Prenešeno sa: Sa-X Humanitarne akcije

Podforum za motocikliste...
Post Reply
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#1 Prenešeno sa: Sa-X Humanitarne akcije

Post by Cober »

mIRCerka wrote:Mali Matija boluje od hronicnog atritisa... ko je gledao posljednjih par epizoda ISTRAGE, zna o kojem se medu radi...
i vidjeli ste bajkere sa motori.hr sta su ucinili....
mozda neki i nisu....
uzivajte
Image
Jučer, u nedjelju 25. veljače 2007. godine bili smo kod Matije Vidasa. I bilo nas je mnogo. Ne bi to bilo ništa čudno da nismo bili kod jednog od najmlađih hrvatskih bajkera. 10 mu je godina i vozi sasvim pristojno – brzo, ali bez divljanja. U trenucima kada smo gledali njegovu vožnju vozio je pocket, a na njemu i curu. Tipičan primjer kako to kod nas izgleda. Oboje u punoj „ratnoj spremi“, od kacige, jakne itd., sve po PS-u.

Matiju smo pohodili nas nekih 500-njak ljudi, netko je izbrojao 270 motora. Više-manje došli smo iz cijele zemlje, a vjerujem da je bilo još toliko ljudi koji su htjeli s nama, a nisu mogli. A Matiju smo pohodili radi njegove ljubavi prema motorima i radi njegove patnje...

Matija boluje od kroničnog artritisa od svoje 3. godine. Hoda najčešće uz pomoć štaka i svaki dan se boli s nesnosnim bolovima. Kako on to izdržava ne znamo, ali da je hrabar i ponosan – jeste. I zato ga volimo, zato smo mu i išli u posjet. Zato mu i treba pomoći i zato nam nije bilo teško voziti i po kiši i po magli i po hladnoći. Samo da vidimo lice tog djeteta kada mu nekoliko stotina motora (u svom prepoznatljivom stilu) bane pred kuću i zove ga van da mu preda darove.
Image
Matija sa mamom Melani
Image
Preko 300 motora na trgu.


A darovi su bili quad od 50 ccm, 2 kacige, Vinkovčani su pomogli s alatom, jakna, rukavice, gomila kapa i majica te klupskih oznaka, vreća slatkiša i tko zna što još sve ne. Osim navedenog, predali smo i 34.000 kuna u gotovini koje su dobri ljudi uplaćivali tijekom tjedan dana koliko je akcija trajala.

Image
Matija na novom motoru.


Baš da vremenski ograničena akcija ostavlja dojam impresioniranosti vašom brzinom reakcije. Takve priloge skupiti u jedva tjedan dana od najave akcije ravno je i jačim humanitarnim akcijama od naše.

Cijela redakcija Portala je jako ponosna na vas i u to ime vam se zahvaljuje na pomoći i podršci. Zahvaljujemo se i redakciji ISTRAGE s Nove TV koja nas je i potaknula da pomognemo, no nitko nije slutio da akcija može poprimiti ovavke razmjere. Zahvaljujemo se i prijateljima i rodbini obitelji Vidas koja nas je ugostila i napravila pravu gastro feštu za sve nas. Grad Novska si uopće nije dao truda pomoći niti oko Matijine bolesti niti oko organizacije domjenka za nas (lako za nas, ali da Matiji ne pomažu, nije nam jasno).

Ako netko ima želju pomoći malom Matiji može se javiti autoru teksta, ili uplatiti novac na žiro-račun koji prilažemo ovom tekstu.

Tko nije vidio prvi prilog Nove TV o Matiji, može ga downlodati sa ovog linka:
http://www.motori.hr/video/matija.wmv (9,71 MB, 9 minuta)

Drugi prilog se takodjer može downloadati : http://www.motori.hr/video/matija2.wmv

Ovog četvrtka čekamo i treći prilog o Matiji.


Najnovija reportaža - Istraga 01.03. : link



Mihael Vidas (ujak)
broj racuna pri PBZ: 2340009-3100926553
Matije Gupca 40
44 330 Novska
:faraon1:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=34729
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14865
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#2

Post by DaysleepeR »

Ovo sam gledao, svaka čast momcima, ostavili su me bez teksta.

Najdraže mi je bilo kad sam vidio da je ova akcija rezultirala dodjeljivanjem puno boljeg statusa Matiji.
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#3

Post by Vertigo »

Zajedno smo jaci :)
Sam covjek nigdje nije prispio.
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#4

Post by Como_Sarajevo »

Dugo je vladala fama o bajkerima kao lošim momcima.Ovaj potez bajkera iz Hrvatske je najbolji način da se pokaže pravo lice i dobra volja za pomoći nekome kome je to neophodno.Ali nažalost kod nas ljudi još uvjek pate od raznih predrasuda :roll: Još ako se radi o "intelektualcima" koji bi trebalo da promišljaju stvari na neki pozitivniji način,prepoznaće se neki i sa ovog foruma ali bože moj ipak je ovo samo Bosna.Što bi rekli :D Lakše nekome metar u G....u nego cenat u glavu 8)
Post Reply