PRAVDA ZA DENISA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1 PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Zelim vam pokazati - ispricati tragicnu pricu o mom sinu, koja jos nije zavrsena.
Pocecu sa 15-minutnim snimkom – prilogom o tragicnoj smrti mog sina na Internoj klinici Univerzitetsko-klinickog centra u Tuzli.

Ova prica bi se mogla nazvati : I DOKTORI UBIJAJU; ZAR NE?

I deo
http://www.youtube.com/watch?v=clZWwAs97IU

II deo
http://www.youtube.com/watch?v=VWaF_sB8uEY

BN je jedina TV kuca koju je zainteresovala tragedija mog sina, Garagic Denisa.
Od sedam TV kuca (od toga 6 u Federaciji BiH) kojima sam poslala dokumentaciju, samo me je TVBN odmah kontaktirala, poslala svoju ekipu i snimila 15-minutni prilog koji je emitovan u politickom magazinu «Crno na bijelo» 26.09.2007.godine.
Ocena mnogih prijatelja i poznanika, kao i moja, je: prilog je vrlo profesionalno, korektno i objektivno odradjen. U 15 minuta je, hronoloski receno sve. Data je mogucnost komentara svim stranama (roditeljima, UKC-u, Tuzilastvu).

Ovom prilikom se jos jednom zahvaljujem BN televiziji.

Neozbiljne, neprofesionalne, da ne kazem nebulozne, izjave tadasnje direktorice Interne klinike UKC-a Nade Pavlovic-Calic nema potrebe da komentarisem. Njen komentar da svako mora od necega umreti (!?), te da je klinika ucinila SVE, a posebno njeno smeskanje pred kamerom, dovoljno govore o njoj i o klinici koju predstavlja.

Svakom laiku je jasno da se ne moze uciniti NISTA kad je u pitanju POGRESNA DIJAGNOZA. Sta su to oni preduzeli iz oblasti kardiologije? NISTA! Cak ni obicni ultrazvucni snimak srca nije uradjen, da ne spominjem druge, preciznije (skuplje ?) nalaze.

Ali, kako rece Kasim Muminhodzic, tadasnji medicinski direktor UKC-a, da ne mogu oni «svakoga slati na ultra zvuk», ocito je da se radi o selekciji pacijenata : na one iz njihovih privatnih ordinacija, one sa «plavim» kovertama, one stranacki vazne, te nas nevazne, «obicne» gradjane, koji smo prepusteni na milost i nemilost «strucnjacima» tuzlanskog UKC-a.

Posebnu zahvalnost dugujem Denisovom skolskom drugu (Elektrotehnicka skola) Kristijanu S. koji se potrudio da ovaj snimak postavi na you tube kako bih ga mogla pokazati uz sve ostale dokumente koji svedoce o tragediji jednog mladog coveka, mog sina Denisa.

Ispravka :
Snimak price o Denisovoj tragediji koju je 26.09.2007.godine u emisiji "Crno na bijelo" emitovala BN televizija u nedavno je nestao You Tube.
Zahvaljujuci mojoj virtualnoj sarajevskoj prijateljici (nismo se jos upoznale)
http://gordanasi.blogger.ba/
snimak je ponovo postavljen. Beskrajno sam joj zahvalna.

PRAVDA ZA GARAGIC DENISA -I dio (BNTV 2007)
http://www.youtube.com/watch?v=KLkwWj30cRA


PRAVDA ZA GARAGIC DENISA -II dio (BNTV 2007)
http://www.youtube.com/watch?v=Ka35AxHpf48
Last edited by nevenkagaragic on 19/07/2010 09:42, edited 1 time in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#2 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Moj sin je bio izuzetan, zaista, ne zato sto je moj. Pokusacu i na ovoj stranici upoznati siru javnost sa kriminalnim slucajem koje pravosudje (po sluzbenoj duznosti) NE ZELI resiti, a sve u cilju zastite nedodirljivih.

Naravno, racunaju i na reakcije, uobicajene kod gradjana tipa: nista ga vise ne moze vratiti, pa zasto se GODINAMA maltretirati sa neefikasnim sudstvom u koje svakako nemaju poverenja. Ja cu istrajati u trazenju istine i pravde, zaklela sam se, pa makar mi to bilo poslednje u zivotu. Mnogo, mnogo je slucajeva, ne samo u Tuzli, da zbog lekarske nemarnosti, diletantizma, sujete i sl. pacijenti umiru, a mogli su biti spaseni. Vreme je da se i ti zlocini pocnu procesuirati.

