Programska šema HS CATV

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
StupskaBitanga

Programska šema HS CATV

Post by StupskaBitanga » 07/03/2007 12:21

http://www.hs-hkb.ba/katv/programska_sema.html
Komentar???
No comment
Nema Balkan media
i + neki turski kanal :? :? :? :? :? :shock:

AfromMann

Post by AfromMann » 07/03/2007 13:14

Sta lazu da ima titl na Animal Planeti?A dje mi je S turski da onoliko ne sumi ne bi gasio TV od radosti ma sta ne bi ni trepto! :P

Marchegianni

Post by Marchegianni » 08/03/2007 12:02

Kako vrijeme prolazi, sve su gori i gori. Ali izgleda da je ELOB još i gori, ako to može biti neka utjeha. Da mi instalacije kablovske TV ne služe za internet, moguće da bi se i isključio. Prvo su ukinuli HRT2 (recimo iz opravdanih razloga, mada...), onda su ukinuli Balkanmediu i uveli neki makedonski bofl i jedan turski šuškavi kanal. Jedino novo, a kvalitetno u posljednje vrijeme je onaj Sportklub. A BN, DM, dva turska kanala, KISS, Makedonci, Slovenci... Sve bi ih zamijenio za jedan od ukinutih - HRT2, Balkanmedia, Eurosport ili neki drugi vrijedan prebacivanja na njega.

radeljas

Post by radeljas » 08/03/2007 12:14

Marchegianni wrote:Kako vrijeme prolazi, sve su gori i gori. Ali izgleda da je ELOB još i gori, ako to može biti neka utjeha.

nije ti utjeha jer od hsa je elob ipak bolji. moja mama ima elob, dok ja imam hs, i ne moze se porediti instalacija eloba sa hsom. prvo to. elbo to radi daleko kvalitetnije, a onda imaju i vise programa. mada nije velika razlika. mislim da je hs najneprofesionalniji. a volio bih znati kako da se otkacim, a da jos imam kvalitetnu sliku na domacim programima plus hrt 1 i 2 i novu. ne da im je neko dodjelio monopol, nego je to po meni prevara i kradja stoljeca. da ne govorim o talovima sa cra, srpskom agencijom za prenos utakmica rsva ili kako se vec zove

Mahalac

Post by Mahalac » 08/03/2007 12:28

A zna li ko hoce li ikad biti ista od HRT-a 2, pa kompletan paket od 60 kanala bi zamjenio za taj jedan.

Jeli moguce da "RAK" ima ovlasti samo na sarajevskom kantonu jer gdje god covjek makne (Tuzla, Zenica...) svi imaju preko tamosnjih kablovskih operatera HRT-2, samo mi ne.

Mozda je sve to u skladu s onom "100% BiH" ali od carsije do Ilidze :-)

ins

Post by ins » 08/03/2007 12:31

Sportklub je nesto najodvratnije sto se pojavilo u medijskom prostoru u Sarajevu, i pokazuje novu tendenciju: da se placanjem mizernih para kablovskim operaterima dobije medijski prostor BiH, i time nametne seljacka sund tematika srpske provincije, a uzme love od marketinga namijenjena BiH...

Marchegianni

Post by Marchegianni » 08/03/2007 12:39

Evo kako ja na to gledam. Ja njima plaćam pretplatu i za to tražim da budem zadovoljan ponuđenim programom. Za Sportklub me zaboli ko ga drži, ko ga finansira ili na osnovu kojih talova je došao ovdje. Imaju dosta fudbala, košarke, ima i nekih drugih sportova i u kombinaciji sa domaćim kanalima oblast sporta je aposlutno pokrivena. To me jedino interesuje.

Mana je u ostalim sadržajima. HRT2 je bio glavni što se tiče filmova. Ukinuli su ga. Balkanmedia je bila jedini muzički kanal koji bi malo gledao. Ukinuli su je. Eto, sreća ima Discovery i NG za dokumentarce.

Poenta: Boli me odakle je nešto ako nude ono što mi treba. Konkretno je priča o Sportklubu. Nude utakmice koje domaći kanali ne nude. I ako nešto imaju isto, imaju bolje komentatore. Sasvim dovoljno da kažem da je dobar kanal. I ponavljam, apsolutno mi je nebitno šta stoji iza toga.

