Povodom svjedočenja Berke Zečevića - crtice

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 96 times
Been thanked: 204 times

Re: Uhapšen Berko Zečević

Post by plain vanilla » 12/02/2011 23:29

PipiDugaDevetka wrote:
plain vanilla wrote:Pipi, jos video, i mislit cu da se Bosnolog vratio :D

Dovoljno je reći da Stanislav Galić izdržava doživotnu u Njemačkoj zahvaljujući Berki Zečeviću.

p.s.
Da slučajno @bosnolog nije ''popio'' putovanje za banoviće?
jeste

zato i rekoh, kad vidjoh tvoj post, samo video fali :D

atko

Post by atko » 13/02/2011 00:15

Nevjerovatno :shock:

prof. Berko jednom rjecju gromada
vertikala ljudskog postenja
covjek kojeg ova usrana drzava pozove ili uhapsi samo kad joj treba ...

I tacno je da ima stanovitih zdravstvenih problema... al to je privtna stvar o tome ne bih

Ova drzava uvijek moze nize ociglednooo :x :x :x

MAN-lion's coach
Been thanked: 5 times

Post by MAN-lion's coach » 13/02/2011 02:50

Sud je najobičnija farsa,sam proces protiv Karadžića i sve ostale popratne stvari.

Bolji stručnjak od našeg prof.Berke Zečevića nije bilo u BiH i niti će biti.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 13/02/2011 17:12

Tema up!

Berko Zečević je javno, pred sudom u Hagu izlevatio UN balističare, balističare sa Bgd. univerziteta i Zg. sveučilišta (Slučaj rušenja Starog mosta).

Sada, profesor mora biti sproveden sa lisicama na rukama i predat lanđanskojHo policiji sa tretmanom kao da je kriminalac.
Nema sumnje da je na sceni ponovno ''razvlačenje pameti'' svim probosanskim građanima!

spremacica

Post by spremacica » 14/02/2011 09:55

Ovakva sramota je tipična za Bošnjake. Teško je uhapsiti Benjamina Delalića i slične njemu, ali profesora Zečevića uopšte nije teško, nije teško njemu upasti u stan, lisice mu staviti, nedati ni lijekove da ponese....Ali još poražavajuće je da se niko od zvanične vlasti ne oglasi. Prestrašno i stidim se (po hiljaditi put) što pripadam Bošnjacima.I KAD POMISLIM DA SU DOSEGLI DNO, VIDIM DA MOGU JOŠ DUBLJE.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 14/02/2011 11:04

spremacica wrote:Ovakva sramota je tipična za Bošnjake. Teško je uhapsiti Benjamina Delalića i slične njemu, ali profesora Zečevića uopšte nije teško, nije teško njemu upasti u stan, lisice mu staviti, nedati ni lijekove da ponese....Ali još poražavajuće je da se niko od zvanične vlasti ne oglasi. Prestrašno i stidim se (po hiljaditi put) što pripadam Bošnjacima.I KAD POMISLIM DA SU DOSEGLI DNO, VIDIM DA MOGU JOŠ DUBLJE.
I ja se stidim. Mogao sam otići pred Sud BiH sa nekim natpisom što ga nose tzv. sendvičmeni, ako već nema nikoga da organizuje protest protiv ICTY. Danas maltretiraju Berku, sutra će bilo koga, možda Bakira Princa ili Željku Komšića.
:(

zonbirile

Post by zonbirile » 14/02/2011 11:35

očito je neko usrao motku i to dobro.Poziv je regularan,a ko je taj koji se nije očitovao i poslao med.dokumentaciju,a sud u skladu sa zakonom izdao nalog za uhičenje.Isto radi i domaći sud,šalje pozive i prima sve izlike,ne očitovanje je znak sudu da ti pošalje sudsku policiju u 4h ujutro.Nema veze sud u Hagu,karađić i sl. gluposti,do nas je-opet.

atko

Post by atko » 14/02/2011 13:17

Pravo je pravo a logika je logika ... nemoj mo mjesti ta dva pojma koji nemaju veze jedan sa drugiom :x

spremacica

Post by spremacica » 14/02/2011 13:30

Naravno pravo je pravo, zakon je zakon i mora se poštovati. Ali ja pričam o načinu hapšinja profesora Zečevića. To je poražavjauće.I to je ono što vrjeđa.

