Proizvodi iz MakroVite...iskustva?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Hierarchia

Proizvodi iz MakroVite...iskustva?

Post by Hierarchia » 12/02/2007 12:51

Posto je vecina (ruku na srce - djevojaka/zena) pokazala zainteresiranost za pomenutu prodavnicu, da vidimo da li iko kupuje tamo i koje proizvode. Najvaznije - kakvi su efekti, cijene i slicno.

MakroVita centar je osnovan u proljeće 2006. godine, kao prvo preduzeće koje za svoju osnovnu djealatnost i svoje prateće aktivnosti ima isključivo bavljenjem dobrobiti ljudskog zdravlja. Propagira zdravu, organsku ishranu, makrobiotičke principe života, upotrebu prirodnih dodataka prehrani i prirodnih kozmetičkih sredstava i bavljenje fizičkim i duhovnim aktivnostima koje sve imaju za cilj da očuvaju i razviju našu životnu energiju i pruže nam ispinjen i radostan život.

Misija MakroVite usmjerena je prema sve brojnijim, osviještenim ljudima kojima su organski proizvodi dio životnog stila, a istodobno omogućuje da ti proizvodi budu šire dostupni. Etika, ekologija te poštivanje ljudi i okoliša moto su našeg djelovanja.

Image
Adresa:

Makrovita d.o.o. Sarajevo
Adresa:
Dr. Fetaha Bećirbegovića 31
Sarajevo, Čengić Vila
Bosna i Hercegovina
71000

Telefon: +387 33 717 536

Pearl

Post by Pearl » 12/02/2007 12:55

ulosci i tamponi :) za sad zadovoljna... :)

cijene kozmetike su zara, ali sam mislila da probam nesto od proizvoda za lice.. vidjet cemo

Rania

Post by Rania » 12/02/2007 14:53

Pearl wrote:ulosci i tamponi :) za sad zadovoljna... :)

cijene kozmetike su zara, ali sam mislila da probam nesto od proizvoda za lice.. vidjet cemo

kakve su cijene recimo ulozaka?

Pearl

Post by Pearl » 12/02/2007 15:19

Rania wrote:

mislim da su oko 2 KM skuplji od onih u radnjama, ali su mnogo ugodniji za kozu... nisam gledala sve koje imaju, imas ovdje detaljnije o toj liniji proizvoda pa pogledaj (samo nema cijena)...

http://www.makrovita.ba/index.php?optio ... &Itemid=45

ako vas nesto interesuje, posaljite im mail..meni su svaki put vrlo brzo i ljubazno odgovorili..

Rania

Post by Rania » 12/02/2007 15:29

Pearl wrote:
Rania wrote:

mislim da su oko 2 KM skuplji od onih u radnjama, ali su mnogo ugodniji za kozu... nisam gledala sve koje imaju, imas ovdje detaljnije o toj liniji proizvoda pa pogledaj (samo nema cijena)...

ako vas nesto interesuje, posaljite im mail..meni su svaki put vrlo brzo i ljubazno odgovorili..

Super hvala ti. Ovakvo nesto sam odavno trazila.
Nismo ni svjesne koliko nam neki poznati brandovi mogu nanijeti stete (govorim iskljucivo o uloscima)

mala-i

Post by mala-i » 12/02/2007 15:37

Rania wrote:
Pearl wrote:
Rania wrote:

Nismo ni svjesne koliko nam neki poznati brandovi mogu nanijeti stete (govorim iskljucivo o uloscima)

to je mojoj mami rekla teta iz apoteke.zato i ja trčim dans-sutra u makrovitu.inače volim te radnje, kad sam u zagrebu uživam u gei koja je jako blizu mene.

