Problem sa Fabiom
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
maradona198031
- Posts: 3
- Joined: 13/09/2011 20:56
#1 Problem sa Fabiom
Poštovana gospodo ! Odmah da vam kažem da sam neiskusan vozač i nadam se da ćete imati strpljenja sa mnom . Dakle , imam Škodu Fabiu 1.9 SDI 2001 g . , kupio sam je nedavno i dosad u nekoliko navrata primjetio sam sledeće : vozim otprilike četvrtom 60 km/h , naglo dodajem gas do kraja , auto lagano počinje da ubrzava da bi u jednom trenutku broj obrtaja naglo skočio ,skoči i kazaljka na obrtomjeru i auto promjeni zvuk , osjećaj otprilike kao kad auto prokliže , a auto i dalje nastavlja lagano da ubrzava , popuštam papučicu na gasu , ponovo lagano dodajem gas i auto ide sasvim normalno. Nadam se da ste me uspjeli razumjeti , kao i što se nadam da ovo šta se dešava nije do auta već do vozača 
- hakunfuc
- Posts: 956
- Joined: 26/08/2009 10:31
#2 Re: Problem sa Fabiom
Vjerovatno ti proklizuje lamela, pa imaš osjećaj kad dodaš gas da ti točkovi proklizuju kao na snijegu.
Kakva je situacija kad krećeš, da li ti kvačilo "hvata" visoko?
Kakva je situacija kad krećeš, da li ti kvačilo "hvata" visoko?
-
maradona198031
- Posts: 3
- Joined: 13/09/2011 20:56
#3 Re: Problem sa Fabiom
da , kvačilo je prilično visoko , ali kad krećem auto se ponaša normalno , probavao sam u brdu , čak sam i pod ručnom kretao sumnjajući na lamelu al nema šanse da prokliže i da mi se desi to što mi se dešava u vožnji 
- edin_r1
- Posts: 129
- Joined: 17/09/2010 20:29
- Location: Tuzla
#4 Re: Problem sa Fabiom
Ako ti je dobra rucna, zategni i ubaci u trecu. Pustaj lagano kvacilo, trebo bi se odmah ugasit ako je dobra lamela.
Kako se ponasa kad malo agresivnije vozis, npr kad startas sa semafora. Hoce li tada zavrtiti ''u prazno''. Ja sam na renou imo isti slucaj, znaci vozim nekih 50-60 kmh i stisnem gas, on zavrti u prazno i nakon par sekundi krene ko lud, kad lamela uhvati. Prijatelj imo dvojku gti sa istim simptomima.
Kako se ponasa kad malo agresivnije vozis, npr kad startas sa semafora. Hoce li tada zavrtiti ''u prazno''. Ja sam na renou imo isti slucaj, znaci vozim nekih 50-60 kmh i stisnem gas, on zavrti u prazno i nakon par sekundi krene ko lud, kad lamela uhvati. Prijatelj imo dvojku gti sa istim simptomima.
- Zvek
- Posts: 1494
- Joined: 16/10/2010 19:58
#5 Re: Problem sa Fabiom
Nije moguce da se to desava VW/Škodi to ti je neko upakovao Punta 1.3 JTD
Sala
Sala
- edin_r1
- Posts: 129
- Joined: 17/09/2010 20:29
- Location: Tuzla
#6 Re: Problem sa Fabiom
ima i togaZvek wrote:Nije moguce da se to desava VW/Škodi to ti je neko upakovao Punta 1.3 JTD![]()
Sala
-
maradona198031
- Posts: 3
- Joined: 13/09/2011 20:56
#7 Re: Problem sa Fabiom
Ljudi nije Punto dobro sam ga pregledao
al zato jeste lamela , ubacio u treću , povukao ručnu , pustio kvačilo , a on i dalje radi
hvala vam na savjetima , sad odoh da tražim majstora i da vidim koliko će to da me košta
al zato jeste lamela , ubacio u treću , povukao ručnu , pustio kvačilo , a on i dalje radi
hvala vam na savjetima , sad odoh da tražim majstora i da vidim koliko će to da me košta
-
frngla
- Posts: 3347
- Joined: 30/05/2009 14:29
- Location: Manila
