Premium kompakta klasa

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

EsadCo

Premium kompakta klasa

Post by EsadCo » 06/11/2010 14:24

Audi A3 se dokazao i zauzima sigurno prvo mjesto u ovoj klasi. Sada je vec u godinama, ali od Audija treba ocekivati postavljanje novih standarda.

Image
Image

Alfa Giulietta je sigurno najbolja Alfa u zadnjih 20ak godina. Mozda nece dosici prodajne brojke 156-ice, ali veliki korak naprijed za Alfu. Ujedno bila bi i moj izbor.

Image
Image

BMW serija 1 jedinstven po zadnjem pogonu i sto se mene tice nista vise.

Image
Image

Lancia Delta novi pocetak za Lanciu. Inace Delta se moze smatrati zacetnikom premium segmenta, mada Lancia to nikada nije iskoristila.

Image
Image

Lexus CT - novi igrac pomalo neskladnog izgleda.

Image
Image

Volvo C30 poseban po svojoj formi, mada mi se cini da sefovi nisu zadovoljni prodajom.

Image
Image

johntra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Premium kompakta klasa

Post by johntra » 06/11/2010 16:26

Ono što niko nema u toj klasi je Hibridni pogon, tako da je Lexus u značajnoj prednosti...s druge strane, zbog toga nema dobar gepek...
Moj poredak:
1. Alfa (+najnovija u klasi)
2. Lexus (+hibrid, -unutrašnjost traži privikavanje)
3.Lancia (+jedinstvenost dizajna, - neke sitnice me nerviraju)
4. Volvo C30 (+dizajn, - nedostatak modela sa pet vrata)
5. BMW 1 (-stari model, +stražnji pogon, model 135)
6. Audi A3 (-stari model, + S3)

olensoner

Post by olensoner » 06/11/2010 17:28

Volvo i Alfa all the way :thumbup: Audi i Lancia su takodjer odlicni, ne svidjaju mi se Lexus, zbog neskladnog dizajna i BMW, kojeg kupuju tatine cerkice samo zbog toga sto na haubi ima BMW znak, a daleko je to od ''pravog'' BMW-a... Jedinica je dobra samo u 135Ci izvedbi :wink:

ljubav_aha

Post by ljubav_aha » 06/11/2010 17:37

Lancia delta interesatan model :)

1946
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

Post by 1946 » 06/11/2010 18:01

johntra wrote:Moj poredak:

Nisam ni sumnjao :D :thumbup: . A kakve sitnice kod delte? Ja viđam po gradu onu boje bijele kafe :D , nekako je moćna.

ljubav_aha

Post by ljubav_aha » 06/11/2010 18:04

1946 wrote:

Nisam ni sumnjao :D :thumbup: . A kakve sitnice kod delte? Ja viđam po gradu onu boje bijele kafe :D , nekako je moćna.

LD,meni je na fokti/jer je nisma licnmo vdijela / :thumbup:

citroen

Post by citroen » 06/11/2010 18:04

evo jos jednog igraca :D :D Citroen DS4

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

ljubav_aha

Post by ljubav_aha » 06/11/2010 18:14

citroen,ovakovg sma "ukrala" sa druge teme na moju temu :-D

citroen

Post by citroen » 06/11/2010 18:27

ljubav_aha wrote:citroen,ovakovg sma "ukrala" sa druge teme na moju temu :-D

ukrala si DS9 a ovo je DS4,kompaktni auto :sax: :sax:

EsadCo

Post by EsadCo » 06/11/2010 18:31

Zaboravih DS4, mada nisam siguran da ce napraviti neki rezultat u ovoj klasi!
DS3 već moze.

johntra

Post by johntra » 06/11/2010 19:27

1946 wrote:

kvaliteta bi mogla još djelić gore, recimo LCD ekran je totalno zastario sa velikim izgledom slova...board kompjuter vodi porijeklo iz mog Stila, znači treba nekih update-a...to je moje subjektivno mišljenje, dok su vozne osobine na nivou stare Delte i to bez pretjerivanja...zaboravih reći da je minus za Lexus i slab kapacitet prtljažnika zbog baterija...DS4 je model koji se tek treba dokazati, ali Francuzi su napravili dobar posao...
Audi i BMW su stari i prevaziđeni, pa makar imali trenutno najjače modele u ponudi...isto tako, zaboravili smo staviti i B klasu, koja je fula totalna...

Vernes_AMG

Post by Vernes_AMG » 06/11/2010 19:41

johntra wrote:
1946 wrote:

kvaliteta bi mogla još djelić gore, recimo LCD ekran je totalno zastario sa velikim izgledom slova...board kompjuter vodi porijeklo iz mog Stila, znači treba nekih update-a...to je moje subjektivno mišljenje, dok su vozne osobine na nivou stare Delte i to bez pretjerivanja...zaboravih reći da je minus za Lexus i slab kapacitet prtljažnika zbog baterija...DS4 je model koji se tek treba dokazati, ali Francuzi su napravili dobar posao...
Audi i BMW su stari i prevaziđeni, pa makar imali trenutno najjače modele u ponudi...isto tako, zaboravili smo staviti i B klasu, koja je fula totalna...