Denisov intervju na TV Tuzlanskog kantona avgusta 2000.godine, a povodom angazovanja (kao prevodilac i tehnicki koordinator) pri realizaciji projekta internacionalnog festivala Tuzla Wave u Tuzli, a u organizaciji Medjunarodnog foruma solidarnosti «EMMAUS».

Last edited by nevenkagaragic on 07/10/2010 20:23, edited 1 time in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#3 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Mnogima nije po volji prava istina. Ali ja cu istrajati, bez obzira sto su na stranu doktora stali :

1 - menadzment JZU UKC Tuzla, jer nikad nisu odgovorili na zahtev roditelja, odnosno prosledili nalaz interne komisije (dve komisije su ispitivale slucaj). Tu su stali i usutili se iako mi znamo kakvo je misljenje komisija (druga) dala - HITNA OPERACIJA !

2 - tuzioci koji se sluze tudjim mozgom (sudskog vestaka) bez ukljucivanja svog, bez utvrdjivanja okolnosti pod kojim je pacijent umro : trodnevno, sto je nedozvoljeno, zadrzavanje pacijenta u tzv. DNEVNOJ bolnici, odnosno prijemu Interne klinike, te pogresna dijagnoza napisana crno na belo!

3 - sudski vestak, Hipokratov krivokletnik, koji kaze (nedopustivo struci) da bi Denis svakako umro, cak i da je njegova teska bolest dijagnosticirana u periodu od 23.- 25.07.2005.godine.

Zaista, normalan covek, bilo koji gradjanin ove drzave moze samo da se zapita gde mi to zivimo i kome poveravamo svoje zivote i zivote nase dece i kojim pravosudnim organima da se obratimo? Da li Evropski sud u Strazburu treba resavati svaki slucaj, a BH tuzioci i sudije primati platu ni za sta? Jadno da jadnije ne moze biti!

Uverite se i sami u dokaze koje sam dostavila onima kojih bi se to trebalo ticati, i jos uvek cekam PRAVDU ZA DENISA (od domacih, neefikasnih institucija).

I DOKTORI UBIJAJU, ZAR NE?

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... 618&page=0
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by Chmoljo »

gospođo Nevenka, primite moje iskreno sučešće.

ako Vam išta znači podrška barem ovako, preko ovog foruma, imate je od mene.

nije mi samo jasno kako te ljude nije strah Boga, ili u šta već vjeruju igrati se tako ljudskim životima. ni kod "nas" u Sarajevu nije bolje...
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#5 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by homo_sapiens »

nevenkagaragic wrote: Moj sin je bio izuzetan . . .
R.I.P.



G-dja Nevenka, ukoliko smatrate da Vam mi, sa Sa-x foruma, na bilo koji nacin mozemo pomoci u ostvarenju pravde - javite nam. Pokusacemo . . . . Nesreca koja je Vas zadesila, mogla je i nekog drugog :(
Da se vise ne ponovi, krivci moraju odgovarati :x
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#6 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by uvjek dobar gost »

....Tuga golema...

:x :( :x :(
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#7 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by turban »

Nije mi namjera da umanjujem niciju bol ali da nismo otisli malo predaleko?
Dakle da pojasnim sta je nelogicno sa ovom i slicnim temama.Kad sam ja licno otvorio temu"Ima li ko da placemo zajedno"a u vezi moje teske tragedijije povodmo spaljivanja moje gotovo cjele porodice bio sam izlozen ismijavanju i ruglu.Sad ne kontam nesto.Ako u miru bude izboden momaka bilo iz kog razloga(sto ja osudjujem ma sta da je po srjedi)a nacionalna ili religiska razlika je izmedju zrtve i pocinioca ocita,e onda je to vrlo zanimljiva i interesantna tema.Sirom Evrope se na zalost desavaju iste stvari kao sto su se desile pokojnom Denisu,ali nigdje se toliko nije digla tenzija kao kod nas.Mi koji smo izgubili svoje roditelje,mi koji nemamo gdje poloziti cvjece i prouciti fatihu mi nismo vise nekim likovima zanimljivi.Bilo pa proslo,kazu mi isti.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#8 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by fixer »

