Problem sa umrezavanjem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Qler

Problem sa umrezavanjem

Post by Qler » 04/08/2015 13:05

Dok su bile sedmice na sva tri racunara sve je radilo. Sada nakon update na desetku, u mrezi se vide racunari ali ne mogu pristupiti jedan drugome.. plus ni dijeljenje printera mi ne radi sto mi je pravo bitno. Javlja mi da imam homegroup na jednom racunaru ali isto kao da je ostao od sedmice taj homegroup i sada tom istom racunaru govori da se pridruzi njoj. A naravno sifre nemam...

Ima li iko ikakvu ideju kako da umrezim u kancelariji tri racunara, svi spojeno wifi-em na router, znaci nema kablova. Jedna mreza, na jednom racunaru printer.

Bilo kakvu ideju? Da li da brisem mrezne kartice na svim racunarima pa da ponovo snimam, sta god, frka mi je pravo.

Znaci: 3 racunara, 1 printer. Svi trebaju da se vide i da dijele taj jedan printer. Sad svaki racunar vidi ona druga dva u mrezi, ali nema pristupa niko nikome. Kako rijesiti problem :)

Benq

Re: Problem sa umrezavanjem

Post by Benq » 04/08/2015 13:13

Ako ti trazi pass za pristup racunarima , uradi slijedece :

Desni klik na start - control panel - Network and Sharing center - Change advanced sharing settings - klikni na strelicu pored "All networks" - klikni na "Turn off password protected sharing" (ovo treba uraditi na sva 3 racunara)

Qler

Post by Qler » 04/08/2015 13:45

Znas sta je bilo.. napravio se kao ghost homegroup... rjesenje je bilo da ugasim sve racunare, ostavim samo jedan koji nije problem, na njemu napravim novi homegroup kad vidi da nema te duhovne... i onda paliti jedan po jedan racunar i pristupati novoj homegroup sa novom sifrom. Sada se svi vide, priner je sherovan, sve je super... a da izvines jebem se dva sata oko ovoga. Nema sta nisam pokusavao...

Benq

Post by Benq » 04/08/2015 13:51

Sranje u boji :D . Uglavnom , ako neces da se zezas sa siframa , samo ugasis password protected sharing i to je to. Kod mene su dva racunara i laptop u stanu , jedno vrijeme ni windowsi nisu bili isti na svakom , ali kad se pass ugasi onda svak svakog moze i vidjet i pristupit (naravno vidi se samo ono sto se sharuje)

Qler

Post by Qler » 04/08/2015 13:57

Ma bilo je ugaseno, sve je bilo podeseno, ali taj ghost homegroup je pravio pizdarije. Sreca pa se nakon dva sata sjetih da probam bas ghost homegroup proguglati i vidim bruka problema sa time... i sad kada sam to rijesio sve proradilo. I sharing i sve... ma ove mreze mi nikad nisu bile jasne.. nije mi se desilo jednom da nemam pojma ni sta se pokvarilo, a ni sta sam napravio pa je proradila...

valjuga

Post by valjuga » 04/08/2015 14:59

Mreže su jako komplikovane,kod mene je sve žicom spojeno pa se nekad tako zblesa da ni ja ne znam ni šta sam pravio ni što nije radilo :)

Post Reply