Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

hopi
Been thanked: 7 times

Re: Prevaranti na PIK-u

Post by hopi » 30/09/2019 22:42

nisu prevaranti ali eto

stavio ja da poklanjam ormar na pik, smeta mi izbacujem iz stana. I relativno fin ormar, korišten ali ispravan pristojno stanje, vrata ne odpadaju, ima vješalicu, nije vellik nije malen, lako se rastavi.
javio se neko za 3 minute, kažem gjde se nalazi kao doći će dobro, u međuvremenu još jedno 5 poruka, ja napišem javio mi se neko već prvi pa da ispoštujemo red itd.
Sutra se taj ne javlja, dobro šta ću mu ja, od tih poslije poruka vidim jedan se javio moli za omar. Njemu napišem, hoćeš li ormar i dalje, kaže hoću, reko dobro dođi tu po njega i lik se više nije javio. Prođe i tu dan u prepisci. U međuvremenu još poruka za ormar.
Vidim neka žena pisala kuka treba joj za dječiju sobu, reko hoćete li još uvijek ormar, kaže može hoće, da dogovori prevoz. Haj dobro, dogovori prevoz (a treba joj koji sat da odgovori na poruku), u međuvremenu lik zove, ja sam tu s kombijem mogu li doći po ormar za sat dva, joj reko izvinite žena zvala neka trebao bi joj baš ormar, a lik kaže kroz sat dva ga može pokupiti polije baš i ne, pa kaže ako bude dobro ako ne nema veze. Ja kontam u sebi, možda lik hoće da ga preproda (što se mene ne tiče nek s njim radi šta hoće) ali bi radije dao ormar nekome kome stvarno treba i nema.
Na kraju ni ta žena nije došla niti se javila više, i prolšo vrijeme, ja morao isprazniti stan, i šta ću, rastavio i izlupao ormar i u smeće.
Znači par dana je stajao ormar, ja sam dobio jedno 15 poruka, i možda bi fakat neko od tih 15 ljudi i uzeo ormar, ali prođe vrijeme u dopisivanju i natezanju, ljudi koji ne znam ni ja šta hoće bezveze, kažu hoće ormar, pa čekaj da se jave pa se ne jave, na kraju sam trebao tome što je nazvao reći dođi po ormar i nosi ga a ne dopisivati se i natezati.

burekodsira
Has thanked: 5 times

Post by burekodsira » 01/10/2019 16:41

kad poklanjaš lijepo napišeš u oglas adresu i vrijeme kad se može doći po stvar... i ko prvi dođe nek nosi, nema dogovaranja. tako sam i ja i prestao se zajebavati sa besposličarima

hopi

Post by hopi » 02/10/2019 10:17

u pravu si, naučio lekciju. Ali mislim svijeta, što se javljaš i kažeš da ćeš doći po nešto i onda otežeš i ništa. Nekome je fakat mogao taj ormar poslužiti, ali jbg.

Qoom

Post by Qoom » 02/10/2019 10:24

Ja poklanjao svojevremeno komad namještaja, zove čovjek kaže možeš li prebaciti do mog stana, od tada ništa ne poklanjam, obično ode bez natezanja za simboličnih 10-20 KM

VladaFBiH
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Post by VladaFBiH » 02/10/2019 14:57

Qoom wrote:Ja poklanjao svojevremeno komad namještaja, zove čovjek kaže možeš li prebaciti do mog stana, od tada ništa ne poklanjam, obično ode bez natezanja za simboličnih 10-20 KM
fakat, ja sam svojevremeno poklanjao media player i najbliže što sam došao poklonu je bilo - ako možeš da mi pošalješ brzom poštom ili da mi doneseš jer se meni ne isplati dolaziti po to na drugi kraj grada

sarajevo-x.com
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post by sarajevo-x.com » 03/10/2019 14:13

Trebali ste im i cenera za kafu dati da imaju za sutra

drug_profi
Has thanked: 47 times
Been thanked: 152 times

Post by drug_profi » 03/10/2019 15:04

Nista ne poklanjaj. Stavi realnu cijenu uz manji popust i zvace te samo onaj kome treba. I onda lijepo iz te cijene izbijes prevoz, kazes castim.
Budes hadzija, rjesis se nepotrebnih stvari koje bi bacio, i zaradis za rostilj.

