Pravilnik o primjeni Zakona o porezu na dohodak

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
amyca

Pravilnik o primjeni Zakona o porezu na dohodak

Post by amyca » 21/05/2015 10:11

Pozdrav! Ne znam da li postoji tema, ali posto su nam uvedena neka pravila u firmi, imam pitanje vezano za koristenje privatnog auta u sluzbene svrhe, a pozivaju se na Pravilnik o primjeni zakona o porezu na dohodak. Naime, prilikom koristenja privatnog auta se ne priznaju troskovi parkinga i putarine, a naknada se obracunava kao broj predjenih kilometara x 20% x cijena goriva. Zna li neko od forumasa da li je ispravno to sto se ne placaju troskovi parkinga i putarine? Hvala!
Last edited by amyca on 21/05/2015 11:59, edited 1 time in total.

Drinski

Re: Pravilnik o primjeni Zakona o porezu na dohodak

Post by Drinski » 21/05/2015 10:50

amyca wrote:Pozdrav! Ne znam dali postoji tema, ali posto su nam uvedena neka pravila u firmi, imam pitanje vezano za koristenje privatnog auta u sluzbene svrhe, a pozivaju se na Pravilnik o primjeni zakona o porezu na dohodak. Naime, prilikom koristenja privatnog auta se ne priznaju troskovi parkinga i putarine, a naknada se obracunava kao broj predjenih kilometara x 20% x cijena goriva. Zna li neko od forumasa da li je ispravno to sto se ne placaju troskovi parkinga i putarine? Hvala!

To ne znam.
al bih vam preporucio da koristite sluzbena vozila u privatne svrhe. sve gazde to rade a onda to koriste ko poresku olakšicu.

amyca

Post by amyca » 21/05/2015 12:06

Imamo mi i sluzbenih auta, ali ponekad trebamo koristiti i privatna...

Ricken

Post by Ricken » 22/05/2015 10:07

amyca wrote:Pozdrav! Ne znam da li postoji tema, ali posto su nam uvedena neka pravila u firmi, imam pitanje vezano za koristenje privatnog auta u sluzbene svrhe, a pozivaju se na Pravilnik o primjeni zakona o porezu na dohodak. Naime, prilikom koristenja privatnog auta se ne priznaju troskovi parkinga i putarine, a naknada se obracunava kao broj predjenih kilometara x 20% x cijena goriva. Zna li neko od forumasa da li je ispravno to sto se ne placaju troskovi parkinga i putarine? Hvala!

Da jer su ti u toj naknadi od 20% * cijena * pređeni kilometri uračunati svi troškovi. Potpuno u skladu sa Paravilnikom.

amyca

Post by amyca » 22/05/2015 13:32

Hvala na odgovoru!

Post Reply