Problem auto daljinski

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
somebody7
Posts: 15
Joined: 13/07/2010 23:02

#1 Problem auto daljinski

Post by somebody7 »

Ugradio sam daljnsko zakljucavanje na Mondeo 2008g i sad mi se pojavljuje problem da kad padne kisa, mogu otkljucati, ali ne mogu zakljcati na daljisnki..
tom prilikom sva 4 zmigavca reagiraju ali brave nece da se zatvore.
sto bi mogao biti problem, i tko bi mogao to uspjesno rješiti od mehanicara u Sarajevu?
hvala
tavustavus
Posts: 244
Joined: 08/04/2010 22:33

#2 Re: Problem auto daljinski

Post by tavustavus »

emir icindic na butmiru autoelektricar sigurno ce ti rijesiti problems lijeve strane kuca ima reklama odmah s pocetka butmira kuca ima zuti mostic...061 437 392 emir
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3 Re: Problem auto daljinski

Post by Qler »

Meni prvo nije jasno sto si ga ugradjivao? Nije moguce da nema fabricko?
edoze
Posts: 175
Joined: 05/09/2008 18:52
Location: Zenica

#4 Re: Problem auto daljinski

Post by edoze »

stede u fordu izgleda
nisam znao da u bilo koje auto,vise klase,novije od 2005 fabricki ne dolazi daljinac :roll:
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5 Re: Problem auto daljinski

Post by Qler »

Ma mondeo od 1998 ima daljinsko kao standaradnu opremu, a ne 2008.
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#6 Re: Problem auto daljinski

Post by metar_drva »

ne kontam kako ovaj iz 2008 nema daljinsko zaključavanje? e svašta...
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#7 Re: Problem auto daljinski

Post by HAVANA »

Nešta ovde ne štima :oops:

Image
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#8 Re: Problem auto daljinski

Post by nino90 »

HAVANA wrote:Nešta ovde ne štima :oops:

Image
fali daljinac XD
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#9 Re: Problem auto daljinski

Post by citroen »

Covjek je valjda ugradio 2008 godine daljinsko u mondeo koji je starije godiste,mozda prvu generaciju,a sad ne fercera...0vaj mondeo iz 2008 prica sa vozacem kad je dosadno a da nema obicni daljinac :D :D
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#10 Re: Problem auto daljinski

Post by metar_drva »

citroen wrote:Covjek je valjda ugradio 2008 godine daljinsko u mondeo koji je starije godiste,mozda prvu generaciju,a sad ne fercera...0vaj mondeo iz 2008 prica sa vozacem kad je dosadno a da nema obicni daljinac :D :D
aee, to ima smisla :D
edoze
Posts: 175
Joined: 05/09/2008 18:52
Location: Zenica

#11 Re: Problem auto daljinski

Post by edoze »

:D :D
ak je tako,onda provjeri mase,da ti gdje ne ulazi voda,oko tog sklopa i slicno :wink:
mozda voda smeta motoricu u vozacevim vratima,pa on ne odradi,a koliko se ja kuzim,on daje signal i ostalim motoricima da odrade :roll:
moze tu bit 100 zezancija,nista bez instrumenta :wink:
somebody7
Posts: 15
Joined: 13/07/2010 23:02

#12 Re: Problem auto daljinski

Post by somebody7 »

auto je 1999g,na originalnom kljucu je bio daljinski, ali kad sam ga kupio nije radio taj fabricki jer je mijenjan akumulator i kljuc je valjda bio kodirao se.
Ja sam ugradio 2008 novi daljinski i radio je sve do sad normalno,medjutim cim je malo vlazno il kisa padne, otkljucavanje radi normalno ali zakljucavanje nece,samo blicnu zmigavci ali brave nece pa moram sa suvozaceve strane da kljucem fizicki zakljucam,eto, to je mj problem
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#13 Re: Problem auto daljinski

Post by shlauf »

Velika razlika 1999 - 2008. godina. Mi svi kontali ovaj novi Mondeo kad ono ....

Aleee aleeeeeeeee :dance:
edoze
Posts: 175
Joined: 05/09/2008 18:52
Location: Zenica

#14 Re: Problem auto daljinski

Post by edoze »

ma tesko ce ti to neko tastaturom popravit,autoelektricaru nekom i et...vjerovatno ti negdje ulazi voda pa mu smeta
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15 Re: Problem auto daljinski

Post by Qler »

Ja imam mondea mk2 i slomljen mi je kljuc :) pa kad se vratim sa godinjeg odoh u hudiny da mi naprave novi, originalni. Ne bih da ugradjujem naknadno daljinsko jer ima onaj fabricki alarm.
Post Reply