Problem sa zubima

Sve o zdravlju...
Post Reply
roll_over

Problem sa zubima

Post by roll_over » 27/09/2011 16:30

Pozdrav dobri ljudi. Treba mi vasa pomoc oko problema koji me muci. Naime,vec dugo planiram da radim navlake na gornjoj vilici, po mom misljenju dovoljno bi bilo uraditi ih na 4-5 zuba da bi se vizualno stanje poboljsalo i dobilo na estetici cjelokupnog zubala. Zelio bih uraditi trajne navlake. Sad, koliko one imaju „rok“ trajanja ? Jer kroz razgovore s nekim kolegama na poslu shvatio sam da one traju vjecno,a koliko je ovo istinito i provjereno zaista ne bih znao,zato se i obracam Vama ovdje.
Bit cu iskren. Nemam naviku cestog pranja zubi,i to vec tako dugi niz godina. Alkohol nikada ne konzumiram,cigarete isto rijetko,najveci problem mi cine slatkisi koje stvarno znam jesti cesto ne razmisljajuci o posljedicama. Pretpostavljam da jednom kada bih uradio navlake da bih morao ucestiti pranje zubiju,i vjerujem da bih to radio prvih mjesec dana ali da bi se s vremenom to pretvorilo u jednom dnevno ili jednom u 2-3 dana. Dakle,moje pitanje iz svega ovoga je koliko je krucijalno pranje zubiju nakon sto je proces zavrsen ? Krucijalno sigurno jest,ali, koliko cesto si smijem davati „oduska“ po tom pitanju ?

Druga stvar koja me zanima jeste cijena. Imam za to pripremljenih 1000 km, i kao sto sam gore naveo radio bih 4-5,ali prije 5 zuba. Da li ce mi to biti dovoljno i da li prije samog zahvata svi oznaceni zubi za navlake moraju biti popravljeni ? Jer definitivno sam siguran da bi to trebalo raditi,kako na tim zubima tako i na ostalima. A na prednjem zubu gornje vilice ( ne bih znao da li je to jedinica ili sestica,nemojte mi zamjeriti potpuni sam laik oko svega ovoga ) sam imao operaciju prije par godina u Zenici,gdje sam imao cistu i koja mi je bila odstranjena busenjem kroz taj zub. E sad,da li je na tom zubu sigurno raditi ovakvo nesto ? I ima li to uopce ikakve veze sa cijelom pricom ?

I posljednje sto me zanima jeste koga biste mi u BiH preporucili i da li se to ovdje uopce isplati raditi. Nemojte me molim vas bombardirati sa stotinama imena raznih doktora, najbolje bi bilo kada bi mi se javio netko tko je to vec radio sa utiscima i dojmovima. Sve sugestije su dakako dobrodosle. Zelio bih ovo sto prije uraditi jer vec dugo to planiram a nikada,jer vec me cini nesigurnim u drustvu a pogotovo u zelji da ostvarim dublju vezu sa zenom.

Pozdrav,i hvala svima na prijedlozima i primjedbama.

vazi

Re: Problem sa zubima

Post by vazi » 27/09/2011 16:53

meni se cini da si previse pismen za nepranje zuba :D

ima tema "zubarska ordinacija", pokucaj, udji i sjedi u cekaonicu, sa'ce sestra :mrgreen:

roll_over

Post by roll_over » 27/09/2011 21:08

Hvala :)

Mozes mi nesto konkretnije odgovoriti, ili uputiti me na nekoga tko je imao ili ima isti problem ?

Mozda neki link na temu bi mi bio od koristi ?

...

miki27A

Post by miki27A » 27/09/2011 21:21

viewtopic.php?f=42&t=75053
Naziv teme je Virtuelna stomatoloska ordinacija, neke tri teme nize od tvoje drug...

roll_over wrote:Hvala :)

Mozes mi nesto konkretnije odgovoriti, ili uputiti me na nekoga tko je imao ili ima isti problem ?

Mozda neki link na temu bi mi bio od koristi ?

...

roll_over

Post by roll_over » 27/09/2011 21:25

Aha,super. A nista,onda cu samo kopirati svoj post tamo, hvala jos jednom.

Post Reply