prevod sa "naseg" na "nashki"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
nina_83
Posts: 46
Joined: 14/05/2007 21:28

#1 prevod sa "naseg" na "nashki"

Post by nina_83 »

Hitno moram da saznam, a oprosticete mi sto ne znam, zensko sam, ne kontam se u ovo nikako :D

Dakle, da li je tokarenje i metalostrugarstvo - jedno te isto? Jesu li to jbn sinonimi ili su totalno dva razlicita pojma ?

kad kazem HITNO, mislim na to da su sitni sati, a ja pisem seminarski, pa ako neko zna...Image
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#2

Post by Ergot »

Tokarenje je obrada metala na tokarskom stroju, a metalostrugarstvo grana masinstva. Neka me neko ispravi ako grijesim, nisam iz te struke.
nina_83
Posts: 46
Joined: 14/05/2007 21:28

#3

Post by nina_83 »

Ergot wrote:Tokarenje je obrada metala na tokarskom stroju, a metalostrugarstvo grana masinstva. Neka me neko ispravi ako grijesim, nisam iz te struke.

Moguce da si u pravu, nadjoh zilion linkova o tokarenju i nula linkova o metalostrugarstvu i nemam pojma sta cu sad :? Zna li neko, koji su sinonimi za metalostrugarstvo :D ?
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#4

Post by forUMASH »

....probaj metaloglodarstvo.... :D






ps- ja bih rekao da je tokarenje samo jedna od tehnika obrade metala koje podpadaju pod metalostrugarstvo...
nina_83
Posts: 46
Joined: 14/05/2007 21:28

#5

Post by nina_83 »

forUMASH wrote:....probaj metaloglodarstvo.... :D
pa, gora sam ja, sto sam te poslusala...Image

forUMASH wrote:ps- ja bih rekao da je tokarenje samo jedna od tehnika obrade metala koje podpadaju pod metalostrugarstvo...
hvala za ideju, probala - tehnike obrade metala - i google ses milovao na 10 stranica, mora biti da ima nesto vezano za onu temu gore, dabogdaSeNePonovilaNikom :x
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#6

Post by prleitihi »

nije moguće da nema niti jednog budnog tokara ili metalostrugara u 3 ujutro?!.. :shock::shock::D ..ostaju ti jedina šansa ovi preko bare..zbog vremenske razlike..iako..sumnjam da ga ti od posla imaju kad surfati.. :D:D:D

sinonimi nisu garant.. :-) ..a mislim da je ergot dao tačan odgovor! :oops:
nina_83
Posts: 46
Joined: 14/05/2007 21:28

#7

Post by nina_83 »

Hvala vam u svakom slucaju.. :sad:

P.S. ako se pojavi neki metalostrugar, koji pati od insomnie, lijepo bih ga zamolila da mi ostavi neku definiciju.. :D
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#8 Re: prevod sa "naseg" na "nashki"

Post by kekec »

nina_83 wrote:Hitno moram da saznam, a oprosticete mi sto ne znam, zensko sam, ne kontam se u ovo nikako :D
Dakle, da li je tokarenje i metalostrugarstvo - jedno te isto? Jesu li to jbn sinonimi ili su totalno dva razlicita pojma ?
kad kazem HITNO, mislim na to da su sitni sati, a ja pisem seminarski, pa ako neko zna...Image
Tokar ili strugar- radnik koji vrsi obradu materijala na strugu.
Glodac- radnik na glodalici, brusac na brusilici, livac, zavarivac...
Metalostrugar- zanimanje, a radnik ( VKV majstor) metalostrugar
moze raditi gore navedene poslove.
Post Reply