PRONAĐEN HASKI

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

luubii
Posts: 2
Joined: 05/06/2011 23:44

#1 PRONAĐEN HASKI

Post by luubii »

Našla sam izgubljenog Haskija na Grbavici, star je oko 6 god.Ako neko zna da je neko skoro izgubio psa neka se javi na forum pa ćemo se dogovoriti oko predaje psa.Samo Onaj čiji je pas zna kakvu je ogrlicu nosi tako da znate da ću tražiti da mi opišete psa i kakvu ogrlicu nosi!
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#2 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Alen78 »

Cao,

Zovem se Alen i izgubio sam haskia,muzijaka koji je star oko 2 godine.Imao je crvenu ogrlicu na sebi. Pobjegao je u petak sa Vraca i sumnjam da se bas mogao zadrzavati negdje oko Malte do Marijin Dvora.Molim te, ako nije problem da mi se javis da eventualno iskljucim mogucnost da je to moj haski.
Unaprijed zahvalan
Alen
061 437 975
luubii
Posts: 2
Joined: 05/06/2011 23:44

#3 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by luubii »

javi te se sad vas zovemo
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#4 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Alen78 »

Cao,

Opet nam je u petak haski pobjegao.Mali ga je svezao za gelender ispred radnje i dok se okrenuo onaj ludjak je pregrizao povodac (povodac za šetnju,siroki ,najlonski).Sve se to desilo u tri minute.Odmah smo ga tražili po grbavici i s autom i pješke..niti ga je ko vidio niti se vratio..Tako da..ako ga vidite,znate gdje smo..

Cujemo se
Alen
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#5 IZGUBLJEN HASKI !!! --- VRATIO SE !!!

Post by Alen78 »

U petak 11.06.2011 mi je pobjegao haski s Vraca. Star je godinu i pol. Imao je oko vrata metalnu ogrlicu sa ostatkom crvenog povodca koji je pregrizao.Mislim da bi mogao da luta na relaciji od Hrasnog do Marijin Dvora. Molim Vas da ukoliko ga neko vidi ili ga je pronasao da mi se javi na broj tel.: 061/437-975 .Hvala



Samo da Vas obavijestim da se smucalica vratio sam..nakon 11 dana valjda mu je dodijalo bilo..Mada mislim ipak da je on kod nekoga bio..jer nije ništa smršao i ostao je bez ogrlice..
Uglavnom, najvažnije je da je on sad opet tu..

Do daljnjeg...
User avatar
BobRock28
Posts: 112
Joined: 07/02/2011 20:30

#6 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by BobRock28 »

Haman to nije pas za vas....
Nadam se da cete ga naci u svakom slucaju i iduci put metalni povodac. Ko se jednom opece puse i na hladno. Nekima valjda malo vise treba....
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#7 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Alen78 »

Ma to jest bio pas za nas..ali on je jos mlad i lud za igrom s drugim psima.Bjezao je on i prije,doduse samo u mahali.Mislim da je problem u tome sto smo mi s njim hodali po cijelom gradu.Kako mi krenemo na neku novu teritoriju, tako on kad pobjegne, odmah se zaputi tamo.
Ne mozes ti njega gledati da je svezan kao zatvorenik lancima.A onda kad ga pustim u basti, nekako nadje rupu i pobjegne.Svezem ga i na dugazki konopac..ali cim se okrenem on ga pregrize ..i opet potraga.
Ovaj put sam mu stavio metalnu ogrlicu s bodljama, ali je kucak pregrizao povodac za setnju i to debeli,najlonski.
On je stvarno lijep i to mu je problem..Sigurno ga je neko vidio i zavezao kod sebe.Inace bi se on vratio.Uvijek se dosad vracao ako je bio slobodan.Ogladni..

Ipak, hvala na utjesnim rijecima..
strafna
Posts: 113
Joined: 13/07/2009 23:18

#8 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by strafna »

Mozda je malo off u vezi teme ali mislim da je odgoj psa nesto najbitniji. Ja imam takodje haskija,zivim u privatnoj kuci i nikad u 5 godina nije izasla bez naseg odobrenja van dvorista. Moze se provuci na hiljadu mijesta,moze preskociti ogradu ali naucena je da to nesmije da radi. Jedne prilike automobil je srusio komplet ulaznu kapiju koje nije bilo nekih 15 dana tu ali pas je normalno hodao dvoristem isto kao da je i ima. Ali cim vidi povodas sizi zna da ide da seta.
prema tome ako vec nadjes svog psa potrudi se da ga malo socijaliziras po tom pitanju.
Lijep pozz
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#9 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Alen78 »

VRATIO SE ŠIME !!

