Problemi sa revizorima GRAS-a.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Ayhan

Problemi sa revizorima GRAS-a.

Post by Ayhan » 29/05/2011 15:32

Srdacan pozdrav svima. Mozda nije lijepo sto odmah otvaram temu posto sam tek registrovan, ali mislim da je neophodno.

Naime, situacija je sljedece.

Bio sam sa nekim prijateljima sinoc na Ilidzi, ali ovaj jedan nema studentske iskaznice, a ja imam. Tako da sam ja prvi prosao, a onda dao njemu (pred kamerom) svoju iskaznicu da se i on nekako progura. Medjutim, revizori su skontali da to nije njegova iskaznica i oduzeli su mu. Uprkos sto sam se sa njima ubjedjivao da mi vrate, oni nisu obracali paznju, nego su odmah trazili da im platim kaznu od 26,50 KM ili da dodjem u roku od 3 dana u remizu po kartu i da ponesem 26,50 KM. Ako ne dodjem u roku od 3 dana, kao tužiće me, poslace to na sud itd.
Malo sam se informisao o tome, i uglavnom svi kazu da od te tuzbe nema nista, nego da blefiraju da bih ja samo platio.
Ipak, na poledjini iskaznice pise moje ime i prezime, ulica stanovanja, na koji idem fakultet pa me zanima jel moguce da budu neke posljedice. Ako neko zna nesto vise, zamolio bih da mi to saopsti.
Hvala svima.

Eleonora

Re: Problemi sa revizorima GRAS-a.

Post by Eleonora » 29/05/2011 15:40

Pa zasto bi ti lezerno vratili kartu, i bez problema, kad si pocinio nesto sto se ne smije, i jos si i uhvacen u tome?!
Ne znam u cemu je problem...
Pitas : mozes li se izvuci, tj. da ne platis tih 26,50 KM?!
Pa kako onda mislis dobiti iskaznicu natrag?!

flyawayll

Post by flyawayll » 29/05/2011 15:48

Nemoj platiti djubradima, kada i oni postanu kulturniji i onda se pitaju sto ih neko prebije :-) :-)

Ayhan

Post by Ayhan » 29/05/2011 15:51

Eleonora wrote:Pa zasto bi ti lezerno vratili kartu, i bez problema, kad si pocinio nesto sto se ne smije, i jos si i uhvacen u tome?!

Ma ne treba mi iskaznica, sta ce mi... Ionako vazi jos do 15.juna samo.
Sljedeci put cu otici i pred kamerama ih provocirati, a oni nek tuzbu nabiju sebi na ljubavni misic.

Eleonora

Post by Eleonora » 29/05/2011 15:53

Ayhan wrote:
Eleonora wrote:Pa zasto bi ti lezerno vratili kartu, i bez problema, kad si pocinio nesto sto se ne smije, i jos si i uhvacen u tome?!

A izvini, kad smo kod iskaznice, koja ti je to iskaznica?!
Jesu to ove nove, ili ona stara od 50 KM?! Nije valjda da su je jos produzili?! :cry:

Pa ok. Neces iskaznicu. Neces da das pare.
E onda ti ostaje da se nadas da te nece zovnuti na sud. :D
Nema ti druge.

Ayhan

Post by Ayhan » 29/05/2011 15:54

flyawayll wrote:Nemoj platiti djubradima, kada i oni postanu kulturniji i onda se pitaju sto ih neko prebije :-) :-)

Nisam ni mislio, pa ljudi se zbadaju noževima na ulici svakodnevno, pucaju jedni na druge iz pistolja, pušaka, a mene da neko tuži zbog gluposti. :shock: :shock:

Ayhan

Post by Ayhan » 29/05/2011 15:55

Eleonora wrote:
Ayhan wrote:

A izvini, kad smo kod iskaznice, koja ti je to iskaznica?!
Jesu to ove nove, ili ona stara od 50 KM?! Nije valjda da su je jos produzili?! :cry:

Pa ok. Neces iskaznicu. Neces da das pare.
E onda ti ostaje da se nadas da te nece zovnuti na sud. :D
Nema ti druge.

