Priče sa putovanja..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#1 Priče sa putovanja..

Post by Kal El »

Događaji koji su vam ostali u sjećanju ili koje su vam ispričali vaši roditelji (a ne sjećate se) (ako ima slična tema ja se izvinjavam)



Počet cu..

Vraćali se mi sa mora (Sutomore-CG) sa komšijama srbima dok smo živjeli u Švici ,i taj komšija(Danko) je uvijek vozio brzo i uvijek je bio nekoliko km ispred nas,i sad stari upalio duga da vidi po onom mraku(provalija je bila blizu) i kad smo sišli na ravninu zaboravio je ugasiti duga..(u rs-u je to bilo)

Zaustavi nas policija zbog toga, i fino ga zamolili da ugasi duga,pa pita dokle idemo, kaže stari idemo do Gradačca ali izgubili smo komšije s kojim putujemo iz vida..

Kaže mu policajaca da ga nazove da vidi dokle su stigli pa da nas sačekaju,stari kaže ne radi mi nešto telefon,policajac njemu "daj da vidim" ,stari se zacrvenio dade mu telefon, policajac ga uključi kad dobrodošlica na telefonu "MERHABA" (ne pisano nego audio zvuk),policajac i kolega legi od smijeha,kaže mu šta si se prepao,nećemo ništa :)

I pošli mi ,staroj ispali kasete na pod i ona da ih podigne osjeti da vozi po makadamu, a ona starom "Gdje ćeš to?!" on joj odgovara "Pratim Danku"..
Lik vidio crveno auto i pratio ga a da ni pogleda je li corsa i koje su tablice sve do kuće od tog čovjeka :lol:

I vratimo se mi na glavnu i na pumpi vidimo Danku sa porodicom, skakuce i trese se, kaže "joj izvini,kontam hoću li se vratiti da vidim gdje ste,šta je bilo" lik srbin, strah ga po rs-u,kaže mojoj staroj "hajd ih ti pitaj" kad ne znamo gdje :lol:
User avatar
JaneEyre
Posts: 265
Joined: 20/02/2008 21:32

#2 Re: Priče sa putovanja..

Post by JaneEyre »

:thumbup: za temu :-D

meni pade na pamet kako sam sa rajom išla u budimpeštu slavit novu godinu, a išli iznajmljenim kombijem :D tu je bilo toliko zgoda u toku putovanja da više pamtim to putovanje s kombijem nego budimpeštu :D

prvo kombi je bio krš žešći kad smo stali na pumpi u semizovcu da točimo gorivo prognozirali nam da s kombijem nećemo stići ni do zenice a otišli od sarajeva do budimpešte i nazad :D

...pa kad nam je na granici na izlazu iz hrvatske carinik rekao: ma hmmm...suvozač je dobro pijan al i vozač mi je malo sumnjiv :D al nas je opet pustio preko granice :D

...pa onda kad smo po budimpešti kružili po gradu nismo imali GPS-a tj. imali al se nešto pokvario...pa samo vidiš kombi se zaustavlja i neko iz raje izlijeće iz kombija pred ljude i pita: du ju spik ingliš? du ju nou ver is rakoci strit? jednog smo momka tako zaustavili govorili mu da uđe u kombi da nam pokaže put, govorili mu: hop in! :lol: na šta se on okrenuo i počeo bježati glavom bez obzira :lol:

...pa kad nam je skoro nestalo goriva u povratku kad su svi u kombiju učili sve moguće sure koje su znali da se pojavi negdje neka pumpa...joj sreće kad smo naišli na pumpu kao da smo se ponovo rodili...

i bilo je tu još bruka zgoda ali da ne dužim...sada sa ove vremenske distance ne znam da li bih se usudila ići sa neispravnim vozilom u drugu zemlju:)
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#3 Re: Priče sa putovanja..

Post by Kinaski »

pratim
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4 Re: Priče sa putovanja..

