Povrijedjen vrabac!

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
Timscho

Povrijedjen vrabac!

Post by Timscho » 14/04/2011 10:36

Maloprije mi udario vrabac u prozor i pao pored prozora. Sad je tu, ne moze da poleti. Pokusavao je, rasiri krila ali se prevrne na stranu. Kao da ne moze da se odrazi nogama. Ima li mu pomoci? Sta da mu radim? Zao mi ga...

Bloo
Globalna šefica
Has thanked: 32 times
Been thanked: 48 times

Re: Povrijedjen vrabac!

Post by Bloo » 14/04/2011 10:49

vjerovatno je slomio krilo

ako ti se ne gadi :D uzmi ga i pregledaj mu polako krilo

ako je slomljeno pokusa na Veterini (ali sumnjam da ce te i pogledati) ili probaj u vet life http://www.vetlife.ba/

mislim da ces ga morati drzati kod sebe dok mu krilo ne zaraste

Black swan

Post by Black swan » 14/04/2011 10:50

vako sam ja lastavicu 1992. pazio i ništa na kraju od nje :cry: :cry: :cry: :cry:

Bloo
Globalna šefica

Post by Bloo » 14/04/2011 10:55

komi wrote:vako sam ja lastavicu 1992. pazio i ništa na kraju od nje :cry: :cry: :cry: :cry:

jah odmah isfasiraj vrabca i napravi cufte

ultrajvosa

Post by ultrajvosa » 14/04/2011 10:59

Bloo wrote:
komi wrote:vako sam ja lastavicu 1992. pazio i ništa na kraju od nje :cry: :cry: :cry: :cry:

glup si :-)
sto se tice teme, ostavi vrabca kod sebe i zovi veterinare !

Bloo
Globalna šefica

Post by Bloo » 14/04/2011 11:01

ultrajvosa wrote:
Bloo wrote:

glup si :-)
sto se tice teme, ostavi vrabca kod sebe i zovi veterinare !

i ti si svasta nesto lijepo pa ne komentarisem :D

procitaj opet odgovor :D HUMOOOOOOOOOOR (jest da je crni al je humor)

Timscho

Post by Timscho » 14/04/2011 11:10

Taman kad sam krenuo da ga uzmem i stavim u kutiju poceo je da leti. Doduse sve onako pomalo i ne moze da odleti ali i to je napredak. Valjda ce se oporaviti prije nego sto ga vrane negdje snime...

Cober

Post by Cober » 14/04/2011 12:26

I te kako je moguće da mu pomogneš, nekoliko sam ih izliječio još kao dijete. Iako pomalo leprša, pregledaj da nema neki otvoreni lom krila, onda ranu pospeš bivacinom ili otvoriš kapsulu nekog drugog antibiotika i prospeš prah po rani s vremena na vrijeme. Dašćica od sladoleda, namješten lom i sve svezano uz tijelo i u kutiju. Naravno, jede i pije ako ne sam uz tvoju pomoć. Kako god, nije loše da mu malo zavojem fiksiraš krilo uz tijelo, možda ima napuknuće ili samo uboj. Ako je unutrašnja povreda od udara u staklo, teže će se izvući. A bolj rješenje je idi tamo gdje su te već uputili, Vet Life ili veterinarski fakultet.

zengi

Post by zengi » 16/04/2011 18:03

Cober wrote:I te kako je moguće da mu pomogneš, nekoliko sam ih izliječio još kao dijete. Iako pomalo leprša, pregledaj da nema neki otvoreni lom krila, onda ranu pospeš bivacinom ili otvoriš kapsulu nekog drugog antibiotika i prospeš prah po rani s vremena na vrijeme. Dašćica od sladoleda, namješten lom i sve svezano uz tijelo i u kutiju. Naravno, jede i pije ako ne sam uz tvoju pomoć. Kako god, nije loše da mu malo zavojem fiksiraš krilo uz tijelo, možda ima napuknuće ili samo uboj. Ako je unutrašnja povreda od udara u staklo, teže će se izvući. A bolj rješenje je idi tamo gdje su te već uputili, Vet Life ili veterinarski fakultet.

Bravo Cober kraaaaaljuuuuuu!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ja sam tako imao vranu jedno 8 mjeseci kojoj nikako nisu mogle da narastu perke a noga joj je bila slomljena iz kuka pa nije jadna mogla dobro ni da hoda. Zvao sam je Bago, bagavac od milja. Kad sam je nasao, vec su se bile muhe nakupile na njoj. A jesam se sa njom napatio, Boze me ti sacuvaj, ali vrjedilo je produziti joj zivot za tih 8 mjeseci. Na kraju je samo nestala i nikad nisam skontao sta joj se dogodilo. Dali je macka, dali je odlutala negdje (a trazio sam je svuda), dali je jedan mali kriminalac iz komsiluka ukantao... ko ce znati. Ako nista drugo, produzio sam joj zivot i naucio da se brinem o pticama.
http://youtu.be/NbbYe2RTVhE

Cober

Post by Cober » 17/04/2011 00:23

E moj Zengi dok smo mi kao djeca pomagali pticama i žabama i učili o vrijednosti života, neki drugi su gađali i žabe i vrapce, i pse i mačke, pa se i u ovom ratu pokazalo kako su se ustanovile neke ljudske vrijednosti kod prvih, a kod ovih drugih ono dno dna, nastavili da gađaju i ljude i djecu, možeš tek misliti koliko je sebičluka, jada i bijede u duši kod one djece koja danas odrastaju uz roditelje kojima je osnovna postavka mrškati pse po ulici..