Samo da javim..Evo nakon 11 dana smucanja vratio nam se Jan. Nije imao ogrlice, mokar i uljepljen se dolijao kuci.Hvala vam svima na podršci..

Usput, "Strafna" , ovog haskija ja imam od kako je imao godinu i nešto,tako da nisam baš u mogućnosti da ga odgajam "po svom".Znam da nikad nije kasno i stvarno pokušavam da ga odviknem od lutanja.Sve on mene sluša..stani, sjedi, mjesto, dođi..uz nogu da hoda još se trudimo jer sve malo po malo gura se ispred mene i moram ga često vraćati..ali nekako napreduje..Ali kad mu dođe žuta minuta ili kad vidi druge pse, zaboravi sve naredbe i ja mogu trčati i komandovati uzalud..ode on nizbrdo kao da me nikad u životu nije vidio..
Tako da ako imaš neka upstva kao da ga odvikavam slobodno mi reci.Čujem da će navodno i "Cezar" kod nas dolaziti pa ako ne bude navala kao kod Torabija i uspijem se progurati u prve redove možda i moj haski postane vjeran i odan pas. :-)

Lijep pozdrav
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#10 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by minjonja »

drago mi je da se vratio :thumbup: :thumbup:

nadam se da ce slusati ubuduce, ja bi poludila da ove moje zivuljke pobjegnu.
cupo_mo
Posts: 127
Joined: 16/02/2009 13:48
Location: Mostar
Contact:

#11 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by cupo_mo »

savjet daj psu kostiju zbog zuba ,jer ti onda nece unistavati ostalu imovinu i jos jedan savjet promjeni podvodac
uzmi neki metalni
ovaj cuko u mene lim grize na kruvu od kucice mu je lim i kada dodje stranac on je u onoj hulji pocne tresti i lomiti lim i cupa grane
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#12 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Alen78 »

Evo da vam javim da se je primirio pravo..Od kako se je ono vratio nije vise ni pokusavao da pobjegne.Postao je praaaavo fiiin..hahah..

Inace,ne unistava mi nista od imovine.Boravi u basti tako da nema pristupa kucnim stvarima.Sad mu je oko vrata lanac dok je u basti i za setnju opet isti povodac. Na svu srecu..valjda je dosao tobe tako da nemamo vise problema.

Jedina novost je sto je izasao u novinama dok ga je moj stari vodao u vilsonovom.Evo link.Pozdrav svima

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/saraje ... stima.html
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#13 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by minjonja »

ovo im je jako:
psi slobodno šetaju uz svoje gazde koji ih, također, puštaju da piju vodu s javne česme odakle piju šetači, a među njima i djeca. Zbog toga mnogi roditelji izbjegavaju puštati djecu da piju vodu.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pa ko molim te pije vodu sa onog dna :-) :lol: koji pokusaj senzacionalizma :lol:

drago mi je zbog cuke i vas da se malo smirio, lijep pozdrav ;-)
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#14 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Alen78 »

Eh, to su ti Avazovi reporteri..daj samo da se piše nesto..napravi senzaciju od ničega..
A Begzada..lokalna hamša..vjerovatno pusta djecu da ližu dno česme..pa se brine.a nema pojma da je urednija zdravstvena knjižica mog haskija nego njena.. Fakat se sad bojim i ja pustati psa na česmu.......da mi ne fasuje herpes, ako je Begzada pila s one pipe..hahahaha.

