Predsjednicka debata Demokratskih kandidata

Post Reply

Koji kandidat se kandidat po vama najbolje pokazao u debati?

Barack Obama
3
38%
Hillary Clinton
2
25%
Joseph Baiden
1
13%
Denis Kuchinich
2
25%
Bill Richardson
0
No votes
John Edwards
0
No votes
Chris Dodd
0
No votes
 
Total votes: 8

nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#1 Predsjednicka debata Demokratskih kandidata

Post by nineac »

Veceras u 7 sati po istocnom vremenu na MSNBC-ju je predsjednicka debata demokratskih kandidata koja ce se odrzati na University of South Carolina.
Molio bi one koji ce gledati da daju svoj glas onome za koga misle da je pobjedio u debati, tj. najbolje se pokazao!
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#2

Post by Bosanac_21 »

Go Hillary Clinton, bolje ce biti za Ameriku, svijet, a i za nas :bih:
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#3

Post by senada »

nase gore list Denis Kurchinich :-D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#4

Post by Svemirski_Jebach »

meni je svejedno...ja sam svakako republikanac...al cu rado gledati...da vidim s kim ce se insala McCain takmiciti :D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#5

Post by senada »

Svemirski_Jebach wrote:meni je svejedno...ja sam svakako republikanac...al cu rado gledati...da vidim s kim ce se insala McCain takmiciti :D
Image
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#6

Post by senada »

oci, usi i razum para vise nego ocigledno kome je ovdje u vlasti i 'u vjeri' zivotno bitno ko ce dobiti izbore u britaniji, njemackoj, francuskoj, turskoj, americi....i obratno...

j...e se obicne proste bh konstitutivno isprogramirane male potencijometre za tamo njihovim izborima.......osim naprasno neobicnih mustri i mustrica *inteligentnih i vrlo pouzdanih djelatnika* poput tokica, ajanovica i ostalih posvojenih *vjernih* sinova.......a ima ih raznoraznih....... sa posebnim obavezama prema ocevima..... na posebnim zadacima..... s' posebnim ziro racunima....
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#7

Post by pitt »

Barack..... :D
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#8

Post by Nosferatu »

Sta bi sa muslimanima - kako to da ne trube kako im je kandidat, po prvi put, dijete Kenijskog muslimana, koji ga je ostavio nakon sto se je razveo od njegove majke, Amerikanke, bjelkinje koju je upoznao na Hawai-ma dok je isao na univerzitet, nakon kojeg se vratio u Keniju - cim su se povukli Britanci iz nje i poginu u saboracajnoj nesreci kad je Barak Obami bilo 21 godina.

Samo ime Baraka - znaci blagoslovljen, na Arapskom (Mu-barek Olsun). Iako se Baraka Obama - izjasnjava da je kriscanin po vjeroispovjesti.

I, iako nije imao nikakve sanse - danas je uz Hillary najozbiljniji kandidat demokrata.

Ja samo znam, budu li Obama i Hillary - bili front Demokrata, ne samo da ce Amerikanci glasati za Republikance, vec cu i ja glasati za Republikance, narucito ako se McCain kandiduje za izbore.

Dennis Kuchinich je nadasve bistar frajer, ali nema nikakvu sansu, osim teoretske. Covjek je previse ljevak, za prosjek Americki. Ako moram glas dati vec nekom, ko nece pobjediti bilo bi to Ralph Nader.

Sve u svemu, zalosno je ovo. Da do dana danasnjeg - niko drugi se nije kandidovao. Baraka Osamu sam vidjeo proslu nedjelju, on ima zaista impresivan rekord, covjek je zavrsio pravo, na Harvardu i 1996 u Chicagu se zaposlio kao advokat za civilna prava, usao u senat Illinoisa, pa onda 2004 godine na Demokratskoj konvenciji odrzao govor koji ga je vinuo u nebesa politicka, i obezbjedio mu tako reci mjesto u senatu, koje je osvoji kad je dobio oko 70% glasova. Al' to je covjek koji ima manje od 10 godina iskustva u politici - gdje i kako moze Obama, postati predsjenik USA, nije mi jasno. Isto tako - vabi ove crnce - a Obama je veci bjelac od mene. Odrastao je i podigli su ga bjelci, oceva familija se nije o njemu brinula.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#9

Post by pitt »

obama se popravio na anketama....priblizava se gospodji senatorki :D:D Ona mi je najgora :-? Edwards i Obama i nekako......al ona .....bljak :D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#10

Post by senada »

pitt wrote:Barack..... :D
.....bez obzira na nas spol svi smo mi ovdje *na svom* svi smo "svojima* monike levinski....isto kao i inosstranim lobijima bez razlike na spol njihovih izbornih dobitnika/ca..... samo s' tom razlikom sto nikoga ne mozemo ni tuziti niti suditi..... kolektivna pusiona kao u predskazanjima nadrealista....
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#11

Post by Svemirski_Jebach »

Biden mi se najvise svidio...pa onda Edwards. Nesto ne merem Clintonove i Obame...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#12

Post by pitt »

barak meni nekako najbolji....hilary se dobro drzala...zajednoo sa edwardsom na drugom mjestu......biden dobar treci....pa dods. Onaj "nash" i richards daleko najgori. Gravel legenda :D:D
ObiVan
Posts: 143
Joined: 11/06/2005 20:49
Location: Sehen Sie diese Stadt...

#13

Post by ObiVan »

Ralph Nader bi bio ubjedljivo idealan covjek, da se ja pitam.

Kuchinich zaista nema ni teoretske sanse, preslaba je baza za njegov izbor za ozbliljnijeg kandidata, Barak fura interesantnu kampanju, medjutim nedostaje mu svasta nesto da bude ozbiljno shvacen kandidat, a mislim da je prije svega crncima prebijel, a bijelcima prije svega crn, a ujedno i nekako nereprezentativan. On je vise ono za predsjednika za seriju 24h. Sto se tice Hillary, ona seta izmedju lijevog i desnog centra, nekako joj nedostaje odlucnog stava, iako pokusava bas to da personificira. Kao da bjezi od feministickog pokreta u nedogled.
Post Reply