pozar u Buca Potoku

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
zvrcak

pozar u Buca Potoku

Post by zvrcak » 13/03/2011 20:34

Zna li neko o onom pozaru iznad B. Potoka, nadam se da nisu necije kuce ugrozene, al je bas sirok!!!

kurty

Re: pozar u Buca Potoku

Post by kurty » 13/03/2011 21:29

zvrcak wrote:Zna li neko o onom pozaru iznad B. Potoka, nadam se da nisu necije kuce ugrozene, al je bas sirok!!!

Kako portal pise, uzrok jos nije poznat...
Mada, sinoc sam imao jedan okrsaj sa ljudima koji pale travu... Oko pola jedan prolazim, a livadu zapalili i ostavili da gori... Goril trava pola metra od objekta jedne firme... i posto sam znao cija je noazovemcovjeka i kazem mu da dodje da ugasi to... poce on nesto da mudruje, u smislu "kako me nije stid u ta doba da ga zovem"... i spustio mi je slusalicu... onda sam zovnuo policiju i vijdeo sam da su prosli prema mjestu gdje je gorilo...
Trava se u ovo doba oduvjek palila...ali su ljudi pazili i gasili ako krene van teritorije gdje treba da gori

cranberries

Post by cranberries » 13/03/2011 22:09

fakat nema smisla, danas prolazim kroz zenicu magistralom ma ne moze se disati od pozara, i pored pozar je obuhvatio ogradu i to bas blizu necije kuce... treba im kazne dati svima da se nauce pameti

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 13/03/2011 22:18

kurty wrote:
zvrcak wrote:Zna li neko o onom pozaru iznad B. Potoka, nadam se da nisu necije kuce ugrozene, al je bas sirok!!!

Kako portal pise, uzrok jos nije poznat...
Mada, sinoc sam imao jedan okrsaj sa ljudima koji pale travu... Oko pola jedan prolazim, a livadu zapalili i ostavili da gori... Goril trava pola metra od objekta jedne firme... i posto sam znao cija je noazovemcovjeka i kazem mu da dodje da ugasi to... poce on nesto da mudruje, u smislu "kako me nije stid u ta doba da ga zovem"... i spustio mi je slusalicu... onda sam zovnuo policiju i vijdeo sam da su prosli prema mjestu gdje je gorilo...

Trava se u ovo doba oduvjek palila...ali su ljudi pazili i gasili ako krene van teritorije gdje treba da gori

@kurty, care, kralju, vatropirče! Saće ''poTparol'' Irfan Nefić izvjestiti da su preksinoć policajci obilazili teren i upozorili neke stanovnike Bućapotokance, međutim,...Nemaju ugled kao što je Titina milicija imala.
:(

Potpuno te razumijem @kurty jer sam i ja imao priliku da predvidim požar na svojoj zgradi, pa sam sve komšije upozorio. Medjutim, komšije nisu ništa učinile da dovedu dimnjačara i fakat se zapalilo. Dimnjak kod komšinice se bio zapalio.
Kasnije sam, komšiji kojeg sam upozorio, a koji je bio došao da gasi dimnjak sa vodom u pvc flašici od koka-kole (0,7l), opsovao najbližeg ženskog pretka, pa je onda on otišao po pušku u svoj stan,....Sad je sve ok.

Život ide dalje.
:x :-) :(

kurty

Post by kurty » 13/03/2011 22:22

PipiDugaDevetka wrote:@kurty, care, kralju, vatropirče! Saće ''poTparol'' Irfan Nefić izvjestiti da su preksinoć policajci obilazili teren i upozorili neke stanovnike Bućapotokance, međutim,...Nemaju ugled kao što je Titina milicija imala.

Doticni zivi maximalno 100 metara od mjesta ovog "mog" pozara :lol:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 13/03/2011 22:42

Da nije požar prouzrokovao onaj što su mu u sred metropole psi lutalice poklale skoro cijelo stado ovaca? Godinu prije toga mu pronašli brucelozu kod koza?

XOptimisticna

Post by XOptimisticna » 23/03/2011 23:20

U Buca potoku ima svega.I neki dan ja silazim odozgo,kad kod Dzamije 2 konja.Bez cuvara.Setaju slobodno.SAMI.Oko 22 mozda i kasnije!
Eto sta sve gore covjek nece vidjeti.Ima li iko izu B.P?

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 24/03/2011 09:06

XOptimisticna wrote:U Buca potoku ima svega.I neki dan ja silazim odozgo,kad kod Dzamije 2 konja.Bez cuvara.Setaju slobodno.SAMI.Oko 22 mozda i kasnije!

Konji lutalice?! U metropoli!? :?: :!: :idea:

:lol: :lol: :lol: :lol:

jazzer
Been thanked: 2 times

Post by jazzer » 24/03/2011 09:12

XOptimisticna wrote:U Buca potoku ima svega.I neki dan ja silazim odozgo,kad kod Dzamije 2 konja.Bez cuvara.Setaju slobodno.SAMI.Oko 22 mozda i kasnije!

Mozda ih je gazda privezao ispred lokala a on unutra pije viski??

Ko zna... :lol:

poznanik

Post by poznanik » 24/03/2011 09:16

PipiDugaDevetka wrote:

Samo da za ove konje ne čuje @zonbirile, eutanaziraće ih.... :(

Možda imaju bjesnilo :D

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 24/03/2011 09:17

jazzer wrote:

Mozda ih je gazda privezao ispred lokala a on unutra pije viski??

Ko zna... :lol:

ehh tebe, pa nije laki luk :mrgreen:

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 24/03/2011 09:59

poznanik wrote:
PipiDugaDevetka wrote:

Samo da za ove konje ne čuje @zonbirile, eutanaziraće ih.... :(

Možda imaju bjesnilo :D

Ne mogu se konji eutanazirati. Eutanazija=Ubistvo iz milosrđa uz pristanak ubijene osobe. Konji ne mogu dati pristanak jer ne govore, osim ako @zonbi nije ''Šaptač konjima'', pa zna konjski jezik.
:D

astrid

Post by astrid » 24/03/2011 15:04

PipiDugaDevetka wrote:Ne mogu se konji eutanazirati. Eutanazija=Ubistvo iz milosrđa uz pristanak ubijene osobe

...a psi mogu :shock: u zakonu postoji eutanazija pasa :-?

vjesticanametli
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

Post by vjesticanametli » 24/03/2011 15:23

zar bi ubili konje :( pa ima pionirska dolina pa mogu tamo da ih smjeste :) ili :?

konji lutalice :lol:

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 24/03/2011 15:50

astrid wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Ne mogu se konji eutanazirati. Eutanazija=Ubistvo iz milosrđa uz pristanak ubijene osobe

...a psi mogu :shock: u zakonu postoji eutanazija pasa :-?

Pusti ba. to,...ima li u zakonu šta o ''konjima lutalicama''?

Locked