Prljavi frizeraji, fitnes centri, teretane......

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
FFK as Lucy01

Prljavi frizeraji, fitnes centri, teretane......

Post by FFK as Lucy01 » 23/04/2007 16:27

Sanitarne inspekcije upale u frizerske i kozmetičke salone, teretane i fitnes centre

Sanitarna inspekcija Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo izvršivši kontrolu sanitarno-higijenskog stanja u 148 objekata za pružanje higijenske njege stanovništvu ustanovila je da su u 60 posto ovih, objekata uposleni radnici bez obavljenog obaveznog zdravstvenog pregleda na kliconoštvo, a da u 90 posto objekata nema adekvatnog dezinfekcionog sredstva za tekuću dezinfekciju podnih površina.

Pregledani su frizerski saloni za muškarce i žene, brijačnice, kozmetički saloni, saloni za pedikir i manikir, saloni za tetovažu i pirsing, te fitnes centri i teretane.

Sistematski je pregledano općesanitarno higijensko stanje svakog pojedinačnog objekta, prostorije, uređaji i oprema te uposleno osoblje. Izvršen je pregled obavezne dokumentacije, kontrola pregleda na kliconoštvo, a u sklopu nadzora kontrolirana je čistoća radnih površina i pribora za rad na prisustvo bakterija i gljivica.

Brisevi s ovih površina i pribora obrađeni su u laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo.

Također je registrirano da se u 80 posto objekata ne poštuje Zakon o ograničenoj upotrebi duhanskih prerađevina, u 50 posto objekata zatečeni su uposlenici bez odgovarajuće radne odjeće, a u pet posto objekata prostorije su neuvjetne zbog dotrajalog moleraja.

Na osnovu dobivenih nalaza mikrobiološke čistoće na bakterije i gljivice te utvrđenog sanitarno-higijenskog stanja na licu mjesta privremeno je zatvoreno pet objekata - SZR frizer "Lady", gdje niko od uposlenih nije imao obavljen pregled na kliconoštvo, SZR frizer "Figaro" zbog pozitivnog mikrobiološkog nalaza jer je na mašinici za šišanje izoliran staphilococcus aureus, SZR frizer "LB lobe bridge", gdje je također na mašinici za šišanje izoliran staphilococcus aureus, Samostalna zanatska pedikersko-manikirska radnja "Top-Nails", gdje je iz brisa turpije za nokte izoliran staphilococcus aureus te SZR frizer "Bellmir"zbog prisustva bakterije staphilococcus aureus na peškiru.

Nakon otklanjanja nedostataka objekti su ponovo pušteni u rad.

Prisustvo gljivice candida species registrirano je objektima "Babilon I", Frizer d.d. salon "Lotos", Frizerski salon "Semka", Frizerski salon "Riki studio" i SZR brijač "Memo".

U SZR ljepote "Estetika" brisom uzetim s kozmetičke spužve izolirana je escherihija coli.

Zbog neispravne deklaracije i isteklog roka sredstva za njegu i tretman lica i kose, ovi proizvodi stavljeni su van prometa u objektima SZR "Mahir", SZR "Almedina", SZR "Anais" i SZR "Amela".

Podnesene su 33 prekršajne prijave, 161 rješenje o otklanjanju nedostataka, privremeno je zatvoreno pet objekata do otklanjanja uočenih nedostataka, dok je upravnim rješenjem naređena edukacija iz oblasti sanitarne higijene u 311 slučajeva.

prleitihi

Re: Prljavi frizeraji, fitnes centri, teretane......

Post by prleitihi » 23/04/2007 18:03

Lucy01 wrote: brijač "Memo".

dobar je memo.. :D

moje frizerke nigdje.. :thumbup:

Bonnie-Clydova mala

Post by Bonnie-Clydova mala » 24/04/2007 21:47

Šta bi se tek naslo da inspekcija upadne i u privatne ljekarske ordinacije-ne smijem ni pomisliti. A mogli bi, nisu nikad....

