Pozoriste

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#1 Pozoriste

Post by Tisina »

:) licno ssam veliki ljubitelj pozorista, i gledam gotovo sve predstave u Narodnom,Pozoristu Mladih i Kamernom, o Mess-u da i ne pricam, ne propusta skoro nic:)

pa me zanima vasa omiljena predstava ili neka koja vas se je dojmila u posljednje vrijeme..ja sma zadnju gledala Poljsku konjicu po istoimenoj knjizi Maraka Vesovica a u reziji Alesa Kurta..pokusao je na slicna nacin paralilizirajuci Mjera za Mjeru predstavu ( koja je meni licno dosta dobra iako se moze vidjeti prilican utiacj Biba Willsona , po pitanju glume scene i scenografije) sa Konjicom predsvaiti Vesovica poput Sekspira,nalzeci zaista slicne tacke gledista prema zivotu i nejgovoj apsurdnosti..

pogledati obje..

a prije nje sam gledala Helverovu noc sa Bravom i Karanovickom, zaista odlicna gluma.. teska predstava ali je vrijeid pogledati
mogla bih raspravalajit i o nizu drugih ali cekam prvo i vase reakcije

pozdrav
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#2

Post by sojka »

Zadnja predstava chini mi se da je bila Antigona (Sofoklesova). Obichno mjuzikl- that`s it.

(A shto se nashih predstava tiche ni Hasanaginicu nisam odgledala :( (Nece niko da mi pravi drushtvo)
procella
Posts: 2
Joined: 22/10/2003 00:00

#3

Post by procella »

mjera za mjeru je stvarno odlicna, glamocak je glumcina, bravo je takode extra. u kamernom 'ja nisam rapparort' definitivno jaka predstava, uglavnom zbog glumackog para. bravo i mirjana su bili teski i u 'nozevima' isplati li se opet ici gledati ih?
da li je neko gledao 'kraljice'
ps-bilo koja narodna komedija gosp. kupusovica mi je krajnje degutantna. nisam gledao nj. drame ?
ps-definitvin hit sa-poslijeratnog teatra - aj karmela, barem moje misljenje
Artaud
Posts: 13
Joined: 18/03/2004 20:36
Location: Sa.BiH

#4

Post by Artaud »

U poslijednje vrijeme što sam gledao je Helverovu noć i Elektru (doduše ne čitavu predstavu, na probi). Helverova noć mi je sasvim solidna predstava, gluma je za 10. Scenografija mi se svidjela.
Što se Elektre tiče, mislim da je Jevđević super odradio posao, baš ono "školski", jedino mi pojedini glumci na periode kiksaju.
Od predstava koje sam ranije gledao u pamćenju mi je ostala Poručnik od Inishmorea, super zabavna predstava, a i Štukan me je tu pozitivno iznenadio. Planiram ići pogledati Poljsku konjicu, čuo sam da je ok.
mag
Posts: 666
Joined: 30/08/2003 00:00

#5

Post by mag »

drago mi je da se nasao neko i za pozoriste- dolazim cesto, ali se ne orientisem u pozoristu- volim kameni teatar i studentsku glumu i fantaziju-
bilo bi mi drago ako bi mi neko od vas nesto preporucio ili upozorio u kojima pozoristima to traziti
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#6

Post by Tisina »

isplati se ici gledati Mirjanu i Bravu ,meni licno je bolja ova predstava od Nozeva..A Kupusovic , slazem se u potpunosti..mislim do Bube u uhu predstave koja je sama po sebi komedija napravatiti ONO, iskarikirano totalno:)

jedina Kupusoviceva predstava meni zaista dobra jeste "To", doduse tekst je odlican, glumci jako dobri .Tuka je definitvno jedna od naj glumaca..

Kraljice sam gledala, nije lose predstava moze se pogledati :)

A Porucnik:) pa eto nije lose..
hey
Posts: 578
Joined: 22/02/2004 00:00
Contact:

#7

Post by hey »

heheheh sofoklesova ghehehhehe
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#8

Post by Pooll »

Jao plakata za konjicu, vidio sam ga na pressici... ne svidja mi se :-) :roll:
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#9

Post by car-x »

Tisina wrote:isplati se ici gledati Mirjanu i Bravu ,meni licno je bolja ova predstava od Nozeva..A Kupusovic , slazem se u potpunosti..mislim do Bube u uhu predstave koja je sama po sebi komedija napravatiti ONO, iskarikirano totalno:)

jedina Kupusoviceva predstava meni zaista dobra jeste "To", doduse tekst je odlican, glumci jako dobri .Tuka je definitvno jedna od naj glumaca..

