Prava kupaca

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Franciska011
Posts: 2
Joined: 15/04/2012 09:40

#1 Prava kupaca

Post by Franciska011 »

Registrirala sam se samo da sa Vama podijelim nemili dogadjaj ,koji mi se desio u petak ujutro.Konzum na Otoci petak oko 7 i 15 ,POČETAK VIKEND AKCIJE.Silan je jedan od proizvoda na toj akciji , tri litra su po cijeni oko 5,95 ,inace mislim da regularno košta oko 9 km.Na policama ni na mapi ga nema ali zato uredno uposlenice nosaju i kucaju na kasama , lijepe racune sa svojim imenima na Silanu koji ne postoji u prodaji.Na moje pitanje gdje je na policama odgovor je nema bilo je ovih dana ,a tri otkucana i sa zalijepljenim racunima stoje (da ga radnice odnesu u gardarobu).Odgovorila sam naravno da nema ,jer dok Vi podijelite izmedju sebe nama nista ne ostane i kad je juce bilo, bio je za 3 do 4 km skuplji.Oko 8,30 nazovem Tržisnu inspekciju i prijavim slucaj ,uredno upisu i to je to.Nazovem oko 12 da vidim sta se desilo sa prijavom ,da li su nepravilnosti otklonjene...Gospodja kaže da je slucaj na protokolu,treba se proslijediti direktoru pa on da nalog i to bi oko utorka komislija bi izašla na teren.Na moje pitanje da li ona zna da je vikend akcija do ponedjeljka i cak odlazak u drugu smjenu kada se ovi proizvodi odnesu je nepotreban izlazak na teren inspekcije...Ništa ona nemoze uciniti to je takav protokol i tako da mi gradjani nemamo prava nikakva i da nas za nase pare prave budalama.Da li ste Vi imali slična iskustva ,jer jedino možemo ovako pricati i diskutovati jer od drzave nema nikakve podrske za kupce :x .
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#2 Re: Prava kupaca

Post by ludacha »

ne razumijem sto si toliko iznervirana i kivna na trgovce. pa ti isti trgovci su ujedno i kupci. dakle, za svoje pare kupili artikle na akciji...

sasvim je druga stvar to što nije osigurana dovoljna količina akcijskih artikala - tu večer. možda ujutro dolazi nova isporuka roba. šta znaš.. ima li danas?

mislim da pretjeruješ, te da je tvoja ljutnja usmjerena u krivom pravcu.


p.s. ne, nisam trgovac i nemam nikakve veze sa konzumom i prehranom općenito, osim kao kupac kojem je zapravo mrzak taj lanac
Franciska011
Posts: 2
Joined: 15/04/2012 09:40

#3 Re: Prava kupaca

Post by Franciska011 »

Kivna sam jer u bilo kojoj drugoj branši se proziva za protekciju.I doktori su pacijenti ,policajci su vozaci .... a kada oni nesto urade neku protekciju to se oglasava kao prekršaj.A trgovci mogu sebi praviti razne protekcije a nas farbati da za naše pare mi to nismo u mogucnosti kupiti.Što se tice tog Silana u mom Konzumu ga je bilo 5 komada u normalnoj prodaji i nije više stvar Silana nego upozorenja da se na ovu vrstu protekcije nemamo kome žaliti
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#4 Re: Prava kupaca

Post by burekodsira »

treba postojati zakon koji stiti od nelojalne konkurencije tj da stiti i konkurente i potrosace od prevare tipa "hajmo napraviti akciju u pola cjene a u stvari taj dan necemo staviti uopste u prodaju, nek nam samo musterija dodje"...
i kad ih opale po usima nek pjevaju borbene sa svojom zajebancijom.
svugdje u svijetu takodje postoje akcije koje su dosta povoljnije od standardne ponude pa opet radnici ne smiju pokupovati.
lilica011
Posts: 57
Joined: 31/08/2010 17:39

#5 Re: Prava kupaca

Post by lilica011 »

Da i ja mislim da prodavci nebi trebali "grabiti" sebi a ne dopustiti da pravi kupci dodju do proizvoda.Primjer je na nagradnim igrama koji kaze da nesmiju ucestvovati zaposlenici i njihova rodbina.Tako bi trebalo za akcije uvesti jer oni i bez akcija sebi nadju modus da kupe sniženu robu.Svaka roba pri isteku je 1+1 gratis ,gratis promocije i td ali mi to nismo vidjeli za razliku od ovog slucaja gdje su na ocigled grabili sebi.
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#6 Re: Prava kupaca

Post by SundanceKid »

Ma nemas se ti kome zaliti ni za puno gore stvari. Pisao sam na temi o prevarantima, o Planici, gdje covjeku koji cipele donese na reklamaciju jer su se raspale nakon par dana upotrebe kazu niste dobro odrzavali cipele... Inspekcija je presmijesna, samo konstatuje situaciju, i uputi te na sud. A ako hoces neku informaciju dobit od Udruzenja za zastitu potrosaca....e pa ti se uopste i ne javljaju na telefon...ne mozes stupit u kontakt sa njima....

Tuzno je sve to skupa, ali u ovoj zemlji te neko moze prevarit kako god hoce, radit stvari kakve hoce, a tebi ako ne odgovara, izvoli tuzit se po sudovima, ici na rocista, trosit pare na advokate...itd... Sve je to, sto reko Don Kihot, borba s vjetrenjacama...
Post Reply