turban wrote:Nije mi namjera da umanjujem niciju bol ali da nismo otisli malo predaleko?
Dakle da pojasnim sta je nelogicno sa ovom i slicnim temama.Kad sam ja licno otvorio temu"Ima li ko da placemo zajedno"a u vezi moje teske tragedijije povodmo spaljivanja moje gotovo cjele porodice bio sam izlozen ismijavanju i ruglu.Sad ne kontam nesto.Ako u miru bude izboden momaka bilo iz kog razloga(sto ja osudjujem ma sta da je po srjedi)a nacionalna ili religiska razlika je izmedju zrtve i pocinioca ocita,e onda je to vrlo zanimljiva i interesantna tema.Sirom Evrope se na zalost desavaju iste stvari kao sto su se desile pokojnom Denisu,ali nigdje se toliko nije digla tenzija kao kod nas.Mi koji smo izgubili svoje roditelje,mi koji nemamo gdje poloziti cvjece i prouciti fatihu mi nismo vise nekim likovima zanimljivi.Bilo pa proslo,kazu mi isti.
polupao loncice
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#9 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by mIRCerka »

turban wrote:Nije mi namjera da umanjujem niciju bol ali da nismo otisli malo predaleko?
Dakle da pojasnim sta je nelogicno sa ovom i slicnim temama.Kad sam ja licno otvorio temu"Ima li ko da placemo zajedno"a u vezi moje teske tragedijije povodmo spaljivanja moje gotovo cjele porodice bio sam izlozen ismijavanju i ruglu.Sad ne kontam nesto.Ako u miru bude izboden momaka bilo iz kog razloga(sto ja osudjujem ma sta da je po srjedi)a nacionalna ili religiska razlika je izmedju zrtve i pocinioca ocita,e onda je to vrlo zanimljiva i interesantna tema.Sirom Evrope se na zalost desavaju iste stvari kao sto su se desile pokojnom Denisu,ali nigdje se toliko nije digla tenzija kao kod nas.Mi koji smo izgubili svoje roditelje,mi koji nemamo gdje poloziti cvjece i prouciti fatihu mi nismo vise nekim likovima zanimljivi.Bilo pa proslo,kazu mi isti.
prije nego izvalish ovakvu glupost, procitaj tekst. Ne radi se o Mrnjavcu. Sram i stid da te bude.
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#10 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by turban »

Ja sam se nadovezao samo na temu.

P.S
AKO JE ZA TEBE GLUPOST STO SAM NAPAISAO ONDA si se samo potvrdila i dozivotno potpisala kod mene,ko je sledeci?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#11 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by mIRCerka »

turban wrote:Ja sam se nadovezao samo na temu.

P.S
AKO JE ZA TEBE GLUPOST STO SAM NAPAISAO ONDA si se samo potvrdila i dozivotno potpisala kod mene,ko je sledeci?
Nisi se nadovezao.
Procitaj uvodni tekst, mozda skontas o cemu se pise.
PS Posalji mi na pp linkove gdje je tvoja tragedija ismijavana.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#12 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

