Predigra

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

bato99

Predigra

Post by bato99 » 10/02/2009 12:23

Image
Predigra povećava seksualnu napetost i čini snošaj nakon nje daleko intenzivnijim ... Predigra treba biti osnovni sastojak kompletnog sexualnog iskustva...Većina žena tvrdi da im fali više predigre. Nitko ne kaže da spontani seks nije sjajan, ali ubacite predigru i znatno ćete poboljšati kompletno iskustvo. Predigra povećava seksualnu napetost i čini snošaj nakon nje daleko intenzivnijim i ispunjavajućim iskustvom za oboje.
Oba partnera trebaju «ono nešto» da se potpuno uzbude i da postignu maksimalno zadovoljstvo. Predigra je savršeno vrijeme za
proučavanje što Vaš partner (ili partnerica) voli. Ne radi se o sistematskom i utreniranom postupku nego u otkrivanju što Vašem partneru u tom trenutku stvara ugodu.
da li je vama predigra igra važnu ulugu u sexu ??

bato99

Re: Predigra

Post by bato99 » 10/02/2009 12:25

nema potpunog sexualnog iskustva bez predigre :D :razz:

bato99

Post by bato99 » 10/02/2009 12:31

besana wrote:Meni moj veli : "Skidaj se" ... toliko o predigri :-)

Zezam se, ali nekad gori pod nogama :D

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

potpuni stranac

Post by potpuni stranac » 10/02/2009 12:38

besana wrote:Meni moj veli : "Skidaj se" ... toliko o predigri :-)

nebesa, vibrator koji govori, što ti je tehnologija. :skoljka:

potpuni stranac

Post by potpuni stranac » 10/02/2009 12:58

besana wrote:Ha? :shock:

:skoljka:

potpuni stranac

Post by potpuni stranac » 10/02/2009 13:06

besana wrote:O sad sam se sjetila, pa ti si onaj malodobnik što je nedavno bio banovan :lol: sad je jasno

aha, taman tako............................bas mi je milo i drago, a koja si sad pa ti?. :lol: :lol: :skoljka: :skoljka:

burek_in_space

Post by burek_in_space » 10/02/2009 13:53

Jel ovo josh jedno istrazhivanje ili samo oglas kojim trazhe volontere da ustanove istinitost ovoga?! :D

potpuni stranac

Post by potpuni stranac » 10/02/2009 14:27

kakav priglup post. :skoljka: :skoljka:

Zoya
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by Zoya » 10/02/2009 14:31

Velite predigra ha :D Ta i nije potrebna uvijek, ali je pozeljna u vecini slucajeva.Poznato je da je nama zenama potrebno duze vremena kako bi dozivjeli vrhunac, e sad zamislite zene, imate predigru nekih pola sata, i sam cin se svede jos na pet minuta, druga strana dozivi vrhunac, a vi,,,? :-?

RIZVA

Post by RIZVA » 10/02/2009 17:02

Hm...predigra,pa...Veliku ulogu mora imati i atmosfera, a delikatni odsjaj svijeća i ugodan miris u prostoriji uz prigodnu muziku uvijek vam idu u prilog. Osim toga, koža obasjana samo svjetlošću svijeća djeluje posebno senzualno, a ništa manje nije važno ni to što će svijeće i romantična atmosfera dokazati da ste u ovaj čin zavođenja uložili puno truda, što će ona već znati cijeniti.
Osim što žene vole muškarce kojima se ne žuri, posebno su im dragi i topli, senzualni poljupci. Ljubite je i poljupcima joj milujte cijelo tijelo, a to ne znači da je odmah u startu morate poljubiti u usta i 'uvaliti' jezik do grla, pa potom ravno u akciju.
Lagani nježni poljupci kojima ćete je obasipati po rukama, leđima, trbuhu, vratu su ono što se traži, a potrudite se da svaki bude na drugom kraju tijela kako biste je iznenadili i tako samo intenzivirali njezinu žudnju za vama,uh...ops što se ja zanese u pricu,mislim da je dovoljno bilo :D

Bumbar

Post by Bumbar » 10/02/2009 17:09

@potpuni stranac... zamolila bih za pridrzavanje pravila konverzacije. Hvala lijepa.

