Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
Karanfilka
Posts: 32
Joined: 02/12/2009 01:14

#1 Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by Karanfilka »

Cao..

Da li mi iko moze reci kako se zove naselje u Tuzli u kojem se nalazi ulica Ismeta Mujezinovica....? Mislim da pocinje sa slovom D...

Unaprijed hvala,-

Pozzzz
ranija
Posts: 51
Joined: 07/11/2005 16:43

#2 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by ranija »

Naselje se zove Senjak
Karanfilka
Posts: 32
Joined: 02/12/2009 01:14

#3 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by Karanfilka »

Ok, hvala puno:)

Ali ima li neko naselje sto pocinje sa D?
ranija
Posts: 51
Joined: 07/11/2005 16:43

#4 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by ranija »

Karanfilka wrote:Ok, hvala puno:)

Ali ima li neko naselje sto pocinje sa D?

da nije Dragodol?
Karanfilka
Posts: 32
Joined: 02/12/2009 01:14

#5 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by Karanfilka »

Eeeh jeste jeste, hvala ti puno. Dugo dugo trazim to ime! Hvala!
ranija
Posts: 51
Joined: 07/11/2005 16:43

#6 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by ranija »

Karanfilka wrote:Eeeh jeste jeste, hvala ti puno. Dugo dugo trazim to ime! Hvala!
Nema na cemu! To mi je zavicaj :-))))))
Karanfilka
Posts: 32
Joined: 02/12/2009 01:14

#7 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by Karanfilka »

Hehe...fino fino....pa kada smo vec kod ove teme, mozes li mi sta vise ispricati o ovom naselju:)? Kako je tu, sta ima, koliko je udaljeno od centra grada i sl....:)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#8 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by zelenashica »

Karanfilka wrote:Hehe...fino fino....pa kada smo vec kod ove teme, mozes li mi sta vise ispricati o ovom naselju:)? Kako je tu, sta ima, koliko je udaljeno od centra grada i sl....:)
Dragodol ti je faktički mjesna zajednica Tušanj.To je dio grada na ulazu poslije Kreke,desno pored stadiona Tušanj.Ima i stambenih zgrada ali i privatnih kuća.
Eh sad sta te konkretno zanima?
Udaljeno je od Slatine par minute šetnje.a od centra grada nekih 20-ak min šetnje.....imaju pekaru Tanović koja pravi najbolju maslanicu i piliće sa ražnja :D imaju Osnovnu školu,......haj pitaj pa kazem sta preciznije :wink:
Karanfilka
Posts: 32
Joined: 02/12/2009 01:14

#10 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by Karanfilka »

zelenashica wrote:
Karanfilka wrote:Hehe...fino fino....pa kada smo vec kod ove teme, mozes li mi sta vise ispricati o ovom naselju:)? Kako je tu, sta ima, koliko je udaljeno od centra grada i sl....:)
Dragodol ti je faktički mjesna zajednica Tušanj.To je dio grada na ulazu poslije Kreke,desno pored stadiona Tušanj.Ima i stambenih zgrada ali i privatnih kuća.
Eh sad sta te konkretno zanima?
Udaljeno je od Slatine par minute šetnje.a od centra grada nekih 20-ak min šetnje.....imaju pekaru Tanović koja pravi najbolju maslanicu i piliće sa ražnja :D imaju Osnovnu školu,......haj pitaj pa kazem sta preciznije :wink:

Hehehhe,-hvala puno:)!! Dosta si mi pomogla:)))
Samo me jos zanima da li je to kvart/naselje u kojem zive "dobrostojeci"...ako ne,- kako se zove taj kvart?
Karanfilka
Posts: 32
Joined: 02/12/2009 01:14

#11 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by Karanfilka »


Ehh ehh, ovo je bilo ekstra!! Hvala puno! Trazila sam ovakvu kartu ali nisam nikako mogla da nadjem.Zahvaljujem!
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#12 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by zelenashica »

Karanfilka wrote:
zelenashica wrote:
Karanfilka wrote:Hehe...fino fino....pa kada smo vec kod ove teme, mozes li mi sta vise ispricati o ovom naselju:)? Kako je tu, sta ima, koliko je udaljeno od centra grada i sl....:)
Dragodol ti je faktički mjesna zajednica Tušanj.To je dio grada na ulazu poslije Kreke,desno pored stadiona Tušanj.Ima i stambenih zgrada ali i privatnih kuća.
Eh sad sta te konkretno zanima?
Udaljeno je od Slatine par minute šetnje.a od centra grada nekih 20-ak min šetnje.....imaju pekaru Tanović koja pravi najbolju maslanicu i piliće sa ražnja :D imaju Osnovnu školu,......haj pitaj pa kazem sta preciznije :wink:

Hehehhe,-hvala puno:)!! Dosta si mi pomogla:)))
Samo me jos zanima da li je to kvart/naselje u kojem zive "dobrostojeci"...ako ne,- kako se zove taj kvart?
Ti haman ispituješ imovinski status nekog đuvegije :D :lol: :lol: ja ko'ko znam tu je neki prosjek....a dobrostojećih po Tuzli neJma spucali su za Saraj'vo.... :lol:
Karanfilka
Posts: 32
Joined: 02/12/2009 01:14

#13 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by Karanfilka »

Ti haman ispituješ imovinski status nekog đuvegije :D :lol: :lol: ja ko'ko znam tu je neki prosjek....a dobrostojećih po Tuzli neJma spucali su za Saraj'vo.... :lol:[/quote]


Hahahahahaha.....jooj sto me nasmija:) LOL hahhha ,- ee hvala ti puno:)))
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#14 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by dolmetscher »

ranija wrote:Naselje se zove Senjak
Senjak je dio Beograda.

Sjenjak je naselje u Tuzli.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#15 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by Hemel »

dolmetscher wrote:
ranija wrote:Naselje se zove Senjak
Senjak je dio Beograda.

Sjenjak je naselje u Tuzli.
je li to ono naselje u tuzli koje je bilo projektovano da mu blokovi A,B,C i D formiraju ocil ''4C'' :?:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#16 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by zelenashica »

Hemel wrote:
dolmetscher wrote:
ranija wrote:Naselje se zove Senjak
Senjak je dio Beograda.

Sjenjak je naselje u Tuzli.
je li to ono naselje u tuzli koje je bilo projektovano da mu blokovi A,B,C i D formiraju ocil ''4C'' :?:
Da..... :roll:Mislim da se ulica zove Ismeta Mujezinovića.
Samo prekinu ih rat u preciznom "pisanju" :roll:
Image
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#17 Re: Potraga za imenom naselja u Tuzli!!

Post by dolmetscher »

Image

Tacno, ulica se zove Ismeta Mujezinovca.

Na slici prikazani blokovi B, C, D i E. Ne znam zasto blok B nije uradjen da formira C. Mada i nema nekog prostora. Ali da to je taj Sjenjak aka 4C :)
Post Reply