JoseMujica
Has thanked: 39 times
Been thanked: 37 times

Post by JoseMujica » 14/02/2011 13:34

spremacica wrote:Naravno pravo je pravo, zakon je zakon i mora se poštovati. Ali ja pričam o načinu hapšinja profesora Zečevića. To je poražavjauće.I to je ono što vrjeđa.
to je tačno...ja do ovog hapšenja nisam imao pojma ko je čovjek i kad sam čuo vijesti mislio sam...haj dobro još su jednog ratnog zločinca uhapsili...pazite tako je na radiju zvučalo. ...samo su pročitali uhapšen ime i prezime zbog nepoštivanja haškog tribunala :x

Mislim da su ovom čovjeku poslali poziv da se javi u Sud BiH sumljam da bi odbio :-)
Last edited by JoseMujica on 14/02/2011 13:36, edited 1 time in total.

zonbirile

Post by zonbirile » 14/02/2011 13:35

spremacica wrote:Naravno pravo je pravo, zakon je zakon i mora se poštovati. Ali ja pričam o načinu hapšinja profesora Zečevića. To je poražavjauće.I to je ono što vrjeđa.
------------------------------
pa uglavnom se po običaju spominje Hag,Karađić, Srbi,ustaše,križari,Gotovina,galić;mladić,Kosovski boj i sl. iz širokog spektra naših nebuloza od kojih uvijek ne vidimo našu grešku.

atko

Post by atko » 14/02/2011 14:40

To i hocu da kazem ... jebo pravo koje nema veze sa logikom i zdravim razumom i koje vrijedja inteligenciju.

Treba li pomenuti da je prof. Berko bio organizator ratne prozivodnje razne municije na prvoj liniji fronta u podrumu masinskog fax-a ... gdje je i ostavio dobar dio zdravlja koji mu danas nedostaje ...

Chmoljo
Administrativni siledžija
Has thanked: 52 times
Been thanked: 255 times

Post by Chmoljo » 14/02/2011 14:50

atko wrote:
To i hocu da kazem ... jebo pravo koje nema veze sa logikom i zdravim razumom i koje vrijedja inteligenciju.

Treba li pomenuti da je prof. Berko bio organizator ratne prozivodnje razne municije na prvoj liniji fronta u podrumu masinskog fax-a ... gdje je i ostavio dobar dio zdravlja koji mu danas nedostaje ...
zonbirile je u neku ruku u pravu. pravo ima svoju logiku, koja pada kada neko ne uradi svoj posao i dese se sranja ko ovom čovjeku, ni krivom ni dužnom.

ovdje ne bi trebalo kriviti sud na prvu, nego vidjeti ko je zeznuo i kako to da čovjek mora dolaziti i pored narušenog zdravlja iako je svjedočio toliko puta. i kako to da ne može svjedočiti putem video linka... :-) nego mora putovati u Holandiju :roll:

i kako to da svi ćute... :-)

nellington

Post by nellington » 14/02/2011 14:52

Chmoljo wrote: i kako to da svi ćute... :-)
Nemaju profesora Zečevića u evidenciji članova i simpatizera svoje stranke/partije. Čak nisu sigurni u koji nacionalni tor da ga smjeste, ime ih buni.

JoseMujica
Has thanked: 39 times
Been thanked: 37 times

Post by JoseMujica » 14/02/2011 14:54

Chmoljo wrote:
atko wrote:

zonbirile je u neku ruku u pravu. pravo ima svoju logiku, koja pada kada neko ne uradi svoj posao i dese se sranja ko ovom čovjeku, ni krivom ni dužnom.

ovdje ne bi trebalo kriviti sud na prvu, nego vidjeti ko je zeznuo i kako to da čovjek mora dolaziti i pored narušenog zdravlja iako je svjedočio toliko puta. i kako to da ne može svjedočiti putem video linka... :-) nego mora putovati u Holandiju :roll:

gdje je barem Etički komitet Univerziteta u Sarajevu da se oglasi...gdje je Samir Arnautović?

oldplague

Post by oldplague » 14/02/2011 17:08

Zečević je vještak od struke, znao je da neodazivanje na sudski poziv povlači privođenje. Neko tu nije obavio svoj posao, ne vjerujem da je čovjek koji je preslab za petodnevno svjedočenje sa odgovarajućim smještajem i ostalim prinadležnostima pristao da odleži u zatvoru. Mogu samo zamisliti šok koji je doživjela njegova porodica kad su im bahnuli.

zonbirile

Post by zonbirile » 14/02/2011 20:09

JoseMujica wrote:
Chmoljo wrote:
atko wrote:

gdje je barem Etički komitet Univerziteta u Sarajevu da se oglasi...gdje je Samir Arnautović?
--------------------------------------------
u raji smo ga zvali Đo,ali Ganić mu bio direktor što ne lane,plako je za svoju guzicu iz Londona.Sada domaće sline peru svoju ljagu,jer da je u pitanju g.Šaja,g. Keljmendi i ostala elita,postupalo bi se u rukavicama.mislim da se moglo uzeti očitovanje,pogotovo kako večeras reče PR Suda Bih,Hag nije zadovoljan razlozima nedolaska.Moglo se možda pregovarati,obezbjediti odlazak u pratnji ljekara,prva klasa,smještaj i sl,znam da žene srebrenice idu haman svake godine i ima se para.jednostavno čova radnik,profesor,ničiji,a puno zna,a takvi su najopasniji,nikad ne znaš šta će odvaliti.

