Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#51 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by dadoka84 »

Kolegi je iz kancelarije ukraden dslr i foto oprema vrijednosti par hiljada km. Ukradeno 29 u mjesecu, shutter count na aparatu 14978. Dva dana kasnije na piku isti model aparata a shutter count 15000.

Javim se ja covjeku i zatrazim da mi posalje uzorak sliku da vidim ima li hot piksela i slicnih pojava, ali i da provjerim serijski broj. Dobijem sliku i fino serijski broj ne odgovara, ali shutter count 50 000. Na moje pitanje kako sad to pocinje muljaza bla bla. Eto nije to taj aparat to je drugi...a oglas se po kratkom postupku skida.

Napisao bi tacan nick ali provjeravam jos uvjek profil pa necu. Uglavnom upratio sam da je u vezi sa jos jednim likom iz drugog grada barem tako u profilu pise. Uglavnom policija je uzela na sebe slucaj pa cemo vidjeti.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#52 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by strong69 »

Ne znam mogu li ih nazvati prevarantima ali nisu nista bolji. Postoji veliki broja prodavaca koji prodaju nesto kao NOVO a u detaljnijem tekstu pise da je uredaj nov, koristen svega 2 mjeseca, bez ogrebotine, 100% ispravan. Pa pobogu, kako je uredaj star i koristen 2 mjeseca nov i kako ima istu cijenu kao zaista nov i zapakovan uredaj?
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#53 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Neradnik »

Realno tu bi cijena trebala bit 50km niza od novog uređaja i naravno da nema tragova koristenja kao i da ima pismenu garanciju da se vidi da je to staro stvarno 2 ili kolko vec mjeseci.Sta ima onih npr.kad mjenjas mobitel kaze kao nov bez tragova a kad ga vidis u zivo dođe ti da majmunu opalis samar pa jebote imas li oci ili se lud pravis :-)
Ugljesa_
Posts: 393
Joined: 20/12/2012 16:55

#54 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Ugljesa_ »

strong69 wrote:Ne znam mogu li ih nazvati prevarantima ali nisu nista bolji. Postoji veliki broja prodavaca koji prodaju nesto kao NOVO a u detaljnijem tekstu pise da je uredaj nov, koristen svega 2 mjeseca, bez ogrebotine, 100% ispravan. Pa pobogu, kako je uredaj star i koristen 2 mjeseca nov i kako ima istu cijenu kao zaista nov i zapakovan uredaj?
Pa eto nije nov samo je malo nov :D
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#55 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Neradnik »

Ha ja to isto pitas curu jesi nevina kaze nisam ali kao da jesam kaze par puta samo uso,ko nova :D
Ma ni osjetila ga nisam,al dzaba nije nevina pa ti sad misli.. :razz:
Almich
Posts: 167
Joined: 17/08/2012 00:35

#56 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Almich »

Gospodin_bez_kravate wrote:Ha ja to isto pitas curu jesi nevina kaze nisam ali kao da jesam kaze par puta samo uso,ko nova :D
Ma ni osjetila ga nisam,al dzaba nije nevina pa ti sad misli.. :razz:
:thumbup:
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#57 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kurty »

skoro sve ok na piku...
osim jednog slucaja... profa neki iz buzima... neke knjige mu prodao... i hajde, frka trka njemu, bla bla... i ja cu poslati to i on ce platiti... na racun kad dobije... nasao ga na FB, porodica... SDP neki funkcioner i slicno...
elem prodje godina, jos mi cvaju nije poslao... haj sto me izradio, razumijem, al sto je mrtav ladan na fb... ono nesto oko politike sa svojim prijateljima raspravlja... i ja uletim sa komentarom "lopove, plati, gdje su pare i sl."
a on se samo nasmije na to... samo me taj izradio... ostali super sve :-)
Almich
Posts: 167
Joined: 17/08/2012 00:35

#58 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Almich »

kurty wrote:skoro sve ok na piku...
osim jednog slucaja... profa neki iz buzima... neke knjige mu prodao... i hajde, frka trka njemu, bla bla... i ja cu poslati to i on ce platiti... na racun kad dobije... nasao ga na FB, porodica... SDP neki funkcioner i slicno...
elem prodje godina, jos mi cvaju nije poslao... haj sto me izradio, razumijem, al sto je mrtav ladan na fb... ono nesto oko politike sa svojim prijateljima raspravlja... i ja uletim sa komentarom "lopove, plati, gdje su pare i sl."
a on se samo nasmije na to... samo me taj izradio... ostali super sve :-)
aj na pm profil :D
Ugljesa_
Posts: 393
Joined: 20/12/2012 16:55