A haski je sad lutkica..smirio se..valjda vidio da nema nigdje kao kod svoje kuće.Mada i ja se trudim da ga istrčavam što više.Sad ja obučem role a njega zakačim ispred na uzicu i furamo Vilsonovim.Odavno nisam vidio mu onoliku jezičinu..hahahaha

Pozz svima
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#15 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Pasiflora »

Alen78 wrote:A Begzada..lokalna hamša..vjerovatno pusta djecu da ližu dno česme..pa se brine.a nema pojma da je urednija zdravstvena knjižica mog haskija nego njena.. Fakat se sad bojim i ja pustati psa na česmu.......da mi ne fasuje herpes, ako je Begzada pila s one pipe..hahahaha.
Pozz svima
:lol: :lol: Vjeruj mi da je i meni to palo na pamet kad sam vidjela text!
Kakva glupaca :!: Nadam se da ce joj neko ovo prenijeti ;-)
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#16 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Alen78 »

i s takvim mi ljudima u Sarajevu zivimo..Nemamo parkova u kojima bi mogli ljubimce da izvedemo,planine nam minirane, a sad hoce jos i iz Vilsonovog da nas protjeraju...
Treba vec jednom reci DOSTA takvim olosima..ko mrzi zivotinje, mrzi i ljude..
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#17 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by naja22 »

Alen78 wrote:i s takvim mi ljudima u Sarajevu zivimo..Nemamo parkova u kojima bi mogli ljubimce da izvedemo,planine nam minirane, a sad hoce jos i iz Vilsonovog da nas protjeraju...
Treba vec jednom reci DOSTA takvim olosima..ko mrzi zivotinje, mrzi i ljude..
:thumbup:
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#18 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Alen78 »

Naja22...role na noge,plakate u ruke,pistaljke u usta... nemoj zaboraviti kucnog ljubimca povesti..i idemo svi,prvo u Hose komerc kupiti gajbu mineralne vode onda pravac cesma u Vilsonovom da cekamo Begzadu..hahaha..Zelio bih da joj poklonim tu gajbu nek se napije,nek pije..halal joj bila svaka kap,samo nek vise ne dolazi.. :-)
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#19 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by naja22 »

Alen78 wrote:Naja22...role na noge,plakate u ruke,pistaljke u usta... nemoj zaboraviti kucnog ljubimca povesti..i idemo svi,prvo u Hose komerc kupiti gajbu mineralne vode onda pravac cesma u Vilsonovom da cekamo Begzadu..hahaha..Zelio bih da joj poklonim tu gajbu nek se napije,nek pije..halal joj bila svaka kap,samo nek vise ne dolazi.. :-)
zasto role, nisam zensko :D Mozda mi nick tako zvuci :lol:
Nego, mozel se promjeniti kako nick ? sorry na oftopic :-D
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#20 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Alen78 »

ccc..nisam trazio trebu za rolanje..hahahahah..trazio sam ucesnike u miroljubivim protestima protiv Avazove propagande i Begzadinog dusmanskog ponasanja..
A sto se tice promjene nika..Pokusaj da pitas nekoga od ovih administratora..Oni ti sigurno mogu pomoci...A ako ne oni , onda pitaj Begzadu..hahahahahaha :lol:
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#21 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by naja22 »

Alen78 wrote:ccc..nisam trazio trebu za rolanje..hahahahah..trazio sam ucesnike u miroljubivim protestima protiv Avazove propagande i Begzadinog dusmanskog ponasanja..
A sto se tice promjene nika..Pokusaj da pitas nekoga od ovih administratora..Oni ti sigurno mogu pomoci...A ako ne oni , onda pitaj Begzadu..hahahahahaha :lol:
:lol: :lol:
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#22 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by tinchy »

Alen78 wrote:ccc..nisam trazio trebu za rolanje..hahahahah..

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#23 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Alen78 »

Ustvari..trazim trebu...ali ne sebi nego mom Haskiju..Ako ima neko od vas ili znate nekog ko ima zenku haskija spremnu za parenje..ovaj moj je vec poceo da koluta ocima..neka se javi pa da organizujemo "date" za ljubimce.haha.
Imao bih zelju da ga kastriram..ali jos nije nista odluceno..Da mi je da prvo skine mrak s ociju..i da postane otac...hahahahahhaa.

Uglavnom trazim zenku Haskija ..na rolama..
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#24 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Pasiflora »

ccccccccccccccc, Alene, Alene :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sretno vam (obojici) u trazenju :thumbup:
User avatar
Alen78
Posts: 19
Joined: 06/06/2011 19:22

#25 Re: PRONAĐEN HASKI

Post by Alen78 »

sitno wrote:ccccccccccccccc, Alene, Alene :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sretno vam (obojici) u trazenju :thumbup:
Hej"sitno",jesi li ti u toku sto su izbrisan svi ovi postovi ovdje??????
Locked