Pronalazak para

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#1 Pronalazak para

Post by meteorit135531 »

Danas su covjeku ispred mene iz jakne ispale dvije novcanice sa po 20 KM. Covjek je nesmotreno zamahnuo jaknom i pare su izletjele i pale ispred mene dok sam hodao. Stao sam iza njega i uzeo ih i stavio u svoj dzep. :)

Razmisljam sada jesam li mozda pogrijesio? Jeste li vi ikad na ulici nasli ikakve pare i kako ste postupili i kako bi postupili da ih nadjete?

kad se sjetim ovoga samo https://www.klix.ba/vijesti/bih/pronasa ... /120215119
Last edited by meteorit135531 on 09/11/2017 18:27, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Pronalazak para

Post by karanana »

Ja reko kladionicki par.
Ili ljubavni.

Ako bi vidio kome su pare ispale 100% bi mu ih vratio.
Ako ne bi znao cije su, prisvojio bi ih.
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#3 Re: Pronalazak para

Post by medvjed23 »

Jesi, pogriješio si.

Ja bih dvije cvaje bez razmišljanja vratio vlasniku. No, da je iznos veći, a ja siromašniji, bilo bi tu nedoumica, itekako. Glad zna biti jača od principa...
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#4 Re: Pronalazak para

Post by PM72 »

Zijanićeš duplo.Upamti.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#5 Re: Pronalazak para

Post by MyTao »

Naravno da si pogrijesio.

Da si pare pronasao na putu, a da ne znas kako su tu dosle, i ko ih je izgubio onda u redu. Ali, covjeku ispred tebe ispalo 40 maraka, ti to sve vidio i opet uzeo pare.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6 Re: Pronalazak para

Post by vjesticanametli »

Ako znam cije je vracam odmah....ake ne znam moje je naravno
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#7 Re: Pronalazak para

Post by dobar osjecaj »

MyTao wrote:Naravno da si pogrijesio.

Da si pare pronasao na putu, a da ne znas kako su tu dosle, i ko ih je izgubio onda u redu. Ali, covjeku ispred tebe ispalo 40 maraka, ti to sve vidio i opet uzeo pare.
Trust me nije lakse ni kad nadjes na putu a da ne znas porijeklo. Makar kad si ja. I sad mi se stomak prevrce kad pomislim na mini novcanik koji smo ja i prijateljica nasle i podigle s plocnika. Ja sam jedva cekala da se rijesim tog novca kao da je radioaktivan. Tudji novac je tudji novac.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#8 Re: Pronalazak para

Post by kafanski_covjek »

dobar osjecaj wrote:Tudji novac je tudji novac.
lakse se trosi :D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#9 Re: Pronalazak para

Post by mali jomu »

Trebao si vratit. :)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#10 Re: Pronalazak para

Post by O'zone »

Greška. Kad vidiš čije je ispalo uvijek vrati nazad. Moralno gledajući to je krađa...
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#11 Re: Pronalazak para

Post by PM72 »

mali jomu wrote:Trebao si vratit. :)
Ma zijaniće duplo - to mu garantujem...
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#12 Re: Pronalazak para

Post by tr_ba »

meteorit135531 wrote:Danas su covjeku ispred mene iz jakne ispale dvije novcanice sa po 20 KM. Covjek je nesmotreno zamahnuo jaknom i pare su izletjele i pale ispred mene dok sam hodao. Stao sam iza njega i uzeo ih i stavio u svoj dzep. :)

Razmisljam sada jesam li mozda pogrijesio? Jeste li vi ikad na ulici nasli ikakve pare i kako ste postupili i kako bi postupili da ih nadjete?

kad se sjetim ovoga samo https://www.klix.ba/vijesti/bih/pronasa ... /120215119
ma zaboli te qrac burazeru,nije kraj svijeta.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#13 Re: Pronalazak para

Post by channel10 »

PM72 wrote:Zijanićeš duplo.Upamti.
Najmanje, mada mislim da je sve izmislio...
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#14 Re: Pronalazak para

Post by Last December »

Ako ne znaš ko je i gdje živi vlasnik para, doniraj te pare dalje u humanitarne svrhe i trebalo bi bit sve okej. Ako znaš gdje živi, ubaci mu kovertu anonimno u sanduče.
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#15 Re: Pronalazak para

Post by Anestezija »

Jesam oko 500 u novcaniku,i nadjem covjeka kroz par dana bla mu licna i jos dokumenata i vratim mu...nudio mi petobu ni to nisam htio :)

Za te sto si nasao kupi nekom nesto ko i nema bas sredstava ,makar vrecu brasna,vratit ce ti se u zivotu :thumbup:
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#16 Re: Pronalazak para

Post by pirpa »

naslov teme, " Pronalazak para "... a lik gledao kako covjeku iz jakne ispadaju pare :lol: :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45290
Joined: 29/12/2005 01:20

#17 Re: Pronalazak para

Post by jeza u ledja »

Ja sam jednom nasao novcanik i u njemu ono dokumenti i neka sitna lova. Ja ono ko s poslom odmah to potrosio ko veliki. :roll:

Dan poslije mi bilo krivo pravo i potrazio tog covjeka, ne sjecam se vise ni kako, uglavnom, stavio opet isti taj iznos love u novcanik i sve super, covjek zahvalan ovo ono.