#59 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Ugljesa_ »

kurty wrote:skoro sve ok na piku...
osim jednog slucaja... profa neki iz buzima... neke knjige mu prodao... i hajde, frka trka njemu, bla bla... i ja cu poslati to i on ce platiti... na racun kad dobije... nasao ga na FB, porodica... SDP neki funkcioner i slicno...
elem prodje godina, jos mi cvaju nije poslao... haj sto me izradio, razumijem, al sto je mrtav ladan na fb... ono nesto oko politike sa svojim prijateljima raspravlja... i ja uletim sa komentarom "lopove, plati, gdje su pare i sl."
a on se samo nasmije na to... samo me taj izradio... ostali super sve :-)
Pa kuda da ti pare salje? Kupuj i prodaji pouzecem...
nicaze_072
Posts: 419
Joined: 26/12/2012 18:24

#60 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by nicaze_072 »

Kupio samo jednom preko PIK-a i to graficku za racunar za 17 KM polovnu. Kako sam kalkuliso za novu takvu bi mi trebalo oko 70-80 pa reko isplatise makar ne radila. Da "kucnem u drvo" vec godinu radi bez ikakvih problema.. :D

Raznih "sabana" se navuklo na pik u posljendnjih godinu i meni se cini da ako i zbog cega ce propasti onda je zbog prevaranata...
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#61 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kurty »

Almich wrote: aj na pm profil :D
moj ili njegov??? :D :D
Ugljesa_ wrote:
Pa kuda da ti pare salje? Kupuj i prodaji pouzecem...
pa jerane, kazem zafkrao se... do tada se desavalo da posaljem nekom nesto i taj mi plati na racun kad dobije to... ili neko plati, pa kad mi legne, ja posaljem... nisam uopste ima negativno iskustvo do tada... i jbg, navuce me...

jednom mu napisem "pa jerane... nije mi do cvaje ako nemas... napisi nemam, i haj ok, halalit cu, al si fakat bezobrazan"

kad on "jbg, sta cu ti ja sad"

:lol: :lol: :lol:
nicaze_072
Posts: 419
Joined: 26/12/2012 18:24

#62 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by nicaze_072 »

kurty

Ma to se fino saceka u mrkau i pukne ciglom po glavi! Zapamti nemoj uzeti cvaju to je onda drumsko razbojnistvo! :D
Son1
Posts: 1215
Joined: 24/07/2012 16:29

#63 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Son1 »

kurty wrote:
Almich wrote: aj na pm profil :D
moj ili njegov??? :D :D
Ugljesa_ wrote:
Pa kuda da ti pare salje? Kupuj i prodaji pouzecem...
pa jerane, kazem zafkrao se... do tada se desavalo da posaljem nekom nesto i taj mi plati na racun kad dobije to... ili neko plati, pa kad mi legne, ja posaljem... nisam uopste ima negativno iskustvo do tada... i jbg, navuce me...

jednom mu napisem "pa jerane... nije mi do cvaje ako nemas... napisi nemam, i haj ok, halalit cu, al si fakat bezobrazan"

kad on "jbg, sta cu ti ja sad"

:lol: :lol: :lol:
Priprema se covjek za fotelju :D

Moja iskustva su odlicna, mozda sam jednom imao transakciju i sa @Black Swan- Kupio 4 DVD-a serija u doba internet limita. Momak dosao do mene, iako sam insistirao da se nadjemo bar na pola puta. Mislim da ova 4 DVD-a jos uvijek rade.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#64 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kokuz_sa »

kurty wrote:skoro sve ok na piku...
osim jednog slucaja... profa neki iz buzima... neke knjige mu prodao... i hajde, frka trka njemu, bla bla... i ja cu poslati to i on ce platiti... na racun kad dobije... nasao ga na FB, porodica... SDP neki funkcioner i slicno...
elem prodje godina, jos mi cvaju nije poslao... haj sto me izradio, razumijem, al sto je mrtav ladan na fb... ono nesto oko politike sa svojim prijateljima raspravlja... i ja uletim sa komentarom "lopove, plati, gdje su pare i sl."
a on se samo nasmije na to... samo me taj izradio... ostali super sve :-)
preporuka za njega na :thumbup: piku

ima od mene pozitivan feed :mrgreen: :sax:
User avatar
Truba
Posts: 81782
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#65 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