turban wrote:Mi koji smo izgubili svoje roditelje,mi koji nemamo gdje poloziti cvjece i prouciti fatihu mi nismo vise nekim likovima zanimljivi.Bilo pa proslo,kazu mi isti.
Shvatam u potpunosti Vasu bol, verujte. Nebrojeno puta sam se pitala kako ljudi prezive toliki gubitak, gubitak cele porodice, kako uopste zive sa takvom tragedijom?
Cesto sam se pitala koliko je snage u mom Mehi (suprugu) koji nema nikoga : bez majke je ostao sa nepunom godinom starosti, bez sestara dok je jos bio dete, a oceva smrt ga je zatekla u bolnickom krevetu gde je kao srednjoskolac proveo nekoliko meseci. Ostao je sam, a ipak se borio, zavrsio srednju skolu i nastavio studij ekonomije u Osijeku (gde smo se i upoznali). Kad je konacno «stao na noge», kad smo bili jedna srecna cetveroclana porodica, sa dva zlatna sina, zadesila nas je tragedija koja se mogla izbeci samo da su doktori SAVESNO RADILI SVOJ POSAO.
Ja ne zelim nikome «biti zanimljiva», ja ne trazim ni od koga nikakvu pomoc! Sama cu se boriti do kraja, toliko sam pismena da logicki sledim svoj poriv sta dalje ciniti i do sada nisam pogresila. A i ako pogresim, zbog moje greske niko nece umreti.
Nemam pomoci ni od koga, niti je trazim, osim profesionalne koju sam zatrazila od advokata, a bolje da nisam, samo sam se jos vise razocarala.
Kako shvatiti cinjenicu da u Tuzli ne mogu naci advokata koji bi me zastupao u tuzbi protiv Univerzitetsko-klinickog centra u Tuzli? Da smo TRULO drustvo!? To tvrdim odgovorno.
Kako shvatiti ovo : jedan poznati tuzlanski advokat pita me ko je tuzilac koji je odbio sprovesti istragu i ko je sudski vestak na osnovu cijeg nalaza je tuzilac tako postupio, pa kad sam rekla imena samo se NASMEJAO. Ironicno, naravno. Isog trena mi je sve bilo jasno. Pitam ga kako je moguce da se SVE ZNA, a NIKO IM NISTA NE MOZE? Eh, kaze, to ce kod nas jos dugo potrajati. I rece mi : tesko cete dobiti spor, a ja njemu da ne brine zato, jer svakako to i ne ocekujem od domaceg pravosudja. Nije dzaba Evropski sud u Strazburu pretrpan tuzbama BH gradjana.

PITAM :
ZASTO DOZVOLJAVAMO DA NAS UBIJAJU (NEKAZNJENO) I U MIRU I TO ONI KOJI TREBA DA NAS SPASAVAJU?

DA LI NAM TREBA UDRUZENJE PACIJENATA?

Pre par dana sam dobila e-mail od jedne Sarajke, koju ne poznajem. Stupila je sa mnom u kontakt jer je procitala sve sto je nasla na internetu o mom sinu Denisu, te me uputila na svoj blog, «Moja sestra Ceca», da procitam tragicnu pricu o smrti njene sestre. Uzasnula sam se kome sve mi poveravamo svoje zivote. Koliko je takvih i slicnih slucajeva sirom BiH, ne samo u Tuzli i Sarajevu? Mnogo, verujte, ali ja ne mogu pisati za druge, ja iznosim SVOJU pricu, dokumentovanu. Iznesite i vi svoju, neka vasi prijatelji i poznanici urade to isto. Krajnje je vreme da nesto ucinimo kako nas ne bi ubijali, kako bi doktorima isli s poverenjem, bez mita, kako bi bolesnima pomoc bila pruzena BLAGOVREMENO. Snimanja i nalazi se zakazuju za nekoliko meseci, ako pacijent dozivi zakazani termin, ali ako «tutne» mito, e onda moze odmah! Kako to? Aparat naprasno proradio, nije vise u kvaru?!
TRULO, KORUMPIRANO drustvo, znamo, a ipak samo posmatramo, zalimo se povremeno, samo medjusobno, i dalje sve tece kako tece. Dokle?

Molim vas pogledajte ovaj link i pazljivo procitajte tekst pod datumom 04.07.2008. –«Epiduralna anestezija» . Uzasnucete se, kao i ja.
Mozda nekome pomogne opreznost nakon prica PRAVDA ZA DENISA i MOJA SESTRA CECA. Dobro pazite kad idete doktoru. Cast izuzecima, kojih, srecom, ima.

http://gordanasi.blogger.ba/
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#13 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by turban »

@nevenka
Varljivo je misljenje nekih clanova ovog foruma da sam sa svojim postom(KOJI JE BIO DODUSE ISHITREN) pokazao iskljucivost i time zelio staviti do zananja da me nicija bol ne zanima.Pa ko moze da Vas razumije bolje do mene i meni slicnih.

