Propaganda i pretjerivanja

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#1 Propaganda i pretjerivanja

Post by Bosnian_spring »

Vozdra raja....

Nazalost nisam bio u prilici da se svima javim i odgovorim na niz nekih totalno promasenih postova od jedne te iste osobe koja se ovdje javlja pod jedno cirka 10 nikova (efekt, xon, blenta, Haqanni itd. itd.), a ocito je rijec o bivsem pripadniku 7. muslimanske i covjeku koji se borio u Palestini, i koji se panicno boji Mosada. Ocito se to vidi iz pisanja, a i sam to ne krije jer kaze da je "radio kontraktorske poslove u Palestini i bio tamo". Zna se o kakvim je poslovima rijec, jer niko ne ide tamo da zaradi love. Zato otvara nove accounte u strahu da ga ne otkriju. Paranoja cista...
Ocito se vide ogromne razlike u misljenju izmedju sasvim obicne i ocito pametne nase raje poput nestasne, Harrys, Stichy itd i mnogih drugih. Jasno ova raja koja ima jasne poglede, vide cinjenice i imaju ocito formirano razumno misljenje o situaciji. Ne znaci da se covjek sa svim mora sloziti sto svako pise, ali ljudi ocito pokazuju da misle i imaju savim zdrave komentare, a ne da pisu obicne Hezbollah parole.
Naime, otkad je poceo rat Izrael/Hezbollah, glavni cilj Hezbollah propagadne je da pomnozi, poveca broj zrtava ako je ikako moguce, jer znaju da je to jedino oruzje koje ce motivisati daljni nastavak rata. Zato su svim svojim filijalama kod kuce i vani trazili bratsku pomoc u sirenju malo modifikovanih informacija.

Zato portabilne lansere kacusa razbacuju po kucama, neboderima, pijacama, pucaju blizu UN osmatracnica, dzamija, bolnica, gadjaju iskljucivo civilne ciljeve po Izraelu (njih puno ne interesuje Izraelska vojska) itd.

Dobro su prokontali Izraelce koji nemaju strpljenja za njihovu pokvarenu igru i koji odmah salju odgovore na te tacke sa kojih se djelovalo. Dok dodje odgovor ovi su vec daleko, a Izraelska vatra zavrsi po civilnom cilju.

--- > Isto tako koriste dobro medije da lansiraju pretjerivanja. Cak im je nedavno i ugledni Retures nasjeo. Naime, jedan tzv. nezavisni novinar iz Libana je slao fotografije za izvjestaje ove kuce koje su pravljene jos gorim (u smislu pokazivanja vise stete) nego sto jesu putem Photoshopa.
Ispotavilo se kasnije da je taj nezavisni novinar pod imenom Adnan Hajj nista drugo nego jedan od mora Hezbollahovih ljudi infiltriranih na razne strane.

Koga interesuje, ima tona linkova o ovome, poput ovoga CNN-ovog:

http://www.cnn.com/2006/WORLD/meast/08/ ... index.html

--- > Na slican nacin, svi izvjestaji koji dolaze o civilnim zrtvama iz Libana dolaze od Hezbolah ljudi sa terena, posto jadna Libanska vlada i nema defakto nikakvu infrastrukturu, jer je taj Hezbollah njih defakto nogirao.

Evo npr. Human Rights Watch je nedavno javio kako su brojke iz tragicne pogibije civila u Qani preuvelicane oko 2x.

"The Qana casualties were re-examined after Human Rights Watch issued a report late Wednesday saying 28 people died in the village Sunday after Israeli jets hit it, not 54, as the New York-based organization initially reported. The Lebanese Red Cross gave a figure of 56 at the time, which The Associated Press used in its reports."


http://www.statesman.com/news/content/n ... tdead.html


--- > Jos je interesantinije tamo sredinom jula kad je Liban (tj. Hezbollahovih agenti jer ta vlada i ne postoji u praksi) poturio WHO informaciju da je tada bilo oko 1 milion raseljenih sto nikakve logike nije imalo. Medjutim, WHO je to samo onako prihvatio, ali je napravio revizije nakon par dana i dosao do broja 400,000 (u julu).