PS: Što se instalacija tiče i profesionalnosti. Ja nikakvih problema nisam imao od uvođenja, a uveo sam odmah kada su se pojavili. Jedini problem koji imam je ovaj sa ukidanjem kanala.
Last edited by Marchegianni on 08/03/2007 12:45, edited 2 times in total.

karanana
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Post by karanana » 08/03/2007 12:40

ins wrote:Sportklub je nesto najodvratnije sto se pojavilo u medijskom prostoru u Sarajevu, i pokazuje novu tendenciju: da se placanjem mizernih para kablovskim operaterima dobije medijski prostor BiH, i time nametne seljacka sund tematika srpske provincije, a uzme love od marketinga namijenjena BiH...

hahahaha, opet srpska urota? hahaha, ma ja sportklub je prvi korak ka novoj agresiji veliko-srpskih osvajaca. eh upravo tako kao ti misli i nas javni servis u vezi te love za marketing pa zato ja ne mogu da gledam hrt2 jer se boje konkurencije i odliva para iz BiH. ne postoji nikakva lova koja je namjenjena za nekoga drug moj. Kvalitetom i dobrim programom se moras izboriti za nju.

ins

Post by ins » 08/03/2007 12:50

Hajmo ispocetka. HRT2 i BHT/FTV odnosi su skroz druga prica, to je stvar placanja autorskih prava.
Sportklub je uletio umjesto Eurosporta: Na taj nacin je amaterska Tv iz okolice nekog grada u srbiji prosirila svoj auditorijum za 30-40%. I to ce dobro naplatiti. Zasto je ukinuta Balkanmedia? Jer smeta Pinku, BK, BM, i Hayatu! Zasto jednu frekvenciju popunjava A-1: zato sto ta Tv nikoga ne ugrozava!
a ja sam uvjeren da ovaj presedan sa Sportklubom ce uskoro postati pravilo, pa ces uskoro ostati bez VIVA, pa bez Discoverija, itd, itd...A dobit ces lokalni program bofl kvaliteta koji ce uzimati pare na nama.
Ne zaboravi da 99,99% para od svjetskih brandova ide putem marketing agencija iz Slo, Hr i SRB, i da su ovdasnje marketing agencije zapravo samo formalnopravni zakupci prostora u novinama i na TV. Ovim ce se potrosnja tih para u BiH dodatno smanjiti...

karanana
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Post by karanana » 08/03/2007 12:57

Pa ja ne znam da je ovo sa Sportklubom bas presedan, Eurosport nije nestao (osim na HS-u). Svako ima svoje ukuse ali meni je Sportklub jedno 5 puta bolji od Eurosporta tako da mi je to bila pozitivna promjena. Ostala sranja su 0 poena i ja sada trazim alternative kablovskoj televiziji.

Marchegianni

Post by Marchegianni » 08/03/2007 12:59

ins wrote:a ja sam uvjeren da ovaj presedan sa Sportklubom ce uskoro postati pravilo, pa ces uskoro ostati bez VIVA, pa bez Discoverija, itd, itd...A dobit ces lokalni program bofl kvaliteta koji ce uzimati pare na nama.

Situacija je vrlo jednostavna. Ako se to nastavi, fino ću ih odjebat'. Dok je program podnošljiv (a podnošljiv je dok imaju Discovery, NG, Sportklub i još poneki gledljiv kanal koji se ne hvata običnom antenom) imaju mene kao pretplatnika. Onog momenta kada ne budu nudili program koji smatram zadovoljavajućim, poslaću ih u PM. Sadašnje stanje čupaju programi iz zagrade.

AfromMann

Post by AfromMann » 08/03/2007 15:28

Prvo ste kukali da se uvede Sportklub sad kukate da ne valja mada mu je kvalitet voditelja bolji i od Ftv i Bh1 i Hayata zajedno.Nije istina da je sportklub seoski kanal jer se emituje u kabl.sistemima Srbije BiH i Slovenije a isto tako u sklopu je TotalTv na satelitu.Ima exkluzivnih sadrzaja koji niko ne prenosi u BiH:NFL,NHL,evr.kosarka,Francuska Liga....
A sto se tice srpske globalizacije ja bi se rado mijenjao da mi stave RTS 1 i 2,B92,Fox tv(srbijanski)umjesto nazovimo ih 100% bosanskih:Vogosca,igman,99,Hayat....

Vincent Vega

Post by Vincent Vega » 08/03/2007 20:10

Sportclub je brand koji egzistira u jugo-istocnoj Evropi i daleko od toga da je srpsko vlasnistvo.Nije valjda da od 40-ak kanala sad ovaj program predstavlja problem?!Mi na HS-u smo uskraceni nedostatkom Eurosporta ali nemamo nacina da se borimo da ga dobijemo nazad.
Po novinama se najavljivalo jos kanala iz ex Yu kao sto su Hrt2,B92,RTS2,RTL hrvatski kao i 80% zajednickih programa od ukupno 40.S obzirom na "profesionalizam" operatera u Sarajevu cini mi se da ce najbolje biti da nista i ne diraju.

Skyfox

Post by Skyfox » 09/03/2007 00:24

HS samo srozava u zadnje vrijeme. Cak nemaju ni najvu prosirenja programske sheme...

hrasno38
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Post by hrasno38 » 14/03/2007 11:47

Iskreno govoreci Eurosport je makar meni vise nego dosadan jer me stvarno ne interesuje da gledam takmicenje u pikadu, bocanju, i ostalim n-tim sportovima. Dok nije dosao Sportcub Euroligu u kosarci smo mogli samo sanjati a da ne govorim o USA koledz kosarci. Meni licno nije zao sekunde Eurosporta ali sto jest ima zaista nekih divljih kanala za koje sam siguran da ne gleda sigurno 95% korisnika kablovske mreze.

ins

Post by ins » 15/03/2007 15:32

Sportklub je iskljucivo udaranje i loptanje!