Ja sam kroz vrijeme isto tako poklanjao kauce, televizore... jok. jebada. Stavio za kauc cijenu 150 maraka i reko gratis je klub sto uz kauc (isto kontao da ga bacim). Dosli ljudi u roku 4 sata i odnijeli, ja im cvaju ostavio da plate kombi.
Isto tako imao dva trokrilan i jedan dvokrilni siber ormar. Htio izbaciti da pravim tu ugradbeni od stropa do poda (tzv americki), stavi cijenu 50+50+30 Dosao lola za stoju sve odvukao.
TV CRT panasonik, poklanjao nista niko ni poruke. Stavio 50 maraka eto lika sa tuaregom i odnese ga.
Gume htio baciti, reko hajd da vidim... stavio 120 KM 4x Michelin energy saver 6 godina stare. otisle za 80.

Nista ne poklanjaj, odam misle da ih nesto hoces zajebat....

vjesticanametli
Has thanked: 79 times
Been thanked: 23 times

Post by vjesticanametli » 03/10/2019 17:18

:lol: definitvno :mrgreen:

i agree
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post by i agree » 03/10/2019 18:00

hopi wrote:nisu prevaranti ali eto

stavio ja da poklanjam ormar na pik, smeta mi izbacujem iz stana. I relativno fin ormar, korišten ali ispravan pristojno stanje, vrata ne odpadaju, ima vješalicu, nije vellik nije malen, lako se rastavi.
javio se neko za 3 minute, kažem gjde se nalazi kao doći će dobro, u međuvremenu još jedno 5 poruka, ja napišem javio mi se neko već prvi pa da ispoštujemo red itd.
Sutra se taj ne javlja, dobro šta ću mu ja, od tih poslije poruka vidim jedan se javio moli za omar. Njemu napišem, hoćeš li ormar i dalje, kaže hoću, reko dobro dođi tu po njega i lik se više nije javio. Prođe i tu dan u prepisci. U međuvremenu još poruka za ormar.
Vidim neka žena pisala kuka treba joj za dječiju sobu, reko hoćete li još uvijek ormar, kaže može hoće, da dogovori prevoz. Haj dobro, dogovori prevoz (a treba joj koji sat da odgovori na poruku), u međuvremenu lik zove, ja sam tu s kombijem mogu li doći po ormar za sat dva, joj reko izvinite žena zvala neka trebao bi joj baš ormar, a lik kaže kroz sat dva ga može pokupiti polije baš i ne, pa kaže ako bude dobro ako ne nema veze. Ja kontam u sebi, možda lik hoće da ga preproda (što se mene ne tiče nek s njim radi šta hoće) ali bi radije dao ormar nekome kome stvarno treba i nema.
Na kraju ni ta žena nije došla niti se javila više, i prolšo vrijeme, ja morao isprazniti stan, i šta ću, rastavio i izlupao ormar i u smeće.
Znači par dana je stajao ormar, ja sam dobio jedno 15 poruka, i možda bi fakat neko od tih 15 ljudi i uzeo ormar, ali prođe vrijeme u dopisivanju i natezanju, ljudi koji ne znam ni ja šta hoće bezveze, kažu hoće ormar, pa čekaj da se jave pa se ne jave, na kraju sam trebao tome što je nazvao reći dođi po ormar i nosi ga a ne dopisivati se i natezati.
Nije da ti pametujem ali si trebao stavit poklanjam ormar kontakt na broj taj i taj na poruke ne odgovaram i kad te bilo ko nazove kazes u roku sat dva mozes doci po ormar ako ne dodjes ide sljedecem koji se javi.