nellington

Post by nellington » 14/02/2011 20:11

JoseMujica wrote:
http://unsa.ba/s/index.php?option=com_c ... Itemid=348

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 96 times
Been thanked: 204 times

Post by plain vanilla » 14/02/2011 21:05

oglasio se helsinski komitet

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 15/02/2011 00:09

Ni meni nije bilo jasno zašto se vještak mora po 16 puta izjašnjavati o jednom te istom slučaju sa potpuno istim objašnjenjima. Zar ne vrijedi pravilo da ako je jednom nešto dokazano za slijedeći slučaj pred drugim sudskim vijećem, samo preuzmu dokaze i svjedočenje vještaka?

muha_sa
Has thanked: 72 times
Been thanked: 82 times

Post by muha_sa » 15/02/2011 07:06

PipiDugaDevetka wrote:Ni meni nije bilo jasno zašto se vještak mora po 16 puta izjašnjavati o jednom te istom slučaju sa potpuno istim objašnjenjima. Zar ne vrijedi pravilo da ako je jednom nešto dokazano za slijedeći slučaj pred drugim sudskim vijećem, samo preuzmu dokaze i svjedočenje vještaka?
kako ti nije jasno :-) ovdje je izvršena agresija na neku malu BiH--pola zemlje je spaljeno,popljackano,uništeno--zatvarano,silovani,klani,ubijani neki mali bosancerosi----sad to treba razvodnit.Kao što su balkanskog kasapina pitali za neke gluposti--tipa,jel u onoj žutoj kuci na Kosovu tog i tog dana bilo upaljeno svjetlo il je svjeca gorila tako i za ovog monstruma proces treba da se odugovlaci dok pašce ne krepa.
Da je bio pomor riba, jal ptica u nekoj od bitnijih zemalja dosad bi odgovorni služili doživotne robije negdje u nekom od kazamata.
Eh, to je ovaj sud u Hagu i ovo sudjenje i sve što se dešava oko istog.Jedna velika ubleha.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 15/02/2011 07:21

muha_sa wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Ni meni nije bilo jasno zašto se vještak mora po 16 puta izjašnjavati o jednom te istom slučaju sa potpuno istim objašnjenjima. Zar ne vrijedi pravilo da ako je jednom nešto dokazano za slijedeći slučaj pred drugim sudskim vijećem, samo preuzmu dokaze i svjedočenje vještaka?
kako ti nije jasno :-) ovdje je izvršena agresija na neku malu BiH--pola zemlje je spaljeno,popljackano,uništeno--zatvarano,silovani,klani,ubijani neki mali bosancerosi----sad to treba razvodnit.Kao što su balkanskog kasapina pitali za neke gluposti--tipa,jel u onoj žutoj kuci na Kosovu tog i tog dana bilo upaljeno svjetlo il je svjeca gorila tako i za ovog monstruma proces treba da se odugovlaci dok pašce ne krepa.
Da je bio pomor riba, jal ptica u nekoj od bitnijih zemalja dosad bi odgovorni služili doživotne robije negdje u nekom od kazamata.
Eh, to je ovaj sud u Hagu i ovo sudjenje i sve što se dešava oko istog.Jedna velika ubleha.
Ma, ja...a i dobre plate u UN-u.

Noorubic

Post by Noorubic » 15/02/2011 07:45

Ja bih htjela da se zahvalim svima na podršci i na pozitivnim komentarima upućenim mom ocu. Hvala Vam puno od srca, jer to puno znači nama kao porodici i da se ukaže na to kako sistem ovdje funkcioniše ! Još jednom zahvaljujemo!

joint union
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Post by joint union » 15/02/2011 08:14

Noorubic wrote:Ja bih htjela da se zahvalim svima na podršci i na pozitivnim komentarima upućenim mom ocu. Hvala Vam puno od srca, jer to puno znači nama kao porodici i da se ukaže na to kako sistem ovdje funkcioniše ! Još jednom zahvaljujemo!

Samo neka sve prodje kako treba i neka se gosp. Zecevic vrati vama kuci, to je najbitnije. Taj covjek je zaduzio ovu zemlju i ovaj narod kao malo ko, i da smo kakvi bi trebali biti, ulicama se ne bi moglo proci od demonstranata.
Ovo je sramota svih nas!

Asana

Post by Asana » 15/02/2011 08:30

nellington wrote:
Chmoljo wrote: i kako to da svi ćute... :-)
Nemaju profesora Zečevića u evidenciji članova i simpatizera svoje stranke/partije. Čak nisu sigurni u koji nacionalni tor da ga smjeste, ime ih buni.
Zalosna istina

A kad procitam ovdje "pravo je pravo, i zakon se mora postovati ..." ne znam da li bi se smijala ili plakala ...

naslo se mjesta u zatvoru za profesora Berka Zecevica, a nije za tolike druge koji ne postuju zakon na malo ... drasticnije nacine ... i jos citamo danas u Oslobodjenju da mu je u krugu prisao Batko i eto nesto se zalio ...

ovo je dno

Post Reply