Gdje je:

WRC
WTCC
Skijanje
MotoGP
Biciklizam
FIA GT
...
...

AfromMann

Post by AfromMann » 16/03/2007 17:18

Novosti na HS-u umjesto BKtv ukljucise lovi i ribolov na francuskom,popravljaju se zar ne? :x :x

Neelix

Post by Neelix » 16/03/2007 20:54

ins wrote:Sportklub je iskljucivo udaranje i loptanje!

Gdje je:

WRC
WTCC
Skijanje
MotoGP
Biciklizam
FIA GT
...
...

koji ce ti kurac ista od ovog :D

Vincent Vega

Post by Vincent Vega » 17/03/2007 01:17

Da,bas je veliki broj ljubitelja lova i ribolova u Kantonu Sarajevo koji parlaju francuski.

mala-i

Post by mala-i » 17/03/2007 20:15

AfromMann wrote:Novosti na HS-u umjesto BKtv ukljucise lovi i ribolov na francuskom,popravljaju se zar ne? :x :x

znači, ovo je vrhunac!

i nikako mi nije jasno zašto svi ostali kablovski operateri imaju bbc prime u ponudi, a hs ne . želim taj program!

amrica

Post by amrica » 17/03/2007 23:58

koliko se sjecam, umjesto bktv je odavno dm sat, skupe sms poruke sa muzickim zeljama, ljudi klepaju lovu lopatom. Ne znam gdje je taj lov i ribolov na francuskom?????
Sportklub je sasa, njemacku ligu prenosi paralelno sa TVKS i ftv, francusku prenose jedini, to se slazem, ali... mislim da su prenosi uzivo skijanja ili atletike vazniji od toga. A NBA ima na OBN-u. USA college kosarka hhhmmmmm?????? jako vazna stvar. Cinjenica, svi komentatori pricaju ekavski i gotovo sve je bazirano na srpskim sportistima.
Ipak je hrt 2 najbolji, ne samo zbog sporta nego i zbog serija, csi, middlesmore, i sl, i zbog filmova

ek

Post by ek » 18/03/2007 09:41

Evo na ELOB-u su se pomakli sa mrtve tačke stavili su dodatne kanale FOX crime (fantastičan serija do serije malo starije ali kreću i nove kao dexter) TV 1000 takođe sve filmovi Viasat history i viasat explorer i da navedem sve je prevedeno. Dodani i eurosport 2 i espn classic od sportskih i svašta nešto kao i al'jazzera i to na engleskom.
Ovo navodim zato da će valjda i HS vidjeti da se mora mjenjati poslije ovog poteza ELOB-a.

AfromMann

Post by AfromMann » 18/03/2007 10:47

amrica wrote:koliko se sjecam, umjesto bktv je odavno dm sat, skupe sms poruke sa muzickim zeljama, ljudi klepaju lovu lopatom. Ne znam gdje je taj lov i ribolov na francuskom?????
Sportklub je sasa, njemacku ligu prenosi paralelno sa TVKS i ftv, francusku prenose jedini, to se slazem, ali... mislim da su prenosi uzivo skijanja ili atletike vazniji od toga. A NBA ima na OBN-u. USA college kosarka hhhmmmmm?????? jako vazna stvar. Cinjenica, svi komentatori pricaju ekavski i gotovo sve je bazirano na srpskim sportistima.
Ipak je hrt 2 najbolji, ne samo zbog sporta nego i zbog serija, csi, middlesmore, i sl, i zbog filmova

Balkanmedia je zamjenjena dm sat-om a bktv prije dva tri dana lov i ribolov-om ili kako se vec kaze na francuskom!

Deset u pola

Post by Deset u pola » 19/03/2007 11:31

Ovo je užas. Ukinuše BKTV a sad ovaj francuski ......da ne lajem.
Mislim, da ne hvalim BKTV, jer mi se od njenog vlasnika povraća, ali bar si tamo mogao čuti i koju pjesmu (ne mislim na cece, mice i pace).
A sportklub je definitivni promašaj. Nisam mislio da ću žaliti za Eurosportom, ali tako je. Navukli su raju sa sportklubom da će prenositi NBA, pa ništa.
Sve u svemu, čisti lopovluk.
Ali trpjeti nam je, jer alternativa je još gora.

Neelix

Post by Neelix » 19/03/2007 11:39

AfromMann wrote:
amrica wrote:koliko se sjecam, umjesto bktv je odavno dm sat, skupe sms poruke sa muzickim zeljama, ljudi klepaju lovu lopatom. Ne znam gdje je taj lov i ribolov na francuskom?????

Balkanmedia je zamjenjena dm sat-om a bktv prije dva tri dana lov i ribolov-om ili kako se vec kaze na francuskom!

Chasse et peche ili tako nekako :D

Post Reply