Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
elcaliente

#101 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by elcaliente » 01/04/2019 15:16

Tomahawk11 wrote:
elcaliente wrote:
Registruj udruzenje, okupi raju i bori se protiv onoga sto ti smeta. Vrlo jednostavno nista drugo neradi ni LGBT zajednica.
Pošteno :thumbup:
Nego vidjeh konstataciju kako je parada put u prosperitet, a mi hiljadu nekih problema.
Ne bi trebali time uopšte da se bavimo u smislu je li to problem. Neka parade, de da mi ovamo svašta nešto riješimo.
Put u prosparitet njihove zajednice, oni se bore za svoja prava.
Eh sada zamisli umjesto da ih napadamo, kritikujemo ili izadjemo na demonstracije protiv njih da se okupimo i borimo za svoja elementarna prava?
LGTB osobe su uglavnom skolovane osobe, sa dobrim standardom i vise razvijenijom inteligencijom nego prosjecan stanovnik, zasto biti protiv njih a ne kopirati ih ako su vec inteligentnji?
Jebiga ko ce birati SDA i popiti fizicku samarcinu od Cesira i verbalnu od Baketa, treba i za to materijala a vidimo da tog materijala ima vise nego dovoljno.
Vazno je udariti na homoseksualce jer se oni smatraju slabijima fizicki ali kao i svigdje u svijetu znanje-obrazovanje je moc, za par godina ce ti LGTB osobe biti na vecim funkcijama pa ce oni nas ismijavati a mi cemo mahati usima.

harač

#102 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by harač » 01/04/2019 15:18

Tomahawk11 wrote:
elcaliente wrote:
Registruj udruzenje, okupi raju i bori se protiv onoga sto ti smeta. Vrlo jednostavno nista drugo neradi ni LGBT zajednica.
Nego vidjeh konstataciju kako je parada put u prosperitet, a mi hiljadu nekih problema.
jeste, nakon parade ce kuce biti od cokolade, a prozori od marmalade. ti cuo ovu izjavu i skontao da je glupa. ma bra'o :D

Tomahawk11
Globalni moderator

#103 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Tomahawk11 » 01/04/2019 15:20

MarlboroGold wrote: Donesu li se zakoni i ostalo i za njih brže ćemo ući u EU. Eto ti primjer i za tvoje i moje dobro. Evo ti primjer i za dobro tvog ili mog djeteta da ne bude šikanirano ukoliko bude bila takva seksualna orijentacija, te da su i njegove potrebe zadovoljene i da su zakonom zaštićeni.
Ne osuđujem ja tvoj izbor... čak sam i ja velikim dijelom takav, ali neka ovih parada... mogu samo biti koliko toliko pozitivne kad je prosperitet u pitanju iako na prvu nije vidljivo.
Ma nisam ja protiv parade. Neutralan sam kad je to u pitanju, ono, nek se održava, bez mene.
Ukazujem na to kako smo društvo koje je debelo kancerogeno iznutra, pa ovo ne bi trebalo uopšte biti nešto našta se troši i riječ.
Održali svi, pa nek održe i kod nas i gotova priča. Obezbijedi im osiguranje zbog glavonja koji bi pravili probleme i to je to.

Tomahawk11
Globalni moderator

#104 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Tomahawk11 » 01/04/2019 15:20

harač wrote:
Tomahawk11 wrote:
elcaliente wrote:
jeste, nakon parade ce kuce biti od cokolade, a prozori od marmalade. ti cuo ovu izjavu i skontao da je glupa. ma bra'o :D
Ništa zlatne kašike i to...razočaran sam.

Not My Idea

#105 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Not My Idea » 01/04/2019 15:21

@nisrin,ti obavezno gledaj da taj dan ne budes u Sarajevu, evo vidi ovih morbila sto se šire, moze i tebe pederluk uhvatit

elcaliente

#106 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by elcaliente » 01/04/2019 15:21

harač wrote:
Tomahawk11 wrote:
elcaliente wrote:
Te parade se organizuju 40 godina vec, hoce reci da nisu imale odjeka?
Pogledaj gdje LGTB zajdenica bila prije 30 godina a koji status u drustvu ima danas.