Post by seoBIH »

:bih:
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#5 Re: Priče sa putovanja..

Post by Zokipfc »

Vazno da znamo da je drug Srbin :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6 Re: Priče sa putovanja..

Post by vjesticanametli »

JaneEyre wrote::thumbup: za temu :-D

meni pade na pamet kako sam sa rajom išla u budimpeštu slavit novu godinu, a išli iznajmljenim kombijem :D tu je bilo toliko zgoda u toku putovanja da više pamtim to putovanje s kombijem nego budimpeštu :D

prvo kombi je bio krš žešći kad smo stali na pumpi u semizovcu da točimo gorivo prognozirali nam da s kombijem nećemo stići ni do zenice a otišli od sarajeva do budimpešte i nazad :D

...pa kad nam je na granici na izlazu iz hrvatske carinik rekao: ma hmmm...suvozač je dobro pijan al i vozač mi je malo sumnjiv :D al nas je opet pustio preko granice :D

...pa onda kad smo po budimpešti kružili po gradu nismo imali GPS-a tj. imali al se nešto pokvario...pa samo vidiš kombi se zaustavlja i neko iz raje izlijeće iz kombija pred ljude i pita: du ju spik ingliš? du ju nou ver is rakoci strit? jednog smo momka tako zaustavili govorili mu da uđe u kombi da nam pokaže put, govorili mu: hop in! :lol: na šta se on okrenuo i počeo bježati glavom bez obzira :lol:

...pa kad nam je skoro nestalo goriva u povratku kad su svi u kombiju učili sve moguće sure koje su znali da se pojavi negdje neka pumpa...joj sreće kad smo naišli na pumpu kao da smo se ponovo rodili...

i bilo je tu još bruka zgoda ali da ne dužim...sada sa ove vremenske distance ne znam da li bih se usudila ići sa neispravnim vozilom u drugu zemlju:)
:D :lol: :lol: :lol: rejp frii :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#7 Re: Priče sa putovanja..

Post by Vitezanin »

Završili na putovanju u Ljubljani, nas 4, autobus se kvari nakon pola sata, dolazimo u Ljubljanu na minus minusa, upadamo u kafanu u kojoj cijeli dan svira naša muzika, napijamo se i trijenzimo 3 puta na dan, upadamo u najfensi diskoteku gdje kao nema krađa gdje su nas na kraju opljačkali, spavamo na željezničkoj stanici jer ima podno grijanje gdje dolazi policija i tjera nas, a mi nećemo jer je toplo....

Na kraju smo našli smještaj u nekom samostanu. Ne znam kako.

:D

8-)
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#8 Re: Priče sa putovanja..

Post by Butmiran »

.
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#9 Re: Priče sa putovanja..

Post by Zokipfc »

Vitezanin wrote:Završili na putovanju u Ljubljani, nas 4, autobus se kvari nakon pola sata, dolazimo u Ljubljanu na minus minusa, upadamo u kafanu u kojoj cijeli dan svira naša muzika, napijamo se i trijenzimo 3 puta na dan, upadamo u najfensi diskoteku gdje kao nema krađa gdje su nas na kraju opljačkali, spavamo na željezničkoj stanici jer ima podno grijanje gdje dolazi policija i tjera nas, a mi nećemo jer je toplo....

Na kraju smo našli smještaj u nekom samostanu. Ne znam kako.

:D

8-)
:thumbup: To su stvari koje nikada neces zaboraviti. Kad se sjetim lumpovanja po Budimpesti do 7 ujutro sa studentima iz Amerike, Brazila i onih domacih. Pa after do 12-1 do podne, uglavnom dok svako ne zaspe :mrgreen:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#10 Re: Priče sa putovanja..

