Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Locked
high_volume

#101 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by high_volume » 26/05/2020 11:35

sumirprimus wrote:
26/05/2020 11:22
znaci
varijanta 1. profa je usa igrac da bi skinuli nacionaliste.
varijanta 2. profa je sda igrac od pocetka da ponovo razjebe opoziciju.
jedno s drugim ne ide.dakle
ko je profa?
Ja ne vjerujem u ove ili slične teorije, da je Hadžikadić nečiji igrač. Preambiciozna je to teorija, i Hadžikadić bi bio preskup, bilo kome, da ga instalira i podmetne u svoju podršku.

Mislim da je Hadžikadić samo jedna naivna osoba, možda i nagovorena od drugih, kada se odlučio na ulazak u političku scenu u BiH, nakon kandidature za člana Predsjedništva BiH. Njegova markantna osobenost, obrazovanje kakvo drugi kandidati nisu imali, izuzev Falatara tada, društveni položaj i status u USA, itd. stvorili su ideju da bi ovakva osoba mogla profitirati u političkom miljeu u BiH i pogurali ga dalje... Hadžikadić je entuzijast, možda iskren, ali naivan i nesvjestan da će poslužiti drugima, da će njegova pozicija biti iskorištena u druge i tuđe interese, nije svjestan da će biti gubitnik i ostati na krajnjim marginama BiH politike. Sa strankom neće proći ni izborni prag.

Bilo bi mu pametnije da se priključio nekoj postojećoj političkoj organizaciji i udružio svoje resurse, bilo bi više šanse za promociju njegove sposobnosti i znanja, ali bi time i stekao više političkog iskustva. Ovako srlja i loše prolazi....

pici

#102 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by pici » 26/05/2020 11:36

pun mi je qujac stranaka jednog lica... ako nema tim ljudi da se okupi oko neke ideje ili platforme nego oko jednog covjeka koji ublehari, od te ljubavi nema nista....

Dozer

#103 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Dozer » 26/05/2020 11:37

Ma pisi slobodno sve ba. Nisam ja pratio tu PzP temu.

sumirprimus

#104 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by sumirprimus » 26/05/2020 11:38

znaci imamo i varijantu 3. sam i naivan.

ko neka pank pjesma :lol:

redhat

#105 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by redhat » 26/05/2020 11:54

high_volume wrote:
26/05/2020 11:35
sumirprimus wrote:
znaci
varijanta 1. profa je usa igrac da bi skinuli nacionaliste.
varijanta 2. profa je sda igrac od pocetka da ponovo razjebe opoziciju.
jedno s drugim ne ide.dakle
ko je profa?
Ja ne vjerujem u ove ili slične teorije, da je Hadžikadić nečiji igrač. Preambiciozna je to teorija, i Hadžikadić bi bio preskup, bilo kome, da ga instalira i podmetne u svoju podršku.

Mislim da je Hadžikadić samo jedna naivna osoba, možda i nagovorena od drugih, kada se odlučio na ulazak u političku scenu u BiH, nakon kandidature za člana Predsjedništva BiH. Njegova markantna osobenost, obrazovanje kakvo drugi kandidati nisu imali, izuzev Falatara tada, društveni položaj i status u USA, itd. stvorili su ideju da bi ovakva osoba mogla profitirati u političkom miljeu u BiH i pogurali ga dalje... Hadžikadić je entuzijast, možda iskren, ali naivan i nesvjestan da će poslužiti drugima, da će njegova pozicija biti iskorištena u druge i tuđe interese, nije svjestan da će biti gubitnik i ostati na krajnjim marginama BiH politike. Sa strankom neće proći ni izborni prag.

Bilo bi mu pametnije da se priključio nekoj postojećoj političkoj organizaciji i udružio svoje resurse, bilo bi više šanse za promociju njegove sposobnosti i znanja, ali bi time i stekao više političkog iskustva. Ovako srlja i loše prolazi....
A što bi to Profa bio skupa varijanta? Profa je penzić i sa hanumom došao na rodnu grudu, nek kojim čudo prebaci izborni prag ili ubode koji nadzorni odbor bolje mu je to nego da pod stare dane uči pecat ili igrat šah. A američka peMzija svakako kapa, odradi se koje gostovanje na kakvom univerzitetu itd itd. Penzić a držiš se i u tokovima si, sve ostalo što kane je uhar.
Jel naivan ili ne to ne znam ali u njegovim godinama se naivnost zove jednim drugim imenom, moja prognoza je koalicija i novi BOSS.