Medjutim, fol Hezbollaha je da sto se prvo objavi i sto je gore to bolje za njih. Kasnije ispravke niko i ne slusa.

Jasno civilnih zrtava ima jako mnogo i tu nema dileme i to nije poanta i niko te ne osporava. I ogroman je njihov broj. Sustina je u postojanju jedne perfidne propagande koju vodi Iran preko Hezbollaha i koja seze mnogo dalje od ovoga sukoba.

A izgleda da su dobili i pravog partnera za to - Izrael, koji je potpuno nasjeo na njihovu igru i koji svojom akcijom stila "slon medju procelanom" samo pomaze ovu perfidnu igru Hezbollaha i Irana koji preko njega nastoji da ovlada regionom i uspostavi pan-Islamsku drzavu.

Kod mene posao ide jacim tempom, pa nadam se da cu se jednom prilikom javiti. Na zalost, nemam vremena beskonacno i nisam besposlen da kuckam 24hr/7 dana, jer mene ne placa "mreza brace" da sjedim i ispijam kafe vec ovdje na zapadu valja raditi. Javicu se cim budem opet na putu i budem imao vremena da kuckam dok putujem. Do tad pozdravi svima mojim dobrim Bosnjama.

P.S.: Sad ce da se javi opet neki lijevi nick i postavi slike i iste clanke po sto puta. Daj nam majstore opet mape iz 1949, Pavlove clanke... :-) :)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2 Re: Propaganda i pretjerivanja

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Bosnian_spring wrote:
Naime, otkad je poceo rat Izrael/Hezbollah, glavni cilj Hezbollah propagadne je da pomnozi, poveca broj zrtava ako je ikako moguce, jer znaju da je to jedino oruzje koje ce motivisati daljni nastavak rata. Zato su svim svojim filijalama kod kuce i vani trazili bratsku pomoc u sirenju malo modifikovanih informacija.

Zato portabilne lansere kacusa razbacuju po kucama, neboderima, pijacama, pucaju blizu UN osmatracnica, dzamija, bolnica, gadjaju iskljucivo civilne ciljeve po Izraelu (njih puno ne interesuje Izraelska vojska) itd.
Zaista presmjesna i jadna argumentacija. Ti si vjerovatno bio na terenu pa znas tacno gdje se razmjestaju mobilni lanseri ili to samo onako nagadjas? Mislis da su UN posmatraci slijepci, nagluhi i ljudi sa pocetnim stadijem Daunov-og sindrom pa ne kontaju kada neko u blizini ispali salvu reketa... :?

Bosnian_spring wrote: Isto tako koriste dobro medije da lansiraju pretjerivanja. Cak im je nedavno i ugledni Retures nasjeo. Naime, jedan tzv. nezavisni novinar iz Libana je slao fotografije za izvjestaje ove kuce koje su pravljene jos gorim (u smislu pokazivanja vise stete) nego sto jesu putem Photoshopa.
Ispotavilo se kasnije da je taj nezavisni novinar pod imenom Adnan Hajj nista drugo nego jedan od mora Hezbollahovih ljudi infiltriranih na razne strane.

Koga interesuje, ima tona linkova o ovome, poput ovoga CNN-ovog:

http://www.cnn.com/2006/WORLD/meast/08/ ... index.html
Ako si zaista gledao fotografije na linku vidjeces da je taj novinar izostrio sliku, dakle nije ubacio nista sto nije bilo u stvarnosti. I ocito da taj novinar nije jedini pa je tako moguce istu informaciju i sliku provjeriti sa vise izvora. Dakle jedan slucaj eventuialne podvale nije pravilo. Da, jos nesto, interesantno da link na CNN stranici gdje se navodno moze viodjeti jos "preradjenih" slika ne radi...:-?

ORIGINAL
Image

OBRADA
Image
Bosnian_spring wrote: Evo npr. Human Rights Watch je nedavno javio kako su brojke iz tragicne pogibije civila u Qani preuvelicane oko 2x.

The Qana casualties were re-examined after Human Rights Watch issued a report late Wednesday saying 28 people died in the village Sunday after Israeli jets hit it, not 54, as the New York-based organization initially reported. The Lebanese Red Cross gave a figure of 56 at the time, which The Associated Press used in its reports.

