Pravni fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
zuta

#76 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by zuta » 19/06/2008 23:48

Better man-- ti si potpuno u pravo. Sve profesore koje si naveo su predavali i meni. Muminovic je zaista gospodin covjek, a Slavica je isto pravi strucnjak.

Better Man

#77 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Better Man » 20/06/2008 12:38

burek_in_space wrote:
Better Man wrote:
Miki123 wrote:Ima nekih profesora koje si nabrojo, a koji ne predaju više (dautbašić) ili su u penziji (krneta), ili bolesni (omanović).

Profesor koji je na mene ostavio najbolji dojam je dr Veljko Trivun. Pamet, sposobnost da prenese znanje na studente i prije svega profesionalnost. Prof. po evropskim standardima.

Obzirom da sam diplomirao 2002. godine logično je da sau neki u penziji, jer su još tada imali uslove za penziju. Na poslu gdje radim primili smo volonterku koja je završila pravo i ona mi je rekla da je čula da je Omanović u Jagomiru. Sad dali je to tačno i znali neko šta o tome nek napiše. Samo znam da nisam išao na njegova predavanja, jer je vječno kasnio minimum 15 minuta, pa i više i znam da je volio pretjerano da pije. Veljko Trivun mi nije predavao i mislim da nije u moje vrijeme bio na faksu, ali vjerujem da je dobar kao što kažeš. Spomenuo sam u prethodnom postu Edina Muminovića i ponoviću da je to gospodin od glave do pšete i pravi primjer kako treba da izgleda jedan profesor.
Nesto nisam bas siguran da je bio bas u Jagomiru,ali da ga nije bilo neko vrijeme na faxu je cinjenica.A inace,ovih dana se vratio na fax i poceo je da ispituje.I sve pohvale za opis profesora jer mislim da si ih sve fino okarakterisao mada ima tu jos materijala koliko hoces(za "negativnu" rubriku) dok su oni "pozitivci" takva rijetkost da je to zalosno.

p.s.

Obzirom da sam novi...pozdrav svima! :mrgreen:

Informaciju za Jagomir mi je rekla volonterka i dodala je da nije sigurna u tačnost te informacije, jer ju je i ona čula od drugih. Ako zaista jeste bio tamo, ne bi me čudilo, obzirom na njegovo ponašanje i činjenicu da je znao pretjerivati s alkoholom. Znam da ima još materijala za negativnu rubriku, samo mi se nije dalo više pisati.

Mikado

#78 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Mikado » 20/06/2008 12:52

Sanjin Omanovic se vratio u ovom roku i ponovo ispituje studente. Ja samo mogu rec da je extra profesor. Svi koji su izasli, a nisu odustali su polozili. Kod mene su ocjene vecinom sestice i sedmice, al kod njega sam dobio 8, iako nisam ucio vise nego inace. :D

Better Man

#79 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Better Man » 20/06/2008 20:48

Mikado wrote:Sanjin Omanovic se vratio u ovom roku i ponovo ispituje studente. Ja samo mogu rec da je extra profesor. Svi koji su izasli, a nisu odustali su polozili. Kod mene su ocjene vecinom sestice i sedmice, al kod njega sam dobio 8, iako nisam ucio vise nego inace. :D
To što što si položio lako kod njega ne znaći da je dobar profesor. Kao predavać je vrlo loš i neodgovoran je po pitanju tačnosti i redovnosti na predavanjima. Što se tiće ispita, sve ti to zavisi od njegovog raspoloženja.

JThomas

#80 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by JThomas » 20/06/2008 21:12

pa on uopšte ne drži predavanja :)

Better Man

#81 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Better Man » 21/06/2008 18:01

Možda zadnjih godina i ne drži predavanja, ali u moje vrijeme ih je držao uvijek je kasnio minimum 15 minuta.

Miki123

#82 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Miki123 » 22/06/2008 00:56

Better Man wrote:Možda zadnjih godina i ne drži predavanja, ali u moje vrijeme ih je držao uvijek je kasnio minimum 15 minuta.
Ove godine je držo čini mi se 2 predavanja i onda se razbolio. Bio sam na oba. Nije kasnio, predavao je oko 2 sata. Čovjek je stručnjak za svoju oblast, i to možda najbolji u BiH.

komandant mark

#83 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by komandant mark » 22/06/2008 16:19

U vrijeme kada sam ja zavrsavao (prije 3-4 god), Meliha Povlakic je bila ubjedljivo najbolji profesor na pravu.

