Prebacivanje sa FF na PMF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
AmacSa

Prebacivanje sa FF na PMF

Post by AmacSa » 22/07/2016 23:24

Da li neko zna da li je moguće prebaciti se sa filozofskog fakulteta (smjer matematike i informatike) na PMF na neki smjer odsjeka za matematiku i da se onda priznaju predmeti koji su isti ili se slično zovu? Također, bilo kakva "relatable" informacija je dobrodošla :D

bhnapoleon1

Re: Prebacivanje sa FF na PMF

Post by bhnapoleon1 » 22/07/2016 23:51

Odakle na filozofskom odsjek za matematiku :-) Da se ti nisi sta zbunio

artime

Post by artime » 23/07/2016 00:37

Ja koliko znam jedino sta ff ima sa informatikom i matematikom jesu oni racunari pentium 4 po hodnicima. :D laku noc od mene

bhnapoleon1

Post by bhnapoleon1 » 23/07/2016 00:57

Jbg meni prva pomisao je UNSA a ne UNZE, e da mi je ko pricao da na filozofskom fakultetu u Zenici imaju smjer za matematiku rekao bi mu da laže

belfy

Post by belfy » 23/07/2016 04:43

smijer matematika i informatika je i nastao od PMF-a sa UNSA. dio predavanja i vjezbi je odrzavan na PMF-u. kako su to razgranicili nakon osnivanja UNZE je dobro pitanje. vecina predmeta koji se ticu matematike je bila ista i drzali su je isti profesori kao na PMF -u, dok je dio vezan sa informatikom bio nigdje veze...

no, koliko znam, nakon bolonje je nastavni plan i program dosta izmijenjen. neki predmeti su spojeni, neki ukinuti, a neki novi uvedeni. da li je istovjetno uradjeno na PMF-u je pitanje za one koji su bolonju pravili, jer smisao iste i jeste isto vrednovanje takvih predmeta. e sada - koliko jedni druge priznaju je maltene isto pitanje sa pocetka...

AmacSa

Post by AmacSa » 24/07/2016 12:10

belfy wrote:smijer matematika i informatika je i nastao od PMF-a sa UNSA. dio predavanja i vjezbi je odrzavan na PMF-u. kako su to razgranicili nakon osnivanja UNZE je dobro pitanje. vecina predmeta koji se ticu matematike je bila ista i drzali su je isti profesori kao na PMF -u, dok je dio vezan sa informatikom bio nigdje veze...

no, koliko znam, nakon bolonje je nastavni plan i program dosta izmijenjen. neki predmeti su spojeni, neki ukinuti, a neki novi uvedeni. da li je istovjetno uradjeno na PMF-u je pitanje za one koji su bolonju pravili, jer smisao iste i jeste isto vrednovanje takvih predmeta. e sada - koliko jedni druge priznaju je maltene isto pitanje sa pocetka...
Aha, hvala. A pretpostavljam da je dozvoljeno prebacivanje sa smjera na smjer na PMF-u nakon npr. 1 ili 2 semestra?

I ako budem upisao sada u septembarskom roku PMF, najvjerovatnije ću biti samofinansirajući jer su sva mjesta na budžetu zauzeta (osim jednog, a da sam u junskom roku se upisao onda bi bio na budžetu. Je li ima šanse da budem na budžetu nakon prve godine bez onog da imam prosjek veći od 8 (npr. da se ponovo do godine upišem u junskom roku i da upadnem na budžet, a da već imam očišćenu godinu na nekom drugom smjeru istog odsjeka (možda je isuviše glupo pitanje, ali džaba kad ne znam :D ))?

belfy

Post by belfy » 24/07/2016 14:49

mislim da tu uslovi zavise od toga koliko studenata prodje na drugu godinu. ako ih prodje veci broj vjerovatno ce ti gledati prosjek (ili ako im je jednostavno stalo da te oglobe). to je pitanje najbolje postaviti studentskoj sluzbi. nazovi ih, nije ti neki trosak.

Post Reply