[b]http://www.statesman.com/news/conten ... d.html[/b]
Copyright 2001-2006 Cox Texas Newspapers, L.P. All rights reserved.

Texas... :shock: Austin American Statesman, sada pocinjem shvacati.


Bosnian_spring wrote:Jasno civilnih zrtava ima jako mnogo i tu nema dileme i to nije poanta i niko te ne osporava. I ogroman je njihov broj. Sustina je u postojanju jedne perfidne propagande koju vodi Iran preko Hezbollaha i koja seze mnogo dalje od ovoga sukoba.

A izgleda da su dobili i pravog partnera za to - Izrael, koji je potpuno nasjeo na njihovu igru i koji svojom akcijom stila "slon medju procelanom" samo pomaze ovu perfidnu igru Hezbollaha i Irana koji preko njega nastoji da ovlada regionom i uspostavi pan-Islamsku drzavu.
Problem je agresivna i arogantna politika Izraela. Misli da terorista ne moze biti onaj koji ima avione F-16 i Merkava tenkove? Prica o Iranu, Siriji i pan-Islamskoj drzavi je ista ona prica o Irackom naoruzanju za masovno unistenje, o Al-Qaida-i koji zeli amerikancima uzeti pravo na njihov nacin zivota i ostale gluposti koje proizlaze i propgandne masinerije SAD i Izraela.

Bosnian_spring wrote:Kod mene posao ide jacim tempom, pa nadam se da cu se jednom prilikom javiti. Na zalost, nemam vremena beskonacno i nisam besposlen da kuckam 24hr/7 dana, jer mene ne placa "mreza brace" da sjedim i ispijam kafe vec ovdje na zapadu valja raditi. Javicu se cim budem opet na putu i budem imao vremena da kuckam dok putujem. Do tad pozdravi svima mojim dobrim Bosnjama.
Shvatam, i dobro je sto si iskren, tebe dakle placa Izrael i mreza one malo drugacije brace. :sad:

Bosnian_spring wrote:P.S.: Sad ce da se javi opet neki lijevi nick i postavi slike i iste clanke po sto puta. Daj nam majstore opet mape iz 1949, Pavlove clanke... :-) :)
Tvojoj naivnosti nikad kraja. Ovaj sukob nije poceo otmicom dva vojnika IDF-a, vec mnooogooo ranije, vjerovatno i prije tvog rodjenja.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 08/08/2006 19:53, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Image

Kao sto SHIN na jednoj diskusiji rece, izgleda sa su se teroristi sakrili u svaki grad, u neke i po 30 puta... :roll:

Hvala na slici SHIN.
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#4

Post by auto de fe »

Nisam znao da ima "sedmancadi" na ovom forumu,mislim eto od tebe sam saznao da je haqani bio pripadnik 7-MVBr.Znaci po tvom borci sedme na vikend u palestinu?Da njega pitamo da li je bio?
Ja sam bio pripadnik te jedinice i nikad nisam cuo da je bilo nekih vikenda prema palestini ili da je neko iz te jedinice otisao tamo,ali cuo sam prije par dana da ce izrael imati neke goste iz azije,je li to istina? ili je smo poslijedica vrucine.....
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#5

Post by Eshek »

Hvala majstore na alternativnom pogledu na svu tu situaciju, možda nam pomogne da u malo drukcijem sagledamo dešavanja u proteklom ratu u Bosni.

Mi malo pronicljiviji i pametniji znamo da su, slično scenariju u Libanu, granatiranja po Bosanskim gradovima ustvari i bila izazvana od maliciozne Armije BiH, čiji su teroristi improvizovanim puškama namjerno gađali Srpske položaje, da bi izazvali salve granata.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#6

Post by danas »

e, sad kad sam saznala da su brojevi zrtava u qani netacni, i da je izrael ubio "samo" 20 i kusur civila, odmah mi je lakse... i odmah vidim sve ovo iz drugacije perspektive. da ne bi tebe, ostala bih slijepa kod ociju...

fala ti dje cuo i dje ne cuo sto me prosvjetli... :roll:
la ciliegia
Posts: 43
Joined: 27/04/2006 13:33

#7

Post by la ciliegia »