Izvinite ali ja jos nisam cuo nista pozitivno za Deltu , ono cudo ne zasluzuje da nosi to sveto ime Delta , na youtube potrazite test fifth gear-a o tom autu , smijesno je , nikakav nasljenik prave Delte

johntra

Post by johntra » 06/11/2010 19:44

hahahha...i ja na internetu gledam sisate plavke, pa ništa ne vjerujem dok ne uhvatim te sise u ruku.... :D
Delta možda i nema toliko jake motore, ne više od 200 KS, ali vozne osobine su itekako na nivou stare, iako to nije bio primaran cilj inžinjera, jer je nova Delta više napravljena u luksuznom fazonu...

citroen

Post by citroen » 06/11/2010 19:45

Vernes_AMG wrote:[

Audi i BMW su stari i prevaziđeni, pa makar imali trenutno najjače modele u ponudi...isto tako, zaboravili smo staviti i B klasu, koja je fula totalna...[/quote]

Izvinite ali ja jos nisam cuo nista pozitivno za Deltu , ono cudo ne zasluzuje da nosi to sveto ime Delta , na youtube potrazite test fifth gear-a o tom autu , smijesno je , nikakav nasljenik prave Delte[/quote]

sta ima fifth gear :D al je zato lijepa,originalna,elegantna za razliku od B klase ili BMW 1

Desert Wind

Post by Desert Wind » 06/11/2010 19:50

Vala za razliku od Lancie Thesis nova Delta je dizajnerski grob - da ne pricam da su i Delta i Dzulijeta i Bravo na skoro istovjetnoj platformi - lice dozlaboga jedno na drugo... Da o instrument tabli ne pricam - platis 25-30 hiljada eura i imas instrument tablu ko i jaran sto je kupio Brava prije 3 godine.

Da imam para uzeo bih nesto tipa Subaru Impreze STI ili Honde Civic Type R i uzivao u pravoj cari provjerene tehnologije premium klase sa optitron plocama F-1 i WRC tehnologijom, aluminijskim papucicama, momo volanima i na kraju vrhunskom kvalitetom a ne wannabe BHmentality premium autima.
Last edited by Desert Wind on 06/11/2010 19:55, edited 1 time in total.

johntra

Post by johntra » 06/11/2010 19:54

wrooooong.....Giulietta ima platformu za sebe, Delta i Bravo je dijele, osim što je za Deltu drastično unaprijeđena...unutrašnjost je slična, samo mnooogoo kvalitenija...ali uostalom, zar to i ne radi VW koncern sa svojim modelima?
a ti modeli koje si nabrojao, nikako ne pripadaju ovoj klasi, malo si pobrkao lončiće...i nikakav bh. mentalitet nije izmislio premium kompakt klasu, sve je to do proizvođača, za zgrtanje više love....

Desert Wind

Post by Desert Wind » 06/11/2010 19:57

johntra wrote:wrooooong.....Giulietta ima platformu za sebe, Delta i Bravo je dijele, osim što je za Deltu drastično unaprijeđena...unutrašnjost je slična, samo mnooogoo kvalitenija...ali uostalom, zar to i ne radi VW koncern sa svojim modelima?

pazi licno me zaboli za prepucavanja na relaciji vw-bmw-audi - za mene su ti brendovi jednostavno precijenjeni i jedino sto imaju sa "narodnim" jeste "narodni" mentalitet i jedno od tih auta bih vozio samo kad bi mi ispale povoljne prilike bez daljnjeg...

paša moj solidni svak ima svoj ukus ja imam svoj i kazem da bi radije uzeo zvjercinu kako spada od te "kompakt" klase... za slicne da ne kazem iste cijene mozes dobiti puno vise sa japanskim ludilicama... i misljenja sam da japanci nude daleko najvise za novac koji traze a i oni posluju racunajuci na profit pa ljudima isporucuju godinama pouzdane zvijeri...
Last edited by Desert Wind on 06/11/2010 20:02, edited 1 time in total.

johntra

Post by johntra » 06/11/2010 20:01

tu se u potpunosti slažemo, ne samo za taj trojac, nego za možda i većinu autoindustrije...ali recimo, Honda Civic je bilo odlično auto, ali oduševljavanje tim autom je trajalo koliko i jedna prosječna bosanska zima...kasnije su svi zaboravili na ovaj model...Subaru je priča za sebe, ali takvih priča ima i u ostalim autoindustrijama svijeta...skoro svaka zemlja ima svog Don Kihota koji se bori protiv vjetrenjača...

