Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Tomahawk11
Globalni moderator

#26 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Tomahawk11 » 01/04/2019 13:34

Nisrin wrote:Ja sam PROTIV!!!

Uvijek cu biti protiv, jer ne vidim bilo kakav smisao tih parada...ne paradiramo ni mi hetero, a jednako smo svi ugrozeni po vise tacaka..meni LGBT populacija ni najmanje ne smeta, imaju pravo raditi u svoja 4 zida sta god zele, barem sto se tice ispoljavanja ljubavi :D Nisam ni za to da hetero ispoljavaju svoju ljubav JAVNO, niti cu ikad biti i za to...Prihvatila bih bilo koga kao LGBT u svojoj okolini, dokle god to mene ne ugrozava, ali traziti prava "povorkama" je samo izazivanje javnosti..naravno da ce ih raja gadjati cim stignu, prijetiti, mlatiti itd..
Itekako su svjesni toga i opet paradiraju ...

Znaci, ja sam samo protiv parade, nisam protiv njihovih brakova, usvajanja djece...Bolje da istospolni par usvoji dijete, nego da se dijete vuce po domovima ili u disfunkcionalnim porodicama...
Iskreno, više je problem onih koji će ih gađati, prijetiti...tj. ja se više za njih brinem.

kakavdanakneiskustvu

#27 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by kakavdanakneiskustvu » 01/04/2019 13:34

https://forum.klix.ba/lgbt-parada-t146955.html

ima vec slicna tema,mogu li moderatori spojiti u jednu?

Nadzorna_ploca

#28 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nadzorna_ploca » 01/04/2019 13:35

SmokingMan wrote:Ljudi imaju pravo na slobodan izbor,slagao se ja sa tim ili ne.
Svakako. Ali sto im treba setnja za to? Retoricko je pitanje, boli me mudo marjanovo za njih. Ja bi ovo svejedno trp'o. :mrgreen:

Nisrin

#29 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nisrin » 01/04/2019 13:36

kakavdanakneiskustvu wrote:a što bi ih neko mlatio,gadjao,prijatio?

Jer smo zatucana sredina, gdje vecina ljudi misle da time "izazivaju"...ja ne vidim da je iko od njih direktno ugrozen, svi rade..ako nista u udruzenjima, a imaju odlicnu finansijsku podrsku iz inostranstva...zive zajednom izlaze zajedo..parada im je suvisna!

Rizvan

#30 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Rizvan » 01/04/2019 13:39

Nadzorna_ploca wrote:
SmokingMan wrote:Ljudi imaju pravo na slobodan izbor,slagao se ja sa tim ili ne.
Svakako. Ali sto im treba setnja za to?:
A što treba ijednom udruženju/organizaciji javno okupljanje? Svaki dan se neko ispred katedrale okuplja sa štandovima i transparentima i promotivnim materijalom. Zašto oni ne bi trebali :?

Nadzorna_ploca

#31 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nadzorna_ploca » 01/04/2019 13:40

Rizvan wrote:
Nadzorna_ploca wrote:
A što treba ijedno udruženju/organizaciji javno okupljanje? Svaki dan se neko ispred katedrale okuplja sa štandovima i transparentima i promotivnim materijalom. Zašto oni ne bi trebali :? :?
Nemam pojma. Dobro je strong rekao, samo maturanti n ulicu. Ostalo u sobe i njihove prostorije.

kakavdanakneiskustvu

#32 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by kakavdanakneiskustvu » 01/04/2019 13:41

Nisrin wrote:

Jer smo zatucana sredina, gdje vecina ljudi misle da time "izazivaju"...ja ne vidim da je iko od njih direktno ugrozen, svi rade..ako nista u udruzenjima, a imaju odlicnu finansijsku podrsku iz inostranstva...zive zajednom izlaze zajedo..parada im je suvisna!

e zamisli sad kolika muda imaju ti koji ovo organizuju znajuci pritom sta ih sve moze cekati tad

Nadzorna_ploca

#33 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nadzorna_ploca » 01/04/2019 13:42

kakavdanakneiskustvu wrote:
Nisrin wrote:

e zamisli sad kolika muda imaju ti koji ovo organizuju znajuci pritom sta ih sve moze cekati tad
Ma sta ce ih cekati? Biti ce milicije u prici, zasticeni kao polarni medvjedi. :izet:

kakavdanakneiskustvu

#34 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by kakavdanakneiskustvu » 01/04/2019 13:42

Nadzorna_ploca wrote:
Rizvan wrote:
A što treba ijedno udruženju/organizaciji javno okupljanje? Svaki dan se neko ispred katedrale okuplja sa štandovima i transparentima i promotivnim materijalom. Zašto oni ne bi trebali :? :?
Nemam pojma. Dobro je strong rekao, samo maturanti n ulicu. Ostalo u sobe i njihove prostorije.[/quote]

iftari na otvorenom,mise na poljanama,sve potjerati u crkve i džamije?