Ja i sada u kući imam nekoliko tek progledalih mačića koje su šupci prije pet dana istresli iza garaže jer smatram da je bilo grehota proći.. Bože moj koji grijeh ljudi stavljaju na svoju dušu takvim odnosom. Šta mene košta da ih pripazim mjesec dana, moja mahala vazda bila puna mačaka pa neka i njih. Danas smo išli kod veterinara, usput kupili mlijeko za male bebe mačiće. Niko od toga neće osiromašiti, a bogatstvo i malo sreće u duši neizmjerno, za razliku od onih nadrkanih, nervoznih i nesretnih jadnika koji mrze pse, mačke, a sebe najviše..

Opak ti je taj tvoj Bago na Youtbe, sjetih se da sam kao klinac i ja liječio nekog ranjenog gavrana, nije to tema, ali usput kad sam pregledao taj tvoj snimak nađoh i ovaj koji si stavio sa konjem:
http://www.youtube.com/watch?v=AAAkt1ti ... re=related
oraspoložio me je, dobar pravo :-) Gdje je to, čiji je konj, ja inače dosta hodam po planinama i već par godina srećem nekoliko istih puštenih konja, kada prepoznaju moj zvižduk eto ih lete, meni srce raste a sve tutnji dok oni ko ovaj tvoj galopiraju iza šumarka, znaju da maksuz za njih nosam jabuke, mrkvice i razne konjske delicije, pa i koju kocku šećera. Potamene mi i sve sendviče iz ruksaka :-) Malo se nasmijem kada im u sendviču uz salatu slučajno ostane mrvica piletine, šega je kada vidiš konja kako pravi "gadljivu" facu, koluta očima i jezikom izbacuju to iz usta.. :lol: A i prijatelj mi iz ljubavi drži nekoliko konja pa smo znali odjahati kroz šumu do planinarskog doma, ponesemo svega pa nam ko kaubojima iz bisaga vire sjekire, lonci i tave..

Image

zengi

Post by zengi » 17/04/2011 14:06

E moj Cober,

I onda se čude zašto im padaju granate, kako to da su oni (imace centar univerzuma i jednini razlog njegovog postojanja) u logoru.

Daj mi daj mi mama tanano kanapče
Da za nogu vežem ovo malo vrapče
Što pred kuću pade

Dala bih ti sine i čitavo klupče
Al' nediraj ono maleno mangupče
Ono traži milo materino krilo.

Ono je moj Zeko-Zekan kojeg sam prosle godine morao prodati jer se kompletna opstina urotila da mi dohaka zbog njega, a seljak kod kojeg sam ga drzao mi je iz tog razloga otkazao stalu. Tako da sad konje gledam samo na youtubu.
To je jedan tip kupio cetiri konja da sa njima vuce sumu pa kad je skontao da treba znati raditi sa konjima on ih je samo onako ostavio da se sami snalaze. Ja ih jednog po jednog poceo voditi na ispasu i malo jahati kad on odjenom javi da je prodao konje nekom sverceru a ja odem i kupim Zeku od tog svercera.
Svi su mislili da mi konj treba da kradem sumu a kad su se napokon uvjerili da to neradim, onda su kontali da negdje u šumi krijem pušku i sa konjem idem u krivolov, a kad su skontali da ni to neradim nego da jednostavno volim konje onda su definitivno skontali da sam lud i da mi pod hitno treba dohakati. Čuj, ima konja samo za jahanje....a ne krade šumu, niti ide u krivolov???!!!

Sta radimo mi ovdje moj Cober?

Super su vam ovi konji!
Čim imadnem uslove, nabavit ću sebi jednog. To mi je velika ljubav, kao i sve životinje.
Pogledaj Winter ride.
Hajde nastavit cemo privatnim porukama da ne blokiramo temu.

sheilak

Post by sheilak » 17/04/2011 20:23

@zengi

I nasmijao si me i rasplakao ovim tvojim Bagom.

Pogledala sam video, a i ovaj sa bijelim konjem i sa vukom malcom. :-D

Za tebe i cobera :thumbup:

Cober

Post by Cober » 17/04/2011 22:44

Sheilak, ode ova tema daleko od vrabaca.. Nadam se da nam Timscho neće zamjeriti, al kad vidjeh Zengijevog vuka, šarplaninca, dobermana i mačka zajedno :-) :thumbup: http://www.youtube.com/watch?v=oDctAL3D ... re=related

Mog Blekija kada vide mačke u mahali potrče prema njemu, neupućeni prolaznik očekuje belaja, kad vidiš "njegovog" mačka kako se žurno zaleti i počne da se mazi i provlači mu se ispod vrata i stomaka, podignutog repa i leđa da se bolje "očeše" i umiljava, onako kako to samo stari mačori znaju :-)

kad već od vrabaca dođosmo do vukova,evo jedne stare storije o čovjeku, nečovjeku, i o vuku..

viewtopic.php?f=41&t=47217&start=75

a ima tu i par slika..
viewtopic.php?f=41&t=47217&start=50

zengi

Post by zengi » 18/04/2011 17:24

sheilak wrote:@zengi

I nasmijao si me i rasplakao ovim tvojim Bagom.

Pogledala sam video, a i ovaj sa bijelim konjem i sa vukom malcom. :-D

Za tebe i cobera :thumbup:

Hvala Sheilak,
Bago je bio jedna ziva legenda, kreketao i kljucao kad mu neko nepoznat pridje i krio se iza mene ili bjezao u kavez kod mog psa ako vidi macu.

Moj Zekan-Zeko.... Moji Parmezani. :lol: :lol:

Post Reply