PRODANE DUSE

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Santos

#1 PRODANE DUSE

Post by Santos » 16/11/2006 08:32

Dugo sam se dvoumio dali ovo da napisem al eto had reko mozda se neko i prepozna.Zivim u Holandiji vec 9 godina znaci tamo negdje 1997.Ovdje mi je stvarno dobro i imam sve zivotne uslove koje su potrebne jednom covjeku.Najvise sam otiso iz Bosne tj,iz Sarajeva jer sam izgubio poso bio ranjen i osto na samo 35KM primanja.Nije nikog bilo da me pogura tako da sam moro negdje ali to je moja privatna stvar.Sta me nervira i sto ovo pisem.Pisem radi nasih PICKETINA ovdje ne svih nedo bog nego pojedinih ali ima ih dosta koji svojoj djeci govore da u skoli ne govore da su iz BOSNE nego eto ako bas moraju nek kazu Croatia.Nista nemam protiv Croatie ali zasto se stide odakle su i kako mogu mislit da ce ih ovi drugacije gledat ako kazu tj, slazu odakle su.Dokurcilo mi vise da me moj sin pita kaze Tata pa zar ta i ta nije iz Bosne.Ja ko levat pa reko jest kako nije iz Zenice su.Kaze on nije juce na casu kazu da su iz Croatie.Nastavniok pita mog sina kako ti iz Bosne a oni iz Croatie a zna covjek da se ti gradovi tj,oba grada nalaze u Bosni.Dalje kad se sretnem stim supcima negdje u centru i na glas djeste sta ima znate kako odgovaraju .HEJ DJE SI TI AL GA NECUJES PA MORAS UHO DOBRO PRISLONIT.Da ga ko necuje da prica strani jezik jadan.Fuj mrzim prodane duse tj, PICKETINE prodane.Nije u pitanju patriotizam nego PRESERAVANJE.

bleka

Post by bleka » 16/11/2006 08:58

Pa ako su Hrvati to je standardno. Bosnjaci cisto sumnjam.
Bosnjaci puno vise lazu o mjestu stanovanja. Jednog frajera sam pitao u Autobusu odakle je kaze TZ, reko hajde de. KAd nakon nekog vremena u prici kaze ma jok ba iz Srebrenika, TZ fuj.
KAze mora uskoro izaci, kad zamoli vozaca u nakoj sumi da izade nigdje svjetla, reko koliko li mu treba helikopterom do kuce...
:roll:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 16/11/2006 09:27

Ivan Cankar: Zastidio se majke!

taxi_driver

Post by taxi_driver » 16/11/2006 09:33

PipiDugaDevetka wrote:Ivan Cankar: Zastidio se majke!

santos i ja sam u holandiji,iako sam tkz. hrvat,nikad nigdje nisam rekao da sam iz hrvatske.jebo ti tog covjeka koji se stidi svog porijekla i svoje drzave.
i ne kontam,ako vec kazu da su iz hrvatske,zar nije onda bolje reci da je iz slovenije.i ona je bila nekad ex-yu drzava.

[email protected]

Post by [email protected] » 16/11/2006 09:55

Sramota.... :x

Ponosan sam sto sam BOSANAC od majke Bosanke i oca Bosanca.....
Bilo gdje i bilo kada cu bit Bosanac, i niko, i nista drugo....

KRV MI JE BOSANSKA PONOS MI JE BOSANSKI
VOLIM TE BOSNO :bih:

mamica papucarka

#6 Re: PRODANE DUSE

Post by mamica papucarka » 16/11/2006 10:21

Santos wrote:Dugo sam se dvoumio dali ovo da napisem al eto had reko mozda se neko i prepozna.Zivim u Holandiji vec 9 godina znaci tamo negdje 1997.Ovdje mi je stvarno dobro i imam sve zivotne uslove koje su potrebne jednom covjeku.Najvise sam otiso iz Bosne tj,iz Sarajeva jer sam izgubio poso bio ranjen i osto na samo 35KM primanja.Nije nikog bilo da me pogura tako da sam moro negdje ali to je moja privatna stvar.Sta me nervira i sto ovo pisem.Pisem radi nasih PICKETINA ovdje ne svih nedo bog nego pojedinih ali ima ih dosta koji svojoj djeci govore da u skoli ne govore da su iz BOSNE nego eto ako bas moraju nek kazu Croatia.Nista nemam protiv Croatie ali zasto se stide odakle su i kako mogu mislit da ce ih ovi drugacije gledat ako kazu tj, slazu odakle su.Dokurcilo mi vise da me moj sin pita kaze Tata pa zar ta i ta nije iz Bosne.Ja ko levat pa reko jest kako nije iz Zenice su.Kaze on nije juce na casu kazu da su iz Croatie.Nastavniok pita mog sina kako ti iz Bosne a oni iz Croatie a zna covjek da se ti gradovi tj,oba grada nalaze u Bosni.Dalje kad se sretnem stim supcima negdje u centru i na glas djeste sta ima znate kako odgovaraju .HEJ DJE SI TI AL GA NECUJES PA MORAS UHO DOBRO PRISLONIT.Da ga ko necuje da prica strani jezik jadan.Fuj mrzim prodane duse tj, PICKETINE prodane.Nije u pitanju patriotizam nego PRESERAVANJE.

