Problem sa Fabiom

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
maradona198031
Posts: 3
Joined: 13/09/2011 20:56

#1 Problem sa Fabiom

Post by maradona198031 »

Poštovana gospodo ! Odmah da vam kažem da sam neiskusan vozač i nadam se da ćete imati strpljenja sa mnom . Dakle , imam Škodu Fabiu 1.9 SDI 2001 g . , kupio sam je nedavno i dosad u nekoliko navrata primjetio sam sledeće : vozim otprilike četvrtom 60 km/h , naglo dodajem gas do kraja , auto lagano počinje da ubrzava da bi u jednom trenutku broj obrtaja naglo skočio ,skoči i kazaljka na obrtomjeru i auto promjeni zvuk , osjećaj otprilike kao kad auto prokliže , a auto i dalje nastavlja lagano da ubrzava , popuštam papučicu na gasu , ponovo lagano dodajem gas i auto ide sasvim normalno. Nadam se da ste me uspjeli razumjeti , kao i što se nadam da ovo šta se dešava nije do auta već do vozača :)
User avatar
hakunfuc
Posts: 956
Joined: 26/08/2009 10:31

#2 Re: Problem sa Fabiom

Post by hakunfuc »

Vjerovatno ti proklizuje lamela, pa imaš osjećaj kad dodaš gas da ti točkovi proklizuju kao na snijegu.
Kakva je situacija kad krećeš, da li ti kvačilo "hvata" visoko?
maradona198031
Posts: 3
Joined: 13/09/2011 20:56

#3 Re: Problem sa Fabiom

Post by maradona198031 »

da , kvačilo je prilično visoko , ali kad krećem auto se ponaša normalno , probavao sam u brdu , čak sam i pod ručnom kretao sumnjajući na lamelu al nema šanse da prokliže i da mi se desi to što mi se dešava u vožnji :?
User avatar
edin_r1
Posts: 129
Joined: 17/09/2010 20:29
Location: Tuzla

#4 Re: Problem sa Fabiom

Post by edin_r1 »

Ako ti je dobra rucna, zategni i ubaci u trecu. Pustaj lagano kvacilo, trebo bi se odmah ugasit ako je dobra lamela.
Kako se ponasa kad malo agresivnije vozis, npr kad startas sa semafora. Hoce li tada zavrtiti ''u prazno''. Ja sam na renou imo isti slucaj, znaci vozim nekih 50-60 kmh i stisnem gas, on zavrti u prazno i nakon par sekundi krene ko lud, kad lamela uhvati. Prijatelj imo dvojku gti sa istim simptomima.
User avatar
Zvek
Posts: 1494
Joined: 16/10/2010 19:58

#5 Re: Problem sa Fabiom

Post by Zvek »

Nije moguce da se to desava VW/Škodi to ti je neko upakovao Punta 1.3 JTD :mrgreen:

Sala :)
User avatar
edin_r1
Posts: 129
Joined: 17/09/2010 20:29
Location: Tuzla

#6 Re: Problem sa Fabiom

Post by edin_r1 »

Zvek wrote:Nije moguce da se to desava VW/Škodi to ti je neko upakovao Punta 1.3 JTD :mrgreen:

Sala :)
ima i toga :D
maradona198031
Posts: 3
Joined: 13/09/2011 20:56

#7 Re: Problem sa Fabiom

Post by maradona198031 »

Ljudi nije Punto dobro sam ga pregledao :D

al zato jeste lamela , ubacio u treću , povukao ručnu , pustio kvačilo , a on i dalje radi

hvala vam na savjetima , sad odoh da tražim majstora i da vidim koliko će to da me košta :sad:
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#8 Re: Problem sa Fabiom

Post by frngla »

http://www.asa-pss.ba/_images/img_servi ... _letak.jpg

u ovlastenom ce da te kosta 416,58 KM
Post Reply