bato99

Post by bato99 » 11/02/2009 12:53

Zoya wrote:Velite predigra ha :D Ta i nije potrebna uvijek, ali je pozeljna u vecini slucajeva.Poznato je da je nama zenama potrebno duze vremena kako bi dozivjeli vrhunac, e sad zamislite zene, imate predigru nekih pola sata, i sam cin se svede jos na pet minuta, druga strana dozivi vrhunac, a vi,,,? :-?

nemoj tako bude razvaljotka posle predigre mnogo viša od tih 5 minuta :D :D :D :D ima nas svakakvih :D

Zoya
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by Zoya » 11/02/2009 17:26

bato99 wrote:
Zoya wrote:Velite predigra ha :D Ta i nije potrebna uvijek, ali je pozeljna u vecini slucajeva.Poznato je da je nama zenama potrebno duze vremena kako bi dozivjeli vrhunac, e sad zamislite zene, imate predigru nekih pola sata, i sam cin se svede jos na pet minuta, druga strana dozivi vrhunac, a vi,,,? :-?

nemoj tako bude razvaljotka posle predigre mnogo viša od tih 5 minuta :D :D :D :D ima nas svakakvih :D

Na trenutak zaboravih da se radi o balkancima, pogotovo forumasima koji su inace vrsni *ebaci. Izvini, do mene je :D

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 14/02/2009 00:00

Zoya wrote:
bato99 wrote:

Na trenutak zaboravih da se radi o balkancima, pogotovo forumasima koji su inace vrsni *ebaci. Izvini, do mene je :D

upravo, sve guslac do guslaca :D :D :D nekima se omakne i po 6ipo minuta :P

na zadatu temu:

koliko ljudi tol'ko cudi :) ne uzbudjuju nas sve iste stvari, pa cak ni po linijama podjele musko/zensko...fizionomija nam je razlicita pa samim tim i nacini postizanja zadovoljstva (i tu ne mislim samo na orgazam), ali mislim da je puno vise varijacija na individualnoj osnovi...puno toga zavisi i od naseg shvatanja pojmova "predigra, seks, seksualni cin itd itd"...recimo za mene je rijec seks sveobuhvatna kad je u pitanju seksualna intimnost (i verbalna i emotivna i fizicka)...ne dozivljavam sve ono sto se desava prije ili poslije snosaja kao neki uvod ili zakljucak tog "cina" :-) niti se seks svodi samo na "ono u ono", niti je krajnji cilj orgazam (opet kazem za mene)...stoga ne dozivljavam ni predigru u tom klasicnom smislu "de me malo pomazi da se i meni 'digne'" :D :D :D za mene je sve ono sto se desava izmedju dvoje ljudi van okvira tog seksualnog "predigra" :) paznja, razumijevanje, osjecaj povezanosti, uvidjavnost, trosenje vremena na "male stvari" su puno djelotvorniji sastojci predigre i puno djelotvorniji od onog sto se inace podrazumjeva pod tim terminom...

neke stvari imaju veze i sa pravom kombinacijom ucesnika tj kad se sastanu dvije osobe koje se kompatibilne, cije fantazije se ispreplicu, koje jednostavno znaju na pravi nacin osluskivati tijelo onog drugog (ovo vec ne mora imati nikakve veze s "vezom" tj desava se i ljudima kod kojih je u pitanju samo seksualna privlacnost i nista vise) :) isto tako sa ili bez emotivne povezanosti seks na brzaka (u pravom momentu sa pravom osobom) moze pruziti puno vise zadovoljstva (ili jednako koliko i) neki razvucena radnja sa svim gore navedenim sastojcima (predigra, 1.,2. poluvrijeme, vrhunac, blablablablablablabla) :D

u svakom slucaju po meni bitnije od "predigre" za zadovoljstvo je puno bitnije iskljuciti faktor "sebicnosti" tj ne brinuti se samo za sopstveno zadovoljstvo jer u tom slucaju cemu uopste partner, za takve radnje je sasvim dovoljna i desanka :D