ima ih sto kazu da su iz Hrvatske zato sto ne priznaju BiH kao samostalnu drzavu :roll:
Ja sam sinoc imala jedan slican slucaj. Jedna zena na kursu njemackog, rece da je iz ex Jugoslavije, a inace je iz Sarajeva. Kao da je ex Jugoslavija drzava :D

A jedan tip iz Travnika mi je rekao da sam se garant u Bosni pokrivala, pa sad dosla kao u Austriju da se sad pravim pametna :D
A da ti ne pricam sta mi je govorio dok sam bila trudna. :x

bice_bice

Post by bice_bice » 16/11/2006 10:43

odavno se na nasmijah sam sa sobom ko jucer pri kupovini hljeba u prodavnici.. odma me je sljedeci dozivljaj podsjetio na TLN..

helem, mozda se neko sjeca scene u nadrealistama sa prodajom religija.. "jel ti frisak islam?" "ma jutros istovaren, gospodjo.. jos svjez" kad odjednom musterija za sinom: "amareeee, ne pod tramvaj.. ne diraj zenu.. Amareeee"

platim hljeb, krenem ka izlazu i zastanem na standu.. odjednom pored mene neko: Amareeeeeeee, ne tamo.. dijete krenulo prema liftu, ko dijete.. a ona njega ko malo po guzici, pa veli: ih habe sto puta rekla.. wenn (kad) mama sagen (reci) warten (cekati), onda warten.. (ne vodi pasce, nego je u kupovini sa djetetom svojim).. toliko o njenoj gramatici i poznavanju njenog - tog nekog - jezika..

a amar ni pet - ni sest , opet pobjeze.. i ja bih da ne razumijem sta mi mati kaze.. tako raja odgaja djecu svoju po toj dijaspori, sto je najzalosnije: vecina ih je..

ima nas svakakvih..

Santos

Post by Santos » 16/11/2006 10:48

Izvinite ali nisam naveo misliom sam nije potrebno.Ti ljudi nisu Hrvati nego Muslimani ali valjda da ih nebi u skoli gledali znate vec na sta mislim lazu da su iz Croatia. Kontaju a jebote pa nismo znali .Znas ako kazes Bosna ono ratovi folovi.Uzas.

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 16/11/2006 10:52

mene su neki dan pitali jel se rat u Bosni zavrsio :D

mislim, pitali su me stranci :oops:

taxi_driver

Post by taxi_driver » 16/11/2006 10:55

mamica 31 wrote:mene su neki dan pitali jel se rat u Bosni zavrsio :D

vecina pri upoznavanju pita jeli se dole ista smirilo.rekoh,jest jos poneka granata se cuje ali nije kao na pocetku.

bice_bice

Post by bice_bice » 16/11/2006 10:57

mamica 31 wrote:mene su neki dan pitali jel se rat u Bosni zavrsio :D

mog prijatelja stranca/zapadnjaka 93. godine na salteru Western Uniona pitali gdje se Sarajevo nalazi, dal' je to u evropi.. 93. godine..

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 16/11/2006 10:58

E moj Santos na kak-e si ti divanije naletio gore...

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 16/11/2006 11:00

Da se samo nadovezem na naslov teme u Bosanskom maniru...MOGU DA GA PUŠE... :D :lol: :lol: :lol:

Santos

Post by Santos » 16/11/2006 11:06

Opasne divanije moj haveru.Da vidis kad na godisnji krenu.Au.Sve nove markice se nabace Audi 4 a onda kad se tivra. Au potrosio sam 3.000 nista jeo nisam.Ma kakva Bosna supljak sve seljaci.Fuj.Imam ja svoju ekipu netrebaju meni divanije al eto reko nek se vidi zna cuje kakve prodane duse ima.Radi takvih nas dole pojedini nemogu.

debela

Post by debela » 16/11/2006 11:07

Santos wrote:Radi takvih nas dole pojedini nemogu.
ko prstom u govno :D

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 16/11/2006 11:08

Ma stipu. To su oni doajeni što su nam '93 slali fotke sa soframa što se prolamaju, pretpostavljam.

Reina

Post by Reina » 16/11/2006 11:09

ma to su samo njihovi kompleksi , oni i da su u Bosni oni bi nesto petljali i lagali jer su iskompleksirani , briga stranca jesi iz Hrvatske ili Bosne , ako kojim slucajem stranac i zna gdje je to , to je svakako za njega sve Balkan, a vecina ih i ne zna. Kaze meni rodica Danac je pita je li Bosna u Americi..... :D

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 16/11/2006 11:20

Mene jednom jedan amerikanac pitao "Je l Bosna blizu Jugoslavije" :lol: :lol: :lol: :lol:

[email protected]

Post by [email protected] » 16/11/2006 11:25

Sto bi reko nas veliki Bosanac, patriota Emir Hadzihafizbegovic

..."ma jebem ja nas"......