hopi

Post by hopi » 03/10/2019 20:20

Nije da ti pametujem ali si trebao stavit poklanjam ormar kontakt na broj taj i taj na poruke ne odgovaram i kad te bilo ko nazove kazes u roku sat dva mozes doci po ormar ako ne dodjes ide sljedecem koji se javi.[/quote]

ma u pravu si nema šta, i ovi gore isto što su napisali
jbg prvi put stavio da nešto poklanjam, što bi se reklo danak neiskustvu :) , naučio sam lekciju

trambusek88
Been thanked: 1 time

Post by trambusek88 » 21/12/2019 19:22

w w w . s o u r c e . b a

http://--- NO LINKS ---/clanak/BiH/511615/ ... pPlyAk3frg

Da treba biti više nego oprezan kada je kupovina na internetu u pitanju dokaz je i slučaj mladića iz Zavidovića Edina Hamzića koji je umjesto mobilnog telefona u paketu dobio dva sapuna.
On je telefon naručio preko stranice “OLX”, odnosno nekadašnjeg PIK-a.

“Išao sam na provjereno, ništa nije slutilo da ću biti prevaren. Kad je pošiljka stigla, uredno sam platio. Umjesto mobitela dobio sam dva sapuna. Pisao sam prodavačima, žalio se, no uzalud”, rekao je Edin, piše “Dnevni Avaz”.

Nakon toga je otišao do firme koja je isporučila paket.

“Oni su mi vratili novac koji je trebao ići prodavaču”, ističe Hamzić.

Kaže da je svoje iskustvo podijelio na društvenim mrežama te da je dobio puno potvrda da nije jedini koji je prevaren.

“Momak iz Velike Kladuše također je naručio mobitel. U kutiji od mobitela dobio je korištenu kremu i naušnice. No, on svoj novac nije mogao vratiti”, priča ovaj mladić.

Portparol sajta OLX Aida Raonić kaže da putem svojih internih kanala i socijalnih mreža upozoravaju korisnike da na pravilan, legalan i siguran način trguju putem ove stranice.

“Prema pravilima i uvjetima korištenja, svaki korisnik je odgovoran za sadržaj koji plasira na OLX, jednako kao i za postupke prilikom predaje”, rekla je ona za pomenuti list.

Napominje da su korisnicima na sve načine osigurali sigurnu kupovinu. Osigurali su slanje i preuzimanje pošiljke putem sistema integrisane dostave, gdje je data mogućnost da se primaoci artikala uvjere u sadržaj pošiljke tako što će otvoriti paket i provjeriti je li u njemu artikl koji je naručen.

Edin H.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 9 times

Post by Edin H. » 21/12/2019 19:25

i agree wrote:
03/10/2019 18:00
hopi wrote:nisu prevaranti ali eto

Nije da ti pametujem ali si trebao stavit poklanjam ormar kontakt na broj taj i taj na poruke ne odgovaram i kad te bilo ko nazove kazes u roku sat dva mozes doci po ormar ako ne dodjes ide sljedecem koji se javi.
Trebao si iznajmiti kombi i dva momka i kada neko nazove, trazis adresu, odnesete im na vrata i smjestite u sobu :izet:

neko_sa_strane
Been thanked: 10 times

Post by neko_sa_strane » 21/12/2019 19:31

Ja sam preko Pika tražio uslugu stolara. Balkonska vrata su spala. Ispostavilo se da nisu ni odgovarala za taj okvir ali to je isfušereno prije useljenja. Javio se jednom liku. Tražio je kontakt broj, ostavio sam mu svoje kontakt informacije. Nije se javio. Javio sam se drugom. Dogovorili smo i dan i satnicu. Dva puta sam ga zvao kako bih potvrdio dogovoreno i nije se ni pojavio niti nazvao. Na kraju sam kontaktirao firmu majstor u kući 24 sata i čovjek došao i odradio kako treba.