Bumbar

Post by Bumbar » 24/04/2007 23:16

sad cu da pocnem tripovati kad krenem kozmeticarki :shock:

Hierarchia

Post by Hierarchia » 25/04/2007 00:09

Sjecam se one teme o trovanju hranom. Slicno stanje je, kao sto vidimo, i ovdje. I to je sad vijest - nakon toliko vremena te inspekcije se sjete malo obici takva mjesta.
Kao sto beskrupulozni vlasnici objekata stede na proizvodima, ne bi me cudilo ni da se svi ti uredjaji i oprema peru (ustvari samo prebrisu), kako se ne bi kupovali novi i trosili na svakog od musterija. :roll:
Posebno sam paranoicna u pogledu tih cesljeva, zato vjerovatno i izbjegavam frizera. :D O kozmeticaru da i ne govorim. Kojeg ce mi jos i to u zivotu. :?

danas

Post by danas » 25/04/2007 00:14

ma toga imas svuda :D ja recimo ni u ludilu ne bih otisla u gym :D :D mislim, jesam lijena ko gujca (i to je jedan razlog :D :D ) ali samo mi jos neke infekcije fale tamo da pokupim :roll: :-? sama pomisao da stanem na onu masinu na kojoj se neko znojio prije mene me navodi na povracanje :-?

a ovdje je najgora situacija mislim sa salonima... svako malo neko pokupi neke gljivice, infekcije i slicne uzase poslije manikira i pedikira... imam koleginicu koja je pokupila perut negdje u salonu (barem ona tako tvrdi, ne znam je li to zapravo moguce) i dan-danas kuka...

uhhh... :roll: :-?

Bumbar

Post by Bumbar » 25/04/2007 00:15

a ja taman kontala ici frizerki hahahahaha...

nista...idem kupiti svoje cetke :)...pa cu je zovnuti da dodje kod mene kuci :D ...necu nosati ti okolo :) :)

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 25/04/2007 00:49

Osim escherehije coli ove ostale bakterije su mi nepoznate. O čemu se radi, da li su opasne i kakve posljedice na zdravlje ljudi ostavljaju? :?

pitt

Post by pitt » 25/04/2007 00:51

danas wrote:ma toga imas svuda :D ja recimo ni u ludilu ne bih otisla u gym :D :D mislim, jesam lijena ko gujca (i to je jedan razlog :D :D ) ali samo mi jos neke infekcije fale tamo da pokupim :roll: :-? sama pomisao da stanem na onu masinu na kojoj se neko znojio prije mene me navodi na povracanje :-?

a ovdje je najgora situacija mislim sa salonima... svako malo neko pokupi neke gljivice, infekcije i slicne uzase poslije manikira i pedikira... imam koleginicu koja je pokupila perut negdje u salonu (barem ona tako tvrdi, ne znam je li to zapravo moguce) i dan-danas kuka...

kakvi su to gym po novoj engleskoj onda. :D:D Pa zar nije osnovna kultura da nakon sto zavrsis na spravi obrises sve dezifekcionim sredstvom. Isto tako cim dodjes obrises opet prije nego sto pocnes. :?

danas

Post by danas » 25/04/2007 00:56

pitt wrote:
danas wrote:ma toga imas svuda :D ja recimo ni u ludilu ne bih otisla u gym :D :D mislim, jesam lijena ko gujca (i to je jedan razlog :D :D ) ali samo mi jos neke infekcije fale tamo da pokupim :roll: :-? sama pomisao da stanem na onu masinu na kojoj se neko znojio prije mene me navodi na povracanje :-?

kakvi su to gym po novoj engleskoj onda. :D:D Pa zar nije osnovna kultura da nakon sto zavrsis na spravi obrises sve dezifekcionim sredstvom. Isto tako cim dodjes obrises opet prije nego sto pocnes. :?

pa naravno da obrises... al' meni dzaba to bolan :D samo kad pomislim -- neko se tu znojio :D :D :-? :-? :-? :-?

ugh... :roll:

drug_komesar

Post by drug_komesar » 25/04/2007 01:49

aj nek samo jos neko kaze prljavi rokeri
ima da go odma odvedem kod frizera
:D

patrius

Post by patrius » 25/04/2007 01:56

tooo,druze komesare!!!