Jasna Baksic-Muftic, Hajrija Sijercic-Colic, Jasminka Gradascevic-Sijercic, Abedin Bikic, Edin Muminovic, Zvnonko Tomic, Boro Petrovic, pa i Grebo su ok.

Ostalo sve katastrofa, profesori koji mogu predavati samo ovdje i nigdje drugo

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#84 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Chmoljo » 22/06/2008 23:44

e buraz moj ta ista Meliha Povlakić veze nema sa nasljednim pravom... mislim da vidiš cirkusa kad pođe objašnjavati zadatke... a tek kad pregleda pismene... ima jedno 10-ak slučajeva kada su ljudi išli na uvid i ona im pregledala i naknadno su polagali... ono niđe veze... ja fakat ne znam šta je pitanju, jel se ona zajebava, drogira ili nešto treće. Ima već dosta kako sam se riješio nje. sreća pa se građansko polagalo kod Misite, koji je užasno strog, ali korektan profesor.

Better Man

#85 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Better Man » 24/06/2008 13:59

komandant mark wrote:U vrijeme kada sam ja zavrsavao (prije 3-4 god), Meliha Povlakic je bila ubjedljivo najbolji profesor na pravu.

Jasna Baksic-Muftic, Hajrija Sijercic-Colic, Jasminka Gradascevic-Sijercic, Abedin Bikic, Edin Muminovic, Zvnonko Tomic, Boro Petrovic, pa i Grebo su ok.

Slažem se za ove profesore oni su dobri. Meliha mi nije predavala. Samo smo jednom imali kod nje predavanje iz građanskog umjesto Slavice, jer je ona bila zadužena da nam objasni zemljišne knjige.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#86 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Chmoljo » 25/06/2008 00:17

ma ljudi se mijenjaju majke mi. eto kažu za Misitu kad je tek došao na građansko da je bio hljeb. kako vrijeme prolazi on sve gori, ustvari strožiji, ako znaš onda i položiš al' treba i naučiti.
al' moram spomenuti prof. Hajriju Čolić-Sijerčić koju zovu "mama" :lol: eto takav imaš osjećaj kad odgovaraš pred njom... ma ni rođena ti majka ne bi onoliko izlazila u susret. i onda nemaš obraza izaći na ispit a da ne naučiš. :wink:
btw Seada Dedića zovu "tata". bio jednom kod njega, smiren čikica, tih i ne traži od Kulina Bana. dovoljno da znaš osnovno...

BGstudent

#87 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by BGstudent » 16/07/2008 14:43

POz za kolege iz Sarajeva!

Studiram Pravni u Beogradu, pa me interesuje da li dr Imamovic jos uvijek predaje u Sarajevu. Imamovic je bio menteor nekim mojim profesorima, pa me zato interesuje. POZ

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#88 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by ladyblue18 » 16/07/2008 14:47

BGstudent wrote:POz za kolege iz Sarajeva!

Studiram Pravni u Beogradu, pa me interesuje da li dr Imamovic jos uvijek predaje u Sarajevu. Imamovic je bio menteor nekim mojim profesorima, pa me zato interesuje. POZ
Predaje, iako ga mi licno (1.god) ove godine nismo imali priliku slusati ni upoznati :D

JThomas

#89 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by JThomas » 16/07/2008 15:01

vodi se kao šef katedre, ali ga studenti nikad ne viđaju :)

BGstudent

#90 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by BGstudent » 16/07/2008 15:07

Hvala.

A htio sam jos da Vas pitam za ekskurzije i studijska putovanja. Ne mislim na apsolventske ekskurzije. Kako i da li se izvode i koliko kostaju, cisto da uporedim BG cijene i one iz Sarajeva.

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#91 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by ladyblue18 » 16/07/2008 18:23

BGstudent wrote:Hvala.

A htio sam jos da Vas pitam za ekskurzije i studijska putovanja. Ne mislim na apsolventske ekskurzije. Kako i da li se izvode i koliko kostaju, cisto da uporedim BG cijene i one iz Sarajeva.
mislim da ti mi to nemamo :mrgreen:
imaju neka takmicenja na koja studenti idu ali pored toga, nista, koliko ja znam.
ako neko ima upuceniji od mene, nek se javi :-D

Eborg

#92 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Eborg » 16/07/2008 18:41

BGstudent wrote:Hvala.