512MB

#106 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by 512MB » 26/05/2020 12:05

redhat wrote:
26/05/2020 11:31
Dozer wrote:
Ako je tako, onda je profa sam sebi unaprijed iskopao politicki grob u BiH, a koji ce se zatrpati vec na opstim izborima 2022.
Profa je politički rahmetlija kome je dženaza otklanjana. Ja glasao za njeg uz navodno skoro 50.000 drugih a sad trenutno sa dekretom da svi članovi platforme moraju glasati za njeg ne može navući 10.000 glasova. Pričati ozbiljno o dometima političke partije i predsjednika iste kad uzmeš u obzir da u godinu dana nisu na organizaciji stranke ništa uradili sem što su navukli preletače iz drugih stranki protiv koji su nazivno je neozbiljno.
Koliko su jaki govori podatak da će podržati kandidate drugih stranaka - jer nemaju svoje, i izjave profe da je spreman koalirati sa SDA kadrovima - jer tobože nisu svi isti.
Mislim nije tema pa neću da ti je odvedem u stranu pogotovo jer ima tema Platforma za progres. Od mene su organizaciono i praktično i to besplatno dobili godinu dana mog života i iz prve ruke ti mogu reći da je to ubleha i skup uhljupa, ima nešto dječurlije koju jedino i možeš naložiti pričama koje profa priča.
Ko god je valjao a bilo ih je otišao je.
Sretno s protestima !
Dakle nije ispala kakva štela kod profe? E jebga, puno sreće drugi put :)

redhat

#107 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by redhat » 26/05/2020 12:10

512MB wrote:
26/05/2020 12:05
redhat wrote:
Dozer wrote:
Ako je tako, onda je profa sam sebi unaprijed iskopao politicki grob u BiH, a koji ce se zatrpati vec na opstim izborima 2022.
Profa je politički rahmetlija kome je dženaza otklanjana. Ja glasao za njeg uz navodno skoro 50.000 drugih a sad trenutno sa dekretom da svi članovi platforme moraju glasati za njeg ne može navući 10.000 glasova. Pričati ozbiljno o dometima političke partije i predsjednika iste kad uzmeš u obzir da u godinu dana nisu na organizaciji stranke ništa uradili sem što su navukli preletače iz drugih stranki protiv koji su nazivno je neozbiljno.
Koliko su jaki govori podatak da će podržati kandidate drugih stranaka - jer nemaju svoje, i izjave profe da je spreman koalirati sa SDA kadrovima - jer tobože nisu svi isti.
Mislim nije tema pa neću da ti je odvedem u stranu pogotovo jer ima tema Platforma za progres. Od mene su organizaciono i praktično i to besplatno dobili godinu dana mog života i iz prve ruke ti mogu reći da je to ubleha i skup uhljupa, ima nešto dječurlije koju jedino i možeš naložiti pričama koje profa priča.
Sretno s protestima !
Dakle nije ispala kakva štela kod profe? E jebga, puno sreće drugi put :)
Misliš štela za mene? :)
Ja ostvaren na svaki način, profa mi ne treba.

Kikibombona

#108 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Kikibombona » 26/05/2020 12:11

redhat wrote:
Dozer wrote:
Sretno s protestima !
Ti ovdje nastupas kao anonimus.

Da li je nemoguce iskljuciti opciju da nisi dobio poziciju na koju pretendiras i da si zato osvetoljubiv?

Meni se tako cini jer si bio godinu dana u Platformi. Meni bi bilo dovoljno 7 dana da provalim ublehase i neznalice nakon nagomilanog iskustva kroz sve ove godine zivota u BiH.

redhat

#109 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by redhat » 26/05/2020 12:15

Kikibombona wrote:
26/05/2020 12:11
redhat wrote:
Dozer wrote:
Sretno s protestima !
Ti ovdje nastupas kao anonimus.

Da li je nemoguce iskljuciti opciju da nisi dobio poziciju na koju pretendiras i da si zato osvetoljubiv?

