Proizvodnja vlažnih maramica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#1 Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Klotzina »

Dugo razmisljam o malom biznisu koji bih pokrenuo. Dobio sam ideju od jednog poznanika. Vrlo malo informacija imam o proizvodnji maramica, tek ulazim u sve ti. Znam da je velika i jaka konkurencija ali bih volio pokusati. Ima li neko iskustva sa proizvodnjom i sta mislite o ideji? :bih:
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#2 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Mea_parvitas »

Nema nista od toga i ne mislis ozbiljno cim se raspitujes na forumu. How to make Paloma wet, to je upit za google :D :D
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#3 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by zposao »

Propo si ti već samo to još ne znaš :lol: aj sretno
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#4 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by emirolini »

Nemoj. Ako imas novac, ulozi u nesto drugo. Trziste je zasiceno. Od Violete koja vedri i oblaci sa svojom distribucijom - s pravom jer imaju super proizvode pa do jeftinih Turskih, Bugarskih, Rumunskih kojima neces moci prici s cijenom.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by JThomas »

ja kupio kutiju turskih prije dvije godine za marku i po, za cipele, još ih ima :roll: :lol:
Ci-Nick
Posts: 5178
Joined: 15/03/2015 17:38

#6 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Ci-Nick »

A kako ćeš proizvoditi vlažne maramice,..
sve faze proizvodnje od pamučnog vlakna do gotovog proizvoda ili da nabaviš sirovinu, doradiš, pakuješ i distribuiraš ?
Jako je teško sa malom proizvodnjom bilo čega jer nisi konkurentan od nabavke sirovina, cijene proizvodnje po komadu do distribucije.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by JThomas »

uzmeš obične maramice pa ih vlažiš :thumbup:
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#8 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Klotzina »

emirolini wrote:Nemoj. Ako imas novac, ulozi u nesto drugo. Trziste je zasiceno. Od Violete koja vedri i oblaci sa svojom distribucijom - s pravom jer imaju super proizvode pa do jeftinih Turskih, Bugarskih, Rumunskih kojima neces moci prici s cijenom.
Hvala na savijetu, imam dobar kanal prodaje pa se najvise za pocetak tome nadam. Neke kolicine koje bi mogao prodavati a bez da u tim trgovinama imam konkurenciju a vremenom bi pokusao biti konkurentan bar tim uvoznim maramicama.
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#9 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Klotzina »

Ci-Nick wrote:A kako ćeš proizvoditi vlažne maramice,..
sve faze proizvodnje od pamučnog vlakna do gotovog proizvoda ili da nabaviš sirovinu, doradiš, pakuješ i distribuiraš ?
Jako je teško sa malom proizvodnjom bilo čega jer nisi konkurentan od nabavke sirovina, cijene proizvodnje po komadu do distribucije.
Ovo drugo, nemam kapacitet za kompletnu proizvodnju. Svjestan sam konkurencije ali i ne ciljam na klasicne kanale prodaje na pocetku.
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#10 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Klotzina »

Mea_parvitas wrote:Nema nista od toga i ne mislis ozbiljno cim se raspitujes na forumu. How to make Paloma wet, to je upit za google :D :D
Zasto ne koristiti i forum za informisanje.
Da, jako sam ozbiljan.
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#11 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Klotzina »

zposao wrote:Propo si ti već samo to još ne znaš :lol: aj sretno
Propao je onaj koji nikad nista ne pokusa :-? Hvala na tom sretno :bih:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#12 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by HAVANA »

Meni vazda drago kad se nesto pokusa.I kad padnes naucis,opet si zaradio,dugorocno...Al ne kontam bas otkud maramice,sto maramice,imas neku pricu,ne ide to samo tako. :? Kakva je tu kalkulacija na malim kolicinama,kakvo pakovanje,kvalitet,koliki ulog,kako vratiti investiciju i platiti sve troskove,zaraditi...? Otkud maramice ?
Ci-Nick
Posts: 5178
Joined: 15/03/2015 17:38

#13 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Ci-Nick »

Klotzina wrote:
Ci-Nick wrote:A kako ćeš proizvoditi vlažne maramice,..
sve faze proizvodnje od pamučnog vlakna do gotovog proizvoda ili da nabaviš sirovinu, doradiš, pakuješ i distribuiraš ?
Jako je teško sa malom proizvodnjom bilo čega jer nisi konkurentan od nabavke sirovina, cijene proizvodnje po komadu do distribucije.
Ovo drugo, nemam kapacitet za kompletnu proizvodnju. Svjestan sam konkurencije ali i ne ciljam na klasicne kanale prodaje na pocetku.
Možda može proći ako budeš radio nešto drugačije, neki luksuz proizvod, tipa eterična ulja, a s nekom klasikom i pakovanjem od marke mali su izgledi za opstanak.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#14 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by zposao »

Klotzina wrote:
zposao wrote:Propo si ti već samo to još ne znaš :lol: aj sretno
Propao je onaj koji nikad nista ne pokusa :-? Hvala na tom sretno :bih:
Dobro ima ti i te :thumbup:
Nemoj me shvatiti da te vrijeđam, samo sam našalio. Sve u svemu sreću ti želim, iako ja ne vidim poslovnu priliku u maramicama. :wink:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#15 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by radostan dan »

moraju imati osobenost i biti prilagođene tržištu...

erotske vlažne maramice
sda vlažne maramice
vlažne maramice boje esenesdea
željko komšić vlažne maramice
itd...
User avatar
medvjed23
Posts: 26827
Joined: 16/07/2010 13:49

#16 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by medvjed23 »

žk maramice, za prste i nos
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#17 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by probook »

