Propaganda: Bosnia - Motherland Of "Palestinians"

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply

Moja zelja je...

Bosna do Drine
13
68%
Bosna do Tel Aviva (inshallah) :P
6
32%

Total votes: 19

max_power

Propaganda: Bosnia - Motherland Of "Palestinians"

Post by max_power » 13/06/2007 17:52

Covjek mrtav ozbiljan tvrdi da su vecina palestinaca izbjeglice iz Bosne koji su dosli u Palestinu poslije rusenja otomanske imperije i zbog toga polazu manje pravo na zemlju od Jevreja...

Procitajte:
Bosnia - Motherland Of "Palestinians"
http://www.manfredlehmann.com/news/news_detail.cgi/43/0

Eto ti belaja, sad smo mi krivi i za Izreaelsko-Palestinski sukob... :lol:

zzzzz

Post by zzzzz » 13/06/2007 18:03

Ovo ti se zove koga ti hljebom on tebe kamenom. Najzalosnije je sto ovakvi retardosi imaju uticaja na svjetsku politiku

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 13/06/2007 18:10

:x budalestina! Gade mi se ta bagra sto uzastopno uplice jednu zemlju,
kao sto je BiH, u danasnju situaciju te ponizivanje i diskriminacije protiv
Muslimana.

Moja zelja je:
Bosna do Bosne, od Une do Drine od Save do mora. Drugo nam ne treba,
jedna i jedina BiH.

max_power

Post by max_power » 13/06/2007 18:17

zzzzz wrote:Ovo ti se zove koga ti hljebom on tebe kamenom. Najzalosnije je sto ovakvi retardosi imaju uticaja na svjetsku politiku

Bas tako. Odmah mi na pamet pade onaj zlocinac Kissinger koji se imao obicaj generalizirati i lupati kao i ovaj ali je nazalost imao i ogromnu moc u svojim rukama...

Ovaj Lehmann je umro ali njegove gluposti su zauvijek ostale na papiru i na internetu.

saki

Post by saki » 13/06/2007 18:19

Velike saljivdzije u toj fondaciji :-)

artzy

Post by artzy » 13/06/2007 18:23

nobody wrote:
zzzzz wrote:Ovo ti se zove koga ti hljebom on tebe kamenom. Najzalosnije je sto ovakvi retardosi imaju uticaja na svjetsku politiku

Bas tako. Odmah mi na pamet pade onaj zlocinac Kissinger koji se imao obicaj generalizirati i lupati kao i ovaj ali je nazalost imao i ogromnu moc u svojim rukama...

Ovaj Lehmann je umro ali njegove gluposti su zauvijek ostale na papiru i na internetu.

Njihov uticaj (pojedinacno) nije veliki. Veci recimo uticaj ima sa-x.com. Problem je sto ovih saljivdzija ima puno. Njihov opet problem je sto im se "sale" ne poklapaju. :-)

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 13/06/2007 18:29

Istina je da iz Bosne ima svijeta u Izrelu. Samo to nisu muslimani, barem ne kakvi se podrazumjevaju u ovom tekstu. Cak znam familiju koja je pokusala u Izrel otici, brak Jevreja i muslimanke. On nikad nije bio - od te fele, mislim 50 godina komunizma, ali desio se rat, i sta ce ljudi. Dosli u ambasadu u Zagrebu kaze - mozete ici, ali mora kcerka u vojsku 2 godine, sin kad stasa 3, imena odmah Jevrejska svima nabaciti, jezik poceti uciti, u sinagogu dolaziti. I imate od nas puni blagoslov.

Ljudi danas zive u Kanadi. I s nekim grkim smjeskom se toga prisjecaju.

Šandor

Post by Šandor » 13/06/2007 19:16

Koliko je meni poznato u Izraelu podučavaju djecu da Palestinci uopšte nisu ni živjeli na prostoru na kojem danas žive Izraelci. Tvrde da Palestinci uopšte ne postoje. Apsurdno, zar ne? Al eto, tako tvrde i to im prolazi. Također kažu da je prostor današnjeg Izraela vijekovima bio nenaseljen.

Ovaj tekst me uopšte ne čudi. Vrlo je moguće da dole danas žive muslimani koji djelimično vode porijeklo sa ovih prostora. Ali to je iskorišteno u propagandu teške kategorije. Ravno tvrdnji da 60% Hrvata iz Hrvatske vodi porijeklo iz BiH (ubijte me ako ih ima više od 20% koji imaju nekog pretka iz BiH).

Ovaj tekst će poslužiti svrsi.