Post by Vitezanin »

Zokipfc wrote:
Vitezanin wrote:Završili na putovanju u Ljubljani, nas 4, autobus se kvari nakon pola sata, dolazimo u Ljubljanu na minus minusa, upadamo u kafanu u kojoj cijeli dan svira naša muzika, napijamo se i trijenzimo 3 puta na dan, upadamo u najfensi diskoteku gdje kao nema krađa gdje su nas na kraju opljačkali, spavamo na željezničkoj stanici jer ima podno grijanje gdje dolazi policija i tjera nas, a mi nećemo jer je toplo....

Na kraju smo našli smještaj u nekom samostanu. Ne znam kako.

:D

8-)
:thumbup: To su stvari koje nikada neces zaboraviti. Kad se sjetim lumpovanja po Budimpesti do 7 ujutro sa studentima iz Amerike, Brazila i onih domacih. Pa after do 12-1 do podne, uglavnom dok svako ne zaspe :mrgreen:

Ovo putovanje na kojem sam ja bio (još su ovo samo detalji :D) mi je totalno promijenilo percepciju bitnosti spavanja odnosno nespavanja. Nakon ovoga sam naučio kako iskoristiti svaku priliku u gradu u koji tek dođem- bitno je vidjeti sve , ali bitnije je zapamtiti sočnije detalje poput gubljenja u gradu, snalaženja, spavanja po raznim lokacijama i upoznavanja najčudnijih ljudi na svijetu. Spavati se može i kod kuće.

:)
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#11 Re: Priče sa putovanja..

Post by Vitezanin »

JaneEyre wrote::thumbup: za temu :-D

meni pade na pamet kako sam sa rajom išla u budimpeštu slavit novu godinu, a išli iznajmljenim kombijem :D tu je bilo toliko zgoda u toku putovanja da više pamtim to putovanje s kombijem nego budimpeštu :D

prvo kombi je bio krš žešći kad smo stali na pumpi u semizovcu da točimo gorivo prognozirali nam da s kombijem nećemo stići ni do zenice a otišli od sarajeva do budimpešte i nazad :D

...pa kad nam je na granici na izlazu iz hrvatske carinik rekao: ma hmmm...suvozač je dobro pijan al i vozač mi je malo sumnjiv :D al nas je opet pustio preko granice :D

...pa onda kad smo po budimpešti kružili po gradu nismo imali GPS-a tj. imali al se nešto pokvario...pa samo vidiš kombi se zaustavlja i neko iz raje izlijeće iz kombija pred ljude i pita: du ju spik ingliš? du ju nou ver is rakoci strit? jednog smo momka tako zaustavili govorili mu da uđe u kombi da nam pokaže put, govorili mu: hop in! :lol: na šta se on okrenuo i počeo bježati glavom bez obzira :lol:

...pa kad nam je skoro nestalo goriva u povratku kad su svi u kombiju učili sve moguće sure koje su znali da se pojavi negdje neka pumpa...joj sreće kad smo naišli na pumpu kao da smo se ponovo rodili...

i bilo je tu još bruka zgoda ali da ne dužim...sada sa ove vremenske distance ne znam da li bih se usudila ići sa neispravnim vozilom u drugu zemlju:)


Hop in-hahahahahaha!!! Nije ni čudno da je pobjegao. :D

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#12 Re: Priče sa putovanja..

Post by Vitezanin »

Joj, evo sjetih se još jedne anegdote.

Ja na odmoru u Vancouveru, smještaj našao preko Couchsurfinga, spavam u odron kući, imam samo 100 dolara u džepu u gradu u kojem udisanje zraka košta 50 dolara... :D

Igrom slučaja upoznajem drugog C.surfera čiji je rođak neki glavni faker i menadžer po noćnim klubovima u Vancouveru i upadam džaba i zajebavam se cijelu noć po klubovima gdje fucking bogati ljudi čekaju u redu da uđu... :D 8)

A, evo još jedna: studiram, živim s pola kruha i pavlakom, prijavljujem se na seminare, poslove, prakse, sve redom i prime me da idem u Švicarsku, vele dobro si ti to napis'o, plaćamo sve. Ujutro vučem kofer s doslovno 10 maraka u džepu, gladan i žedan (ali sređen sa stilom :D) i ne mogu platiti taksi, kontam kud ja to idem, a navečer, isti dan, spavam u hotelu s 5 zvjezdica s pogledom na švicarske Alpe i idem avionom i pravim se da sam faking bogataš među bogataškim šminekerskim lafo facama :D. Život je čudo, svakodnevno smo na psiho ispitivanjima samih sebe. Ili preko trnja do zvijezda, čega već. Možemo to i tako nazvati.