Meni se tako cini jer si bio godinu dana u Platformi. Meni bi bilo dovoljno 7 dana da provalim ublehase i neznalice nakon nagomilanog iskustva kroz sve ove godine zivota u BiH.
Kiki druže ja sam ti rekao šta je kikibonbona - neukusan i presladak slatkiš koji je interesantan djeci do 5 godina, čim izgube mliječne zube izgube i interes.
Znači šta god misliš o meni misli, tvoje pravo ali nemaš potrebe da mi se obraćaš - nas dva smo druženje završili na temi platforme gdje si manje više ismijan od svakoga. S toga nema potreba da se brukaš na drugoj temi, možda ima koji lik da te nije upratio na temi platforme.

sumirprimus

#110 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by sumirprimus » 26/05/2020 12:20

nisam ja upratio, kiki druze sta si tamo valjo :D

apsidejzi

#111 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by apsidejzi » 26/05/2020 12:27

studiorum_tuzlaensis wrote:
26/05/2020 10:23
u subotu prolom oblaka... fijasko u najavi.
Ako bude fijasko to ce biti najmanje njegov fijasko a najvise narodni.

Point.

#112 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Point. » 26/05/2020 12:31

redhat wrote:
Dozer wrote:
Sretno s protestima !
Ja mislim jarane da si ti izvisio na neki način kod Profe, možda su ti obećali neku manju funkciju negdje a nisu ti je dali pa sad gnjevan, razumijem.

sumirprimus

#113 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by sumirprimus » 26/05/2020 12:35

varijanta 1. da je crveni sesir izvisio za poziciju, a
varijanta 2. da je iznutra uvidio o cemu se stvarno radi.
zvuci iskreno.

redhat

#114 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by redhat » 26/05/2020 12:35

Point. wrote:
26/05/2020 12:31
redhat wrote:
Dozer wrote:
Sretno s protestima !
Ja mislim jarane da si ti izvisio na neki način kod Profe, možda su ti obećali neku manju funkciju negdje a nisu ti je dali pa sad gnjevan, razumijem.
A šta su oni to mogli obećati? Hajde da zanemarimo da si bot i da trollaš - evo zagrist ću.
Šta je društvo jednog lica kojem je u godinu dana jedini uspjeh što su uspjeli dva parka u hrasnom očisititi od smeća, šta je takva jedna institucija mogla ikome pa i meni obećati?

:)

Dozer

#115 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Dozer » 26/05/2020 12:38

Ne vidim poentu etiketiranja bilo koga s kontra misljenjem... Sta je svrha toga, fakat...?
Mozda covjek ima malo bolji uvid u sve to oko ovog profe jer je bio u njegovoj blizini i zna sta i kako ovaj radi? Zasto se sve mora odmah docekivati na nekakav noz i obiljeziti etiketom?
Zasto se ne moze diskutovati na bazi argumenata?

Ja, iskreno, nemam pojma ko je profa zaista. I to sam jasno i napisao. NIsam ga istrazivao, a pozvao sam da svako ko ima validne argumente to i postavi. Ne samo meni ili radi mene, nego radi svakoga.

Ako je i on jos jedno kukavicje jaje SDA, OK. Nije problem.
Ono sto ja u svemu pozdravljam je ono sto sam i jasno napisao, a to su gradjanski protesti. Ako neko misli da su oni nepotrebni ovdje, onda...jbg... Takvom se automatski mogu nakalemiti neke etikete, zar ne? Od one da je stranacki poslusnik, preko uhljeba, do X drugih stvari.

Ali, to nije konstruktivan dijalog.

Point.

#116 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Point. » 26/05/2020 12:42

Znači, dođe lik van BiH, profesor, ostvaren, politički neopterećen bh nacionalnim pričama, fura samo ekonomija priču i on sad ne valja.

Zamisli priče, ma on je USA igrač, ma on je SDA igrač, ma on razjedinjuje ionako razjedinjenu opoziciju (grdne rane i opozicije), neće preći izborni prag, otima glasove Bećiroviću (jakog političara u pm), znači izmišlja se bukvalno sto i jedan razlog da se ne izađe na ulicu iz tople sečije i tastature.