Pearl

Post by Pearl » 12/02/2007 15:37

Rania wrote:
Pearl wrote:
Rania wrote:

znam..:S ja koristim sad njihove tampone.. i nema tolikog osjecanja nadutosti koji sam osjecala sa ob.. a i odliv je manji (citala sam da poznate firme stavljaju neke sastojke da se odliv poveca pa da moras vise da kupujes - ne znam je li tacno pa mi je promjena pomogla ili je cisto psiholoski efekat ;) :D )

a od ulozaka ti mogu preporuciti i Vir sa krilcima (100% pamuk ali ga nema jos svugdje:( tek se pojavio) oni su mi je trenutno najbolji... jesu malo deblji, ali su jako ugodni

Hierarchia

Post by Hierarchia » 12/02/2007 15:45

Ulosci su pamucni, vrlo mekani i ugodni. Imaju sa vise kapljica i sa manje, isto kao Always. Ja sam dugo godina koristila always i tek nedavno sam uzela ove. Nisam ih jos probala. Sto se tice tih tampona, ne znam jer ih nikad nisam ni koristila, ali jeste par zena koje znam, a jedna od njih je imala neki toksicki sok i gin joj je zabranio da ih koristi.
Sto se tice krema, ulja i sminke, vidjela sam dosta toga - sve je na biljnoj bazi. Morat cu otici jedan dan da pogledam detaljno. Je li neko probao nesto od toga?
Cijene jesu visoke, ali ne opet toliko da si neke stvari ne mozemo priustiti. Umjesto sto cu dati novac za neku Garnier kremu ili parfem od 100 KM, radije cu se opskrbiti tim stvarima koje mi ne stete organizmu.

Pearl

Post by Pearl » 12/02/2007 15:50

Hierarchia wrote:Ulosci su pamucni, vrlo mekani i ugodni. Imaju sa vise kapljica i sa manje, isto kao Always. Ja sam dugo godina koristila always i tek nedavno sam uzela ove. Nisam ih jos probala. Sto se tice tih tampona, ne znam jer ih nikad nisam ni koristila, ali jeste par zena koje znam, a jedna od njih je imala neki toksicki sok i gin joj je zabranio da ih koristi.
Sto se tice krema, ulja i sminke, vidjela sam dosta toga - sve je na biljnoj bazi. Morat cu otici jedan dan da pogledam detaljno. Je li neko probao nesto od toga?
Cijene jesu visoke, ali ne opet toliko da si neke stvari ne mozemo priustiti. Umjesto sto cu dati novac za neku Garnier kremu ili parfem od 100 KM, radije cu se opskrbiti tim stvarima koje mi ne stete organizmu.

kad sam kupovala jednom uloske, neka teta je uzimala kreme.. znam da su cijene bilo oko 50 KM po komadu proizvoda :roll:

a imaju isto sto i sve druge firme: dnevna, nocna krema, hidratantna, za podrucje ispod ociju.... samo je sve na biljnoj bazi.. kad znas da je zdravo, priustit ces si povremeno :d
Last edited by Pearl on 12/02/2007 15:54, edited 1 time in total.

debela

Post by debela » 12/02/2007 15:51

stalno se ponavlja da su cijene zara ali niko da kaze koliko to zari. makar ofrlje cijene krema, losiona i slicno. iko?

Pearl

Post by Pearl » 12/02/2007 15:57

debela wrote:stalno se ponavlja da su cijene zara ali niko da kaze koliko to zari. makar ofrlje cijene krema, losiona i slicno. iko?

eto, boldirala sam :D

mozda su to i "normalne" cijene, ali su pakovanja bila dosta mala.. kad je ona zena za 2 male kutijice platila 80 i kusur maraka meni se zanebesalo :D

nisam sve proizvode gledala, tad nisam imala love..tako da ne znam tacno..
znam da imaju i prirodne boje za kosu... ali veze nemam koje su cijene.. :roll:

shuriken

Post by shuriken » 12/02/2007 16:10

bojim se da su boje oko 25 KM
al su fakat dobre
dobro pokrivaju
i nema stetnih kemikalija
ima neki certifikat

znam da je bilo lani cak i nekih smrtnih slucajeva cinimi se u francuskoj negdje
od onih standradnih boja

a nisam se ja farbao, stvarno, ja sam prirodna plavusa :lol:

debela

Post by debela » 12/02/2007 16:17

sad vidjeh perla, pisale smo u isto vrijeme :D
ne znam ljudi, meni su ove cijene bas zara :roll:

kiwi

Post by kiwi » 12/02/2007 16:27

Ja sam sebi kupovala kremu - bila je 35 KM, ali mi je super odgovarala, od ruze, idelana za zimsko vrijeme, pakovanje je 30ml, a koliko znam tolike su i druge kreme za lice. stvarno sam bila zadovoljna...