Continental

Post by Continental » 21/12/2019 21:46

A i jesi nasao majstora preko pika trazit

liaar
Has thanked: 37 times
Been thanked: 3 times

Post by liaar » 21/12/2019 23:21

trambusek88 wrote:
21/12/2019 19:22
w w w . s o u r c e . b a

http://--- NO LINKS ---/clanak/BiH/511615/Edin-narucio-mobitel-na-stranici-OLX-dobio-dva-sapuna?fbclid=IwAR3_XIP6ynC3jbmoSjr9k4khugk1Kf_0wb8ALd7kl42-VYOsapPlyAk3frg

Da treba biti više nego oprezan kada je kupovina na internetu u pitanju dokaz je i slučaj mladića iz Zavidovića Edina Hamzića koji je umjesto mobilnog telefona u paketu dobio dva sapuna.
On je telefon naručio preko stranice “OLX”, odnosno nekadašnjeg PIK-a.

“Išao sam na provjereno, ništa nije slutilo da ću biti prevaren. Kad je pošiljka stigla, uredno sam platio. Umjesto mobitela dobio sam dva sapuna. Pisao sam prodavačima, žalio se, no uzalud”, rekao je Edin, piše “Dnevni Avaz”.

Nakon toga je otišao do firme koja je isporučila paket.

“Oni su mi vratili novac koji je trebao ići prodavaču”, ističe Hamzić.

Kaže da je svoje iskustvo podijelio na društvenim mrežama te da je dobio puno potvrda da nije jedini koji je prevaren.

“Momak iz Velike Kladuše također je naručio mobitel. U kutiji od mobitela dobio je korištenu kremu i naušnice. No, on svoj novac nije mogao vratiti”, priča ovaj mladić.

Portparol sajta OLX Aida Raonić kaže da putem svojih internih kanala i socijalnih mreža upozoravaju korisnike da na pravilan, legalan i siguran način trguju putem ove stranice.

“Prema pravilima i uvjetima korištenja, svaki korisnik je odgovoran za sadržaj koji plasira na OLX, jednako kao i za postupke prilikom predaje”, rekla je ona za pomenuti list.

Napominje da su korisnicima na sve načine osigurali sigurnu kupovinu. Osigurali su slanje i preuzimanje pošiljke putem sistema integrisane dostave, gdje je data mogućnost da se primaoci artikala uvjere u sadržaj pošiljke tako što će otvoriti paket i provjeriti je li u njemu artikl koji je naručen.
Je l' barem zadržao sapune ?

fortaleza
Been thanked: 1 time

Post by fortaleza » 22/12/2019 07:31

liaar wrote:
21/12/2019 23:21
Je l' barem zadržao sapune ?
Nije, vratio ih je prodavaču koji je uredno platio pošiljku u oba smjera.

Dr Arsla

Post by Dr Arsla » 14/01/2020 18:03

Postavim artikal na piku i javlja se lik hoce da kupi. Ide standardno ono možel niže cijena, on plaća poštarinu itd. Hajd da se ne peglam pristajem na cijenu koju je on ponudio. Pitam ga hoćul slat ? Piše mi šalji slobodno. Pošaljem brzom poštom i kroz dan zovu me iz centrale te brze pošte. Kaže teta, zove ih kurir, tip ne zeli platiti. Pravi se mutav, on kao razumio da je ta cijena sa poštarinom :evil: A u porukama lijepo naveo da on plaća poštarinu

sarajevo-x.com
Been thanked: 2 times

Post by sarajevo-x.com » 14/01/2020 21:55

Zbog toga samo OLX integrisana dostava pa ako ne želi da plati vrati se artikal i OLX snosi troškove poštarine. Bar neka pogodnost i odgovornost OLX-a.

zippoo87
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Post by zippoo87 » 14/01/2020 22:33

na olxu je 70% istih onih sto pisu komentare na klixu i slicnim portalima...kokuzna nezaposlena horda i tamo bas svega ima i treba biti oprezan,gledati sto vise uzivo da se kupopriodaja zavrsava

imao sam svakakvih iskustvara,cak i prevara u smislu slanja ostecene robe i tako to,naravno ne mozes se zastiti ni na koji nacin...prihvatis rizik i u startu halalis taj iznos pa kasnije sta bude
skuplje stvari samo uzivo i to je to

Post Reply