Problem sa Opel Corsa-om

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1 Problem sa Opel Corsa-om

Post by Qler »

Imam problem sa corsom, jednostavno se gasi, u sred voznje! Samo se upali ona lampica (motor i na njemu munja :) ) valjda nesto za dovod goriva i ugasi se! Nema sanse da se upali, vergla, al ne pali! :? i tako jedno vrijeme nece i onda jednostavno proradi :?

Zna li ko ima li joj lijeka i koja je dijagnoza?! :? :? :? :roll: :-? :-?
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#2

Post by nineac »

Ako je novija vrlo lako može biti senzor na radilici koji je mana svih opeal, jer je dostupan raznim glodarima koji ga presjeku, ili jednostavno izgori od toplote motora. Servis neka ti spoje na dijagnostiku, ako je to koštat će to oko 100-150 km!
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#3

Post by whow »

Probaj prvo da zamjenis filter za gorivo .
zdravo_4
Posts: 3
Joined: 17/01/2005 14:09
Location: Čitluk

#4

Post by zdravo_4 »

E ovako, ja imam prijateljicu i imala je isti problem.
Kod nje je Corsa B 1.4
Ja isto imam corsu B 1.4 16v i nemam problema.
Njen problem je rjesio auto-električar evo broj: 039 711 671
(majstor se zove Mario). Njegov stari je to dugo radio u Njemačkoj a on je nastavio. To je u blizini Širokog Brijega i on je najbolji u Hercegovini za te probleme. Njmu čak voze auta i ovlašteni servisi npr Opel Pavlović u Čapljini i AC Boras Mostar.
Mehanic
Posts: 10
Joined: 10/01/2005 22:24
Location: Zivinice

#5

Post by Mehanic »

Ako je ta korsa ajnspric moglo bi da bude do ajnspric pumpe jer oona prekine dovod goriva i tako ugasi auto. e kad ti se to desi onda stavi kontakt i provjeri na zicama pumpe dali dolazi struja.. a ako ne dolazi onda je u pitanju relej koji regulise struju za pumpu. relej je tu negdje kod osiguraca. Takav problem sa mom drugu rijesio na opel omegi i tako je relej ponekd prekidao.
User avatar
Olympus C170
Posts: 432
Joined: 29/04/2008 00:23
Location: Sarajevo

#6 Re: Problem sa Opel Corsa-om

Post by Olympus C170 »

Znam da je tema stara,ali mozda buduceg korisnika opela spasi ova stranica;
http://opelmania.ba/forum/index.php?sid ... 246ed40ab1
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#7 Re: Problem sa Opel Corsa-om

Post by AmADin_gospo »

neče ga spasiti ako se ne registruje na forum, i ako nevoli šimnku ;)
Post Reply