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 14/02/2009 11:33

Ja je prvo onesvijestim, pa joj ondah mirno smjestim.
Toliko o predigri.
8-)

rufas

Post by rufas » 05/02/2011 02:02

Pre neki dan citam da su zene te koje bas i ne vole predigru(naucno ko fol dokazano) :(
Meni je to stvarno cool, jer ja prije sexa,zelim podobro "prepitati" sve zenske dijelove tijela.
Sex,bez predigre,je kao hamburger bez kecapa i majoneze.
Heh.

citroen

Post by citroen » 05/02/2011 12:20

anais_nin wrote:
upravo, sve guslac do guslaca :D :D :D nekima se omakne i po 6ipo minuta :P

na zadatu temu:

koliko ljudi tol'ko cudi :) ne uzbudjuju nas sve iste stvari, pa cak ni po linijama podjele musko/zensko...fizionomija nam je razlicita pa samim tim i nacini postizanja zadovoljstva (i tu ne mislim samo na orgazam), ali mislim da je puno vise varijacija na individualnoj osnovi...puno toga zavisi i od naseg shvatanja pojmova "predigra, seks, seksualni cin itd itd"...recimo za mene je rijec seks sveobuhvatna kad je u pitanju seksualna intimnost (i verbalna i emotivna i fizicka)...ne dozivljavam sve ono sto se desava prije ili poslije snosaja kao neki uvod ili zakljucak tog "cina" :-) niti se seks svodi samo na "ono u ono", niti je krajnji cilj orgazam (opet kazem za mene)...stoga ne dozivljavam ni predigru u tom klasicnom smislu "de me malo pomazi da se i meni 'digne'" :D :D :D za mene je sve ono sto se desava izmedju dvoje ljudi van okvira tog seksualnog "predigra" :) paznja, razumijevanje, osjecaj povezanosti, uvidjavnost, trosenje vremena na "male stvari" su puno djelotvorniji sastojci predigre i puno djelotvorniji od onog sto se inace podrazumjeva pod tim terminom...

neke stvari imaju veze i sa pravom kombinacijom ucesnika tj kad se sastanu dvije osobe koje se kompatibilne, cije fantazije se ispreplicu, koje jednostavno znaju na pravi nacin osluskivati tijelo onog drugog (ovo vec ne mora imati nikakve veze s "vezom" tj desava se i ljudima kod kojih je u pitanju samo seksualna privlacnost i nista vise) :) isto tako sa ili bez emotivne povezanosti seks na brzaka (u pravom momentu sa pravom osobom) moze pruziti puno vise zadovoljstva (ili jednako koliko i) neki razvucena radnja sa svim gore navedenim sastojcima (predigra, 1.,2. poluvrijeme, vrhunac, blablablablablablabla) :D

u svakom slucaju po meni bitnije od "predigre" za zadovoljstvo je puno bitnije iskljuciti faktor "sebicnosti" tj ne brinuti se samo za sopstveno zadovoljstvo jer u tom slucaju cemu uopste partner, za takve radnje je sasvim dovoljna i desanka :D

Alal ti vera :D :thumbup:

edi edi

Post by edi edi » 10/03/2011 15:02

Nekad je dobro bez predigre ali u većini slučajeva potrebna je i dobro dođe.

Dialer

Post by Dialer » 10/03/2011 15:04

sanabe wrote:Meni moj veli : "Skidaj se" ... toliko o predigri :-)

To je to... Nekad se rpedigra sama od sebe desi :)

zonna

Post by zonna » 10/03/2011 15:11

po ovom gore napisanom ispade da je istrazivanje o tome da li je zeni predigra potrebna opet radio neki muskarac :mrgreen: jer po forumasima ispade da je bitnije muskima nego zenama :-)
jos jedna stara tema :roll: a ja se taman htjela raspisati :)

Dialer

Post by Dialer » 10/03/2011 15:15

Kome treba predigra taj nije potentan 8-) 8-)

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 10/03/2011 15:17

Ovo bas dosadno pa se izvlace stare teme :D

♥ Julianna ♥

Post by ♥ Julianna ♥ » 10/03/2011 15:17

samo Čovječe NAljuti se :-D

Šef

Post by Šef » 10/03/2011 15:28

♥ Julianna ♥