Bosnian_spring wrote:Jos je interesantinije tamo sredinom jula kad je Liban (tj. Hezbollahovih agenti jer ta vlada i ne postoji u praksi) poturio WHO informaciju da je tada bilo oko 1 milion raseljenih sto nikakve logike nije imalo. Medjutim, WHO je to samo onako prihvatio, ali je napravio revizije nakon par dana i dosao do broja 400,000 (u julu).
Samo?????? Prava sitnica... :shock: :roll:
la ciliegia
Posts: 43
Joined: 27/04/2006 13:33

#8

Post by la ciliegia »

Pegasus317 wrote:Hvala majstore na alternativnom pogledu na svu tu situaciju, možda nam pomogne da u malo drukcijem sagledamo dešavanja u proteklom ratu u Bosni.

Mi malo pronicljiviji i pametniji znamo da su, slično scenariju u Libanu, granatiranja po Bosanskim gradovima ustvari i bila izazvana od maliciozne Armije BiH, čiji su teroristi improvizovanim puškama namjerno gađali Srpske položaje, da bi izazvali salve granata.
:lol: :thumbup:
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#9

Post by novel »

Mi malo pronicljiviji i pametniji znamo da su, slično scenariju u Libanu, granatiranja po Bosanskim gradovima ustvari i bila izazvana od maliciozne Armije BiH, čiji su teroristi improvizovanim puškama namjerno gađali Srpske položaje, da bi izazvali salve granata.
tako je svaka cast :D zaboravio si samo napomenuti da su nasi dobrovoljno isli u logore i namjerno provocirali cuvare skladista i ostale prolaznike......rat jos nije prestao, sad smo krivi sto necemo da priznamo da smo isti i da smo mi poceli rat.... :zzzz:
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#11

Post by Bosnian_spring »

Hvala svima sto su se javili. Nemam vremena da pisem na dugo i siroko, pa cu kratko.

Ja nisam nigdje sugerisao da je "samo" raseljeno 400.000 ljudi ili govorio o tome da ljudi se ne pate u Libanu i sl. To uopste nije bila tema moje diskusije. Novel, malkice se fokusiraj na sustinu poruke mjesto lancane reakcije iz zgloba.

Poslijedice stradanja u Libanu su ogromne i tu valjda niko nema dileme. Pitanje je zasto se izmisljaju poduplani brojevi i pravi falisfikacija i situacija cini 2x gorom nego sto jeste od strane Hezbollaha? Cemu to? Tu nisu cista posla.

Za vrijeme rata kod nas, ja nisam vidio nijednu fabrikaciju od strane nase armije niti u pogledu civilnih zrtava niti dokumenata i zato smo tako galantno u Hagu dokazali cetnicku agresiju.

Smijesno je porediti Hezbollah sa nasom Armijom BiH i Bosnom. Pa ne mogu se vuci takve paralele - to je besmisleno i jeftinicarska prica.

Prvo, Armija BiH NIKAD nije pucala iz civilnih ciljeva i to su potvrdili gotovo svi izvori i UN. To znam i licno. Da budem iskren, tacno je da u prvih par mjeseci rata nasa artiljerija je bila po Sarajevu po naseljima, ali tada se nisu znale ni linije i bio je haos. Poslije se sve to povuklo. Rahmetli Seha je bio ostar po tom pitanju.

Sa druge strane Hezbolllah JAVNO se ponosi cinjenicom da oni pucaju iz civilnih naselja, dzamija itd. Cak imaju gomile video materijala koje pokazuju to. UN je to potvrdio nebrojeno puta, svi mediji, pa cak i arapski to javno govore. Njihova teza je "hadje, ba sta ima veze, koristi sta stignes, cilj opravdava sredstva".

Dakle, Hezbollah se ne stidi toga , naprotiv, po njima to je opravdani nacin vodjenja rata i svaki civil koji je poginuo od uzvratne vatre Izraela i koji im je dao kucu da iz nje pucaju je sehid. Nasrala (vodja Hezbollaha) je rekao davnih dana da ako treba da svi civili muslimani poginu, neka poginu u ratu koji on vodi sa Izraelom i da to njega ne brine. Sve je opravdano, jer je rijec o dzihadu koji je on proglasio do unistenja Izraela.