Izrael je održiv samo ako bude razarao muslimanske zemlje svakih 20-30 godina. Situacija je takva da je neposlušne neophodno vratiti u kameno doba. Ne može im biti dopušteno da postanu jednaki. Nemojte se iznenaditi ako uskoro napadnu Iran. I ne nadajte se da će ih Mahmut isprašit. Nema šanse. :oops: Noguće je da će jednog dana napasti i zemlje koje su u ovom trenutku veliki prijatelji USA. Što bi Bush rek'o: "Moderate Arab countries....". Sve je dobro dok vazali klimaju glavom i rade ono što paša naredi. Al moguće su revolucije u nekim od tih zemalja. Najveći broj terorista dolazi iz tih zemalja.

Srećom, Srbi nikad neće imati podršku kakvu ima Izrael (to budi nadu da ćemo ih jednog dana pošamarat - iako su šanse male).

Izrael večeras može pobit 2 miliona Palestinaca...protjerat isto toliko....i ništa se ne bi desilo. Ni sankcije a kamo li šta više. Malo bi se digla prašina ali brzo bi se to sleglo.

max_power

Post by max_power » 13/06/2007 20:53

artzy wrote:
nobody wrote:

Njihov uticaj (pojedinacno) nije veliki. Veci recimo uticaj ima sa-x.com. Problem je sto ovih saljivdzija ima puno. Njihov opet problem je sto im se "sale" ne poklapaju. :-)

hehe neznam ko se nalazi iza nickova na sa-x ali cisto sumnjam da imaju vise uticaja nego sto je svojevremeno imao (a ima i sada) Henry Kissinger. I ovaj lik sto je napisao clanak ima dosta impresivnu biografiju. Ima na tom linku, pogledaj. Isao je svugdje po siromasnim drzavama i "pametovao"...

Sto se tice ljudi porijeklom iz BiH i sa Balkana na bliskom istoku, negdje sam procitao da ih ima najvise 20 hiljada (prezimena Boshnaq/Bushnaq, Bosnawi i sl.) Znaci mogu se mjeriti u promilima, u odnosu na "domicilno" stanovnistvo. Kad vec igraju na tu kartu, mislim da se puno vise Jevreja iz Evrope i Rusije odselilo za Izrael nego muslimana...
Ali to je pogresna diskusija, ti ljudi sad svi tu zive i treba naci rjesenje koji je najpogodnije za sve.

kustah

Post by kustah » 13/06/2007 21:18

Na nekim podforumima postoji nezdrava tendencija "bulevarskog" i senzacionalistickog. Misljenja sam da prenosenje kojekakvih kvazi-naucnih inforamcija i teorija bi trebalo, jednostavno ignorisati.
Last edited by kustah on 13/06/2007 22:03, edited 1 time in total.

Panasonic

Post by Panasonic » 13/06/2007 21:24

Šandor wrote:...Ravno tvrdnji da 60% Hrvata iz Hrvatske vodi porijeklo iz BiH (ubijte me ako ih ima više od 20% koji imaju nekog pretka iz BiH).

...

To je dio nacionalisticke tudjmanovske politike koja tvrdi da Hrvati u BiH zive 1000 godina. U sustini ovo treba zanemarivati...

A ukoliko hrvatski Hrvati vode porijeklo od bosanskih Hrvata, to znaci da je Hrvatska bila nenaseljena do prije brace Radica, tj. do prije 150 godina.

IZVANZEMALJAC

Post by IZVANZEMALJAC » 14/06/2007 00:58

ODKRIVENI SU NAJ NOVIJI ARHEOLOŠKI DOKAZI DA SU KINEZI RODOM IZ BOSNE TAČNIJE IZ NAŠE DOLINE PIRAMIDA. PROTJERALI SU JIH ESKIMI ZA VRIJEME ZADNJE LEDENE DOBE. KAD SE JE LED POVUKO POVUKLI SE I ESKIMI JER NE PODNOSE TOPLOTU.TADA SU PIRAMIDA ZARASLE PA SE NIKO NE SJEČA KO JIH JE PRAVIJO KADA I KAKO. :-)

KAD SVI SERU SRAČU I JA PA DA MALO ZAGNOJIM MOŽDA NEŠTO PAMETNO NIKNE.

Prozor

Post by Prozor » 14/06/2007 02:11

Ma vidi se da su Bosanci iz daleka, pogledaj samo kol´ko ih je plavih ociju i svjetle kose :roll: A i face vala prave bosanske, kako se dosad nismo sjetili ovoga :roll: :roll:

Tip je inace pravi anti-cetnik, evo isjecak iz drugog teksta :oops:

"Sarajevo is becoming a test case for Jerusalem. The United States wants to force on the Serbs a pro-Moslem solution that will nullify all gains made by the Christians in that city. Refugees are to be brought back! It is the element of force and imposition that is so frightening. Although President Clinton has told me and others that the United States has never imposed any solution on Israel and is not pressuring Israel, the fact is that diplomats like Dennis Ross and Martin Indyk have done nothing but push and pull Israel into positions that are disastrous. Imagine the danger to Israel if she is forced, like Bosnia, to take back refugees!"

:roll: :roll: :oops:

Post Reply