Problem sa Golf 2 GTD interkuler

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
zilla_
Been thanked: 1 time

#1 Problem sa Golf 2 GTD interkuler

Post by zilla_ » 10/07/2011 13:58

Dakle, problem je sa radom motora... Motor radi nepravilno, trese se nenormalno i sve te vibracije se prenose na cijeli auto... Imam osjećaj isto kao da radi na 3 klipa... Čim se malo da gas otprilike preko 1500 obrtaja vibracije prestanu... Auto vuče sasvim normalno i u vožnji nemam problema...

Bio sam u Visokom kod onog bošiste, čovjek uradio pumpu, pogledao dizne i kaže da nije do toga... Pregledao sam i nosače motora i oni su ok...

Ja sumnjam na hidropodizače ili ventile jer se čuje zveckanje kad je na leru i nekad kad vozim na manjim obrtajima...

Zanima me jel neko od vas imao problem sa tim vibracijama motora i kako ih je riješio? Zanima me ako bi radio glavu motora (zamjena hidropodizača, ventila, gumica) koliko bi me to došlo love i koliko otprilike traže majstori za ovaj zahvat... Bio sam kod jednog i lik mi je tražio 200KM za ruke što je po meni previše...

Svaki savjet i preporuka su dobrodošli...

semasvema

#2 Re: Problem sa Golf 2 GTD interkuler

Post by semasvema » 11/07/2011 08:55

ne valja ti auto :)

zilla_

#3 Re: Problem sa Golf 2 GTD interkuler

Post by zilla_ » 11/07/2011 16:37

ajd prošetaj :x :x

Bakir1
Has thanked: 16 times
Been thanked: 189 times

#4 Re: Problem sa Golf 2 GTD interkuler

Post by Bakir1 » 11/07/2011 16:45

cuj golf se pokvario ne mogu da vjerujem :lol:
saku na stranu,ako kazes da nisu nosaci motora i da nisu dizne,moze biti da vuce negdje zrak tj da falsira.
gdje je temperatura motora,koliko brzo je nabija itd itd.
zufer je meni radio 3 motora od nule i prezadovoljan sam uradjenim,mislim da nemas potrebe da trazis drugog majstora,niko nece da se ufati glave motora na turbo dizelu za male pare to neka znas,200 maraka za ruke nije puno vjeruj mi.
bilo bi dobro da kada vec to radis izmjeris kompresiju,pa preventivno radi letece i lezece zamjenis ;-)

zilla_

#5 Re: Problem sa Golf 2 GTD interkuler

Post by zilla_ » 11/07/2011 17:03

Jbga Golf će ići pa taman da mu sve pocrka na motoru al ja ovo hoću da zamijenim jer nebi želio da mi strada motor zbog nekoliko sprženih ventila... Inače i vibracije se povećavaju sve više i više pa bolje da to sad sredim...

Znači preporučuješ mi da odem kod Zufera i da mi odradi to oko glave motora... Mijenjao bi ja i leteće, ležeće, karike i sve to al mislim da nema potrebe jer je motor u dobrom stanju... Jedino se čuju ti ventili što klepeću i motor ima nemiran rad...

Jbga bio sam kod Zufera radio mi boš pumpu i ako on kaže da nije problem do dizni onda sam pumpu i dizne prekrižio... Ostaje jedino glava motora ili motor... Motor nije 99% jer ne duva, ne troši ulje, vuče ko lud...

I nije mi uopće žao dat 200KM da se sredi glava motora al žao mi je dat 200KM za ruke majstora jer skidaće samo glavu a neće garantovat za odrađen posao...

Post Reply