Son1 wrote: Moja iskustva su odlicna, mozda sam jednom imao transakciju i sa @Black Swan- Kupio 4 DVD-a serija u doba internet limita. Momak dosao do mene, iako sam insistirao da se nadjemo bar na pola puta. Mislim da ova 4 DVD-a jos uvijek rade.
pa kad su verbatim DVDovi snimani na najnižoj brzini dok komp nije ništa drugo radio... :mrgreen:

a ja šabanu dođem u aziće po 2 knjige... čekam ga desetak minuta u februaru kad on sa autom unutra djeca
krenuo negdje i usput da proda asimova :roll: ljudi su neozbiljni

kupim knjigu u laguni za 25 ne svidi mi se i prodajem je za 13
navedem cijenu koliko je bila i za koliko je ja prodajem
javlja se neko nadam se dijete oće za 5
pa radije bih je zapalio
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#66 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by azdralovic »

ja sam do sada samo pozitivna iskustva imao... naravno gledam da se maksimalno informisem prije kupovine i samo jednom sam uzimao iz drugog grada... bilo je tu i skupih a i pravo jeftinih stvari, neki ljudi su maksimalno nagodni, pa sam s frajerom od kojeg sam digitalni kupovao i popio kafu i jos mi uzeo novu karticu da on svoju ne brise etc... ili recimo lik koji je doshao sa ilidze do malte po nekakvu miniSD karticu od 5 KM :D
uglavnom treba biti oprezan, pogotovo kad je kakva elektronika u pitanju, bez probavanja nista :D btw kad smo kod toga sto se tice laznih iphonea, sad su se pojavili po gradu vidim a ima ih i na piku, oni sto samo lampicu imaju u sebi kad pritisnes power da pise batery low na displayu i nista vise :D vrijedi jedno 4 KM uz svu dobru volju :D

ali ovi sa zamjenama su prejaki, druze pashe li ti u vrijednosti ipada da dam domace rakije... pa reko koliko je to domace rakije, pa jedno 50 litara kaze otprilike :D e pa reko volim i ja popiti ali bas toliko :lol:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#67 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Da ostaivm oglas, vidim spominjete knjige :D Prodajem citav serijal knjige Igra prijestolja, Lagunino izdanje. Knjige su ocuvane, mozda da se desi da je na jednoj savijena bila stranica i slicno :)
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#68 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by CaneBos »

uhh teme..ja sam na pik-u oko 2 godine vala svega ima, pravo ogledalo kulture, obrazovanja,mentaliteta i ne znam ti cega jos sve danas..
Po meni jedini nacin da se to isfiltrira bi bio da ko god hoce da prodaje mora placati piku neku clanarinu, ne tipa kao ovo sto daju kao za radnju, nego lupam 10-15tak KM mjesecno, masa tih sitnih prevaranata bi ispala, samim tim sto su ograniceni na samo jedan profil s kojeg mogu prodavati, a i s tim sto bi morali davati tih 15tak km mjesecno samo da nesto prodaju. Znam da to onda ogranicava druge ljude koji nasumicno dodju da prodaju nesto, ali ako hocemo da imamo bar jedan solidan i zdrav portal za prodaju onda se on mora i zastititi kako treba.

Ja imam preko 400 transakcija na piku ali svega i svasta je bilo, uglavnom mogu reci da sad imam iskustvo pa sada rijetko nadrljam sa prevarantima. Meni su najgori likovi koji licitiraju na aukciju, pobijede na njoj i onda ni se jave niti sta ili cak jos me napadnu kao sta ja hocu, nisu oni licitirali, ja lazem itd.. :shock: :x Nije mi to sto nece da uzme to na sto je licitirao nego sto opet gubim vrijeme dok stavim drugu aukciju pa dok prodje i druga..a takvih masa je bilo.
Ili kupi nesto od mene, trazi da se posalje pouzecem, onda ja za 10 dana dobijem od poste povrat te iste posiljke i trosak povrata jer lik nije htio da preuzme!! fujj..mislim ..neozbiljnost, nekultura, bezobrazluk ne znam vise sta..
i sta mozes takvim likovima,..ici 200km da mu tamo je*em oca i rod.. :-? Nista, ostavis dojam i hajmo dalje..
ali eto bas s moje strane postenje u radu se isplatilo, jbg gdje izgubim, izgubim i idem dalje, na srecu puno vise je ok odradjenih transakcija s ljudima eto preko 400 znaci moze se ipak, samo izbjegavati ove ublehase.
Ugljesa_
Posts: 393
Joined: 20/12/2012 16:55