Jedinu slicnost iskreno vidim izmedju Hezbollaha i cetnika, jer i jedni i drugi gadjaju iskljucivo civile da bi "razvukli" pamet. Hezbollah poput cetnika ne interesuje mnogo da usmjere svoju artiljeriju, nego pucaju po principu opali pa gdje god da padne pobice.

Nema tu nikakve slicnosti. Lako se vidi:

Armija BiH/Bosna vs Hezbollah

- Armija priznate drzave - teroristicka organizacija

- priznata od UN davnih dana - rezolucijom UN 1599. mora se razoruzati

- Ne gadja civile - iskljucivo gadja civile u sj. Izraelu

- Vodi oslobodilacke akcije - vrsi otmice i samoubilacke akcije

- Nije ubila ni jednog NATO vojnika - ubili 243 americka vojnika u Libanu pomocu auto-bombe i samoubice

- Bori se na bojnom polju - mijesa se sa civilima i koristi terorizam

- Podrzana od strane svih relevantnih vojski - Iran iskljucivo naoruzava i trenira ovu para-vojsku

- Bazirana na multi-etnicnosti - Bazirana na dzihadu

- Cilj odbrana i oslobodjenje Bosne - Cilj unistenje Izraela i stvaranje pan-islamske drzave sa Iranom kao centrom moci

- Rahmetli Alija proglasen covjekom godine po svijetu - Nasrala se nalazi na potjernicama mnogih drzava i krije se ko mis

- Podrzana od strane Clintona, Evrope i svih polticara - Podrzan od strane Hamasa, Al-Keide i Bin Ladena

- Nije napala Srbiju - Napao Izrael i oteo njegove vojnike

- Nije politicka partija - I vojska i polticka partija

- Ne pruza usluge gradjanima jer zato postoji drzava a vojska je da se bavi vojnim pitanjima - Na prefidan nacin blokira Libansku vladu i daje usluge gradjanima kao tipicni "mito" da bi regrutovala nove slijedbenike

- U Bosni nikakav gradjanski rat nije bio - Hezbollah obicna paravojska iz klasicnog gradjanskog rata u Libanu


Stradanja Bosne i Libana nemaju slicnosti osim cinjenice da ljudi ginu kao sto ginu u svim drugim sukobima .


Interesantno, mnogo vise muslimana gine u Iraku, a npr. ljudi se manje sekiraju u Bosni o tome. Ili niko se ne sjeti Darfura? Ili Ruande? Otkud sad tolika briga za Liban? Jednostavno - propaganda iz "bratskih" arapskih zemalja.

Arapsku ligu boli briga isto. Hm....a ja mislio stvarno ljudi su zabrinuti za Liban??? Ma daj... Zna se zasto oni vriste, jer hoce na sav moguci nacin da skrse Izrael zbog starih dugova. Boli njih za civile. Boli njih za Palestinu.

Sasvim nesto drugo.

P.S.: Drvosjeca - izvjestaj o poduplanim zrtvama iz groznog masakra u Qani je objavljen na svim sredstvima informisanja (dobro osim nasih sredstava informisanja koja ionako nemaju veze o Libanu jer tamo nemaju ni izvjestaca). Takodje, Fuad Sinjora, libanski premijer, je isto ovo potvrdio. Usput, ja ne cuh da je iko' kod nas u ratu ratna stradanja i slike montirao od strane Bosnjaka??? Zasto to Hezbollah radi? Tu nisu cista posla. O tome ja pisem, pa se fokusiraj na temu. Isto tako pogledaj mapu koju si postavio - vecina Izraelske vatre je po juznom Libanu odakle dolaze "pacificisticke" i mirovne kacuse koje padaju po gradjanima sj. Izraela??
Last edited by Bosnian_spring on 09/08/2006 15:46, edited 3 times in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#12

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Bosnian_spring wrote:

Poslijedice stradanja u Libanu su ogromne i tu valjda niko nema dileme. Pitanje je zasto se izmisljaju poduplani brojevi i pravi falisfikacija i situacija cini 2x gorom nego sto jeste od strane Hezbollaha? Cemu to? Tu nisu cista posla.