Čitaš ove forumske revolucionare, to puno ideja, treba vako ne treba nako, rekao bi čovjek evo ih samo treba neko povesti i kad se pojavi neko ko bi poveo onda ide priča neka haje vi ja ću sjediti kući i izmišljati razloge. Ima li iko na zemaljskoj kugli da pojedinima valja?

Nije džaba ona narodna, narod ima vlast kakvu zaslužuje.

Kikibombona

#117 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Kikibombona » 26/05/2020 12:45

redhat wrote:
26/05/2020 12:15
Kiki druže ja sam ti rekao šta je kikibonbona - neukusan i presladak slatkiš koji je interesantan djeci do 5 godina, čim izgube mliječne zube izgube i interes.
Znači šta god misliš o meni misli, tvoje pravo ali nemaš potrebe da mi se obraćaš - nas dva smo druženje završili na temi platforme gdje si manje više ismijan od svakoga. S toga nema potreba da se brukaš na drugoj temi, možda ima koji lik da te nije upratio na temi platforme.
Predlazem da izadjes u javnost sa informacijama koje si prikupio i time pomognes drzavi i narodu da se odupru velikoj zavjeri. Ako su borci dali zivote i udove, sta kosta tebe da izadjes u javnost sa pismom, pod imenom i prezimenom!?? Nista, sitnica. Rekao bih cak obaveza. Imas informacije iz prve ruke. To bi ucinio svaki savjestan gradjanin osim ako nije jazavac.

...

Mada, ako ces iskreno, misljenja sam da to nije tvoj domet. Ti si igrac za male stvari a ocekivao si velike. Posto nisi mogao dobiti ulogu koju si ocekivao, Platformu si napustio uvrijedjen, pa se sada svetis na klix forumu... :( Jadno.

sumirprimus

#118 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by sumirprimus » 26/05/2020 12:45

naravno, zato narod i zasluzuje sve sto dobije u vidu ovih politicara. :thumbup:

sumirprimus

#119 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by sumirprimus » 26/05/2020 12:46

Kikibombona wrote:
26/05/2020 12:45
redhat wrote:
26/05/2020 12:15
Predlazem da izadjes u javnost sa informacijama koje si prikupio i time pomognes drzavi i narodu da se odupru velikoj zavjeri. Ako su borci dali zivote i udove, sta kosta tebe da izadjes u javnost sa pismom, pod imenom i prezimenom!?? Nista, sitnica. Rekao bih cak obaveza. Imas informacije iz prve ruke. To bi ucinio svaki savjestan gradjanin osim ako nije jazavac.

...

Mada, ako ces iskreno, misljenja sam da to nije tvoj domet. Ti si igrac za male stvari a ocekivao si velike. Posto nisi mogao dobiti ulogu koju si ocekivao, Platformu si napustio uvrijedjen, pa se sada svetis na klix forumu... :( Jadno.
:lol: kiki kiki :lol:

redhat

#120 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by redhat » 26/05/2020 12:51

Dozer wrote:
26/05/2020 12:38
Ne vidim poentu etiketiranja bilo koga s kontra misljenjem... Sta je svrha toga, fakat...?
Mozda covjek ima malo bolji uvid u sve to oko ovog profe jer je bio u njegovoj blizini i zna sta i kako ovaj radi? Zasto se sve mora odmah docekivati na nekakav noz i obiljeziti etiketom?
Zasto se ne moze diskutovati na bazi argumenata?

Ja, iskreno, nemam pojma ko je profa zaista. I to sam jasno i napisao. NIsam ga istrazivao, a pozvao sam da svako ko ima validne argumente to i postavi. Ne samo meni ili radi mene, nego radi svakoga.

Ako je i on jos jedno kukavicje jaje SDA, OK. Nije problem.
Ono sto ja u svemu pozdravljam je ono sto sam i jasno napisao, a to su gradjanski protesti. Ako neko misli da su oni nepotrebni ovdje, onda...jbg... Takvom se automatski mogu nakalemiti neke etikete, zar ne? Od one da je stranacki poslusnik, preko uhljeba, do X drugih stvari.