PFSA nudi neku razmjenu sa pravnim fakultetom u Pragu.Imaju razne ljetne shkole shirom BiH.

Isto tako,mislim da se uz dovoljno kopanja i prouchavanja mozhe srediti razmjena na nekim drugim evropskim univerzitetima... ;-)

Hakuna Matata

#93 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Hakuna Matata » 16/07/2008 20:34

Jel treba na Pravu polagati latinski ako ga nisam ucio u toku srednje skole :D

Eborg

#94 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Eborg » 16/07/2008 21:03

Hakuna Matata wrote:Jel treba na Pravu polagati latinski ako ga nisam ucio u toku srednje skole :D
Da,imat cesh predavanja subotom tokom prvog semestra ako se ne varam i morat cesh polagati ispit mozhda u novembru.Mislim da je to vishe pro forme poshto su svi to polozhili...

Polynesian

#95 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Polynesian » 19/07/2008 00:59

Better Man wrote: To što što si položio lako kod njega ne znaći da je dobar profesor. Kao predavać je vrlo loš i neodgovoran je po pitanju tačnosti i redovnosti na predavanjima. Što se tiće ispita, sve ti to zavisi od njegovog raspoloženja.
Takvim nije mjesto na fakultetima.

Koliko je loš i neodgovoran, govori i to da radi po starom ZPP-u.

Barem je radio :-)

Polynesian

#96 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Polynesian » 19/07/2008 01:10

komandant mark wrote:U vrijeme kada sam ja zavrsavao (prije 3-4 god), Meliha Povlakic je bila ubjedljivo najbolji profesor na pravu.

Ma daj prećera ga ti . Za Povlakić i Jasminu ne znam, nisu mi predavale, Jasna profesorica koja uspava na predavanju, Hajrija, sve najbolje o toj profesorici, Abedin treba se uozbiljiti s obzirom da predaje jedan od najvažnijih predmeta. On je ok sa studentima iako je neodgovoran kao profesor. Pored toga što forsira praktičnu dimenziju, odavno se ne bavi praksom, tako da su mu primjeri, više školski, a manje iz stvarnog života, zasnovani na stavovima i presudama sudova u bih. Edin, najbolji profesor kojeg si naveo. Ima znanje, praksu, odnos prema predmetu i studentima, sve što treba da ima profesor. Tomić diktira na predavanju, dovoljno, Petrović je kriminalista a ne pravnik, Grebo je izgubljen lik, utopista, filozof, nejasan sam sebi.

U svakom slučaju po meni zavrjeđuju pažnje od nabrojanih, Hajrija, Edin i Bikić. Dodao bih još Veljka Trivuna.

Gray

#97 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Gray » 19/07/2008 01:21

Meliha je odlična profesorica, jedna od najboljih na fakultetu. jedina mana joj je što zna previše da širi priču na predavanjima, pa nekada i ona ne zna dokle je došla. Ali mora se priznati da zna ono o čemu priča, zna to objasniti tako da je jednostavno za razumjeti, ima odličan odnos prema studentima, sve je možete pitati, sve će odgovoriti, uvijek je dostupna. da su svi kao ona ovaj fakultet bi bio puno bolji.

Polynesian

#98 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Polynesian » 19/07/2008 01:29

Gray wrote:Meliha je odlična profesorica, jedna od najboljih na fakultetu. jedina mana joj je što zna previše da širi priču na predavanjima, pa nekada i ona ne zna dokle je došla. Ali mora se priznati da zna ono o čemu priča, zna to objasniti tako da je jednostavno za razumjeti, ima odličan odnos prema studentima, sve je možete pitati, sve će odgovoriti, uvijek je dostupna. da su svi kao ona ovaj fakultet bi bio puno bolji.
Ljepo je to čuti.

Neka malo svemu tome poduči i onog Navenka Misitu.

Došao nama na predavanja i rekao " Znate ja nemam televizora, šta će mi imam knjige, internet ". Doduše ima internet ako ne mulja :D

nevencikotic

#99 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by nevencikotic » 19/07/2008 20:45

Profesor Durmisevic definitivno meni u najboljem sjecanju,covjek je pravi car

Umjetnik a

#100 Re: Pravni fakultet-UPIS

Post by Umjetnik a » 19/07/2008 21:36

nevencikotic wrote:Profesor Durmisevic definitivno meni u najboljem sjecanju,covjek je pravi car

:thumbup:

ko ti je ovo na avataru

Post Reply