:mrgreen:
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#13 Re: Priče sa putovanja..

Post by Zokipfc »

Vitezanin wrote:
Zokipfc wrote:
Vitezanin wrote:Završili na putovanju u Ljubljani, nas 4, autobus se kvari nakon pola sata, dolazimo u Ljubljanu na minus minusa, upadamo u kafanu u kojoj cijeli dan svira naša muzika, napijamo se i trijenzimo 3 puta na dan, upadamo u najfensi diskoteku gdje kao nema krađa gdje su nas na kraju opljačkali, spavamo na željezničkoj stanici jer ima podno grijanje gdje dolazi policija i tjera nas, a mi nećemo jer je toplo....

Na kraju smo našli smještaj u nekom samostanu. Ne znam kako.

:D

8-)
:thumbup: To su stvari koje nikada neces zaboraviti. Kad se sjetim lumpovanja po Budimpesti do 7 ujutro sa studentima iz Amerike, Brazila i onih domacih. Pa after do 12-1 do podne, uglavnom dok svako ne zaspe :mrgreen:

Ovo putovanje na kojem sam ja bio (još su ovo samo detalji :D) mi je totalno promijenilo percepciju bitnosti spavanja odnosno nespavanja. Nakon ovoga sam naučio kako iskoristiti svaku priliku u gradu u koji tek dođem- bitno je vidjeti sve , ali bitnije je zapamtiti sočnije detalje poput gubljenja u gradu, snalaženja, spavanja po raznim lokacijama i upoznavanja najčudnijih ljudi na svijetu. Spavati se može i kod kuće.

:)
Upravo to! Npr. ove godine sam sretnuo Francuza negdje u Hercegovini koji je PJESACIO kroz BiH. Poceo od Bihaca. Znaci nema stopanja, nema busom ili vozom ici... I lik spavao u satoru, kupao se po rijekama, pravio supu od biljaka koje je nasao po brdima, livadama... I to sa 21 godina. Starci mu imaju jak biznis u Africi a on se odrekao tog bogatstva zato sto je to smatrao nemoralno itd. I tako 'luta' vec godinu dana kroz Evropu. A kaze da mu se Bosna najvise svidja. Rekao mi je da ne jede meso ali sam ga uspio pocastiti na cevape :D

Ili Englezi na EXIT-u ove godine.... Koji su to ludjaci :lol: Bio neki lik, prve noci mu drugovi skinuli pola obrve dok je spavao. 3 Dana kasnije neko me tapse po ledjima: "Hey Zorro!" I ja se okrenem, kad to on, ali sad bez obrva :D I on nista, "I don't give a fuck." Pricali mi njegovi drugovi kako je bio u Budimpesti i da je dao 250 evra za dvije prostitutke za cijelu noc. On je tokom sexa(!?) bio toliko pijan i umoran da je zaspao, i lik se probudi sledeci dan... Madjarica naravno nema, a fali mu i preostalih 200 evra koji su mu bili novcaniku. :oops: Jos kasnije dodao prijatelja mog na fejsu (posto ja nemam fb) a na profilnoj slici on gol na krevetu a pored njega flasa votke, prazna naravno. Jos i slike sa psima lutalicama iz Novog Sada. Ma frajer i po :lol:

Ali sto je najbolje, tokom putovanja sretnes toliko finih ljudi koji su totalno neoptereceni religijom, nacijom i ostalim sranjima. Primjetio sam da skoro svi (mladi) ljudi koji putuju imaju veoma sirok pogled na svijet, sto mi je jako drago vidjeti :thumbup:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#14 Re: Priče sa putovanja..