Moras staviti na papir koliko tebe kosta finalni proizvod, a za koliko konkurencija prodaje. Nije vas lako biti konkurentan sa cijenom velikim firmama
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#18 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Klotzina »

HAVANA wrote:Meni vazda drago kad se nesto pokusa.I kad padnes naucis,opet si zaradio,dugorocno...Al ne kontam bas otkud maramice,sto maramice,imas neku pricu,ne ide to samo tako. :? Kakva je tu kalkulacija na malim kolicinama,kakvo pakovanje,kvalitet,koliki ulog,kako vratiti investiciju i platiti sve troskove,zaraditi...? Otkud maramice ?
Da, u nekoliko biznisa sam dosta zaradio a i u nekoliko i izgubio ali sam se obogatio iskustvom i konekcijama :)

Imam prostora za prodaju u nekoliko specijalizovanih radnji koje nemaju nikako u ponudi vlazne maramice. Mogle bi proci kozmeticke za skidanje sminke i obicne male za prostor kod kase. A dobio sam jako dobru ideju za jednu vrstu koja je jako zanimljiva s marketinske strane. Naziv i pakovanje bi privuklo paznju za pocetak.
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#19 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Klotzina »

Ci-Nick wrote:
Klotzina wrote:
Ci-Nick wrote:A kako ćeš proizvoditi vlažne maramice,..
sve faze proizvodnje od pamučnog vlakna do gotovog proizvoda ili da nabaviš sirovinu, doradiš, pakuješ i distribuiraš ?
Jako je teško sa malom proizvodnjom bilo čega jer nisi konkurentan od nabavke sirovina, cijene proizvodnje po komadu do distribucije.
Ovo drugo, nemam kapacitet za kompletnu proizvodnju. Svjestan sam konkurencije ali i ne ciljam na klasicne kanale prodaje na pocetku.
Možda može proći ako budeš radio nešto drugačije, neki luksuz proizvod, tipa eterična ulja, a s nekom klasikom i pakovanjem od marke mali su izgledi za opstanak.
Da, hvala. To je ideja, malo drukcije pakovanje i kvalitetan proizvod.
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#20 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Klotzina »

zposao wrote:
Klotzina wrote:
zposao wrote:Propo si ti već samo to još ne znaš :lol: aj sretno
Propao je onaj koji nikad nista ne pokusa :-? Hvala na tom sretno :bih:
Dobro ima ti i te :thumbup:
Nemoj me shvatiti da te vrijeđam, samo sam našalio. Sve u svemu sreću ti želim, iako ja ne vidim poslovnu priliku u maramicama. :wink:
Nisam shvatio kao uvredu :) Korisno je cuti suprotna i negativna misljenja za bilo koju ideju, malo se pritisne kocnica i ponovo analizira :bih:
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#21 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Klotzina »

probook wrote:Moras staviti na papir koliko tebe kosta finalni proizvod, a za koliko konkurencija prodaje. Nije vas lako biti konkurentan sa cijenom velikim firmama
Hvala, ovo je zaista mikro nivo za Violetu i slicne tako da cu koristiti svoje prednosti poput fleksibilnosti i prilagodjavanju trzistu. Npr. obratiti se firmi koja ima svoje 4 maloprodajne radnje i ponuditi im maramice sa njihovim logom. To velikim proizvodjacima nije apsolutno interesantno a meni za pocetak moze placati osnovne troskove.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#22 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by probook »

Klotzina wrote:
probook wrote:Moras staviti na papir koliko tebe kosta finalni proizvod, a za koliko konkurencija prodaje. Nije vas lako biti konkurentan sa cijenom velikim firmama
Hvala, ovo je zaista mikro nivo za Violetu i slicne tako da cu koristiti svoje prednosti poput fleksibilnosti i prilagodjavanju trzistu. Npr. obratiti se firmi koja ima svoje 4 maloprodajne radnje i ponuditi im maramice sa njihovim logom. To velikim proizvodjacima nije apsolutno interesantno a meni za pocetak moze placati osnovne troskove.
Mozes probati obici restorane manje i vece. Primjetio sam da koji god restoran da je "malo bolji" ima na stolu vlazne maramice sa logom restorana
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#23 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Klotzina »

probook wrote:
Klotzina wrote:
probook wrote:Moras staviti na papir koliko tebe kosta finalni proizvod, a za koliko konkurencija prodaje. Nije vas lako biti konkurentan sa cijenom velikim firmama
Hvala, ovo je zaista mikro nivo za Violetu i slicne tako da cu koristiti svoje prednosti poput fleksibilnosti i prilagodjavanju trzistu. Npr. obratiti se firmi koja ima svoje 4 maloprodajne radnje i ponuditi im maramice sa njihovim logom. To velikim proizvodjacima nije apsolutno interesantno a meni za pocetak moze placati osnovne troskove.
Mozes probati obici restorane manje i vece. Primjetio sam da koji god restoran da je "malo bolji" ima na stolu vlazne maramice sa logom restorana
Odlicna ideja :sax: Hvalaa
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#24 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Naslovnica »

Štaš se zajebavati s proizvodnjom kada kinezi već sve to proizvode?!
Ako imaš pare, samo Alibaba i opleti.
:thumbup:
seman
Posts: 191
Joined: 12/06/2010 00:35

#25 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by seman »

radostan dan wrote:moraju imati osobenost i biti prilagođene tržištu...

erotske vlažne maramice
sda vlažne maramice
vlažne maramice boje esenesdea
željko komšić vlažne maramice
itd...
Još možda Željko ostaje ... :D

Image
Post Reply