Tomahawk11
Globalni moderator

#107 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Tomahawk11 » 01/04/2019 15:23

elcaliente wrote: Put u prosparitet njihove zajednice, oni se bore za svoja prava.
Eh sada zamisli umjesto da ih napadamo, kritikujemo ili izadjemo na demonstracije protiv njih da se okupimo i borimo za svoja elementarna prava?
LGTB osobe su uglavnom skolovane osobe, sa dobrim standardom i vise razvijenijom inteligencijom nego prosjecan stanovnik, zasto biti protiv njih a ne kopirati ih ako su vec inteligentnji?
Jebiga ko ce birati SDA i popiti fizicku samarcinu od Cesira i verbalnu od Baketa, treba i za to materijala a vidimo da tog materijala ima vise nego dovoljno.
Vazno je udariti na homoseksualce jer se oni smatraju slabijima fizicki ali kao i svigdje u svijetu znanje-obrazovanje je moc, za par godina ce ti LGTB osobe biti na vecim funkcijama pa ce oni nas ismijavati a mi cemo mahati usima.
Evo sam s Marlborom, poenta onog o čemu ja pričam nije protiv te parade. Hoću da kažem da imamo puno većih problema nego što je parada. Odnosno, parada u odnosu na njih uopšte nije problem. Ne bi trebala biti. Ne bi se trebali baviti time da li da se održi ili ne.

bosanska senzacija

#108 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by bosanska senzacija » 01/04/2019 15:27

Not My Idea wrote:@nisrin,ti obavezno gledaj da taj dan ne budes u Sarajevu, evo vidi ovih morbila sto se šire, moze i tebe pederluk uhvatit
Ma razumijem ja te strahove i LGBT osobe bi se isto tako trebale potruditi da sa mnogo opreza prilaze ovakvim "rušenjem zidova" radi opšteg dobra.

Ja bi volio da nas puno ne smaraju sa ovom paradom i da sve protekne u najboljem mogućem redu ako je ikako moguće.

vrbas1979

#109 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by vrbas1979 » 01/04/2019 15:30

W0rM wrote:
vrbas1979 wrote: Sve si ti krivo shvatila. Nije ovo parada niti parada javnog ispoljavanja ljubavu kako kažeš nego povorka, tj, PROTEST.
Izlaze i hetero na proteste, zašto ne bi i LBGT koji imaju još više razloga?
Baš zato što si ti PROTIV (i dobar dio građana ove zemlje) je razlog za protest. Ti svojim protiv daješ povod, razlog i potrebu za ovim protestom.
Upravo protivljenje povorci, pa i pozivi na zabranu, prijetnje, kamenovanje i ostalo su ogromni razlozi da se izađe na ulice i da podrška povorci.
Cekaj ako sam protiv neceg, znaci da nisam u pravu? Ma hajte molim vas? Bezveze ovo rade. Neko napisa hoce li mi se urusiti brak? Ovo treba sijeci u korijenu dok se jos u mogucnosti, treba sutra da mi u skoli pocnu pametovati kako je biti jge dobro?
Idite ba u te prosperitetne zemlje zapadne evrope pa prosipajte tu pricu njima.
Jos sam jedan komentar procitao neko napisa kao "mi smo zatucana sredina", ako ce me neko smatrat za primitvnog i zatucanog sto branim svoj stav od ovog nemorala i bezobrazluka, mogu samo reci neka mu pederluka u kuci.
Ako si protiv onda si i protiv osnovnih ljudkih prava.

elcaliente

#110 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by elcaliente » 01/04/2019 15:31

Tomahawk11 wrote:
elcaliente wrote: Put u prosparitet njihove zajednice, oni se bore za svoja prava.
Evo sam s Marlborom, poenta onog o čemu ja pričam nije protiv te parade. Hoću da kažem da imamo puno većih problema nego što je parada. Odnosno, parada u odnosu na njih uopšte nije problem. Ne bi trebala biti. Ne bi se trebali baviti time da li da se održi ili ne.
I ja to isto mislim, ljudi imaju udruzenje, imaju pare, organizovali se, hoce da ukazu na status svoje zajednice u BiH traze svoja prava.
Neznam zasto to kome ima smetati, neka pardairjau ako nikoga drugoga fizicki ne ugrozavaju.
Sramota je sto moraju biti pod velikom pratnjom policije i osiguranja jer onda ovi drugi stanovnici izgledaju kao neandertalci.

Ja samo za kazem kada bi mi ostali bili tako aktivni i borili se za svoja prava, mozda bi nesto i napravili a nebi nam Bake solio pamet 30 godina.

Obrazovanje, otvaranje uma jer moc, kao svugdje u svijetu, gay populacija ce kroz obrazovanje zauzeti znacanje pozicije u drustvu a ovi ostali sto misle da su pametni i da je homoseksualizam bolest ce da im dudalaju za koju godinu.

harač

#111 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by harač » 01/04/2019 15:32

bosanska senzacija wrote:
Not My Idea wrote:@nisrin,ti obavezno gledaj da taj dan ne budes u Sarajevu, evo vidi ovih morbila sto se šire, moze i tebe pederluk uhvatit
Ma razumijem ja te strahove i LGBT osobe bi se isto tako trebale potruditi da sa mnogo opreza prilaze ovakvim "rušenjem zidova" radi opšteg dobra.