Post by Vitezanin »


Upravo to! Npr. ove godine sam sretnuo Francuza negdje u Hercegovini koji je PJESACIO kroz BiH. Poceo od Bihaca. Znaci nema stopanja, nema busom ili vozom ici... I lik spavao u satoru, kupao se po rijekama, pravio supu od biljaka koje je nasao po brdima, livadama... I to sa 21 godina. Starci mu imaju jak biznis u Africi a on se odrekao tog bogatstva zato sto je to smatrao nemoralno itd. I tako 'luta' vec godinu dana kroz Evropu. A kaze da mu se Bosna najvise svidja. Rekao mi je da ne jede meso ali sam ga uspio pocastiti na cevape :D

Ili Englezi na EXIT-u ove godine.... Koji su to ludjaci :lol: Bio neki lik, prve noci mu drugovi skinuli pola obrve dok je spavao. 3 Dana kasnije neko me tapse po ledjima: "Hey Zorro!" I ja se okrenem, kad to on, ali sad bez obrva :D I on nista, "I don't give a fuck." Pricali mi njegovi drugovi kako je bio u Budimpesti i da je dao 250 evra za dvije prostitutke za cijelu noc. On je tokom sexa(!?) bio toliko pijan i umoran da je zaspao, i lik se probudi sledeci dan... Madjarica naravno nema, a fali mu i preostalih 200 evra koji su mu bili novcaniku. :oops: Jos kasnije dodao prijatelja mog na fejsu (posto ja nemam fb) a na profilnoj slici on gol na krevetu a pored njega flasa votke, prazna naravno. Jos i slike sa psima lutalicama iz Novog Sada. Ma frajer i po :lol:

Ali sto je najbolje, tokom putovanja sretnes toliko finih ljudi koji su totalno neoptereceni religijom, nacijom i ostalim sranjima. Primjetio sam da skoro svi (mladi) ljudi koji putuju imaju veoma sirok pogled na svijet, sto mi je jako drago vidjeti :thumbup:
[/quote]

Daaaaaa. Ja kad svojim poznanicima pričam o svojim iskustvima (ovim gore i drugim) samo me blijedo gledaju.

:D :D :D :D

A meni se čini da nas godinama i godinama ljudi previše štite i kad vidim šta rade stranci poput ovih iz tvog primjera pitam se po čemu će ljudi pamtiti , mislim, ovdje naši ovi mlađi, svoje godine.

Ali dobro. Moji su oguglali više da moje planove, avanture i tako to. :D

Ja sam također imao super iskustva s Talijanima npr koji su budale k'o i mi. :D

Ja sam samo jednom u životu naletio na osobu koja putuje, ali ono baš, a da je opterećena tim stvarima (onako, lik bio prilično rasista, a cijeli svijet obišao). Eto, osim njega, ostali su svi divni bili.

:) :)
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#15 Re: Priče sa putovanja..

Post by Pooll »

Jug Indije... prvi dan... izgubljen, tek stigao, zedan, nemam ni rupije... Vani haos - ko je bio, zna o cemu pricam... idem sa papiricem na kojem je adresa... niko ne zna... 10 sati ujutro, a vec hiljadu stepeni vani... i dalje pokazujem adresu, zaustavljam ljude, molim, kumim za uputu... nakon sat vremena, kad sam popiz*** i nesto rekao na nasem sam sebi, cujem glas 'gdje trebas sine...' pogleda papiric i objasni mi tipa ides druga desno, prva lijevo, do kraja pa opet lijevo... :D nasa neka teta, zivi tamo 30 godina... Zahvalim joj se, izgrlim je kao najrodjenijeg... :bih:
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#16 Re: Priče sa putovanja..