Duboko suosjecam sa Vama.
pozz
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#14 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by drama »

ono sto je sigurno jeste da se mora odnekud poceti...

ovakve stvari ne smiju proci nekaznjeno ne samo zbog samog denisa i njegovih bliznjih
nego i ostalih koje ti doktori mogu ugroziti...

iako nista ne moze vratiti vaseg sina :( , ja sam siguran da necete odustati

nadam se na kraju da cete uspijeti u svemu, jer ne mogu ni zamisliti kroz sta sve prolazite..
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#15 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Danas bi moj Denis napunio 29 godina.

Tri godine je proslo, a ja jos cekam odgovor na pitanje «Koliko kosta zivot ? (doktore) A istina i pravda ? (tuzioce)» Do kada?

Pre tacno godinu dana uputila sam prituzbu (sada vec bivsem) predsedniku VSTV –a Branku Pericu, a danas sam poslala urgenciju na istu njegovom nasledniku Miloradu Novkovicu.

(zao mi je, ne znam postaviti sliku na ovaj forum, pa evo link sa tuzlarija):

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... 18&page=17

EDIT 31.05.2014. (vracanje nestalih slika iz narednog posta od "Amazonka27"):

Image

Image
Last edited by nevenkagaragic on 21/04/2018 22:36, edited 3 times in total.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#16 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by Amazonka27 »

:sad:

Image


Image
Image
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#17 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by uvjek dobar gost »

... Tuzla ni glas da pusti...

Tuga golema :sad: :sad: :( :cry:
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#18 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by zlatiborka »

Nevenka,

bila sam nedavno na grobu Denisa Mrnjavca, izrazila sucut njegovoj majci i ostaloj rodbini. Sa zakasnjenjem, jer nisam imala priliku prije. I vama Nevenka sada isto tako sa zakasnjenjem, izrazavam sucut zbog smrti vaseg sina Denisa.

Bol majke koja izgubi svoje dijete se ne moze opisati niti razumjeti, zato saosjecam sa svim majkama i ocevima koji izgube svoje dijete, na ovaj ili onaj nacin. Znam i citala sam sta se desilo vasem sinu i to je strasna tragedija za koju nije sigurno da ce neko odgovarati. Isto tako Ana, majka drugog Denisa ne moze da se nada da ce ubice njenog sina biti kaznjeni. Nikakva kazna ne moze vama majkama vratiti dijete, ali bar da se nadamo nekoj pravdi ovozemaljskoj (iako takva i ne postoji), neka vam Bog da snage da izdrzite i zivite dalje i cuvate u srcu uspomenu na njega......
lgigi
Posts: 7
Joined: 19/08/2008 17:03

#19 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by lgigi »

draga nevenka.nemam rijeci za nesretan slucaj koji te zadesio.
Last edited by lgigi on 12/11/2008 01:03, edited 1 time in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#20 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Hvala svima na podrsci.
Zasto sam ja uopste na ovom portalu, pogotovo imajuci u vidu da nisam bas vicna u ovim savremenim internetskim novotarijama (najvise se koristim tehnickim mogucnostima racunara vezanim za profesiju)?
Jednostavno zelim DA SE ZNA, bez obzira na ishod moje borbe za pravdu. Ne ocekujem ni od koga pomoc, nisam ni navikla na tako nesto, ali ocekujem od institucija ove drzave da postupe po zakonu (bez korupcije, nepotizma i stranacke ili prijateljske solidarnosti). Naravno, ako ne budem zadovoljna - idem dalje.
A svi koji procitaju pricu o Denisu, Ceci i jos mnogima, neka se dobro cuvaju i ne veruju slepo doktorima.

“Tudja nesreca koristan je primer.”
(Latinska izreka)

lgigi,

jako mi je zao Vaseg brata, i jos mnogo brace i sestara, majki, oceva ... Znam vrlo dobro kako Vam je. Upravo MI treba da se borimo i ne odustajemo, a ostali da se pridruze u iznosenju tragicnih primera koji su, nazalost, u porastu u celoj BiH. Naravno, ne po sistemu "rekla-kazala". Osuda svakog kriminalnog cina, lekarske greske, ipak mora biti dokumentovana.
Takvih slucajeva ima i u Sarajevu : blog "Moja sestra Ceca" - http://gordanasi.blogger.ba/

A ja SIGURNO necu odustati, a niti cu predugo cekati, samo ako me ova knedla u grlu ne ugusi pre vremena.
eminica
Posts: 53
Joined: 25/08/2008 22:09