Ja bi volio da nas puno ne smaraju sa ovom paradom i da sve protekne u najboljem mogućem redu ako je ikako moguće.
pa valjda je lijep obicaj da se puca kad je kakvo slavlje, parade, karnevali :D u zrak, naravno :izet: :izet:

GandalfSivi

#112 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by GandalfSivi » 01/04/2019 15:33

Neka ljudi setaju, nikome zlo ne misle. Vala da sam u Sarajevu, vjerovatno bih se pojavio da ih podrzim, ali kod nas se vazda sranje pravi oko irelevantnih stvari. Bit ce pitanje patriotizma da im se ne dozvoli ovo. Jebiga...

Tomahawk11
Globalni moderator

#113 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Tomahawk11 » 01/04/2019 15:34

elcaliente wrote: I ja to isto mislim, ljudi imaju udruzenje, imaju pare, organizovali se, hoce da ukazu na status svoje zajednice u BiH traze svoja prava.
Neznam zasto to kome ima smetati, neka pardairjau ako nikoga drugoga fizicki ne ugrozavaju.
Sramota je sto moraju biti pod velikom pratnjom policije i osiguranja jer onda ovi drugi stanovnici izgledaju kao neandertalci.

Ja samo za kazem kada bi mi ostali bili tako aktivni i borili se za svoja prava, mozda bi nesto i napravili a nebi nam Bake solio pamet 30 godina.

Obrazovanje, otvaranje uma jer moc, kao svugdje u svijetu, gay populacija ce kroz obrazovanje zauzeti znacanje pozicije u drustvu a ovi ostali sto misle da su pametni i da je homoseksualizam bolest ce da im dudalaju za koju godinu.
Moraju biti pod zaštitom tokom parade u svim balkanskim zemljama. Imaš one koji bi sigurno došli sa palicama i kamenjem.

P308

#114 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by P308 » 01/04/2019 15:37

Nek prosetaju, sta fali ...

elcaliente

#115 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by elcaliente » 01/04/2019 15:37

Tomahawk11 wrote:
elcaliente wrote: I ja to isto mislim, ljudi imaju udruzenje, imaju pare, organizovali se, hoce da ukazu na status svoje zajednice u BiH traze svoja prava.

Moraju biti pod zaštitom tokom parade u svim balkanskim zemljama. Imaš one koji bi sigurno došli sa palicama i kamenjem.
Sta kaze sada to o jednima a sta o drugima. Nivo inteligencije?
Taj isti sto bi dosao sa palicama u Sarajevu da tuce slabije homoceksulace ode u Njemacku i gay sefu lize supak za satincu od 10 eur. Znam ja nas, hebo ti nas. Licemjerna, neobrazovana stoka.

scarface32

#116 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by scarface32 » 01/04/2019 15:37

Tomahawk11 wrote:
scarface32 wrote:
Tomahawk11 wrote:Znači, ako sam dobro shvatio, nakon parade, postaćemo prosperitetni?!
Svi problemi ove zemlje će biti ko rukom odneseni?!
Daj onda sutra, šta imamo čekati septembar!
pa jarane ko tebi brani da izadjes na proteste u vezi necega? Ili si zadovoljan sto si moderator na forumu?
Niko. To je moje demokratsko pravo. Ne kontam što to mene pitaš?

Zadovoljan s čime? Moderator na forumu je...a ne znam, više hobi nego nešto čime čovjek treba biti zadovoljan :D
pa i njihovo je demokratsko pravo da se bune.Ko je tebi ili meni kriv sto se ne bunimo .

MarlboroGold

#117 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by MarlboroGold » 01/04/2019 15:38

Tomo, to što je društvo iznutra kancerogeno je problem tog društva. Nisu se još javile osobe sa znanjem i autoritetom koji bi BiH izvukli iz te rupe. Jednog dana će biti i para i znanja i autoriteta kao kod LGBT i vjerovatno još više, pa bi konačno neko trebao preuzeti kormilo. S druge strane, homoseksualci su u javnosti izloženi ismijavanju, linčovanju, nasilju itd., a u to sam se dosta puta lično uvjerio. To što smo ti i ja hetero nam ne daje za pravo da drugima sudimo o tome šta bi trebalo biti prioritet, a šta ne. To što su tebi i meni puno veći problemi siva ekonomija, loš životni standard (krah bitcoina :lol: ), mržnja i nacionalizam, kriminal, mito i korupcija itd. je isto validno, ali je toj drugoj osobi i ono njeno što traži i to treba poštovati.

Tomahawk11
Globalni moderator

#118 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Tomahawk11 » 01/04/2019 15:41

elcaliente wrote:
Taj isti sto bi dosao sa palicama u Sarajevu da tuce slabije homoceksulace ode u Njemacku i gay sefu lize supak za satincu od 10 eur. Znam ja nas, hebo ti nas. Licemjerna, neobrazovana stoka.
Pa to svakako, nije način da izraziš kako si protiv nečega tako što ćeš ići da nekog ozlijediš ili ubiješ.