Pearl

Post by Pearl » 12/02/2007 16:34

kiwi wrote:Ja sam sebi kupovala kremu - bila je 35 KM, ali mi je super odgovarala, od ruze, idelana za zimsko vrijeme, pakovanje je 30ml, a koliko znam tolike su i druge kreme za lice. stvarno sam bila zadovoljna...

ma najveci je problem sto ne mozes unaprijed znati da li ce ti nesto odgovarati.. :S a na "isprobavanje" se bas i ne odlucujes lako kad je nesto skuplje.. ja sam svakako mislila vidjeti imaju li proizvoda za problematicnu kozu... pa se mozda i odlucim da uzmem...

kiwi

Post by kiwi » 12/02/2007 16:50

Slazem se... i ja sam dugo razmisljala, ali sam se odlucila na probu... istina, prije nego sto sam kupila kremu, dobila sam na poklon od prijateljice gel za tusiranje iz makrovite, i pravo mi je prijao, tako da mi je i to na neki nacin bio podsticaj... u svakom slucaju je bolje kad mozes dobiti tester da probas, a kod njih nazalalost mislim da ne moze...

mala-i

Post by mala-i » 12/02/2007 16:51

a možda i imaju nešto poput testera..vidjeh da imaju dr hauschku, za to bi bar trebalo biti...

three sisters

Post by three sisters » 12/02/2007 19:22

ma i ja sam isprva bila euforično oduševljena zbog otvaranja ove prodavnice
ali oduševljenje je rapidno splasnulo
ja sam prvo kupila hranu da probam mlijeko od soje i neobrađene žitarice
organizam je reagirao na to užasno premda je okus bio ok
a farbu sam ko šmeknula da je 15, kad sam vidjela da je 25, okrenula sam se i izašla
svaki mjesec toliko dat za farbu je meni zaista previše
ja i ne kupujem ionako parfeme od 100 km, tako da za uslove prosječnih ljudi ova radnja je potpuno nepristupačna..

Hierarchia

Post by Hierarchia » 12/02/2007 21:26

three sisters wrote:ma i ja sam isprva bila euforično oduševljena zbog otvaranja ove prodavnice
ali oduševljenje je rapidno splasnulo
ja sam prvo kupila hranu da probam mlijeko od soje i neobrađene žitarice
organizam je reagirao na to užasno premda je okus bio ok
a farbu sam ko šmeknula da je 15, kad sam vidjela da je 25, okrenula sam se i izašla
svaki mjesec toliko dat za farbu je meni zaista previše
ja i ne kupujem ionako parfeme od 100 km, tako da za uslove prosječnih ljudi ova radnja je potpuno nepristupačna..

Da. I ja se slazem s tobom, mada i dalje gledam sta sve ljudi kupuju (a nisu bas najbolji s parama). Meni moja (i muzeva) primanja dozvoljavaju da s vremena na vrijeme ponesto kupim, ali daleko od toga da se mogu snabdijevati tamo kao u supermarketu. Oni imaju i puter, kečap, čak i čips, ukratko - sve organski dobivene proizvode. Kečap košta 7 KM, a obični je 3 KM. To si mogu priustiti jer ne jedem kecap svaki dan.
Farbu takodjer - ja se farbam jednom godisnje u farbu nijanse moje prirodne boje kose. Znaci to su sve stvari koje kupis rijetko i onda ne ispada toliko skupo.
Žitarice isto nisu skupe - ništa više od onih u supermarketu, s tim da ovdje imaš veći izbor.
Znaci, kao i u svemu - zlatna sredina. Isto mi idu na nerve freakovi opsjednuti zdravom hranom (redovno puni love) koji ce pokupovati sve u toj prodavnici jer je to, Boze moj, organsko. Znaci, ne mogu biti sigurna da je osušeno voće iz Holandije aman zdravije od suhih šljiva iz Gračanice. A košta tri puta više.
:roll:
Važno je čitati sastojke i odvagati.