Post by Zokipfc »

Vitezanin wrote:

Upravo to! Npr. ove godine sam sretnuo Francuza negdje u Hercegovini koji je PJESACIO kroz BiH. Poceo od Bihaca. Znaci nema stopanja, nema busom ili vozom ici... I lik spavao u satoru, kupao se po rijekama, pravio supu od biljaka koje je nasao po brdima, livadama... I to sa 21 godina. Starci mu imaju jak biznis u Africi a on se odrekao tog bogatstva zato sto je to smatrao nemoralno itd. I tako 'luta' vec godinu dana kroz Evropu. A kaze da mu se Bosna najvise svidja. Rekao mi je da ne jede meso ali sam ga uspio pocastiti na cevape :D

Ili Englezi na EXIT-u ove godine.... Koji su to ludjaci :lol: Bio neki lik, prve noci mu drugovi skinuli pola obrve dok je spavao. 3 Dana kasnije neko me tapse po ledjima: "Hey Zorro!" I ja se okrenem, kad to on, ali sad bez obrva :D I on nista, "I don't give a fuck." Pricali mi njegovi drugovi kako je bio u Budimpesti i da je dao 250 evra za dvije prostitutke za cijelu noc. On je tokom sexa(!?) bio toliko pijan i umoran da je zaspao, i lik se probudi sledeci dan... Madjarica naravno nema, a fali mu i preostalih 200 evra koji su mu bili novcaniku. :oops: Jos kasnije dodao prijatelja mog na fejsu (posto ja nemam fb) a na profilnoj slici on gol na krevetu a pored njega flasa votke, prazna naravno. Jos i slike sa psima lutalicama iz Novog Sada. Ma frajer i po :lol:

Ali sto je najbolje, tokom putovanja sretnes toliko finih ljudi koji su totalno neoptereceni religijom, nacijom i ostalim sranjima. Primjetio sam da skoro svi (mladi) ljudi koji putuju imaju veoma sirok pogled na svijet, sto mi je jako drago vidjeti :thumbup:
Daaaaaa. Ja kad svojim poznanicima pričam o svojim iskustvima (ovim gore i drugim) samo me blijedo gledaju.

:D :D :D :D

A meni se čini da nas godinama i godinama ljudi previše štite i kad vidim šta rade stranci poput ovih iz tvog primjera pitam se po čemu će ljudi pamtiti , mislim, ovdje naši ovi mlađi, svoje godine.

Ali dobro. Moji su oguglali više da moje planove, avanture i tako to. :D

Ja sam također imao super iskustva s Talijanima npr koji su budale k'o i mi. :D

Ja sam samo jednom u životu naletio na osobu koja putuje, ali ono baš, a da je opterećena tim stvarima (onako, lik bio prilično rasista, a cijeli svijet obišao). Eto, osim njega, ostali su svi divni bili.

:) :)[/quote]

:thumbup:
Pooll wrote:Jug Indije... prvi dan... izgubljen, tek stigao, zedan, nemam ni rupije... Vani haos - ko je bio, zna o cemu pricam... idem sa papiricem na kojem je adresa... niko ne zna... 10 sati ujutro, a vec hiljadu stepeni vani... i dalje pokazujem adresu, zaustavljam ljude, molim, kumim za uputu... nakon sat vremena, kad sam popiz*** i nesto rekao na nasem sam sebi, cujem glas 'gdje trebas sine...' pogleda papiric i objasni mi tipa ides druga desno, prva lijevo, do kraja pa opet lijevo... :D nasa neka teta, zivi tamo 30 godina... Zahvalim joj se, izgrlim je kao najrodjenijeg... :bih:

A kako je teta dospijela do daleke Indije? :D
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#17 Re: Priče sa putovanja..