P.S.: Drvosjeca - izvjestaj o poduplanim zrtvama iz groznog masakra u Qani je objavljen na svim sredstvima informisanja (dobro osim nasih sredstava informisanja koja ionako nemaju veze o Libanu jer tamo nemaju ni izvjestaca). Takodje, Fuad Sinjora, libanski premijer, je isto ovo potvrdio. Usput, ja ne cuh da je iko' kod nas u ratu ratna stradanja i slike montirao od strane Bosnjaka??? Zasto to Hezbollah radi? Tu nisu cista posla. O tome ja pisem, pa se fokusiraj na temu.
Je li ti zaista mislis i navedi mi u kojem ratu su zaracene strane koristile iskljucivo dozvoljena sredstva izvjestavanja i u kojem nisu koristiti propagandu? Mislim da u ljudskoj istoriji nema rata, sukoba i konflikta u kojem se nije koristilo sve i svasta samo da bi se postigli odredjeni ciljevi. Zar zaista smatras da Izrael u ovom ratu koristi iskljucivo regularne i dozvoljene metode? Mislis da na strani Izraela nema slucajeva preuvelicavanja, zataskavanja i bezobzirne prljave propagande? Ako zaista tako mislis onda definitivno imas problem.
Klesar Tadija Tegoba
Posts: 216
Joined: 10/11/2004 20:33
Location: Doboj

#13 Re: Propaganda i pretjerivanja

Post by Klesar Tadija Tegoba »

Bosnian_spring wrote:Vozdra raja....
Kakva ba raja, ti si najprije šupak, a ne raja. Čovjek koji nema zrna mozga i koji sipa nebuloze "jadan Izrael i USA, šta im radi čitav svijet" zaslužuje titulu glupana ili bezosjećajnog šupka.
Najnoviji rat nije počeo zbog dva vojnika i Hezbolaha, niti je građanski rat u Libanonu počeo zbog Hezbolaha. Hezbolah je "prirodni" odgovor na raniju okupaciju Libanona od strane Izreala. Kako to Izrael pokušava riješiti - novom okupacijom i novim Sabrama i Šatilama. E pa neka mu je sretno, ali to nigdje ne vodi - a pogotovu ne rješenju BI konflikta. Nažalost nagledaćemo se još krvi na sve strane i to zahvaljujući takvim kao ti.

Samo te molim, da prije nego što se opet oglasiš samo javiš da li se više osjećaš glupim ili bezosjećajnim šupkom.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#15 Re: Propaganda i pretjerivanja

Post by Bosanac sa dna kace »

ja konto da ga se ignorise na ovom forumu..al haj enma veze!
Bosnian_spring wrote: Nazalost nisam bio u prilici da se svima javim i odgovorim na niz nekih totalno promasenih postova od jedne te iste osobe koja se ovdje javlja pod jedno cirka 10 nikova (efekt, xon, blenta, Haqanni itd. itd.),
ma hau jes no ba faco Haqqanni=blenta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , haj ne seri, dalje mi se ne cita jer su sve gluposti!
propaganda je cudo kao i sto sam kazes pogotvo kad su na zapadu propagirali da su logori Omarska i Keraterm zapravo kampovi za igranje golfa...
tako eto ni mene ne iznenadjuje da nam ti kazes da je u Kani ubijeno 20 civila, a na TV-u nam fino lijepo pokazano preko 30 leseva, eto ne iznenadjuje je me i ta da zgrade nisu imale gradjevinsku saglasnot pa se mos mislit Izrael naso da ih rusi :oops:
propaganda je cudo, cudo.....
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#16

Post by Eshek »

@Bosnian_spring

Ako tvrdiš da su inicijalni brojevi žrtava (koji možda i jesu bili pogrešni, ali to za ovu diskusiju nije bitno) namjerno preuveličani od Libanaca, onda odgovorno tvrdim da nemaš pojma o ratu i da rata ni namiris'o nisi u životu!!

Ako ćemo već o propagandi, Izrael je mobilisao omladinske grupe da pretražuju forume po internetu i da brane njihove stavove na istim (Čak su Izraelci ovo i potvrdili). Sad nemam vremena, link ću nakdnadno objaviti, mislim da je BBC.

Dovoljno je pogledati brojeve žrtava na obje strane, i sve je jasno!!!