Nadzorna_ploca

#35 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nadzorna_ploca » 01/04/2019 13:43

Sam si sebi dao odgovor..

kakavdanakneiskustvu

#36 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by kakavdanakneiskustvu » 01/04/2019 13:43

Nadzorna_ploca wrote:
Nisrin wrote:

Ma sta ce ih cekati? Biti ce milicije u prici, zasticeni kao polarni medvjedi. :izet:[/quote]

zar ne treba jedne štititi od drugih,koji prijete?

Trafalgar Law

#37 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Trafalgar Law » 01/04/2019 13:50

Nadzorna_ploca wrote:
Svakako. Ali sto im treba setnja za to? Retoricko je pitanje, boli me mudo marjanovo za njih. Ja bi ovo svejedno trp'o. :mrgreen:
Iskreno,ja se ne opterećujem time,pa kada bi se u Sarajevu održavalo godišnje simolično isosovo raspeće.Lično mene to i ne interesuje,prošao bi pored povorke kao pored svake druge mase ljudi,svojim poslom,svojim interesima.Čovjek treba u ovakvim vremenima isključivo voditi računa o sebi i svojim postupcima.Život je i suviše kratak da bi se bavio drugima....

vrbas1979

#38 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by vrbas1979 » 01/04/2019 13:54

Uvijek cu biti protiv, jer ne vidim bilo kakav smisao tih parada...ne paradiramo ni mi hetero, a jednako smo svi ugrozeni po vise tacaka..meni LGBT populacija ni najmanje ne smeta, imaju pravo raditi u svoja 4 zida sta god zele, barem sto se tice ispoljavanja ljubavi :D Nisam ni za to da hetero ispoljavaju svoju ljubav JAVNO, niti cu ikad biti i za to...Prihvatila bih bilo koga kao LGBT u svojoj okolini, dokle god to mene ne ugrozava, ali traziti prava "povorkama" je samo izazivanje javnosti..naravno da ce ih raja gadjati cim stignu, prijetiti, mlatiti itd..
Itekako su svjesni toga i opet paradiraju ...

Znaci, ja sam samo protiv parade, nisam protiv njihovih brakova, usvajanja djece...Bolje da istospolni par usvoji dijete, nego da se dijete vuce po domovima ili u disfunkcionalnim porodicama...
Sve si ti krivo shvatila. Nije ovo parada niti parada javnog ispoljavanja ljubavu kako kažeš nego povorka, tj, PROTEST.
Izlaze i hetero na proteste, zašto ne bi i LBGT koji imaju još više razloga?
Baš zato što si ti PROTIV (i dobar dio građana ove zemlje) je razlog za protest. Ti svojim protiv daješ povod, razlog i potrebu za ovim protestom.
Upravo protivljenje povorci, pa i pozivi na zabranu, prijetnje, kamenovanje i ostalo su ogromni razlozi da se izađe na ulice i da podrška povorci.

Nadzorna_ploca

#39 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nadzorna_ploca » 01/04/2019 13:57

SmokingMan wrote:
Nadzorna_ploca wrote:
Iskreno,ja se ne opterećujem time,pa kada bi se u Sarajevu održavalo godišnje simolično isosovo raspeće.Lično mene to i ne interesuje,prošao bi pored povorke kao pored svake druge mase ljudi,svojim poslom,svojim interesima.Čovjek treba u ovakvim vremenima isključivo voditi računa o sebi i svojim postupcima.Život je i suviše kratak da bi se bavio drugima....
Svakako, isti sam takav. Sto znaci da bi se i oni trebali baviti svojim poslom i rjesavati to negdje u miru i tisini a ne cijeli grad dizati na noge. Isto vrijedi i za sve druge slicne poduhvate.

elcaliente

#40 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by elcaliente » 01/04/2019 14:00

Eto Sarajlije mozete dokazati da ste moderna i napredna sredina, ponosite se sa multi kulti, veliki evropski grad uzivate u razlicitostima ili mozete putsiti one SDA neandertalce tipa Huso Cesir na njih.
Do vas je, kako cete odjeknuti u svjetskim medijima, talibani ili ne.

chengaba

#41 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by chengaba » 01/04/2019 14:02

Uvijek cu biti protiv, jer ne vidim bilo kakav smisao tih parada...ne paradiramo ni mi hetero, a jednako smo svi ugrozeni po vise tacaka..

Da li ti je ikad neko prijetio palicama, noževima, sačekivao po ulicama, upadao u mjesto gdje radiš/živiš, samo zato što se usudiš da prohodaš ulicom sa osobom koju voliš?
Nije ti ni blizu poređenje, a ako istinski misliš da si jednako ugrožen kao homoseksualne osobe na u BiH, onda nisi svjestan nivoa mržnje koju prosječna osoba kod nas ima prema bilo čemu drugačijem, i šta se dešava ljudima...