Desert Wind

Post by Desert Wind » 06/11/2010 20:06

johntra wrote:tu se u potpunosti slažemo, ne samo za taj trojac, nego za možda i većinu autoindustrije...ali recimo, Honda Civic je bilo odlično auto, ali oduševljavanje tim autom je trajalo koliko i jedna prosječna bosanska zima...kasnije su svi zaboravili na ovaj model...Subaru je priča za sebe, ali takvih priča ima i u ostalim autoindustrijama svijeta...skoro svaka zemlja ima svog Don Kihota koji se bori protiv vjetrenjača...

pazi nesto jaruga moj, jaran mi kupi najnoviju mazdu 6 1,8 motor - 115 konja novog prije 2 g - rek'o bi coek - nista novo - bezveze - al kad sam vidio kako su slozili motor izgleda ko kutija od video rekordera - slozeni vodovi - i na kraju kad mi rece da trosi 6,5 benzina gradske skonto sam da su ljudi radili na pouzdanosti - menazdmentu male potrosnje i da nisu navijali na 200 konja sa trajanjem od 70 000 km. mazda presla 40 000 nista - ni sijalica.... samo servis, ulje, filteri bla bla i zdravo.... motor - ne cujes kad radi....

dottore

Post by dottore » 06/11/2010 20:40

123d nadam se buduci vlasnik :mrgreen: :mrgreen:

Desert Wind

Post by Desert Wind » 06/11/2010 20:49

dottore wrote:123d nadam se buduci vlasnik :mrgreen: :mrgreen:

pa staro ti je to kume 123ojka je davno u penziju otisla bar nju mozes kupit za par stoja uskoro :lol: :mrgreen:

citroen

Post by citroen » 06/11/2010 21:49

Desert Wind wrote:
johntra wrote:tu se u potpunosti slažemo, ne samo za taj trojac, nego za možda i većinu autoindustrije...ali recimo, Honda Civic je bilo odlično auto, ali oduševljavanje tim autom je trajalo koliko i jedna prosječna bosanska zima...kasnije su svi zaboravili na ovaj model...Subaru je priča za sebe, ali takvih priča ima i u ostalim autoindustrijama svijeta...skoro svaka zemlja ima svog Don Kihota koji se bori protiv vjetrenjača...

pazi nesto jaruga moj, jaran mi kupi najnoviju mazdu 6 1,8 motor - 115 konja novog prije 2 g - rek'o bi coek - nista novo - bezveze - al kad sam vidio kako su slozili motor izgleda ko kutija od video rekordera - slozeni vodovi - i na kraju kad mi rece da trosi 6,5 benzina gradske skonto sam da su ljudi radili na pouzdanosti - menazdmentu male potrosnje i da nisu navijali na 200 konja sa trajanjem od 70 000 km. mazda presla 40 000 nista - ni sijalica.... samo servis, ulje, filteri bla bla i zdravo.... motor - ne cujes kad radi....

kako vam se da pisati to da trosi 6,5l gradske voznje auto sa 1.8 benz. motorcicem :D i 1500kg tesko vozilo :-) :-) :-) anbilivbl :sax: :sax:

johntra

Post by johntra » 06/11/2010 22:16

u tu potrošnju i ja čisto summnjam....Mazda jest odlično auto, imao sam ja službenu tricu Mazdu 1,6 benzin 110 KS...to auto gradske ispod devet nije moglo prismrditi...jeste isto prešla 40.000 za godinu bez problema, ali je i voljela popiti...

XL4

Post by XL4 » 06/11/2010 22:38

citroen wrote:kako vam se da pisati to da trosi 6,5l gradske voznje auto sa 1.8 benz. motorcicem :D i 1500kg tesko vozilo :-) :-) :-) anbilivbl :sax: :sax:

Posjedujem istu koju je naveo Desert Wind, nesto manje od 2 godine stara, 2.0l motor sa 144KS, aktivmatic. Prosjecna potrosnja 7l. Presao do sada 60.000KM, apsolutno nikakvog kvara nisam imao, niti sam bilo sta mjenjao osim ulja u uljnog filtera. Inace sam Honda fun, ali sam ovu kupio jer je jeftinija, a sluzi mi za svakodnevne potrebe sto se vidi po kilometrazi. Unutrasnjim i vanjskim izgledom prevazilazi sve do sada pomenuto, ali to je vec stvar ukusa.

Naravno, sve zavisi kako se auto vozi. Prije nego sam ovu kupio, imao sam Nisan Murano koji sam kupio od gospodje koju poznajem sa 30.000 predjenih kilometara. Kada sam je preuzeo board computer ocitavao prosjecnu potrosnju 18l. 3 sedmice poslije, nesto vise od 11l i tako je ostalo dok je bila u mom vlasnistvu.

Post Reply