#21 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by eminica »

zao mi je svakog bica koji nestane tudjom rukom u bilo kom smislu...to nam nije potrebno!al doktori,doktori su sama prica za sebe---plave koverte-za lijeka im trebale ...nek im dodju glave---pa posao doktora je human,zakletva da ce pomoc bolesnom ili ranjenom covjeku..
za svako mito bih ih u zatvor,pored dobrih plata---i hoce jos vecu---au klinici uslovi nikakvi,da bar spase zivot,nego se ponasaju kao u lboratoriji za exsperimente...sram ih bilo...nedaj boze u njihove ruke,zato moramo cjeniti svoje zdravlje i cuvati se...
gospodji nevenki sucut i svako dobro
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#22 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by vee-jay »

Gospodjo Nevenka, primite i moje iskreno sucesce.

Tragedija, velika tragedija.

Zelim vam puno hrabrosti i snage u Vasoj borbi i na putu ka pravdi. Ustrajte, izgubiti ne mozete!
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#23 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by metal_rules_cura »

Najveca bol na svijetu pogodi covjeka kada izgubi dijete. Ukoliko Vam nesto znaci, pruzam Vam ruku barem ovim putem i saljem dio snage za Vas. Neka ostane sa Vama, trebace Vam cijeli zivot!
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#24 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Drago mi je da u Sarajevu tuzioci ipak rade svoj posao.
Iako im je trebalo vise od godinu dana za podizanje optuznice za smrt mlade zene, iza koje je ostalo dvoje male dece, ipak rade!
Ponovo pogledajte ovaj link :

http://gordanasi.blogger.ba/

Ja jos cekam odgovor VSTV-a na moju prijavu tuzlanskih tuzioca.
Ustavni sud nije nadlezan, kako mi neki dan odgovorise :

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... 18&page=18
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#25 Re: PRAVDA ZA DENISA

Post by nevenkagaragic »

Pre svega, hvala svima. Volim «doci» na ovaj forum i procitati sto-sta, mada ne komentarisem mnogo, uglavnom citam.

Htela bih s vama podeliti jos jednu pricu.

U dnevnom listu «SAN», od 29. i 30.09. i 01.10. 2008.godine (trobroj) procitah vrlo zanimljiv tekst o jednom ruskom arhitekti (Vitalij Kalojev). Opsiran jeste, ali koga zanima moze pogledati na ovom linku :
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... 665&page=5

EDIT - dodatak nestalih slika na gornjem linku:

Image - Image - Image

Procitavsi ga, setih se nedavnog «susreta» mog muza u «Merkatoru».

Bio je avgust ove, 2008.godine.
Ispred «Merkator»-a dzambo plakat sa Denisovim likom i pitanjem :

I opet... koliko kosta zivot (doktore)? A istina i pravda (tuzioce)?

(Ovo «doktore» i «tuzioce» nije dobilo «dozvolu» za plakat ).

Meho, Denisov otac, vracao se iz privatne ordinacije dr Terzica, sa detaljnog pregleda srca (muz vec dugo pije lekove zbog visokog pritiska). Bio je prilicno pod stresom jer je dugo s dr Terzicem, inace poznatim tuzlanskim kardiologom, pricao o Denisu. U povratku iz ordinacije (u Doma penzionera) svraca u «Merkator» na caj. Za jednim stolom sedi Azapagic Salih, jedan od doktora koji je dezurao na Internoj klinici 23.07.2005.godine. Bio je u veselom drustvu jos nekih doktora.

Ne znam sta je Mehu nagnalo da pridje Azapagicu i kaze : «doktore, hocete li se okrenuti, poznajete li onog momka na slici?».
Ovaj rece : «ne mogu, pijem kafu»...
A Meho : «doktore, imate i vi djecu, ne dao bog da vam se desi ono sto se meni desilo».

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... 18&page=19

EDIT - dodatak:
Tek parnicnom postupku protiv UKC-a saznala sam da je Salih Azapagic u stvari Salih AzaBagic (licno skrenula paznju sudiji pitanjem da li je P ili B slovo u prezimenu) kada je saslusan kao njihov svedok na rocistu 18.04.2012. godine.
Last edited by nevenkagaragic on 21/04/2018 22:38, edited 2 times in total.
Locked