Ma nove, produzili od 15.aprila do 15.juna, dvomjesecne.
I bas ti hvala sto se radujes tudjoj muci. :roll:

Sortis

Post by Sortis » 29/05/2011 15:58

Jest da su revizori mali milion puta bezobrazni, to je vec prezvakana tema, ali si pogrijesio :-) ...
Nisi mu trebao davati svoju iskaznicu, jer na Ilidzi ne mozes uci u tramvaj bez karte i to je gotova stvar i onda imaju jednokratnu kartu ili iskaznicu. Ne kontam u cemu je bio problem onda kupiti kartu od 1,60 KM kad znate kako stvari hodaju ;-)

ima´l_zime_Marinko

Post by ima´l_zime_Marinko » 29/05/2011 15:59

ma jeb´la te Ilidza :D
Halo sefe ,majstore :D kriv si, ako hoces iskaznicu nazad moras platiti ! nije sve ni do revizora, imao ti haver 3KM za pivo a nije za kartu ostavio ! e pa k graha ! go GRAS go :bih:

Eleonora

Post by Eleonora » 29/05/2011 16:00

Ayhan wrote:

:shock: :-)

Ja sam ti se prva javila na temu, i pokusala dati objektivan komentar, i ti kontas da se ja - radujem. :shock:
I ja ti mogu reci ko sto su ti ''svi'' rekli. Blefiraju i nece to zavrsiti na sudu. A isto tako...moze se desiti da zavrsi. Ko to zna?!
Mada iskreno mislim i nadam se, da ce ti biti ovo prvo.
Haj sretno. :wink:

Ayhan

Post by Ayhan » 29/05/2011 16:02

Sortis wrote:Jest da su revizori mali milion puta bezobrazni, to je vec prezvakana tema, ali si pogrijesio :-) ...
Nisi mu trebao davati svoju iskaznicu, jer na Ilidzi ne mozes uci u tramvaj bez karte i to je gotova stvar i onda imaju jednokratnu kartu ili iskaznicu. Ne kontam u cemu je bio problem onda kupiti kartu od 1,60 KM kad znate kako stvari hodaju ;-)

Ma bili smo u skripcu sa lovom, pa smo htjeli da se proguramo nekako, da ne idemo stanicu pjeske.
I karta je 1,80 KM, a ne 1,60 KM.

Znam da se na Ilidzi mora placati karta, ali sad onaj aparat ima, pa smo kontali da se mozemo progurat, a da ovi revizori ne skontaju, al jbg. Kreteni sandzacki oteli mu karticu iz ruke, i poslije nisu htjeli vratiti...

P.S. Svi me kude sto sam to radio, a niko mi ne govori imal ista od te tuzbe. Hocel me optuziti da sam pocinio genocid ili sta? :lol: :-)

ima´l_zime_Marinko

Post by ima´l_zime_Marinko » 29/05/2011 16:03

Ayhan wrote:
flyawayll wrote:Nemoj platiti djubradima, kada i oni postanu kulturniji i onda se pitaju sto ih neko prebije :-) :-)

Nisam ni mislio, pa ljudi se zbadaju noževima na ulici svakodnevno, pucaju jedni na druge iz pistolja, pušaka, a mene da neko tuži zbog gluposti. :shock: :shock:

od ovog se krece sefe, majstore prvo svercas raju po tramvaju ,onda sutra nekoga zbodes ili upucas :mrgreen: ! ja bih te na sud :D

Ayhan

Post by Ayhan » 29/05/2011 16:04

ima´l_zime_Marinko wrote: ma jeb´la te Ilidza :D
Halo sefe ,majstore :D kriv si, ako hoces iskaznicu nazad moras platiti ! nije sve ni do revizora, imao ti haver 3KM za pivo a nije za kartu ostavio ! e pa k graha ! go GRAS go :bih:

Ne konzumira alkohol, a normalno da je imao 2,50 KM za Coca-colu.
I ne treba mi iskaznica, koji ce mi qrac. Ionako istice za 15 dana.
Last edited by Ayhan on 29/05/2011 16:09, edited 2 times in total.

Ayhan

Post by Ayhan » 29/05/2011 16:04

ima´l_zime_Marinko wrote:
Ayhan wrote:

od ovog se krece sefe, majstore prvo svercas raju po tramvaju ,onda sutra nekoga zbodes ili upucas :mrgreen: ! ja bih te na sud :D

Hajde ba ne smaraj me sandzosu.