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 16/11/2006 11:27

Je l Emir veci bosnjak ili bosanac, bas me nesto zanima

[email protected]

Post by [email protected] » 16/11/2006 11:33

@Santos
Prst u uho i zivi zivot svoj. 8-) Ja sam se takvih davno odrekla i ne odvajam ni centa svog vrijednog vremena sa takvim ljudima.
Kako su se odrekli svog porijekla, svoje tradicije isto bi se sutra odrekli i holandskih "obicaja" da im se npr pruze bolje mogucnosti negdje drugo.
Ljudi koji ne vole svoje ne mogu cijeniti ni tudje.

Ja sam prije znala ulaziti u neke dublje diskusije sa takvim ljudima u nadi da ce shvatiti da su oni bosanci i da im je bosanski maternji jezik a ne norveski (gdje ne mogu sklopiti ni jedne recenice kako treba, zatim izgovor, ali to je druga prica), al` slabo to pije vode.
I takvi su vise obuzeti ko je kakvo auto nabavio, da li se novi mob. nabavio pred odlazak na odmor i sl. nego da razmisli pa da nabavi slikovnice ili kakvu knjigu za svoje dijete koje se ne moze sporazumjeti sa svojim rodjacima u Bosni.

Srecom pa nismo svi isti... :)

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 16/11/2006 11:39

Gdje god da je čovjek i bilo šta da radi ili ili taj isti čovjek se može roditi samo na jednom mjestu na svijetu koje se zove dom... nema tih mjesta mnogo, nema duplih mjesta rođenja , nema nema.... problem je što danas u ovom vremenu nije plus ako neko živi u BiH ,još ako sebe smatra Bosancem il Hercegovcem, danas moraš biti pripadnik jednog naroda, nemaš pravo biti ni Eskim il Mohikanac... problema ima više nego ih mi sa površine gledamo, naravno ja jesam lokal patriota i sebe smatram sarajlijom i Bosancem, nisam pripadnik niti jednog naroda... to sve govorim jer neki ljudi iz dijaspore su mi rekli da sve manje mogu da se poistovjete sa zemljom iz koje su protjerani-otjerani... nije da branim neke kloceve koji kriju zemlju porijekla... ali vjerujte to se sakriti ne može..... izbije na površinu kad tad.

Vrijeme je da se krene !!!!

P.S

Kod nas u Švedskoj... kad čujem izaspem se ili kad krenu zanositi akcentom kao da BiH nisu nikad vidjeli..... e to mene nervira.

reformator

Post by reformator » 16/11/2006 12:12

Jarane vrati se u Bosnu ako ti gore ne odgovara.I dijete će ti odrasti na ćevapima.

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 16/11/2006 12:25

reformator wrote:Jarane vrati se u Bosnu ako ti gore ne odgovara.I dijete će ti odrasti na ćevapima.
@reformator, nije problem u njemu i u tome gdje se on nalazi.Njemu je dobro sto se tice finansijskog aspekta ali koliko ja vidim ,covjek nije zaboravio svoje korijene...Kao sto to mnogi snjeBo znaju zaboravit!!! Kinez dodje u Ameriku i napravi svoju cetvrt, uzme najbolje od Amerike (profit) i doda malo orijentalnog i misticnog i "voila" eto para , srece, blagostanja a Americki domoroci su sretni jer imaju "Hallo Chinese Kitchen" , malo njihove kulture i obicaja...Kinezi su sretni sto imaju prilike za svoj trud da imaju malo "American Dream" pa da trud mogu i unovcit! Ali Kinu i tradiciju su ponijeli u srcu i prikazali je u Americi LIVE...Tako Italijani , Rusi, mnogi iz Africkih zemalja, Irske, Skotske, Izraela, Arapskih zemalja, Indije,Meksika...itd...itd... Niko se nije stidio svojih obicaja, tradicije i pripadnosti... Ali na zalost mnogi Bosanci i Hercegovci se stide svog porijekla!

ovo_malo_duse

Post by ovo_malo_duse » 16/11/2006 12:33

Ma burazeru ja volim kad sretnem takve a oni bi sve na svijetu dali da ne sretnu mene. :roll: :roll:
Ono ako ih skuzim u masi oma navalim "oooo jarane dzesi si sa mai" a on se zajampurio od neke muke i sve gleda imali neki poznat da ga ne prepozna ili da mi kako smugne ko biva nije me vidio.. :run: :run:
.Al nemoze pricepim ga i nepustam.. :D :D
I dok pokusava da me utisa ja mu spomenem Bosnu tako naglas nekoliko puta da se sav izaspe odmuke...I zuri ebote koliko zure....so Hadzija ispjeva "Niko nikud nejma otic a svi se nekud zure"

Post Reply