generalna apatija, termin okupljanja.....), no mislim isto tako da nas nekolicina mora opet se uhvatiti ulice. Razlog je jednostavan, pritisak jeste donio pritvor trojici ubica...
No opet da se ponovim mislim da je potrebno krenuti sa pritiskom, a meni kao čovjeku je KRIVO što reagujemo na crnjake, a nismo u dovoljnoj snazi da djelujemo preventivno i korektivno već samo djelujemo nekako post festum...

Zid je iza nas... nema nazad...

Jednostavno neka se svako upita ko je sljedeći.........?????
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#18 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by amrica »

Malo mi je nezgodan termin, jer radim, ali u svakom slucaju cu gledati da dodjem.
Last edited by amrica on 08/08/2008 14:26, edited 1 time in total.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#19 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by homo_sapiens »

sarajevski haiku:

"Dodji da te silujem
nozem da te bockam
bicu sef u raji VI-2!"


by @mircerka
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#20 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by atko »

Tesko je biti pametan :?
Ono sto covjek jedino moze je preduseti sve mjere predostroznosti da se zastiti :roll:

Stanje jednog naroda se nece promjeniti dok se taj narod sam ne promjeni - a mi mozemo doci na proteste, tih 30 minuta ako nista odvojimo bar iz moralnih razloga da se pojavimo i iskazemo bar simbolicno svoje neslaganje ... ali dok god od najvisih tijela u drzav pa do obicnih gradjana po mahalama niko ne zeli da promjeni bilo sta mi cemo izgledati kao 20-ak budala koji protestuju a mogli su recimo otici na bazen i uzivati... pa ljeto je.

Neka je rahmet/spokoj nasem covjecstvu ... bolje nismo ni zasluzili :x
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#21 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by uvjek dobar gost »

atko wrote:Tesko je biti pametan :?
Ono sto covjek jedino moze je preduseti sve mjere predostroznosti da se zastiti :roll:

Stanje jednog naroda se nece promjeniti dok se taj narod sam ne promjeni - a mi mozemo doci na proteste, tih 30 minuta ako nista odvojimo bar iz moralnih razloga da se pojavimo i iskazemo bar simbolicno svoje neslaganje ... ali dok god od najvisih tijela u drzav pa do obicnih gradjana po mahalama niko ne zeli da promjeni bilo sta mi cemo izgledati kao 20-ak budala koji protestuju a mogli su recimo otici na bazen i uzivati... pa ljeto je.

Neka je rahmet/spokoj nasem covjecstvu ... bolje nismo ni zasluzili :x
O tome baš i razmišljam....
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#22 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by delightful »

k_k, smatraj se opomenutim zbog pozivanja na nasilje. hvala.
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#23 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by sarajevo63 »

Upravo objavljeno u vijestima radija 202.
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#24 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by vedderedi »

Zao mi je sto necu moci biti na protestu, ali cu se potruditi da nagovorim sto vise ljudi da dodju.
Imate moju punu podrsku.
Last edited by vedderedi on 08/08/2008 15:02, edited 1 time in total.
DS9
Posts: 187
Joined: 11/02/2008 12:06

#25 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by DS9 »

atko wrote:Tesko je biti pametan :?
Ono sto covjek jedino moze je preduseti sve mjere predostroznosti da se zastiti :roll:

Stanje jednog naroda se nece promjeniti dok se taj narod sam ne promjeni - a mi mozemo doci na proteste, tih 30 minuta ako nista odvojimo bar iz moralnih razloga da se pojavimo i iskazemo bar simbolicno svoje neslaganje ... ali dok god od najvisih tijela u drzav pa do obicnih gradjana po mahalama niko ne zeli da promjeni bilo sta mi cemo izgledati kao 20-ak budala koji protestuju a mogli su recimo otici na bazen i uzivati... pa ljeto je.

Neka je rahmet/spokoj nasem covjecstvu ... bolje nismo ni zasluzili :x
Trenutno ne postoje te mjere kojima se neko u ovom gradu moze zastititi, a "gospoda" :x ne donose zakone kojima bi se to promjenilo, a ne sprovode ni postojece. Oni sebi povecavaju plate, dok je javnost zaokupljena npr. hapcenjem Karadzica, i smiju se nasoj gluposti. Gadi mi se sve skupa - i njihov odnos prema gradjanima, i "suti i trpi" filozofija vecine nasih sugradjana!
Post Reply