#69 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Ugljesa_ »

CaneBos wrote:uhh teme..ja sam na pik-u oko 2 godine vala svega ima, pravo ogledalo kulture, obrazovanja,mentaliteta i ne znam ti cega jos sve danas..
Po meni jedini nacin da se to isfiltrira bi bio da ko god hoce da prodaje mora placati piku neku clanarinu, ne tipa kao ovo sto daju kao za radnju, nego lupam 10-15tak KM mjesecno, masa tih sitnih prevaranata bi ispala, samim tim sto su ograniceni na samo jedan profil s kojeg mogu prodavati, a i s tim sto bi morali davati tih 15tak km mjesecno samo da nesto prodaju. Znam da to onda ogranicava druge ljude koji nasumicno dodju da prodaju nesto, ali ako hocemo da imamo bar jedan solidan i zdrav portal za prodaju onda se on mora i zastititi kako treba.

Ja imam preko 400 transakcija na piku ali svega i svasta je bilo, uglavnom mogu reci da sad imam iskustvo pa sada rijetko nadrljam sa prevarantima. Meni su najgori likovi koji licitiraju na aukciju, pobijede na njoj i onda ni se jave niti sta ili cak jos me napadnu kao sta ja hocu, nisu oni licitirali, ja lazem itd.. :shock: :x Nije mi to sto nece da uzme to na sto je licitirao nego sto opet gubim vrijeme dok stavim drugu aukciju pa dok prodje i druga..a takvih masa je bilo.
Ili kupi nesto od mene, trazi da se posalje pouzecem, onda ja za 10 dana dobijem od poste povrat te iste posiljke i trosak povrata jer lik nije htio da preuzme!! fujj..mislim ..neozbiljnost, nekultura, bezobrazluk ne znam vise sta..
i sta mozes takvim likovima,..ici 200km da mu tamo je*em oca i rod.. :-? Nista, ostavis dojam i hajmo dalje..
ali eto bas s moje strane postenje u radu se isplatilo, jbg gdje izgubim, izgubim i idem dalje, na srecu puno vise je ok odradjenih transakcija s ljudima eto preko 400 znaci moze se ipak, samo izbjegavati ove ublehase.
Sta ima clanarina...nek naprave ko ebay i eto. jednostavno
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#70 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by EmiRem »

Kupovina preko PIK-a samo licno, nazalost, zivimo gdje zivimo i po PIK-u mozes vidjeti kakvi smo mi ko narod... Zato fino sve kupujem na e-bay-u, kud je jeftinije kud nema prevara , nekad malo duze sacekam , al kontam niko na netu ne kupuje nesto sto mora biti ''odmah''.... Tako lik na PIK-u prodaje slusalice koje su u radnji nove 80 km, on prodaje ''u solidnom stanju'' za 120 km i ima takvih primjera koliko hoces.....
roll_over
Posts: 77
Joined: 27/09/2011 16:21

#71 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by roll_over »

ja na pik-u vec dugo imam oglas da kupujem mobilni do 100 km...eto ako netko prodaje moze prijedlozi preko p.p...ali samo licno preuzimanje ili postom od ovih veterana koji su vec pisali u temi :thumbup:
User avatar
TurioSamGa
Posts: 198
Joined: 21/11/2012 14:46

#72 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by TurioSamGa »

Treba li ti radijator? :D
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#73 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Phia »

Je li ikad iko dobio zamjensku ponudu (i to iz drugog grada) za tv kako slijedi: ugradbena kuhinja, dnevni boravak plus ugradnja :D a opet zafali 100-200 km do cijene tv-a :-)
User avatar
DennyBoy
Posts: 55
Joined: 03/01/2013 07:06

#74 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by DennyBoy »

E bay i mirna Bosna (i Hercegovina) :)
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#75 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by HaHaHa2 »

http://img842.imageshack.us/img842/1061 ... 10950c.jpg

ako me sta nervira to je kad me pita za zamjenu a fino pise da iste nema
Post Reply