Pravo i pravda

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Pravo i pravda?

Trebamo i hoćemo novi podforum!
5
83%
Ne treba nam, snalazimo se na drugi način.
1
17%

Total votes: 6

jedaneska

Pravo i pravda

Post by jedaneska » 23/02/2011 00:41

Odavno na sarajevskom-x portalu nedostaje podforum na kojem bi se raspravljalo o pravnim pitanjima u svim segmentima i životnim situacijama. Takvih dilema i vezanih problema ima bezbroj, a forumaši se "snalaze" postavljajući teme o pravu i pravdi, zakonima i procedurama, pravilima i propisima, legalnosti i zaštiti - na podforume koji počesto nedolikuju ni temi ni ozbiljnosti određenih nedoumica.

Iz tih razloga, predlažem formiranje novog podforuma koji bi mogao nositi naziv Pravo i pravda i koji bi ubuduće svi mogli koristiti u konkretnu svrhu razmjene mišljenja, uzajamnog pomaganja i savjetovanja kad se radi o pravnim pitanjima koje nam svakodnevnica i novo vrijeme sve više nosi sa sobom :idea:

Primjer: Tužba via Microsoft
Last edited by jedaneska on 24/02/2011 14:55, edited 2 times in total.

amko76

Re: Pravo i pravda

Post by amko76 » 23/02/2011 00:49

Odavno mi ne ide u glavu da neko misli da će bilo koji iole iskusan pravnik davati besplatne pravne savjete po forumima i internetima. A još manje mogu da shvatim ljude koji traže i vjeruju u pravne savjete na internetu, koje ko zna piše i ko zna šta lupeta. :? Svašta.

yellow cat

Post by yellow cat » 23/02/2011 01:20

Pa što, ideja nije loša. Naravno da nećeš očekivati specijaliste na temi, ali uvijek neko zna odgovor na neko pitanje. Ne mora mu to biti struka, možda se neko našao u istoj ili sličnoj životnoj situaciji, pa može pomoći. Čisto da se teme takvog tipa mogu naći na jednom mjestu. Ja podržavam.

addy_sa

Post by addy_sa » 23/02/2011 10:43

super ideja , podržavam!
primjetio sam da veliki broj ljudi ima nedoumice tipa kome se obratiti, gdje otići, gdje pronaći neki član ili odredbu bilo koje vrste i tako to.. i zašto da ne pisati i pitati..pa ko zna i hoće- odgovoriće.
naravno, svi smo svjesni da niko neće pisati tužbe i ugovore po forumima niti davati pravne savjete besplatno ali siguran sam da ima ljudi koji bi uvijek rado pomogli ili na forumu ili na pp..
ponekad samo mali savjet ili eventualno preporuka ili uputstvo mogu jako puno pomoći..tipa, idi tu-i-tu i pitaj tog-i-tog je već nekakav početak :-D

kao primjer navešću da sam ja za većinu stvari u životu "konsultovao" forumaše od toga koje auto kupiti do gdje kupiti stan i tako dalje.

a što se tiče prava i pravde, i sam ću rado pomoći kao magistar prava, koliko mogu (mada nisam ni advokat niti radim u pravosudnim organima)

zmaj56

Post by zmaj56 » 23/02/2011 13:59

Pravo i pravda je, da, ko je jaci, taj i tlaci!! :dance:

Kratko i jasno i narodni receno!

jedaneska

Post by jedaneska » 23/02/2011 17:35

yellow cat wrote:Pa što, ideja nije loša. Naravno da nećeš očekivati specijaliste na temi, ali uvijek neko zna odgovor na neko pitanje. Ne mora mu to biti struka, možda se neko našao u istoj ili sličnoj životnoj situaciji, pa može pomoći. Čisto da se teme takvog tipa mogu naći na jednom mjestu. Ja podržavam.

addy_sa wrote:super ideja, podržavam!
primjetio sam da veliki broj ljudi ima nedoumice tipa kome se obratiti, gdje otići, gdje pronaći neki član ili odredbu bilo koje vrste i tako to.. i zašto da ne pisati i pitati..pa ko zna i hoće- odgovoriće.
naravno, svi smo svjesni da niko neće pisati tužbe i ugovore po forumima niti davati pravne savjete besplatno ali siguran sam da ima ljudi koji bi uvijek rado pomogli ili na forumu ili na pp..
ponekad samo mali savjet ili eventualno preporuka ili uputstvo mogu jako puno pomoći..tipa, idi tu-i-tu i pitaj tog-i-tog je već nekakav početak :-D

kao primjer navešću da sam ja za većinu stvari u životu "konsultovao" forumaše od toga koje auto kupiti do gdje kupiti stan i tako dalje.

a što se tiče prava i pravde, i sam ću rado pomoći kao magistar prava, koliko mogu (mada nisam ni advokat niti radim u pravosudnim organima)

Hvala na razumjevanju i podršci, nadam se da će administracija primjetiti inicijativu i pravovremeno reagovati :thumbup:

jedaneska

Post by jedaneska » 25/02/2011 18:57

Još jedan primjer teme :arrow: viewtopic.php?f=1&t=80288
koja bi trebala biti sortirana na novom podforumu Pravo i pravda čiji bi sadržaj bio namjenjen pravnim pitanjima, problemima i savjetima.

Molim nadležne u SA-X da daju svoje mišljenje za ovu inicijativu i dobronamjeran prijedlog o novom preglednom i specijalizovanom podforumu :)

Post Reply