Ali, to nije konstruktivan dijalog.
Kultura dijaloga je nešto što opasno fali u ovoj zemlji, ali iz jednostavnog razloga - kultura dijaloga podrazumjeva kulturu, a to nama fali.
Sve mora biti na ličnoj osnovi, i neistomisljenika se treba poniziti i diskreditovati po mogućnosti ocrniti a pri tom ti koji to čine ne shvataju da toj svojoj političkoj opciji ne čine uslugu jer su spremni biti dežurni pljuvači. A čija je to politička škola tačno? Djeco to je kontraproduktivno ali nadoće u vožnji :)

Uzdravlje i još jednom podržavam proteste svake vrste
Last edited by redhat on 26/05/2020 12:52, edited 1 time in total.

Point.

#121 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Point. » 26/05/2020 12:52

redhat wrote:
26/05/2020 12:35
Point. wrote:
redhat wrote:

Sretno s protestima !
A šta su oni to mogli obećati? Hajde da zanemarimo da si bot i da trollaš - evo zagrist ću.
Šta je društvo jednog lica kojem je u godinu dana jedini uspjeh što su uspjeli dva parka u hrasnom očisititi od smeća, šta je takva jedna institucija mogla ikome pa i meni obećati?

Zašto sam bot, zato što napišem da mi zvučiš kao neko gnjevan koji je izvisio za neku obećanu poziciju, uslugu? Ono, mlad, poletan, tu se vrtiš oko profe, trudiš se biti primjetan i na oku a na kraju pozicija što si mjerkao ode drugome. Bez uvrede, ali čitajući par postova koje si napisao, tako mi djeluješ. A vidim da nisam jedini koji je to primjetio. Što naravno ne mora da znači da sam nužno u pravu. Ili da smo.

Za godinu dana ne možeš puno Bog zna promijeniti čak i u bolje organizovanim zemljama od BiH, eto krenuli su od parka, dva, sutra treće, prekosutra četvrto i tako to krene. Možda treba profi malo više vremena da skonta kako se ostaje na površini u ovoj bh političkoj bari, ne možeš baš u startu odjebati ideju jer nisu napravili revoluciju u 365 dana. Ja jednostavno ne vidim motiva da je Mirsad ičiji igrač.

512MB

#122 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by 512MB » 26/05/2020 12:53

I mene je jedna batre ocrnila da sam derpe, al tek kad sam joj dao nogu 😁

sumirprimus

#123 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by sumirprimus » 26/05/2020 12:54

al za poziciju lakse je otic odmah u sda nego se kockat sa hadzikadicem ?

redhat

#124 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by redhat » 26/05/2020 12:55

Point. wrote:
26/05/2020 12:52
redhat wrote:
26/05/2020 12:35
Point. wrote:

Zašto sam bot, zato što napišem da mi zvučiš kao neko gnjevan koji je izvisio za neku obećanu poziciju, uslugu? Ono, mlad, poletan, tu se vrtiš oko profe, trudiš se biti primjetan i na oku a na kraju pozicija što si mjerkao ode drugome. Bez uvrede, ali čitajući par postova koje si napisao, tako mi djeluješ. A vidim da nisam jedini koji je to primjetio. Što naravno ne mora da znači da sam nužno u pravu. Ili da smo.

Za godinu dana ne možeš puno Bog zna promijeniti čak i u bolje organizovanim zemljama od BiH, eto krenuli su od parka, dva, sutra treće, prekosutra četvrto i tako to krene. Možda treba profi malo više vremena da skonta kako se ostaje na površini u ovoj bh političkoj bari, ne možeš baš u startu odjebati ideju jer nisu napravili revoluciju u 365 dana. Ja jednostavno ne vidim motiva da je Mirsad ičiji igrač.
Prestao sam ti čitati posto na mlad i poletan......
Ako ti ja zvučim kao student volonter onda jbg.
Elem, nema potrebe da čovjeku miniramo temu a tema nisam ja. Vjerovao ili ne možeš imati svoje mišljenje koje je drugačije od mog i nema potreba da se jedan drugom dokazujemo a još manje hvatamo za vratove.

JThomas

#125 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by JThomas » 26/05/2020 12:57

a što ti nama ne bi rekao koje je to sda društvo i olakšao priču i dileme? prvom meni ovo djeluje kao njihova šema, ali ne znam konkretno.

Locked