Post by Keiko »

Momak (sadasnji muz) i ja sjedimo u basti nekog restorancica u Hobartu (Tasmania) da rucamo. Stotine ljudi prolaze ulicom, uopste ne obracamo paznju na njih dok jedan nije zastao i prilazi nam. Ja gledam, faca mi poznata a ne mogu odmah da skontam ko je. Dodje do nas, pozdravi se i ja tek tad skontam da je clan istog sportskog kluba kao i mi, ovdje gdje zivimo. Vjerovatnoca susreta na bukvalno drugoj strani svijeta vjerovatno u promilima. Cesto se sretnemo ovdje 'kod kuce' i uvijek ljudima prepricavamo to anegdotu.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#18 Re: Priče sa putovanja..

Post by karanana »

sve je ovo fino krasno, hahaha....divne price......ali ima li ko kakvih prica kako je ziogu ili u slucaju forumashice bila zhenazgu?
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#19 Re: Priče sa putovanja..

Post by alkalna_baterija »

:D
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#20 Re: Priče sa putovanja..

Post by Vitezanin »

karanana wrote:sve je ovo fino krasno, hahaha....divne price......ali ima li ko kakvih prica kako je ziogu ili u slucaju forumashice bila zhenazgu?

Ovdje se striktno razdvaja privatni od javnog života...


:D :D :D :D
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#21 Re: Priče sa putovanja..

Post by Zokipfc »

karanana wrote:sve je ovo fino krasno, hahaha....divne price......ali ima li ko kakvih prica kako je ziogu ili u slucaju forumashice bila zhenazgu?
A sta tebe briga matori :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#22 Re: Priče sa putovanja..

Post by ExNihilo »

Zokipfc wrote:
Upravo to! Npr. ove godine sam sretnuo Francuza negdje u Hercegovini koji je PJESACIO kroz BiH. Poceo od Bihaca. Znaci nema stopanja, nema busom ili vozom ici... I lik spavao u satoru, kupao se po rijekama, pravio supu od biljaka koje je nasao po brdima, livadama... I to sa 21 godina. Starci mu imaju jak biznis u Africi a on se odrekao tog bogatstva zato sto je to smatrao nemoralno itd. I tako 'luta' vec godinu dana kroz Evropu. A kaze da mu se Bosna najvise svidja. Rekao mi je da ne jede meso ali sam ga uspio pocastiti na cevape :D

Ili Englezi na EXIT-u ove godine.... Koji su to ludjaci :lol: Bio neki lik, prve noci mu drugovi skinuli pola obrve dok je spavao. 3 Dana kasnije neko me tapse po ledjima: "Hey Zorro!" I ja se okrenem, kad to on, ali sad bez obrva :D I on nista, "I don't give a fuck." Pricali mi njegovi drugovi kako je bio u Budimpesti i da je dao 250 evra za dvije prostitutke za cijelu noc. On je tokom sexa(!?) bio toliko pijan i umoran da je zaspao, i lik se probudi sledeci dan... Madjarica naravno nema, a fali mu i preostalih 200 evra koji su mu bili novcaniku. :oops: Jos kasnije dodao prijatelja mog na fejsu (posto ja nemam fb) a na profilnoj slici on gol na krevetu a pored njega flasa votke, prazna naravno. Jos i slike sa psima lutalicama iz Novog Sada. Ma frajer i po :lol:

Ali sto je najbolje, tokom putovanja sretnes toliko finih ljudi koji su totalno neoptereceni religijom, nacijom i ostalim sranjima. Primjetio sam da skoro svi (mladi) ljudi koji putuju imaju veoma sirok pogled na svijet, sto mi je jako drago vidjeti :thumbup:

Image
User avatar
JaneEyre
Posts: 265
Joined: 20/02/2008 21:32

#23 Re: Priče sa putovanja..

Post by JaneEyre »

Vitezanin wrote:Joj, evo sjetih se još jedne anegdote.