Pokušaću banalizirati ove događaje što više. Zamisli ovu situaciju:

Na ulici prolaze 2 tipa pored mene, i jedan od njih me pljune. Ja uhvatim onog drugog (nevinog) i počnem mu puštati krv. Ubijem hljeb u njemu, pošaljem ga u bolnicu, pa odem u bolnicu, i nastavim ga i tamo dalje mlatiti. Polomim mu ruke, rebra, malo mu se i kičme dočepam.
Novinari dođu, u onoj zbrci i trci skontaju da sam mu i noge razbuc'o, i to napišu.

Sutra u novinama izađe kako sam polomio tipa ruke i noge, 8 rebara i kičmu, i onda se javi neki pametnjaković koji napiše demanti u smislu "nije mu polomio i noge, nego samo ruke, i nije mu polomio 8 rebara, nego samo 5!!! Nije čovjek kriv, samo se branio i preventivno djelovao na prijatelja pljuvača, kako se više ne bi ponavljalo!"

Moja argumentacija: Nije spriječio svog prijatelja da me pljune, pa ću ga naučiti pameti! Neka ubuduće pripazi na ponašanje svog frenda!



Šta je tu propaganda?? Informacija nastala u zbrci (sa individualnim slučajevima zloupotrebe), ili organizovana propaganda koja vodi pravi psihološki rat??


Propaganda nije usamljeni slučaj Libanca koji je mao obradio slike, propaganda je kada organizuješ par hiljada mladih ljudi da lobiraju za Izrael po internetu.


BTW, pun mi te je kurac više, stvarno...
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#17

Post by vodolija_33 »

Ma lik je moron samo takav :thumbup:

Taman pomisliš da ovakvi moroni ne mogu niže i da su dotakli dno dna a oni te onda iznenade ...
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#18

Post by Zadig »

jah diskusija je stvarno na nivou
:roll:
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#19

Post by auto de fe »

@Spring .Nisi dao odgovor....
Kako znas da je taj haqanni bio prpadnik 7-VMBr??
Sta imas protiv te jedinice?
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#20

Post by addem »

Dugo ga nije bilo i sad je tu napokon :-)
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#21 Re: Propaganda i pretjerivanja

Post by Stitch__ »

Bosnian_spring wrote:Vozdra raja....

Ocito se vide ogromne razlike u misljenju izmedju sasvim obicne i ocito pametne nase raje poput nestasne, Harrys, Stichy itd i mnogih drugih. Jasno ova raja koja ima jasne poglede, vide cinjenice i imaju ocito formirano razumno misljenje o situaciji. Ne znaci da se covjek sa svim mora sloziti sto svako pise, ali ljudi ocito pokazuju da misle i imaju savim zdrave komentare, a ne da pisu obicne Hezbollah parole.
Image
Klesar Tadija Tegoba
Posts: 216
Joined: 10/11/2004 20:33
Location: Doboj

#22 Re: Propaganda i pretjerivanja

Post by Klesar Tadija Tegoba »

Ja ne mogu odoljeti da se opet ne oglasim. Malo sam se zarovio u ranije postove časnog postaća :-) Israeli_Springa i duboko vjerujem da se tip iz samo njemu poznatih razloga lažno predstavlja kao Bosanac i Bosnjak. Jedno od paranoičnih objašnjenja da je provokator, koji je zadužen da isprovocira verbalnu reakciju potencijalnih cyber "terorista" u BiH kako bi se isti locirali, pratili i po potrebi neutralisali. E, ako je to, evo si me Sprinže po 100-ti put isprovocirao i sada odgovorno izjavljujem
"Naserem se glavne na americke izvozne proizvode (ovim redom):
1. americki san,
2. americku demokratiju i
3. americki nacin zivota
i da ne zaboravim
4. TON FILM!".