Hakiz

#119 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Hakiz » 01/04/2019 15:44

Da.

Dečkić koji završi na traumi jer je poljubio momka pa dobio batine od kromanjonaca dinaridne provenijencije ne misli da su korupcija i siva ekonomija najveći problemi. Njemu je parada ponosa veoma bitna stvar.

A i on je građanin ove zemlje.

Tomahawk11
Globalni moderator

#120 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Tomahawk11 » 01/04/2019 15:45

MarlboroGold wrote:Tomo, to što je društvo iznutra kancerogeno je problem tog društva. Nisu se još javile osobe sa znanjem i autoritetom koji bi BiH izvukli iz te rupe. Jednog dana će biti i para i znanja i autoriteta kao kod LGBT i vjerovatno još više, pa bi konačno neko trebao preuzeti kormilo. S druge strane, homoseksualci su u javnosti izloženi ismijavanju, linčovanju, nasilju itd., a u to sam se dosta puta lično uvjerio. To što smo ti i ja hetero nam ne daje za pravo da drugima sudimo o tome šta bi trebalo biti prioritet, a šta ne. To što su tebi i meni puno veći problemi siva ekonomija, loš životni standard (krah bitcoina :lol: ), mržnja i nacionalizam, kriminal, mito i korupcija itd. je isto validno, ali je toj drugoj osobi i ono njeno što traži i to treba poštovati.
:mrgreen:
Ma većina ovog što si naveo je problem svih bh građana, nebitno jesi li ti Bošnjak, Srbin, Hrvat, hetero, homo, ali ako si ovdje, onda je to tako.
U načelu, ja se slažem s tobom, samo ukazujem na to da se bespredmetno baviti pitanjem da li se treba održati parada u Sarajevu dok nam je aktuelna socijalno-ekonomska situacija ovakva kakva jeste. Nek održavaju i vozdra.

elcaliente

#121 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by elcaliente » 01/04/2019 15:45

Tomahawk11 wrote:
elcaliente wrote:
Pa to svakako, nije način da izraziš kako si protiv nečega tako što ćeš ići da nekog ozlijediš ili ubiješ.
Ja se samo nadam da i pored loseg imidza u svijetu necemo poslati jos jednu losu sliku u svijet.

A na kraju ce svakako biti kao i svugdje u svijetu. Sve ide po sablonu i vise puta ispobrano, LGBT zajednica ce uspjeti u onome sto su namjerili i zauzeti pozicije u drustvu.
Ipak homici imaju veca muda od heteroseksulaca ili vecu pamet, treba izmejriti :D

bosanska senzacija

#122 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by bosanska senzacija » 01/04/2019 15:46

Tomahawk11 wrote:

Kao što su u Srbiji dolazili par godina pa im eno danas lezbejka premijer.

Ništa se kamenjem i palicama neće postići osim što će se tako obezbjediti da ta parada dobije na snazi i uticaju. Od jednog pederskog udruženja stvorit ćeš ih pet i od obične šetnje dobit ćeš tek pravi cirkus iduće godine.Pa ako neko hoće da pomogne pederima i lezbejkama nek slobodno uzme kamen i ode da ih gađa. Čak mislim da bi oni to i voljeli čisto zato što bi im se budžeti udvostručili preko noći.

elcaliente

#123 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by elcaliente » 01/04/2019 15:48

Hakiz wrote:Da.

Dečkić koji završi na traumi jer je poljubio momka pa dobio batine od kromanjonaca dinaridne provenijencije ne misli da su korupcija i siva ekonomija najveći problemi. Njemu je parada ponosa veoma bitna stvar.

A i on je građanin ove zemlje.
Moras to malo rezenovati, pogledaj ko su uglavnom homoseksulaci i kojim stanadardom zive.
Boli njih tuki za sivu ekonomiju.

Tomahawk11
Globalni moderator

#124 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Tomahawk11 » 01/04/2019 15:50

Zar nije tako bilo šta da uzmeš za primjer?
Sve što se brani, to bude još jače. Bilo kakav pokret.
Bilo šta. Zabrana ima kontraefekat.

elcaliente

#125 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by elcaliente » 01/04/2019 15:53

Tomahawk11 wrote:Zar nije tako bilo šta da uzmeš za primjer?
Sve što se brani, to bude još jače. Bilo kakav pokret.
Bilo šta. Zabrana ima kontraefekat.
Sada imaju jakog saveznika, neka ove godine lose prodju, iduce godine ce im se budzet utrostruciti a nase drzavne sluzbe ce najebati, ima da Baketu usi zavrcu u ambasadi.

Locked