Ja na odmoru u Vancouveru, smještaj našao preko Couchsurfinga, spavam u odron kući, imam samo 100 dolara u džepu u gradu u kojem udisanje zraka košta 50 dolara... :D

Igrom slučaja upoznajem drugog C.surfera čiji je rođak neki glavni faker i menadžer po noćnim klubovima u Vancouveru i upadam džaba i zajebavam se cijelu noć po klubovima gdje fucking bogati ljudi čekaju u redu da uđu... :D 8)

A, evo još jedna: studiram, živim s pola kruha i pavlakom, prijavljujem se na seminare, poslove, prakse, sve redom i prime me da idem u Švicarsku, vele dobro si ti to napis'o, plaćamo sve. Ujutro vučem kofer s doslovno 10 maraka u džepu, gladan i žedan (ali sređen sa stilom :D) i ne mogu platiti taksi, kontam kud ja to idem, a navečer, isti dan, spavam u hotelu s 5 zvjezdica s pogledom na švicarske Alpe i idem avionom i pravim se da sam faking bogataš među bogataškim šminekerskim lafo facama :D. Život je čudo, svakodnevno smo na psiho ispitivanjima samih sebe. Ili preko trnja do zvijezda, čega već. Možemo to i tako nazvati.

sreća prati hrabre :thumbup:

:mrgreen:
User avatar
JaneEyre
Posts: 265
Joined: 20/02/2008 21:32

#24 Re: Priče sa putovanja..

Post by JaneEyre »

Pooll wrote:Jug Indije... prvi dan... izgubljen, tek stigao, zedan, nemam ni rupije... Vani haos - ko je bio, zna o cemu pricam... idem sa papiricem na kojem je adresa... niko ne zna... 10 sati ujutro, a vec hiljadu stepeni vani... i dalje pokazujem adresu, zaustavljam ljude, molim, kumim za uputu... nakon sat vremena, kad sam popiz*** i nesto rekao na nasem sam sebi, cujem glas 'gdje trebas sine...' pogleda papiric i objasni mi tipa ides druga desno, prva lijevo, do kraja pa opet lijevo... :D nasa neka teta, zivi tamo 30 godina... Zahvalim joj se, izgrlim je kao najrodjenijeg... :bih:
bilo kuda balkanci svuda :D
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#25 Re: Priče sa putovanja..

Post by Pooll »

Pooll wrote:Jug Indije... prvi dan... izgubljen, tek stigao, zedan, nemam ni rupije... Vani haos - ko je bio, zna o cemu pricam... idem sa papiricem na kojem je adresa... niko ne zna... 10 sati ujutro, a vec hiljadu stepeni vani... i dalje pokazujem adresu, zaustavljam ljude, molim, kumim za uputu... nakon sat vremena, kad sam popiz*** i nesto rekao na nasem sam sebi, cujem glas 'gdje trebas sine...' pogleda papiric i objasni mi tipa ides druga desno, prva lijevo, do kraja pa opet lijevo... :D nasa neka teta, zivi tamo 30 godina... Zahvalim joj se, izgrlim je kao najrodjenijeg... :bih:

A kako je teta dospijela do daleke Indije? :D[/quote]

Nisam je pitao :D Ima nasih tamo, sjecam se da se jedna cura iz Visokog udala u Indiju :D
JaneEyre wrote:
Pooll wrote:Jug Indije... prvi dan... izgubljen, tek stigao, zedan, nemam ni rupije... Vani haos - ko je bio, zna o cemu pricam... idem sa papiricem na kojem je adresa... niko ne zna... 10 sati ujutro, a vec hiljadu stepeni vani... i dalje pokazujem adresu, zaustavljam ljude, molim, kumim za uputu... nakon sat vremena, kad sam popiz*** i nesto rekao na nasem sam sebi, cujem glas 'gdje trebas sine...' pogleda papiric i objasni mi tipa ides druga desno, prva lijevo, do kraja pa opet lijevo... :D nasa neka teta, zivi tamo 30 godina... Zahvalim joj se, izgrlim je kao najrodjenijeg... :bih:
bilo kuda balkanci svuda :D
Tako nekako :D
Post Reply