A kako sam dosao do zakljucka da je Israeli_Spring lazov i provokator - slijedi jedna kratka jezicka analiza jedanog od benignijih postova dotičnog Israeli_Springa.
Ovaj put mudroser prica o izborima:
Bosnian_Spring wrote: Evo citam pisanje ovdje....Ljudi moji, pa nema nista savrseno. Zar mislite da u politici je sve cvijece? I sad ste nasli da trazite stranku koja je cista ko suza iz bajki Andersonovih.
Andersenovih, papak!
Bosnian_Spring wrote: I to haman zaman u sred Bosne koja osnovne stvari nije razrijesila. Pa takvih "cistunicarskih"
haman se ne kaze sa H, majmune. U sred ne znači ništa i kaze se cistunskih, konju!
Bosnian_Spring wrote: stranka nema u mnogo razvijenijim i demokratskijm zemljama nego sto je nasa fina Bosna.
Čuj pridjeva fina Bosna! Gdje si to pokupio, u kibucu? Taj pridjev se lijepo može koristiti za osobe, pa ovom prilikom da izjavim da je prema meni tvoja mama uvijek bila pravo fina!
Bosnian_Spring wrote:
Ali vazno je da imamo piramide

Elem, ko je toliko slijep da stavlja sve u isti kos i ne treba mu puno bolja vlast nego sto je.

Politicki situacija je cista ko suza. SDA, HDZ i SDS su cista kriminalna poduzeca koja su uspjela da ujedine i kriminalce, ratne zlocince i izdajnike - to je van konkurencije za porediti sa bilo cime.

E sad neko uzme muhanato ponasanje Lagumdzije kao vrhunski dokaz necega i to uzme porediti sa kriminalcima tri nacionalne stranke. Pa to samo ima u Bosni....i nigdje vise.

A kad covjek fino kaze da visokotarifni PDV nema smisla za mnoge proizvode, onda koga briga za to. Vazno je da ocuvamo tekovine "najtezih 10 godina" i bratsku ljubav. Mozda ima ovdje onih sa kracim pamcenjem koji se ne sjecaju mnogih stvari. Ali ja dobro pamtim kad je ala-rahmetile Izetbegovic se ljubio sa onim kriminalcem
Karadzicem i obozavao Momcila Krajisnika kao garanta mira u Bosni, a glasao sa SDA za Velibora Ostojica (ratnog zlocinca) kao zastitinka ljudskih prava u Bosni.
U ranijim postovima se hvališ da si musliman. Pa "časni muslimanče" i "sarajevčanine", gdje si fine ti majke cuo i procitao da se rahmetli (AllahRahmetullah) piše kao ala-rahmetile? Bijednice, tebi fali H u rijeci kojom se naziva Bog. Ovakvim ispadom si opet pokazao da si lažov, a da si muslimana vidio i čuo na loše sinhronizovanom filmu.
Bar se nadam da ti čitava ova maskarada pomaže da se oslobodiš seksualnih frustracija.
Bosnian_Spring wrote: Mojne' mi o SDU - Durakovicu i ostaloj bagri. To je mafija svoje vrste - njih samo lova interesuje i funkcije. Ti su gori od nacionalnih stranka. BOSS je za ludnice. SBiH isto kao SDU - samo lova kapa u dzepovima.

Narode, nek vas i dalje....bez promjena....(mene nece i ne ovisi mi nista od ovih izbora licno u sudbini, a glasacu uvijek jer Bosnu volim)....

Ajd' doce ovaj narod jednom pameti - za jedno 20-30 godina. Masalah...
E ovo masalah je bila kap u čaši previše. Israeli_spring, sljedeći put kada se budeš predstavljao kao "muslimanac", nauči da se fraza "ako Bog da", piše inšallah.

Ja sam za razliku od vjernika Israeli_Springa, 100%-tni ateista ili prije agnostik i kao takav površno upućen u islamske pojmove i izraze te ovom prilikom molim da me "stručniji" dio foruma ispravi ukoliko sam pogriješio u pravilnom pisanju "stručnih" izraza.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#23

Post by Haqqani »

Svakoga dana u svakom pogledu si sve ...


GLUPLJI :):):)

Nisam bio pripadnik 7 muslimanske ... nazalost !!!

Palestine nisam vidio ocima ... makar zasada...

Sto se tice optuzbe da se kloniram ... jadno i pateticno , neka ti zoom66 potvrdi da to nije istina... Ovo mi je jedini nick.


A ti bosnian spring , ti si samo jedan mali dio Židovske cyber ekipe ....

Gebels je dijete za vas , sram vas i stid bilo , fasisti !!!
Locked