Tek sam poslije skonto, da sam stavio razlicite novcanice unutra. Isti iznos, al razlicite novcanice. :lol: :zid:
Covjek je ono gledao predamnom sta je unutra, vadio one pare, htio da mi da pola :lol: garant je znao da su razlicite novcanice, al nista ne rece. :D

Bio dijete haman. :-?
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#18 Re: Pronalazak para

Post by kafanski_covjek »

kod mene kolega nasao neseser sa dokumetima i 40k eura, vratio vlasniku...nije dobio ni hvala :)
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#19 Re: Pronalazak para

Post by HardcoreMX »

gledo sam gdje covjek prica za drugoga, kako je u Njemackoj u ugostiteljskom objektu za stolom nasao portmonee, ne gledajuci uzeo ga je i sjeo za stolom da jede....nesto poslije ulazi covjek i pita da li je netko mozda nasao to isto....on se javio i rekao da je on nesto nasao i pita ga kakve je boje taj njegov i da opise...on ga je opisao u detalje i rekao istu boju kakav je bio i taj nadjeni, onda ga pita sta ima u njemu, on ne zna, nije ni gledao unutra, covjek mu odgovorio da je unutra 17000 eura, poslovan covjek, ponio je toliku lovu da ulozi ili kupi nesto ako nije auto, sta li...ovaj je rekao ako je tako stvarno unutra onda je njegovo...kad je otvorio, stvarno je bio taj iznos...covjek se ozario od srece i nudio mu pravo veliki iznos od toga samo zbog tolikog postenja..ovaj opet reko da je posveceni vjernik i da mu zahvaljuje i na njegovoj srcanosti, ali da ne bi iz tog principa i ljudskosti ako ga razumije, iako je on siromasan i nije radio...nakon nekog vremena njemu dolazi ponuda za posao gdje mu gazda nudi pravo dobar honorar i povisenu satnicu.....
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#20 Re: Pronalazak para

Post by triconja »

Ne valja gledati u pod dok se hoda, krivi se kicma. Gledaj samo pravo i malo u nebesa (20 % optimalno) za duzi vijek kicme :lol: .

Eto da si naso 400e mogo si skrhat u kurve i poker, ošlo bi ko rukom odneseno.

Da se razumijemo ja ne diram nista kad vidim da je na podu, nek se neko drugi bakce sa moralnim dilemama.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#21 Re: Pronalazak para

Post by MyTao »

Prica kako ce zijaniti duplo, ili kako pare treba potrositi u humentarne svrhe su za malu djecu.

Karma ne postoji... Milioneri, i bilioneri kradu kad god stignu, i sve sto im se desi je da postaju sve bogatiji i bogatiji. Kakva Pravda i sranja...
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#22 Re: Pronalazak para

Post by HardcoreMX »

pa ako je tako sto i ti ne krades? a i ovisi za price iz koje perspektive gledas...kad narastes to se sve mijenja....
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#23 Re: Pronalazak para

Post by triconja »

HardcoreMX wrote:pa ako je tako sto i ti ne krades? a i ovisi za price iz koje perspektive gledas...kad narastes to se sve mijenja....
Ima za svaku dilemu problem za oba odgovora i da i ne. Zamisli umires od gladi i vidis da djete jede nesto i ako to uzmes da pojedes ono umire od gladi, hoš li ukrast ili ne?

Kad se covjeka dobro pritisne zaboravlja na pravila i zakone.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#24 Re: Pronalazak para

Post by MyTao »

HardcoreMX wrote:pa ako je tako sto i ti ne krades? a i ovisi za price iz koje perspektive gledas...kad narastes to se sve mijenja....
Ne kradem zbog toga sto nije moralno krasti od drugih ljudi. Kakvo je to pitanje jbt?

Poenta je da u tu ideju kako postoji neka Pravda i karma vjeruju samo glupi, jer imas milijardu dokaza koji govori da to nije tako. Vlada jaci.

Ako je jedini razlog zasto ti ne krades to sto se plasis sudbine i slicnih gluposti onda to govori puno o tebi.
Last edited by MyTao on 09/11/2017 21:27, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#25 Re: Pronalazak para

Post by Edin H. »

jeza u ledja wrote:Ja sam jednom nasao novcanik i u njemu ono dokumenti i neka sitna lova. Ja ono ko s poslom odmah to potrosio ko veliki. :roll:

Dan poslije mi bilo krivo pravo i potrazio tog covjeka, ne sjecam se vise ni kako, uglavnom, stavio opet isti taj iznos love u novcanik i sve super, covjek zahvalan ovo ono.

Tek sam poslije skonto, da sam stavio razlicite novcanice unutra. Isti iznos, al razlicite novcanice. :lol: :zid:
Covjek je ono gledao predamnom sta je unutra, vadio one pare, htio da mi da pola :lol: garant je znao da su razlicite novcanice, al nista ne rece. :D

Bio dijete haman. :-?
Trebao si mu reci da si po zanimanju madjionicar. :oops:
Post Reply