Hierarchia

Post by Hierarchia » 12/02/2007 21:28

mala-i wrote:a možda i imaju nešto poput testera..vidjeh da imaju dr hauschku, za to bi bar trebalo biti...

Nemaju testere, makar ih ja ne vidjam tamo kad god odem. Treba pitati, ona teta je vrlo ljubazna.

Vingo

Post by Vingo » 13/02/2007 10:10

Imaju li etericna ulja?

three sisters

Post by three sisters » 13/02/2007 10:42

Vingo wrote:Imaju li etericna ulja?

imaju, i nisu razvrstani ko npr. ulje od jagode, vanilije, nego imaju imena ko parfemi npr. san ivanjske noći-tako se jedno fakat zove :D , to su kao neki mixovi, i kad sam ja bila bio je baš velik broj tih bočica

Hierarchia

Post by Hierarchia » 13/02/2007 11:26

three sisters wrote:

imaju, i nisu razvrstani ko npr. ulje od jagode, vanilije, nego imaju imena ko parfemi npr. san ivanjske noći-tako se jedno fakat zove :D , to su kao neki mixovi, i kad sam ja bila bio je baš velik broj tih bočica

Jeste, i ta ulja su dosta skupa. Ta jedna bocica je oko 10 KM, s tim sto je vjerovatno prirodni ekstrakt, a ne kao kod onih iz supermarketa ili apoteka za 2,5 KM - puno nekih vjestackih spojeva.
Meni to bi ipak nekako too much da platim. Kupujem ulja u apoteci za lampe, a za kupke u onoj radnjici u VF-u.

Pearl

Post by Pearl » 13/02/2007 11:31

Hierarchia wrote:
three sisters wrote:

Jeste, i ta ulja su dosta skupa. Ta jedna bocica je oko 10 KM, s tim sto je vjerovatno prirodni ekstrakt, a ne kao kod onih iz supermarketa ili apoteka za 2,5 KM - puno nekih vjestackih spojeva.
Meni to bi ipak nekako too much da platim. Kupujem ulja u apoteci za lampe, a za kupke u onoj radnjici u VF-u.

zato ja i kazem da su cijene zara... nije mozda cifra velika za sve stvari, ali kad uporedis sa "hemijskom" bracom i sestrama, organska su daleeeeeeeko skuplja... znaci, ako hoces da se hranis/koristis zdravo, moras imati para !?!??! apsurd...

a prije, u onaj vakat (kad smo u mraku zivjeli ;) ), morao si da imas para da bi se nezdravo hranio :D

Hierarchia

Post by Hierarchia » 13/02/2007 12:46

Pearl wrote:
Hierarchia wrote:
three sisters wrote:

zato ja i kazem da su cijene zara... nije mozda cifra velika za sve stvari, ali kad uporedis sa "hemijskom" bracom i sestrama, organska su daleeeeeeeko skuplja... znaci, ako hoces da se hranis/koristis zdravo, moras imati para !?!??! apsurd...

a prije, u onaj vakat (kad smo u mraku zivjeli ;) ), morao si da imas para da bi se nezdravo hranio :D

To je taj paradoks moderne civilizacije. Meni je stari pricao kako je med svojevremeno bio duplo jeftiniji od secera (dok je bio dijete). Secer je bio nedostizan vecini stanovnista, a bonbone su mogli samo sanjati. Danas je secer jedno 8 puta jefitniji od meda, a bonbone pune otrova dostupne svakom djetetu.
Nazalost, tako je - da bi ostao zdrav, moras ulagati u ishranu i sve ostalo.
Uzrok tome je i jeftina i brza hemijska proizvodnja. Puno je lakse proizvesti GMO ili hemijske sastojke od prirodnih. Ljudi je sve vise, potreba sve vise - a produkcijske sposobnosti moraju ici u korak s tim. Onda je to obicno i jeftino. :roll: Ako je prejeftino, tu nesto smrdi. Bolje onda ne kupovati nikako. Ja kad vidim sta nas svijet kupuje od hrane u supermakretima... s druge strane, to je razumljivo, jer bi im za iste organic proizvode trebalo bogatstvo.

Post Reply