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 25/04/2007 16:22

Gdje to ti bona ides :D ograisat ces :lol: :lol: znas kako Ameri kazu "you get what you paid for" :D
Kod moje frizerke cesljevi stoje u casi peroksida (nakog blagog), a fala Bogu, ovdje jedan poziv moze da zatvori kompletan biznis (ako je u pitanju nehigijena i sl.), posebno ako dospije u stampu i ode na los glas.

danas

Post by danas » 25/04/2007 16:25

Lucy01 wrote:

Gdje to ti bona ides :D ograisat ces :lol: :lol: znas kako Ameri kazu "you get what you paid for" :D
Kod moje frizerke cesljevi stoje u casi peroksida (nakog blagog), a fala Bogu, ovdje jedan poziv moze da zatvori kompletan biznis (ako je u pitanju nehigijena i sl.), posebno ako dospije u stampu i ode na los glas.

ja ne idem nigdje :D :D cekam jednom u 2 godine kad odem u postojbinu da se osisam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

shin

Re: Prljavi frizeraji, fitnes centri, teretane......

Post by shin » 25/04/2007 16:28

Lucy01 wrote:
Nakon otklanjanja nedostataka objekti su ponovo pušteni u rad.

Prisustvo gljivice candida species registrirano je objektima "Babilon I", Frizer d.d. salon "Lotos", Frizerski salon "Semka", Frizerski salon "Riki studio" i SZR brijač "Memo".

U SZR ljepote "Estetika" brisom uzetim s kozmetičke spužve izolirana je escherihija coli.

Zbog neispravne deklaracije i isteklog roka sredstva za njegu i tretman lica i kose, ovi proizvodi stavljeni su van prometa u objektima SZR "Mahir", SZR "Almedina", SZR "Anais" i SZR "Amela".

Ne bih usao kombinerke i brifer da zatrazim, kakvo sisanje gledaj imena :lol:

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 25/04/2007 16:29

danas wrote:
ja ne idem nigdje :D :D cekam jednom u 2 godine kad odem u postojbinu da se osisam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Da se sastanes sa plemenskim vijecem :lol: :lol:

danas

Post by danas » 25/04/2007 16:30

Lucy01 wrote:
danas wrote:

nista bez njihovog aprovala :lol: :lol: :lol:

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 25/04/2007 16:32

danas wrote:
Lucy01 wrote:
danas wrote:

Ako te apruvaju, jel' se osjecas relifirana :lol: i pustas li one plemenske krikove :lol: :lol: bihooooolddddd

danas

Post by danas » 25/04/2007 16:33

Lucy01 wrote:
danas wrote:
Lucy01 wrote:
danas wrote:

Ako te apruvaju, jel' se osjecas relifirana :lol: i pustas li one plemenske krikove :lol: :lol: bihooooolddddd

of kors :D :D a to vicu shoshoni a mi smo cheyeni :D :D mi imamo druge krikove :lol: :lol: :lol:

danas

Post by danas » 25/04/2007 16:44

InfraRedRidinghood wrote:Tako vam i treba kad idete kod frizera :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

nasa su se plemena makar malo civilizovala :D :D znamo za makaze :oops: :oops: :D :P

pitt

Post by pitt » 25/04/2007 17:09

InfraRedRidinghood wrote:Tako vam i treba kad idete kod frizera :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

pravo zborish....mudro zborish :D:D:D

tempora

Post by tempora » 25/04/2007 17:33

danas wrote:

nasa su se plemena makar malo civilizovala :D :D znamo za makaze :oops: :oops: :D :P

Jel to fakat ides kod Muratke na intimnu frizuru? :D :-) :lol: :D :oops:

danas

Post by danas » 25/04/2007 17:35

tempora wrote:
danas wrote:

bolje ti je da ne znas :D :D :oops:

tempora

Post by tempora » 25/04/2007 17:36

danas wrote:
tempora wrote:
danas wrote:

Jao sisli, vec ti vizualiziram ornamente. :D :lol:

danas

Post by danas » 25/04/2007 17:38

tempora wrote:
danas wrote:
tempora wrote:
danas wrote:

Jao sisli, vec ti vizualiziram ornamente. :D :lol:

plemenski dezen :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Post Reply