Dok ne stanemo svi jedni uz druge, protiv onih koji bi stvari rješavali nasiljem i palijama, i prošetamo zajedno ulicom u to ime, bit ćemo zauvijek u govnima do grla, bilo ta "drugačijost" zbog imena osobe, religije, seksualne orijentacije, stranačke pripadnosti, ili bilo čega drugog!

Trafalgar Law

#42 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Trafalgar Law » 01/04/2019 14:03

Nadzorna_ploca wrote: Svakako. Sto znaci da bi se i oni trebali baviti svojim poslom i rjesavati to negdje u miru i tisini a ne cijeli grad dizati na noge. Isto vrijedi i za sve druge slicne poduhvate.
I to stoji.Ali ko čovjeku može zabranit njegovo demokratsko pravo....Imam i ja pravo sada napraviti veliki protestni transaprent i okačiti ka duž istorijskog muzeja,orenut prema američkoj ambasadi.

JoseMujica

#43 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by JoseMujica » 01/04/2019 14:05

ovo taman tema da se zaboravi što nema vlasti i što svi redom drkaju i klepaju

misim da na ovaj dan mogu i Dejton raformirat i novo šta napravit a da niko neće skontat
Last edited by JoseMujica on 01/04/2019 14:06, edited 1 time in total.

elcaliente

#44 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by elcaliente » 01/04/2019 14:05

SmokingMan wrote:
Nadzorna_ploca wrote: Svakako. Sto znaci da bi se i oni trebali baviti svojim poslom i rjesavati to negdje u miru i tisini a ne cijeli grad dizati na noge. Isto vrijedi i za sve druge slicne poduhvate.
I to stoji.Ali ko čovjeku može zabranit njegovo demokratsko pravo....Imam i ja pravo sada napraviti veliki protestni transaprent i okačiti ka duž istorijskog muzeja,orenut prema američkoj ambasadi.
Nemas ako nisi najavio i dobio odobrenje.

mirsek

#45 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mirsek » 01/04/2019 14:08

Neka naprave povorku, neka demonstriraju slobodu da izraze svoju seksualnu orijentaciju. Boli me briga. Djecu da usvajaju i odgajaju im ne bi nikad dao.

manuchao91

#46 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by manuchao91 » 01/04/2019 14:09

gay pride je odrzan u svim europskim glavnim gradovima osim Sarajeva...

jel mi moramo bit uvijek zadnje vukojebina u Europi..

GP je odrzan u Zagrebu,Splitu,Beogradu,Skoplju,Pristini,Tirani,Ljubljani,Osijeku ..ne vidim razlog zasto ne bi kod nas..

Kako necija seksualna orjentacija moze tebe ugroziti

madner

#47 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by madner » 01/04/2019 14:10

Ja sam protiv, ali neka odrze mirno i dostojanstveno paradu.

Tomahawk11
Globalni moderator

#48 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Tomahawk11 » 01/04/2019 14:12

JoseMujica wrote:ovo taman tema da se zaboravi što nema vlasti i što svi redom drkaju i klepaju

misim da na ovaj dan mogu i Dejton raformirat i novo šta napravit a da niko neće skontat
Baš, nikom ne smeta što nas pederi političari svakodnevno trpaju :thumbup:

Rizvan

#49 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Rizvan » 01/04/2019 14:13

Nadzorna_ploca wrote:

Svakako, isti sam takav. Sto znaci da bi se i oni trebali baviti svojim poslom i rjesavati to negdje u miru i tisini a ne cijeli grad dizati na noge. Isto vrijedi i za sve druge slicne poduhvate.
Pa ljudi se i bave svojim poslom. Kao i svako drugo udruženje koje djeluje u skladu sa zakonom organizuju protestne šetnje, promovišu svoje stavove i traže javnim protestima prava za svoju zajednicu. To nije ništa protuzakonito i u normalnim okolnostima bi prošlo kao i svaki drugi javni skup ili protestna šetnja. Grad se diže na noge zbog onih kojima smeta javno izražavanje skupine koja već preko dvadeset godina na to ima pravo. Oni su problem i zbog njih možda neće biti mira i tišine taj dan, a ne zbog ovih lgbti-evaca. Pogrešne smatraš odgovornim za narušavanje mira. :wink:

Nadzorna_ploca

#50 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nadzorna_ploca » 01/04/2019 14:14

Rizvan wrote:
Nadzorna_ploca wrote:

Pa ljudi se i bave svojim poslom. Kao i svako drugo udruženje koje djeluje u skladu sa zakonom organizuju protestne šetnje, promovišu svoje stavove i traže javnim protestima prava za svoju zajednicu. To nije ništa protuzakonito i u normalnim okolnostima bi prošlo kao i svaki drugi javni skup ili protestna šetnja. Grad se diže na noge zbog onih kojima smeta javno izražavanje skupine koja već preko dvadeset godina na to ima pravo. Oni su problem i zbog njih možda neće biti mira i tišine taj dan, a ne zbog ovih lgbti-evaca. Pogrešne smatraš odgovornim za narušavanje mira. :wink:
Pasha, i ti se pogresnom obracas. :wink:

Locked