Kraljice sam gledala, nije lose predstava moze se pogledati :)

A Porucnik:) pa eto nije lose..
ako su te iste kraljice sto ja mislim, na ja.. muzika je ocajna, a osim ane vilenice one dvije su pravo bezveze..

zadnju predstavu na nasem jeziku sto sam gledo "picini (vaginini) monolozi".. odlicna je.. prije toga sam imo priliku po ko zna koji put vidjeti zijahovu cabares caberei.. uvijek se ismijem covjeku..
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#10

Post by mrmot »

Poljska konjica je jaka, kolektivna, i stilski perfektno uoblicena predstava. Jeste li shvatili kroz sta publika ulazi na predstavu?
frozen
Posts: 167
Joined: 20/08/2003 00:00
Location: Sarajevo

#11

Post by frozen »

cccccc, još nisam pogledala ni konjicu, ni Helverovu noć, ali definitivno se slažem da su Mirjana i Ermin sjajan glumački dvojac, iako je i Husić u Noževima, zaista bio izvrstan...A definitivno me najviše dojmila Ay Carmela, mada se rado sjećam i Stop mašina (ako je iko uspio pogledati, reditelj Aleš Kurt), Pukovnik ptica, Mjera za mjeru...da voljela sam i Bubu u uhu...nekad sa divnom postavkom u Kamernom...
Sad vrtim film...baš me zadeverste... :)
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#12

Post by mrmot »

Slazem se. Stop masina je predstava koja se ovdje jos dugo nece desiti - iz brojnih razloga... (i tada je bila prilicno ispred vremena.)
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#13

Post by mrmot »

Helverova noc i Poljska konjica bi trebale da gostuju u Beogradu i Zagrebu. To bi moglo biti zabavno.
User avatar
Truba
Posts: 81728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14

Post by Truba »

nikada nisam bio u pozorištu
blues_woman
Posts: 153
Joined: 09/09/2003 00:00
Location: sarajevo

#15

Post by blues_woman »

zadnje sam cini mi se gledala nozeve.... a ay carmela toliko dobra da je to neopisivo :) mislim da sam jedna od rijetkih koja nije gledala umri muski i nikako da odem... :sad: jedva cekam da pogledam helverovu noc. inace nekako vise preferiram kamerni:)
Elizabeth_Bathory
Posts: 106
Joined: 07/05/2004 15:27
Location: Hell

#16

Post by Elizabeth_Bathory »

Ja sam gledala "Uho,grlo noz" meni je predstava xtra!
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#17 Re: Pozoriste

Post by problemnatravunu »

Nakon duuuugo vremena opet odem u Kamerni teatar, odlična komedija

„IH KAKO BIH TE JA“
Režija: Irfan Avdić
Igraju: Jasna Ornela Bery,Vuk Marinić i Amar Selimović
:thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#18 Re: Pozoriste

Post by mayab »

Sinoć u Narodnom pozorištu "Balkanski špijun u Sarajevu" , odlična komedija , zaista je bilo iskrenog smijanja ... u dijaloge su ubacili i nekoliko aktuelnih političkih dešavanja, stavova , ma odlično :lol: :thumbup:

Image
User avatar
Truba
Posts: 81728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re:

Post by Truba »

Truba wrote: 01/04/2004 13:10 nikada nisam bio u pozorištu
20 godina poslije
Bio sam 4 5 puta u pozoristu
Dok mi ne rekose da tamo idu ljudi koji imaju sredjen zivot

Otada ne odoh...kad skontam koga sam vidjao tamo npr obitelj ganic :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18681
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#20 Re: Pozoriste

Post by SmokingMan »

Jednom, i bilo je ok.
Mada nisam osoba koja gaji kulturu odlaska u pozorište.
User avatar
mirota
Posts: 2347
Joined: 11/01/2018 11:42

#21 Re: Pozoriste

Post by mirota »

svaki odlazak u Beograd koristim da pogledam bar 1 predstavu, msm u zadnjih 20 god da sam pogledao preko 100 predstava, sve bolja od bolje...Pozoriste na Terazijama, svaka predstava je remek djelo..
User avatar
Truba
Posts: 81728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22 Re: Pozoriste

Post by Truba »

zato sto imas sredjen zivot

ja nemam vremena film od 90
a mogu 2 serije po 42 minute

zivci
User avatar
mirota
Posts: 2347
Joined: 11/01/2018 11:42

#23 Re: Pozoriste

Post by mirota »

meni je nevjerovatno da kamerni teatar nema online prodaju ulaznica, ili ja ne vidim ???
exsist12
Posts: 42
Joined: 03/01/2017 23:58

#24 Re: Pozoriste

Post by exsist12 »

mirota wrote: 05/03/2024 14:43 meni je nevjerovatno da kamerni teatar nema online prodaju ulaznica, ili ja ne vidim ???
Naravno da nema, imali su preko kupi karte pa ukinuli. Kakav god da je, dok je Lord bio direktor, to je bilo najkvalitetnije pozoriste, sada je to FGR okupljaliste samoprozvanih glumaca i radijskih voditelja. Sramota da u takvom pozoristu igraju predstave u kojem glavne uloge imaju glumci ala A.M, N.M, A.T i ostali nebitni likovi. Nekada si tamo mogao gledati premijere Kokana Mladenovica a sada gledamo mahalske predstave. Problem su mladi glumci koji vise nisu mladi nego se nalaze u 40 godinama i sada zele sve i odmah, pocesvi od glavnog pijetla do njegovih jarana koje gura svim silama. Na konkursu ne prodje supertalentovana mostarka A.K nego nepoznati glumci koji nemaju predstave odigrane niti ijedne scene snimljene. Mislio sam da ce biti bolje sa novom vlasti ali izgleda da koriste nase pare da bi mogli da se gozbe poslije predstava.

Raspada se Sarajevo iznutra sa truhlom FGR rajom !
Post Reply