Ayhan

Post by Ayhan » 29/05/2011 16:05

Eleonora wrote:
Ayhan wrote:

:shock: :-)

Ja sam ti se prva javila na temu, i pokusala dati objektivan komentar, i ti kontas da se ja - radujem. :shock:
I ja ti mogu reci ko sto su ti ''svi'' rekli. Blefiraju i nece to zavrsiti na sudu. A isto tako...moze se desiti da zavrsi. Ko to zna?!
Mada iskreno mislim i nadam se, da ce ti biti ovo prvo.
Haj sretno. :wink:

Ok, hvala ti u tom slucaju. 8-) ;-) ;-)

ima´l_zime_Marinko

Post by ima´l_zime_Marinko » 29/05/2011 16:08

Cuj Sandzos ! jede li se to ?

medjutim

Post by medjutim » 29/05/2011 16:09

Problem sa revizorima GRAS-a? Ja ne kontam šta je ovdje problem s njima?
Jedini problem si napravio ti.
A ideja sa provokacijama daljnjim ti je super ,podržavam te,samo tako majstore!

Ayhan

Post by Ayhan » 29/05/2011 16:10

medjutim wrote:Problem sa revizorima GRAS-a? Ja ne kontam šta je ovdje problem s njima?

Problem je sto su strana gamad, odnosno sandzaklije smrdljive dosle u moju zemlju da terorisu finu gradsku raju.

Eleonora

Post by Eleonora » 29/05/2011 16:15

Ayhan wrote:
medjutim wrote:Problem sa revizorima GRAS-a? Ja ne kontam šta je ovdje problem s njima?

Problem je sto su strana gamad, odnosno sandzaklije smrdljive dosle u moju zemlju da terorisu finu gradsku raju.

Pa ne moras pojedine forumase vrijedjati i govoriti im da su Sandzosi. :-)

Ja znam da tebi sad ta cijela situacija iz tvoje perspektive zvuci nepravedno, ali kriv si.
Jer je zabranjeno falsifikovati karte, davati svoju drugome, i td.
Kakvi god da su ( a ja ne znam osobu u ovom gradu koja podnosi revizore?! ), oni moraju raditi svoj posao.
Nekada pretjeraju, nekulturni su, bezobrazni, i pojavom odvratni.
Ali u ovom slucaju su u pravu.

MrSejo38

Post by MrSejo38 » 29/05/2011 16:21

Vidio sam ja jednog sto je tako provociro revizore,pa zvali oni muriju i on je nesh opsovo njima e onda ne da su ga prebili :D jos ga u autu udarali drotovi pred publikom xD

ema_

Post by ema_ » 29/05/2011 16:25

Ne vjerujem da ćeš završiti na Sudu, ali bih voljela da ti se navale na leđa, čisto zato što si takav kakav si.

Više na vrh glave te prozivke čitavog naroda Sandžaka. :roll: Primitivno.

Eleonora

Post by Eleonora » 29/05/2011 16:34

Ayhan wrote:

Pa nemoj se onda i ti pretvoriti u neku drugu - gamad.
Ako sebe ubrajas u ''finu gradsku raju'', onda se tako i ponasaj.
Budi svjestan da si kriv, i da moras odgovarati.
Ne vrijedjaj druge bespotrebno i neosnovano.
I najvaznije, kupi kartu gdje treba, ponisti je, i nema problema.

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 29/05/2011 16:39

Ayhan wrote:Problem je sto su strana gamad, odnosno sandzaklije smrdljive dosle u moju zemlju da terorisu finu gradsku raju.

fgr placa svoju kaznu i ima kartu :x
nek haver plati kaznu zasto bi ti to radio?

Black swan

Post by Black swan » 29/05/2011 16:41

Image

medjutim

Post by medjutim » 29/05/2011 16:41

Buraz fina gradska raja kupe kartu i voze se u tramvaju,troli,autobusu bez problema.Nemoj mi samo reći nismo imali para i to,ja kad para nemam sjedim kući i gledam Discovery.
Ne branim ih i kao što neko reče znaju biti svakakvi i svašta sam se naslušao,ali totalno si u krivu u ovoj situaciji.
Ja koristim javna prevozna sredstva i nisam nikada imao problem,kupim kartu i ćao,taj što ti kažeš monstruozni revizor (pa još iz Sandžaka :roll: ) priđe,kaže :"Momak,može li karta na pregled" ja pokažem,on se zahvali i ja njemu se zahvalim i to je to.

Locked